Reikalinga pagalba?

Iranas 11 d.

Kelionė laikinai neorganizuojama.
Skrydžio kaina nuo: 225 €

Iranas 11 d.

Atsisiųsti kelionės programą

1 diena. Skrydis Vilnius-Teheranas su persėdimu Stambule.

2 diena. Anksti ryte atvykstame į Teheraną ir vykstame į viešbutį. Pusryčiai. Prieš pažintį su Teheranu, turėsite laiko pailsėti viešbutyje. Pietūs** vietiniame restoranėlyje. Popiet pradedame panoraminę ekskursiją po Teheraną, aplankydami vieną aukščiausių pasaulio bokštų ir įspūdingą Tabiato tiltą. Beje 435 metrų aukščio Milado bokštas matomas iš bet kurios Teherano vietos, tad tai puiki vieta pamatyti Teheraną iš paukščio skrydžio. Tradicinė vakarienė. Po pažintinės ekskursijos ir vakarienės vykstame į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai. Tęsiame pažintį su Irano sostine. Ekskursiją pradedame apsilankymu Nacionaliniame muziejuje. Tai geriausia vieta susipažinti su Persijos istorija, kur eksponuojamos istorinės relikvijos. Vėliau vykstame į vieną svarbiausių ir seniausių Teherano pastatų – Golestano rūmus (UNESCO pasaulio paveldas). Tai didinga, persiškais ornamentais papuošta buvusi valdovų rezidencija, įspūdinga ne vien išore, bet ir vidumi. Pietūs** vietiniame restoranėlyje. Apsilankome Teherano didžiajame turguje, kur akį vilioja didžiulės kilimų parduotuvės, žavingos mečetės, ir, kur galima įsigyti prieskonių, džiovintų vaisių bei riešutų. Po apsilankymo Nacionaliniame Juvelyrikos muziejuje, ruošiamės skrydžiui į Širazo miestą. Skrydis į Širazą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

4 diena. Pusryčiai. Širazas dėl savo kultūrinės reikšmės, gražios aplinkos vadinamas „Persijos kultūros sostine“, todėl ekskursiją pradedame Širazo pasididžiavimu vadinamoje Nasirolmolk arba Rožinėje mečetėje ir XIII a. vidurį menančiuose Eramo soduose (UNESCO pasaulio paveldas). Pietūs** vietiniame restoranėlyje. Lankantis Širazo mieste būtina aplankyti Karim Khan rūmus (Arg-e-Karimkhani), Vakilo kompleksą, kuriame vienas iš pagrindinių lankytinų objektų – Širazo miesto turgus ir persų poeto Hafez’o kapas-mauzoliejus. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

5 diena. Pusryčiai. Vykstame į Jazdą. Pakeliui aplankome buvusią senosios Persijos sostinę – Persepolį – Achemenidų ceremoninių rūmų kompleksą. Persepolis yra senosios Persijos imperijos palikimas, pastatytas didžiųjų Persijos imperijos valdovų Darijaus I ir Kserkso I, o sugriautas karingojo Aleksandro Makedoniečio. Šis miestas – vienas iš senovės Persijos architektūros šedevrų (įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą). Pietūs** vietiniame restoranėlyje. Vėliau vykstame į Nekropolį (Naqsh-e-Rostam) ir pirmąją Persijos ir Achemenidų imperijos sostinę Pasargadae. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

6 diena. Pusryčiai. Susipažįstame su Jazdo miestu. Miestas įsikūręs tarp dviejų dykumų – Dešte Keviro ir Dešte Luto – bei apsuptas net 4 kilometrų aukštį siekiančių Shirkooh kalnų. Apsilankome nuostabaus grožio Amir Chakhmagh komplekse, Dowlat Abad soduose, kurie garsėja dėl jame esančių vėjo gaudyklių (Badgir), įrengtų siekiant nukreipti vėją, kad šis atvėsintų patalpas ir vandenį. Pietūs** vietiniame restoranėlyje. Taip pat aplankome Jazdo Jame mečetę, zoroastristų Ugnies šventyklą bei Tylos bokštą. Šiuose bokštuose zoroastrizmą išpažįstantys žmonės palikdavo mirusius žmones klajojantiems grifams. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

7 diena. Pusryčiai. Vykstame link Isfahano ir pakeliui aplankome Narin pilį Meybod miestelyje, pastatytą prieš 2000 metų bei Na’in mieste esančią vieną seniausių Irane – Jame mečetę. Tęsiame kelionę link Isfahano, vieno iš gražiausių ir svarbiausių Persijos miestų. Miestas garsėja į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktais Safavidų dinastijos laikų archeologiniais paminklais, mečetėmis, istoriniais sodais. Pietūs** vietiniame restoranėlyje. Vakare keliaujame apžiūrėti garsiuosius Khajou ir Siosepol arkinius tiltus, jungiančius šiaurinį ir pietinį Isfahaną. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

8 diena. Pusryčiai. Po pusryčių tęsiame ekskursiją po Isfahaną. Apsilankome Chehel Sotun rūmuose, kurių vidus puoštas istorines scenas atspindinčiomis freskomis, apžiūrime istorinę Naqsh-e Jahan aikštę (įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą), islamo architektūros šedevrus – Imamo ir Sheikh Lotfollah mečetes bei Aaliqapu rūmus. Pietūs** vietiniame restoranėlyje.

Taip pat aplankysime Vank katedrą, it magnetas viliojančią įspūdingomis freskomis ir vienu geriausių Armėnų muziejumi. Katedros kieme esančioje bibliotekoje saugomi vertingi rankraščiai laikomi armėnų kultūriniu paveldu. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

9 diena. Pusryčiai. Vykstame į Matin Abad dykumos stovyklavietę. Ji įsikūrusi Irano dykumos centre – iš vienos pusės apsupta aukščiausių Karko kalnų, iš kitos pusės – Dasht-e Kvir dykumos ir druskos ežero. Pietūs**. Pageidaujantieji galės dalyvauti dykumos safaryje, naktiniame žvaigždžių stebėjime, apsilankyti dykumos smėlio kopose, pajodinėti ant kupranugario. Vakarienė ir nakvynė stovyklavietėje.

10 diena. Pusryčiai. Tęsiame kelionę ir vykstame link Kashano miesto, pakeliui aplankydami vieną seniausių kaimų Irane – Abianę. Pietūs**. Vėliau grožimės XVII a. įkurtais Kashano Fin sodais, tituluojamais persiško rojaus sodo pavyzdžiu (įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą), taip pat užsukame į 1857 metais pastatytą Broujerdi namą Kashane ir Noushabado požeminį miestą. Manoma, kad viena iš priežaščių, kodėl buvo pastatytas šis požeminis miestas, yra prieglobstis nuo aukštos dienos temperatūros. Tačiau pagrindinė Noushabado atsiradimo priežastis buvo ta, jog praeityje šis regionas buvo nesaugus, todėl požeminis miestas gyventojams tapo puikia galimybe pasislėpti nuo įvairiausių išpuolių. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

11 diena. Ankstyvas skrydis Teheranas-Vilnius (su persėdimu Stambule).


Į kelionės kainą įskaičiuota

kelionė mikroautobusu/autobusu pažintinio turo metu; pervežimas iš/į oro uostą Irane; 10 nakvynių 4* viešbutyje su pusryčiais; 8 vakarienės; anglakalbio kelionės vadovo-gido paslaugos turo metu; ekskursinė – pramoginė programa pagal kelionės aprašymą; bilietai į lankomus objektus pagal programą; tradicinis vakaras; kelionės dokumentų sutvarkymas; vietinis skrydžio bilietas iš Teherano į Širazą.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

lėktuvo bilietai Vilnius – Teheranas – Vilnius; pietūs – 7-10 EUR/asm; arbatpinigiai vietos gidams 2-3 EUR asm. (dienai) ir vairuotojams 1-2 EUR asm. (dienai); asmeninės išlaidos; Irano vizos konsulinis mokestis -75 EUR; medicininių draudimas kelionės metu; papildomos pramogos dykumoje (pasivažinėjimas dviračiu – 1 EUR; žvaigždžių stebėjimas – 0,5 EUR; safari 5 EUR).

Pastabos

Užsakius kelionę ir sumokėjus avansą yra išperkami Turkish airlines aviabendrovės lėktuvo bilietai, kurie yra nekeičiami ir negrąžinami. Kelionių organizatorius „Guliverio kelionės“ neatsako už skrydžių bendrovės skrydžių laikų keitimą, skrydžių atšaukimą ar lėktuvo vėlavimą. objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis. Minimalus keliautojų skaičius - 8 asmenys.

Kelionės priemokos

Irano vizos konsulinis mokestis (privaloma)75,00 €
Vienvietis kambarys255,00 €

Medicininių išlaidų draudimas

Pasirinkus medicininių išlaidų draudimą būtina nurodyti keliautojo asmens kodą.

Medicininių išlaidų draudimas senjorui (61-70 m.)13,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (71-75 m.)22,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (76-80 m.)35,00 €
Medicininių išlaidų draudimas suaugusiam (26-60 m.)9,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui (4-10 m.)9,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui / jaunimui (11-25 m.)7,00 €

Nuolaidos

Keliaujantiems ketvirtą ir daugiau kartų-7%
Keliaujantiems trečią kartą-5%
Keliaujantiems antrą kartą-3%

Užsakant kelionę, nuo bazinės kelionės kainos, taikoma tik viena iš nuolaidų. Keliautojai gali rinktis didžiausią jiems tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionės priemokoms ir draudimui.

Atmintinė

Atsisiųsti

KELIONĖS DOKUMENTAI

Vykstant į kelionę privaloma turėti Lietuvos Respublikos piliečio PASĄ, galiojantį ne trumpiau kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos dienos. Jei paso galiojimo laikas baigiasi anksčiau, dokumentas laikomas negaliojančiu. Rekomenduojame į kelionę pasiimti ir asmens dokumento kopiją.

Dėl informacijos apie sienų kirtimo ir pasų kontrolės tvarką ne Lietuvos Respublikos piliečiams prašome kreiptis į Migracijos departamentą arba Užsienio reikalų ministeriją.

VAIKŲ IŠVYKIMO Į UŽSIENIO VALSTYBES TVARKA

Į kelionę vykstantiems vaikams, kaip ir suaugusiems, privaloma turėti asmens dokumentą, nurodytą skiltyje "Kelionės dokumentai". Gimimo liudijimas nėra kelionės dokumentas.

Vaikams iki 18 metų, į šią kelionę vykstantiems be tėvų ar su vaiką lydėti įgaliotais asmenimis, būtinas vieno iš tėvų notaro patvirtintas rašytinis sutikimas ir jo kopija. Jei vaikas vyksta su vienu iš tėvų, antrojo tėvo sutikimo nereikia. Kai vaiko pavardė nesutampa su vieno iš kartu vykstančių tėvų pavarde, kelionės metu reikia turėti vaiko gimimo liudijimą bei jo kopiją.

Už vykstančių į keliones vaikų iki 18 metų sveikatą, gyvybę, priežiūrą atsako tėvai, globėjai arba vaiką lydėti įgalioti asmenys.

Informaciją apie nepilnamečių vaikų keliavimą į užsienio valstybes galite pasitikslinti Užsienio reikalų ministerijos internetinėje svetainėje http://keliauk.urm.lt/lt/keliaujantiems/pries-pradedant-kelione/nepilnameciu-vykimas

VIZOS

Lietuvos Respublikos piliečiams Irano vizos yra būtinos. Turistiniais tikslais į Iraną atvykstantys Lietuvos Respublikos piliečiai vizą gali gauti kirsdami Irano sieną (oro uoste). Viza suteikia teisę šalyje būti 30 dienų.

Vizai gauti keliaujantis asmuo kelionių organizatoriui turi pateikti pasą, vieną neseniai darytą spalvotą dokumentų nuotrauką (be akinių, veidas baltame fone), tinkamai užpildytą ir pasirašytą vizos prašymo formą, medicininių išlaidų ir nelaimingų atsitikimų draudimą. Vizos mokestis – 75 EUR.

Asmenys, kurių pasuose yra Izraelio vizos, spaudai ar kitų su Izraeliu besiribojančių valstybių spaudai iš su Izraeliu atidarytų sienos perėjimo punktų, gali būti neįleisti į Iraną.

PASIENIO KONTROLĖ

Kelionės metu vykstame per pasienio kontrolės punktus, kur bus tikrinami asmens dokumentai, gali būti tikrinamas bagažas. Pasienio kontrolė gali užtrukti kelias valandas. Kelionių organizatorius „Guliverio kelionės“ neatsako už pasienio tarnybų darbą.

PINIGAI

Irano valiuta: Irano rialas (IRR). 1 EUR ~ 47,21 IRR. Irano rialų iš eurų galėsite išsikeisti kelionės metu. 

MOKAMI OBJEKTAI

Arbatpinigiai vietos gidams 2-3 EUR asm. (dienai) ir vairuotojams 1-2 EUR asm. (dienai);

PAPILDOMOS PASIRENKAMOS EKSKURSIJOS IR PRAMOGOS

Pietūs - ~7-10 EUR/asm/1k. (kelionės metu bus galimybė užsisakyti pietus)

Pramogos dykumoje (žvaigždžių stebėjimas, safari) ~ 10 EUR/asm;

Asmeninėms išlaidoms pinigų pasiimkite pagal savo poreikius.

REKOMENDUOJAME TURĖTI

  • pledą, nedidelę pagalvėlę kelionei autobusu;patogią avalynę, patogius drabužius pagal sezoną, galvos apdangalą, akinius nuo saulės, šiltesnių drabužių;
  • nedidelę kuprinę išvykoms ir ekskursijoms; skėtį arba apsiaustą nuo lietaus; apsauginį kremą nuo saulės;
  • higienos priemones, plaukų džiovintuvą, jei kelionės metu jis jums būtinas;
  • medikamentų, kuriuos pastoviai vartojate (kelionės metu ligos gali paūmėti); vaistų nuo skausmo, peršalimo, vidurių užkietėjimo, virškinamojo trakto sutrikimų; pleistrų, kojų sąnarių tinimą ir skausmą malšinančio tepalo.

DRAUDIMAS

Vykstantiems į kelionę privaloma turėti medicininių išlaidų ir nelaimingų atsitikimų draudimą, garantuojantį būtinosios medicinos pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose, draudimo bendrovių atstovybėse arba pirkdami kelionę mūsų biuruose ar internetu. Mūsų partneris – ADB „Gjensidige“ (www.gjensidige.lt). Užsisakę mūsų siūlomą draudimą būsite apdrausti būtinosios medicinos pagalbos ir repatriacijos išlaidų draudimu (100 000 EUR). Perkant kelionę draudimą įsigijusių turistų draudimo polisą kelionės metu turi kelionės vadovas.

Rekomenduojame apsidrausti neįvykusios kelionės draudimu, kuris padės išvengti nuostolių, susijusių su keliautojo negalėjimu išvykti į kelionę arba jai nutrūkus dėl nuo keliautojo nepriklausančių aplinkybių. Neįvykusios kelionės draudimas apima pagrindines rizikas, dėl kurių keliautojas negali išvykti į kelionę arba turi nutraukti kelionę: paties asmens ar artimo giminaičio mirtis arba netikėta sunki, gyvybei pavojinga liga ar trauma prieš pat kelionę ar kelionės metu; prieš pat kelionę ar kelionės metu prarastas turtas; vykstant į kelionės išvykimo vietą įvykęs eismo įvykis ir kt. Apsidrausti ADB „Gjensidige“ neįvykusios kelionės draudimu galima likus ne trumpesniam kaip 14 kalendorinių dienų laikotarpiui iki kelionės pradžios. Jei kelionė rezervuota likus trumpesniam kaip 14 kalendorinių dienų laikotarpiui iki kelionės pradžios, tai neįvykusios kelionės draudimo sutartis gali būti pasirašyta per 2 darbo dienas nuo kelionės rezervavimo datos, jei nesutarta kitaip. Laikotarpis iki kelionės pradžios, kai galima sudaryti neįvykusios kelionės draudimo sutartį, negali būti trumpesnis nei 7 dienos.

Įsigydami kelionės draudimą kelionių agentūrose prašykite, kad darbuotojai supažindintų su draudimo taisyklėmis.
Draudimo taisyklės: https://sales.gjensidige.lt/public_uploads/T061Rules20160101.pdf

SKRYDIS

Lėktuvo bilietai užsakomi už papildomą mokestį.  Bilietus galite užsisakyti agentūroje.

Tikslaus skrydžio laiko teiraukitės kelionių agentūroje.

Skrydžius vykdo bendrovė TURKISH AIRLINES. Kelionių organizatorius „Guliverio kelionės“ neatsako už oro bendrovės skrydžių laikų keitimą, skrydžių atšaukimą ar lėktuvo vėlavimą ir nekompensuoja klientui patirtų nuostolių dėl skrydžio bendrovės nenumatytų veiksmų. Rezervavus bilietą, jis nekeičiamas, pinigai negrąžinami.

Į oro uostą rekomenduojama atvykti ne vėliau, kaip 2 val. iki skrydžio. Jeigu turistas pavėluoja arba dėl savo kaltės neatvyksta į oro uostą, už pasekmes atsako pats. Rekomenduojame prieš kelionę pasitikrinti savo skrydžio laikus. Šios informacijos teiraukitės agentūroje arba  https://www.turkishairlines.com/en-int/flights/flight-timetable/#tcm508-35662 /

BAGAŽAS:

Į bilieto kainą įskaičiuota:  1 rankinis orlaivio salono bagažas, kurio svoris neturi viršyti 8 kg, o išmatavimai neturi viršyti 55x40x23 cm ir 1 registruoto bagažo vienetas 20 kg.Tai gali būti rankinė, kuprinė ar nešiojamojo kompiuterio dėklas. Taip pat nemokamai su savimi galite pasiimti 1 nedidelę rankinę arba nešiojamą kompiuterį arba skėtį https://www.turkishairlines.com/en-int/any-questions/carry-on-baggage/index.html

Rankiniame bagaže leidžiama turėti tik nedidelius skysčių kiekius. Skysčiai turi būti atskiruose, ne didesniuose nei 100 ml induose. Šie indai turi būti sudėti į permatomą, užsegamą plastikinį, ne didesnį nei 1 litro maišelį; vienas maišelis – vienam keleiviui. Didesnės talpos skysčius reikia dėti į registruojamą bagažą. Primename, kad į rankinį bagažą negalima imti aštrių daiktų – peiliukų, žirklučių, dildžių. Šiuos daiktus galima gabenti tik registruojamame bagaže.

Europos Komisija sudarė ir nuolat atnaujina oro vežėjų, kuriems draudžiama vykdyti veiklą Europos Bendrijos teritorijoje sąrašą. Aviakompanijų, kurioms draudžiama vykdyti veiklą Europos Sąjungoje, sąrašas: http://ec.europa.eu/transport/air-ban/list_lt.htm

APGYVENDINIMAS

Kelionės metu būsite apgyvendinti 4* viešbučiuose, pensionuose, svečių namuose. Kambariai – vienviečiai, dviviečiai, dviviečiai su pristatomomis lovomis, triviečiai. Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. Viešbučio administracija savo nuožiūra apgyvendina grupę laisvuose užsakyto tipo kambariuose. Prašymai gyventi konkrečiame aukšte, gretimuose kambariuose neįpareigoja kelionių organizatoriaus ir viešbučio, ir yra tenkinami tik esant galimybei. Jei dėl viešbučio lokacijos autobusas negali privažiuoti prie pat viešbučio, gali tekti kelis šimtus metrų iki viešbučio eiti pėsčiomis. Viešbučių, kuriuose būsite apgyvendinti kelionės metu, pavadinimus galite sužinoti iš kelionių pardavimo agento ne anksčiau nei likus 3 dienoms iki išvykimo.

Dviviečiai kambariai
Standartiniame dviviečiame kambaryje gali būti viena dvigulė arba dvi atskiros lovos. Ne visi viešbučiai yra įrengę triviečius kambarius, todėl užsakius vietą trečiam asmeniui, dviviečiame kambaryje gali būti pastatoma papildoma lova, sofa, sulankstoma lova arba sulankstomas fotelis.

Jei į kelionę vykstate vienas
Apgyvendinimas vienviečiame kambaryje yra brangesnis, todėl jei pageidaujate gyventi vienviečiame kambaryje, turėsite mokėti prie kelionės kainos nurodytą priemoką. Jei kelionę užsakote likus bent 7 dienoms iki išvykimo ir nenorite mokėti vienviečio kambario priemokos, būsite apgyvendinti dviviečiame arba dviviečiame su pristatoma lova kambaryje kartu su kitais turistais. Jei kelionę užsakote likus mažiau nei 7 dienoms iki išvykimo, kelionių organizatorius neįsipareigoja Jus apgyvendinti viename kambaryje su kitais turistais – šiuo atveju turėsite mokėti vienviečio kambario priemoką.

PRETENZIJOS

Jeigu kelionės metu iškilo nepasitenkinimas dėl kelionės sutartyje nurodytų paslaugų nevykdymo ar netinkamo jų vykdymo, pretenzijos turi būti pateikiamos kelionės vadovui arba atstovui kelionės metu, nes vietoje galima greičiausiai išspręsti ir pašalinti iškilusius nesklandumus. Nepavykus išspręsti žodinių pretenzijų, jos turi būti pateikiamos vietoje raštu. Nepavykus išspręsti nesklandumų kelionės metu, pretenzijas galima pareikšti kelionių organizatoriui raštu per 15 darbo dienų nuo kelionės pabaigos. Kelionių organizatorius į pretenzijas privalo atsakyti raštu per 15 darbo dienų nuo pretenzijų gavimo dienos. Kelionių organizatorius neprisiima atsakomybės dėl sutarties nevykdymo, kilusių dėl force majeure aplinkybių, kurių nebuvo galima išvengti kelionės metu. Ginčai sprendžiami derybų keliu, o nepavykus susitarti – Lietuvos Respublikos įstatymų numatyta tvarka.

Palikti daiktai
Jei viešbutyje ar autobuse palikote asmeninius daiktus, prašome pranešti kuo skubiau (kelionės metu arba iškart po kelionės). Kelionių organizatorius neprisiima atsakomybės už paliktus daiktus ir negarantuoja, kad daiktai bus surasti.

Jei ruošiantis kelionei kiltų daugiau klausimų, kviečiame peržiūrėti dažniausiai užduodamus klausimus mūsų interneto svetainėje: https://www.guliveriokeliones.lt/duk

Į Jums iškilusius klausimus taip pat visada atsakys Jūsų kelionių agentas. O kai grįšite iš kelionės, labai lauksime Jūsų įspūdžių, kuriuos visada galite parašyti čia: https://www.guliveriokeliones.lt/atsiliepimas

LINKIME GERAI PASIRUOŠTI KELIONEI!

Šiuo metu šiai kelionei atsiliepimų nėra.

RAŠYTI ATSILIEPIMĄ

Jūsų užklausa

Dažniausiai užduodami klausimai