Reikalinga pagalba?

Legendinė Škotija: pilys, ežerai ir miestai (lėktuvu)

Su sertifikuota Škotijos gide-kelionės vadove Dalia Rimkūniene!
Edinburgas-Hailandai-Glamis pilis-Skajaus sala-Glazgas
Skrydžio kaina nuo: 130 €
Kelionės metu įveikiamas atstumas ~1 000 km
2024-07-27 – 08-03 vietų nėra
1 399,00 €
2024-08-24 – 08-31 vietų nėra
1 399,00 €
2024-09-14 – 09-21 liko 7 viet.
1 399,00 € -10 % 1 259,10 € PIRKTI

Kainos nurodytos be skrydžio.

visos datos ir kainos

 • Pažintis net su šešiais Škotijos regionais!
 • Ekskursijos Edinburge ir Glazge
 • Nuostabieji Rannoch Moor gamtos plotai
 • Nepakartojamo grožio Skajaus sala ir pasiplaukiojimas laivu grožintis laukine gamta
 • Pažintis su garsiausiomis Škotijos pilimis
 • Viskio degustacija Speyside regione

Legendinė Škotija: pilys, ežerai ir miestai (lėktuvu)

Atsisiųsti kelionės programą

1 diena. Skrydis*** Kaunas – Edinburgas. Pažintį su Škotija pradėsime nuo Edinburgo. Škotijos sostinės unikalų grožį ir savitumą lėmė gamtiniai, istoriniai, kultūriniai veiksniai, kurie palaipsniui formavo šiandieninį miesto įvaizdį. Edinburgas – UNESCO pasaulinio paveldo miestas. Romantiškas viduramžiais susiformavęs Edinburgo senamiestis ir XVIII-XIX a. elegancija alsuojantis naujamiestis yra lankomiausios miesto dalys. Ekskursijos metu išvysite legendinę Edinburgo pilį, bei pasigrožėsime nuo pilies atsiverančiais nuostabiais panoraminiais vaizdais. Pasivaikščiosime Karališkąja mylia – pagrindine senamiesčio arterija ir apžiūrėsime senamiesčio kvartalus bei viduramžiškus kiemus, išgirsite pasakojimus apie Edinburgo miesto raidą, čia  gyvenusius žmones, nutikimus ir linksmas istorijas. Apsilankysime istoriniame „Grassmarket“ kvartale, garsėjančiame gausybe istorinių barų („Pubs“), susipažinsite su jo paslaptimis ir sužinosime kodėl Edinburgas garsėja kaip vaiduoklių ir paranormalių reiškinių vieta. Pažintis su Edinburgo legenda - „Greyfriars Bobby“ – garsiausiu Škotijos terjerų veislės šunimi bei žymia Edinburgo kavine, kur gimė Hario Poterio legenda. Išvysite senąjį Škotijos parlamentą, apsilankysime istoriniame „Canongate“ kvartale, kur yra įsikūrusi istorinė Karališkoji  vasaros rezidencija – Holirudo rūmai**. Laisvu metu galėsite apsilankyti Holirudo rūmuose bei pasimėgauti Edinburgo atmosfera: apsilankyti tradiciniuose baruose ar restoranuose, pasiklausyti gyvos muzikos. Nakvynė viešbutyje Edinburge arba Edinburgo apylinkėse.

2 diena. Pusryčiai. Vykstame į Škotijos pietryčių („Lowlands“) regioną. Nuostabių smaragdinės žalumos slėnių kraštas, kurio savitas grožis ir nerami istorinė praeitis įkvėpė daugelį Škotijos poetų ir rašytojų romantikų. Būtent šiame regione galima išvysti įspūdingus ankstyvųjų viduramžių vienuolynų likučius, pasigerėti išskirtiniais kruopščiai puoselėjamais istorinių dvarų ansambliais, patirti neskubių pasivaikščiojimų malonumą, kuris yra populiari vietinių gyventojų laisvalaikio pramoga, gėrintis vaizdingomis uolėtomis Šiaurės jūros pakrantėmis. Apsilankysime Abbotsford istoriniame dvare* ir architektūriniame sode. Šiame dvare dienas leido ir  kūrybinio įkvėpimo sėmėsi  Škotijos rašytojas Walter‘is Scott‘as, daugelio gerai žinomų novelių „Vaverlis“, „Rob Rojus“, „Midlodiano širdis“ ir kitų, autorius. Vystame į Melrose miestelį – tikrą atradimą senovės romantikos mėgėjams. Jaukaus istorinio miestelio pažiba yra XII a. Melrose Abbey* vienuolyno griuvėsiai iki šiol stebinantys išlikusiomis neįprastomis architektūrinėmis-skulptūrinėmis kompozicijomis, atsiskleidžiančiomis visu grožiu užlipus vieną iš varpinių bokštų. Iš čia atsiveria plati Melrose apylinkių panorama. Keliaujame į St Abb‘s Head gamtos rezervatą, kur jūsų laukia nepamirštamas pasivaikščiojimas, gėrintis įspūdingu kraštovaizdžiu  ir jūros pakrantėmis išraižytomis uolų. Grįžtame į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Edinburge arba Edinburgo apylinkėse.

3 diena. Pusryčiai. Keliaujame susipažinti su trimis Škotijos regionais: Fife, Angus ir Aberdinshire.   Išskirtinis Fife regionas, kuris senovėje buvo vadinamas Fife karalyste, šiuo metu pasaulyje garsėja kaip golfo tradicijos centras. Angus ir Aberdinshire regionai gali pasigirti įspūdingomis senovinėmis pilimis ir unikaliomis jūrinėmis tradicijomis. Vykstame į žavų Falkland miestelį, įkurtą XV a. Čia esančioje karalių rezidencijoje smagiai laiką leisti mėgdavo šalies valdovai. Dabar miestelis traukia ne tik keliautojus, bet ir filmų kūrėjus. Apsilankysime St Andrews universitetiname miestelyje, kuris dar garsėja ir kaip Škotijos golfo sostinė. Čia pamatysite seniausio Škotijos universiteto kompleksą, kur besimokydami susitiko Princas William‘as ir Kate Middleton. Išvysite išskirtinio mastelio St Andrews katedros griuvėsius, įspūdingus, dar XVII a. suformuotus ir uoliai prižiūrimus golfo laukus. Čia iki šiol rengiami svarbiausi pasaulio golfo čempionatai, sutraukiantys šios sporto šakos gerbėjus iš viso pasaulio. Vėliau jūsų lauks pietūs škotiškame restorane*. Aplankysite Glamis pilį*, vieną seniausių ir įspūdingiausių šalyje. Pilis neatsiejama nuo karališkos šeimos gyvenimo istorijos, žavinti ne tik interjerais, įspūdingu parku, bet ir intriguojančias pasakojimais apie ten klaidžiojančias dvasias. Vėliau sustosime pasigrožėti Dunnotar pilimi, kurios likučiai, įsikūrę ant aukštos uolos, skalaujamos jūros, žadina vaizduotę apie didingą  istorinę Škotijos praeitį. Nakvynė Aberdeen‘e ar Aberdeen‘o apylinkėse.

4 diena. Pusryčiai. Vykstame į Speyside regioną, kuris garsėja įspūdingais slėniais, išraižytais sraunių upių ir upelių. Keliaujame į vieną Speyside viskio daryklų*, kur sužinosime apie Škotijos nacionalinio gėrimo gamybos tradicijas ir subtilybes bei degustacijos metu paragausime šlakelį „gyvybės vandeniu“ Škotijoje vadinamo viskio (būtina užsisakyti iš anksto). Vykstame į XIV a. Cawdor pilį*, kurioje iki šiol tebegyvena žymaus Škotijos klano palikuonys. Sužinosite kodėl pilis siejama su V. Šekspyro pjese „Makbetas“, išgirsite įspūdingą pilies atsiradimo istoriją, galėsite apsilankyti išpuoselėtuose pilies soduose. Vykstame į Hailandų sostinę Invernesą, įsikūrusį netoli nuo paslaptimis apipinto Loch Neso. Trumpa pažintis su Inverneso miestu, jo istorija ir dabarties tradicijomis. Laisvas laikas pietums. Keliaujame prie Urquhart pilies griuvėsių. Tai vienas įspūdingiausių Škotijos simbolių. Prieš 1000 metų ant Loch Neso ežero kranto įkurta pilis mena svarbiausius Škotijos istorijos įvykius. Pasigrožėsime pilimi ir Loch Neso ežero panorama. Nakvynė Inverneso apylinkėse.

5 diena. Pusryčiai. Keliaujame per šiaurės Škotijos vaizdingąjį Hailandų  (Škotijos Aukštikalnių) regioną į Skajaus (Skye) salą. Tai didžiausia Škotijos sala, garsėjanti savo rūstoku, bet įspūdingu laukinio grožio kraštovaizdžiu. Kalnų masyviai, smaragdiniai  slėniai ir tarpekliai, kriokliai, nedideli žvejų kaimeliai ir miesteliai, susiformavę šalia krištolinio skaidrumo vandenų saugo unikalios šiaurės Škotijos  gamtos ir gėlų kultūros ženklų derinį. Ši sala traukia daugybės filmų prodiuserių  žvilgsnius, čia buvo filmuota daugybė filmų. Pakeliui sustojame pasigrožėti mistiškai atrodančia Eileano Donano pilimi, kurią iš visų pusių supa ežerai bei kalvos. Dauguma škotų teigia, kad ši pilis yra pati vaizdingiausia visoje Škotijoje. Aplankysime Portree miestelį – Skye salos administracinį centrą, išvysite Old Man Storr, Kilt Rock įspūdingas vulkaninės kilmės uolas, apsuptas vandenų. Iš vieno Skajaus salos uostų laivu* plaukiame pasigrožėti laukine gamta ir susipažinti su vietos vandenų gyventojais: delfinais, mažaisiais banginiais, ruoniais, jūriniais paukščiais ir kt. (būtina užsisakyti iš anksto). Išvykstame į viešbutį. Nakvynė Invernese ar jo apylinkėse.

6 diena. Pusryčiai. Tęsiame pažintį su Škotijos Hailandų regionu ir jo atšiauriu grožiu. Vykstame prie garsiojo Loch Neso, kur bandysime įminti paslaptingosios pabaisos Nesės mįslę. Aplankysime XVIII a. Fort Augustus ir Fort William miestelius, menančius istorines jakobitų kovas ir išsaugojusius unikalią, XIX  a. vandens kelių sistemą – Kaledonijos kanalą. Esant galimybei apsilankysime Nevis Range* slidinėjimo kurorte ir kildami gondolomis turėsite galimybę apžvelgti Great Glen slėnio kalnų masyvą bei, jei leis oro sąlygos, pamatysime Ben Nevis – Didžiosios Britanijos aukščiausią kalną. Keliaudami per Hailandus galėsite pasigrožėti kvapą gniaužiančiais Glencoe slėnio kalnų masyvo vaizdais. Išvysite unikalų laukinės gamtos stebuklą Ranoch Moor – vieną iš didžiausių (~130 kv. km. ploto) Europos pelkynų,  garsėjantį savo unikalia bioekologine aplinka ir traukiantį profesionalius gamtos fotografus iš viso pasaulio. Aplankysime XVII a. renesansinio stiliaus landšaftinį Drummond pilies parką*, kuris tituluojamas vienu geriausių Europos parkų. Nakvynė viešbutyje Glazgo apylinkėse.

7 diena. Pusryčiai. Vykstame į  Glazgą – didžiausią Škotijos miestą, XIX a. industrijos gigantą. Viktorijos laikų dvasią ir „Tabako lordų“ ambicijas liudija įspūdingi miesto mūrai ir Glazgo muziejų kolekcijos. Šiandien Glazgas išgyveną naują savo raidos etapą, yra UNESCO muzikinės kultūros miestas, Škotijos menų, kūrybinių industrijų ir verslų  sostinė. Ekskursijos metu išvysite istorinį Glazgo universiteto kompleksą, Glazgo katedrą. Aplankysime Glazgo Transporto muziejų, kur originaliai pristatoma viena didžiausių senovinių automobilių, geležinkelio ir laivybos transporto kolekcija. Vykstame į Stirlingą, istorinę Škotijos sostinę. Trumpa pažintis su miestu, kurios metu turėsite galimybę pasigerėti senovine Stirlingo pilimi, viena svarbiausių pilių Škotijos istorijoje XIV- XVII a., kuri mena Škotijos kovų už nepriklausomybę laikus. Nakvynė viešbutyje Glazgo apylinkėse.

8 diena. Pervežimas į oro uostą. Skrydis*** Edinburgas – Kaunas.


Į kelionės kainą įskaičiuota

kelionė autobusu/mikroautobusu pažintinio turo metu; 7 nakvynės viešbučiuose; 6 pusryčiai; kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos; ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

(***) - lėktuvo bilietas Kaunas - Edinburgas - Kaunas (Ryanair, lėktuvo bilietai perkami tik susirinkus minimaliam keliautojų skaičiui tuo metu galiojančiomis kainomis) ; registruotas bagažas; (*) –  bilietai į mokamus objektus, miesto transporto bilietai, arbatpinigiai vairuotojui (~258 EUR (iš jų ~141 GBP)); medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.

Pastabos

minimalus keliautojų skaičius - 15; lėktuvo bilietai perkami surinkus minimalų keliautojų skaičių;  jei lėktuvo bilietus perkate patys, prieš pirkimą būtinai susisiekite su kelionės pardavimo agentu; prieš pirkdami kelialapį susipažinkite su šios kelionės atmintine; objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda; keičiantis skrydžių laikams, galimi programos pakeitimai.

Kelionės priemokos

Užsakant kelionę privaloma iš anksto pasirinkti žemiau nurodytas priemokas. Neužsakius iš anksto, nebus galimybės suteikti šių paslaugų.

Plaukimas laivu Skye saloje suaugusiems44,00 €
Plaukimas laivu Skye saloje vaikams36,00 €
Škotiško viskio degustacija (TIK SUAUGUSIEMS nuo 18 m.)33,00 €
Vienvietis kambarys499,00 €

Medicininių išlaidų draudimas

Pasirinkus medicininių išlaidų draudimą būtina nurodyti keliautojo asmens kodą.

Medicininių išlaidų draudimas asmeniui nuo 3 iki 65 m.7,00 €
Medicininių išlaidų draudimas asmeniui nuo 66 iki 75 m.12,00 €

Nuolaidos

Keliaujantiems ketvirtą ir daugiau kartų-7%
Keliaujantiems trečią kartą-5%
Keliaujantiems antrą kartą-3%

Užsakant kelionę, nuo bazinės kelionės kainos, taikoma tik viena iš nuolaidų. Keliautojai gali rinktis didžiausią jiems tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionės priemokoms ir draudimui.

Pasirinkite kelionės datą

Kainos nurodytos be skrydžio.

Į kelionės kainą įskaičiuota

kelionė autobusu/mikroautobusu pažintinio turo metu; 7 nakvynės viešbučiuose; 6 pusryčiai; kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos; ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

(***) - lėktuvo bilietas Kaunas - Edinburgas - Kaunas (Ryanair, lėktuvo bilietai perkami tik susirinkus minimaliam keliautojų skaičiui tuo metu galiojančiomis kainomis) ; registruotas bagažas; (*) –  bilietai į mokamus objektus, miesto transporto bilietai, arbatpinigiai vairuotojui (~258 EUR (iš jų ~141 GBP)); medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.

Pastabos

minimalus keliautojų skaičius - 15; lėktuvo bilietai perkami surinkus minimalų keliautojų skaičių;  jei lėktuvo bilietus perkate patys, prieš pirkimą būtinai susisiekite su kelionės pardavimo agentu; prieš pirkdami kelialapį susipažinkite su šios kelionės atmintine; objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda; keičiantis skrydžių laikams, galimi programos pakeitimai.

Kelionės priemokos

Užsakant kelionę privaloma iš anksto pasirinkti žemiau nurodytas priemokas. Neužsakius iš anksto, nebus galimybės suteikti šių paslaugų.

Plaukimas laivu Skye saloje suaugusiems44,00 €
Plaukimas laivu Skye saloje vaikams36,00 €
Škotiško viskio degustacija (TIK SUAUGUSIEMS nuo 18 m.)33,00 €
Vienvietis kambarys499,00 €

Medicininių išlaidų draudimas

Pasirinkus medicininių išlaidų draudimą būtina nurodyti keliautojo asmens kodą.

Medicininių išlaidų draudimas asmeniui nuo 3 iki 65 m.7,00 €
Medicininių išlaidų draudimas asmeniui nuo 66 iki 75 m.12,00 €

Nuolaidos

Keliaujantiems ketvirtą ir daugiau kartų-7%
Keliaujantiems trečią kartą-5%
Keliaujantiems antrą kartą-3%

Užsakant kelionę, nuo bazinės kelionės kainos, taikoma tik viena iš nuolaidų. Keliautojai gali rinktis didžiausią jiems tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionės priemokoms ir draudimui.

Atmintinė

Atsisiųsti

KELIONĖS DOKUMENTAI

Vykstant į kelionę privaloma turėti Lietuvos Respublikos piliečio PASĄ, galiojantį visos kelionės metu. Jei paso galiojimo laikas baigiasi kelionės metu, jis laikomas negaliojančiu. Rekomenduojame į kelionę vykti su pasu, kuris galioja bent 3 mėnesius po kelionės pabaigos. Rekomenduojame į kelionę pasiimti ir paso kopiją.

Dėl informacijos apie sienų kirtimo ir pasų kontrolės tvarką ne Lietuvos Respublikos piliečiams prašome kreiptis į Migracijos departamentą arba Užsienio reikalų ministeriją.

VAIKŲ IŠVYKIMO Į UŽSIENIO VALSTYBES TVARKA

Į kelionę vykstantiems vaikams, kaip ir suaugusiems, privaloma turėti asmens dokumentą, nurodytą skiltyje "Kelionės dokumentai". Gimimo liudijimas nėra kelionės dokumentas.

Vaikams iki 18 metų, į šią kelionę vykstantiems be tėvų ar su vaiką lydėti įgaliotais asmenimis, būtinas vieno iš tėvų notaro patvirtintas rašytinis sutikimas ir jo kopija. Jei vaikas vyksta su vienu iš tėvų, antrojo tėvo sutikimo nereikia. Kai vaiko pavardė nesutampa su vieno iš kartu vykstančių tėvų pavarde, kelionės metu reikia turėti vaiko gimimo liudijimą bei jo kopiją.

Už vykstančių į keliones vaikų iki 18 metų sveikatą, gyvybę, priežiūrą atsako tėvai, globėjai arba vaiką lydėti įgalioti asmenys.

Informaciją apie nepilnamečių vaikų keliavimą į užsienio valstybes galite pasitikslinti Užsienio reikalų ministerijos internetinėje svetainėje http://keliauk.urm.lt/lt/keliaujantiems/pries-pradedant-kelione/nepilnameciu-vykimas

PASIENIO KONTROLĖ

Kelionės metu vykstame per pasienio kontrolės punktus, kur bus tikrinami asmens dokumentai, gali būti tikrinamas bagažas. Pasienio kontrolė gali užtrukti kelias valandas. Kelionių organizatorius „Guliverio kelionės“ neatsako už pasienio tarnybų darbą.

PINIGAI

Didžiosios Britanijos valiuta: svaras sterlingų (GBP); 1 EUR ~ 0,8 GBP. Svarų sterlingų rekomenduojame įsigyti prieš išvykstant į kelionę.

MOKAMI OBJEKTAI

Žemiau pateiktos mokamų objektų bilietų kainos gali keistis. Tikslių mokamų objektų kainų teiraukitės kelionės vadovo kelionės metu. Perkant GRUPINIUS bilietus į lankomus mokamus objektus, kortele atsiskaityti nėra galimybės. Kai kuriuose miestuose ar objektuose gali būti užsakomi vietiniai gidai (VIETINIŲ GIDŲ PASLAUGOS UŽSIENYJE NE LIETUVIŲ KALBA) ir ausinukai (kaina priklauso nuo grupės dydžio).Su grupe vykstantis kelionės vadovas ekskursijas veda ir bendrauja lietuvių kalba.

Iš anksto užsakomų ir apmokamų lankomų objektų bilietų kainos pateiktos su administraciniu mokesčiu.

Bilietai į mokamus objektus, miesto transporto bilietai, vietinių gidų paslaugos ir ausinukų nuoma  ~258 EUR (iš jų ~141 GBP) :

Vietinių gidų paslaugos ir ausinukų nuoma: ~20 EUR

Miesto transportas Edinburge: ~22 GBP

Viskio degustacija : suaugusiems ~ 33 EUR (būtina užsisakyti iš anksto)

Abbotsford istorinis dvaras ir sodai:  suaugusiems ~ 14 GBP, vaikams iki 16.99m ~ 7 GBP, vaikams iki 5m – nemokamai.

Cowdor pilis (grupėms): suaugusiems 13 GBP, vaikams (nuo 5 iki 15m), 8 GBP

Drummond pilies parkas: suaugusiems ~ 10 GBP, vaikams (5-16m) ~ 4GBP

Glamis pilis: suaugusiems ~16 GBP, vaikams (5-16m) ~ 10 GBP, senjorams (60+), studentams 12,50 GBP

Melrose Abbey: suaugusiems: ~ 4 GBP/asm., vaikams (5-15m), senojorams (65+ m) ~ 3 GBP/asm. 

Plaukimas laivu Skajaus saloje: suaugusiems 44 EUR, vaikams 36 EUR (būtina užsisakyti iš anksto)

Pakilimas keltuvu Nevis Range: Suaugusiems ~ 18 GBP, vaikams iki 17.99m ~ 10 GBP

Pietūs Škotiškame restorane: ~ 28 GBP/asm.

Arbatpinigiai vietiniam vairuotojui (privaloma): iš viso ~16 GBP/asm.

PAPILDOMOS PASIRENKAMOS EKSKURSIJOS IR PRAMOGOS

Papildomas pasirenkamas ekskursijas ir pramogas rekomenduojame užsakyti perkant kelionę. Užsakyti galėsite ir kelionės metu (tuomet apmokėjimas tik GRYNAISIAIS!) Kai kurių išvykų metu gali būti pasirinktinai lankomų objektų, kurių kaina nėra įskaičiuota į išvykos kainą.

Holirudo rūmai: suaugusiems ~ 17 GBP, vaikams ~ nuo 5 iki 16 m. ~10 GBP, senjorams ir studentams ~15 GBP, vaikams iki 4 m (imtinai) – nemokamai.

REKOMENDUOJAME TURĖTI

 • Fotoaparatas, vaizdo kamera, įkrovikliai;
 • Higienos priemonės: dantų pasta, dantų šepetėlis, šampūnas, kremas rankoms ir veidui, kremas nuo saulės, drėgnos servetėlės;
 • Medikamentai: nuo ligų, kurios gali paaštrėti kelionės metu; nuo skausmo, peršalimo, virškinimo sutrikimų, viduriavimo, supimo važiuojant ar plaukiant; pleistrų;
 • Buitiniai elektros prietaisai, jei jie kelionės metu būtini: plaukų džiovintuvas, lygintuvas. 
 • Apsiaustas nuo lietaus arba skėtis;
 • Galvos apdangalas, akiniai nuo saulės;
 • Drabužiai turėtų būti lengvi, medvilniniai. Avalynė patogi ir lengva, patartina storesniu padu. Kelionės metu būtina turėti šiltą megztinį ar lengvesnę striukę;
 • Lankant bažnyčias ir vienuolynus, vyrai turėtų rinktis ilgesnes kelnes (vengti šortų), moterys – turėti skarą/šalikėlį galvai pridengti, vengti pečius apnuoginančių rūbų.

Škotijos klimatas pasižymi labai permainingais, lietingais orais, vėjo gūsiais, temperatūrų skirtumais, todėl į kelionę būtina pasiimti tvirtus lietpalčius ir neperšlampamą, patogią avalynę, rūbų tinkančių įvairiai temperatūrai. Į kelionę pasiimkite adapterį (Europinį į Didžiosios Britanijos kištukinius lizdus).

DRAUDIMAS

Vykstantiems į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinosios medicinos pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose, draudimo bendrovių atstovybėse arba pirkdami kelionę mūsų biuruose ar internetu. Mūsų partneris –Balcia Insurance SE (www.balcia.lt). Užsisakę mūsų siūlomą draudimą būsite apdrausti būtinosios medicinos pagalbos ir repatriacijos išlaidų draudimu (100 000 EUR). Perkant kelionę draudimą įsigijusių turistų draudimo polisą kelionės metu turi kelionės vadovas.

Rekomenduojame apsidrausti neįvykusios kelionės draudimu, kuris padės išvengti nuostolių, susijusių su keliautojo negalėjimu išvykti į kelionę arba jai nutrūkus dėl nuo keliautojo nepriklausančių aplinkybių. Neįvykusios kelionės draudimas apima pagrindines rizikas, dėl kurių keliautojas negali išvykti į kelionę arba turi nutraukti kelionę: paties asmens ar artimo giminaičio mirtis arba netikėta sunki, gyvybei pavojinga liga ar trauma prieš pat kelionę ar kelionės metu; prieš pat kelionę ar kelionės metu prarastas turtas; vykstant į kelionės išvykimo vietą įvykęs eismo įvykis ir kt. Apsidrausti neįvykusios kelionės draudimu galima likus ne trumpesniam kaip 14 kalendorinių dienų laikotarpiui iki kelionės pradžios. Jei kelionė rezervuota likus trumpesniam kaip 14 kalendorinių dienų laikotarpiui iki kelionės pradžios, tai neįvykusios kelionės draudimo sutartis gali būti pasirašyta per 2 darbo dienas nuo kelionės rezervavimo datos, jei nesutarta kitaip. Laikotarpis iki kelionės pradžios, kai galima sudaryti neįvykusios kelionės draudimo sutartį, negali būti trumpesnis nei 7 dienos.

Įsigydami kelionės draudimą kelionių agentūrose prašykite, kad darbuotojai supažindintų su draudimo taisyklėmis.
Draudimo taisyklės: https://www.balcia.lt/uploads/TRAVEL/Kelioni%C5%B3%20draudimo%20taisykl%C4%97s_LT-003-03_20231006_LT.pdf

SKRYDIS

RYANAIR SKRYDŽIAI

Lėktuvo bilietai užsakomi už papildomą mokestį. Bilietus galite užsisakyti agentūroje arba nusipirkti patys. Bilietus pirkite tik įsitikinę, kad kelionė įvyks.

Tikslaus skrydžio laiko teiraukitės kelionių agentūroje.

Skrydžius vykdo bendrovė RYANAIR. Kelionių organizatorius „Guliverio kelionės“ neatsako už oro bendrovės skrydžių laikų keitimą, skrydžių atšaukimą ar lėktuvo vėlavimą ir nekompensuoja klientui patirtų nuostolių dėl skrydžio bendrovės nenumatytų veiksmų. Rezervavus bilietą, jis nekeičiamas, pinigai negrąžinami.

RYANAIR bendrosios keleivių ir bagažo pervežimo sąlygos: https://www.ryanair.com/gb/en/useful-info/help-centre/terms-and-conditions

Į oro uostą rekomenduojama atvykti ne vėliau, kaip 2 val. iki skrydžio. Jeigu turistas pavėluoja arba dėl savo kaltės neatvyksta į oro uostą, už pasekmes atsako pats. Rekomenduojame prieš kelionę pasitikrinti savo skrydžio laikus. Šios informacijos teiraukitės agentūroje arba  https://www.ryanair.com/gb/en/timetable

BAGAŽAS:

Į bilieto kainą įskaičiuota:  tik 1 rankinis orlaivio salono bagažas, kurio išmatavimai neturi viršyti 40x20x25cm. Tai gali būti rankinė, kuprinė ar nešiojamojo kompiuterio dėklas.

Rankiniame bagaže leidžiama turėti tik nedidelius skysčių kiekius. Skysčiai turi būti atskiruose, ne didesniuose nei 100 ml induose. Šie indai turi būti sudėti į permatomą, užsegamą plastikinį, ne didesnį nei 1 litro maišelį; vienas maišelis – vienam keleiviui. Didesnės talpos skysčius reikia dėti į registruojamą bagažą. Primename, kad į rankinį bagažą negalima imti aštrių daiktų – peiliukų, žirklučių, dildžių. Šiuos daiktus galima gabenti tik registruojamame bagaže.
Svarbi informacija dėl elektronikos prietaisų:
- Visa keliautojo turima įranga ir elektronika, kurioje yra ličio-jonų (Li-Ion) baterijos, taip pat išorinės baterijos (power bank), keičiamos baterijos ar pan. privalo būti rankiniame bagaže ir paruošta patikrinimui aviacijos saugumo patikroje.
- Baterijas, ar įrangą su baterijomis, palikus registruotame bagaže jis bus sustabdytas ir įranga gali būti iškrauta, keleiviui nedalyvaujant.
- Maksimali baterijų talpa yra nustatoma kiekvieno vežėjo individualiai, bet rekomenduojama, kad baterijų talpos neviršytų 20 000 mAh.

Registruojamas bagažas: 10 kg (40x20x55cm) ir 20 kg. užsakomas už papildomą mokestį.
Pageidaujamos vietos lėktuve užsakomos už papildomą mokestį. Turistai, neišsipirkę vietų, gali sėdėti lėktuve atskirai.

Europos Komisija sudarė ir nuolat atnaujina oro vežėjų, kuriems draudžiama vykdyti veiklą Europos Bendrijos teritorijoje sąrašą. Aviakompanijų, kurioms draudžiama vykdyti veiklą Europos Sąjungoje, sąrašas: http://ec.europa.eu/transport/air-ban/list_lt.htm

APGYVENDINIMAS

Kelionių lėktuvu metu būsite apgyvendinti turistinės klasės viešbučiuose. Kambariai – vienviečiai, dviviečiai, dviviečiai su pristatomomis lovomis, triviečiai. Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. Viešbučio administracija savo nuožiūra apgyvendina grupę laisvuose užsakyto tipo kambariuose. Prašymai gyventi konkrečiame aukšte, gretimuose kambariuose neįpareigoja kelionių organizatoriaus ir viešbučio, ir yra tenkinami tik esant galimybei. Jei dėl viešbučio lokacijos autobusas negali privažiuoti prie pat viešbučio, gali tekti kelis šimtus metrų iki viešbučio eiti pėsčiomis. Viešbučių, kuriuose būsite apgyvendinti kelionės metu, pavadinimus galite sužinoti iš kelionių pardavimo agento ne anksčiau nei likus 3 dienoms iki išvykimo.

Dviviečiai kambariai
Standartiniame dviviečiame kambaryje gali būti viena dvigulė arba dvi atskiros lovos. Ne visi viešbučiai yra įrengę triviečius kambarius, todėl užsakius vietą trečiam asmeniui, dviviečiame kambaryje gali būti pastatoma papildoma lova, sofa, sulankstoma lova arba sulankstomas fotelis.

Jei į kelionę vykstate vienas

Jei pageidaujate gyventi vienviečiame kambaryje, turėsite mokėti prie kelionės kainos nurodytą vienviečio kambario priemoką. Jei nenorite mokėti vienviečio kambario priemokos, būsite apgyvendinti kartu su kitais turistais dviviečiame, triviečiame arba dviviečiame su pristatoma lova kambaryje. Likus 3 dienoms iki išvykimo neatsiradus kitų keliautojų, pageidaujančių gyventi tame pačiame kambaryje, turėsite sumokėti vienviečio kambario priemoką. Kelionių organizatorius neįsipareigoja rasti kitų pavienių turistų.

 

Iš viešbučio restorano išsinešti maistą DRAUDŽIAMA.

PRETENZIJOS

Jeigu kelionės metu iškilo nepasitenkinimas dėl kelionės sutartyje nurodytų paslaugų nevykdymo ar netinkamo jų vykdymo, pretenzijos turi būti pateikiamos kelionės vadovui arba atstovui kelionės metu, nes vietoje galima greičiausiai išspręsti ir pašalinti iškilusius nesklandumus. Nepavykus išspręsti žodinių pretenzijų, jos turi būti pateikiamos vietoje raštu. Nepavykus išspręsti nesklandumų kelionės metu, pretenzijas galima pareikšti kelionių organizatoriui raštu per 15 darbo dienų nuo kelionės pabaigos. Kelionių organizatorius į pretenzijas privalo atsakyti raštu per 15 darbo dienų nuo pretenzijų gavimo dienos. Kelionių organizatorius neprisiima atsakomybės dėl sutarties nevykdymo, kilusių dėl force majeure aplinkybių, kurių nebuvo galima išvengti kelionės metu. Ginčai sprendžiami derybų keliu, o nepavykus susitarti – Lietuvos Respublikos įstatymų numatyta tvarka.

Palikti daiktai
Jei viešbutyje ar autobuse palikote asmeninius daiktus, prašome pranešti kuo skubiau (kelionės metu arba iškart po kelionės). Kelionių organizatorius neprisiima atsakomybės už paliktus daiktus ir negarantuoja, kad daiktai bus surasti.

LINKIME GERAI PASIRUOŠTI KELIONEI!

Jei ruošiantis kelionei kiltų daugiau klausimų, kviečiame peržiūrėti dažniausiai užduodamus klausimus mūsų interneto svetainėje: https://www.guliveriokeliones.lt/duk

Į Jums iškilusius klausimus taip pat visada atsakys Jūsų kelionių agentas. O kai grįšite iš kelionės, labai lauksime Jūsų įspūdžių, kuriuos visada galite parašyti čia: https://www.guliveriokeliones.lt/atsiliepimas

Geros kelionės!

4.5/5.0
RAŠYTI ATSILIEPIMĄ

Gytis

Įdomi, neperkrauta, tinkanti pirmai pažinčiai su Škotija kelionė. Kelionė tikrai atitiko lūkesčius. Šilta, rūpestinga kelionės vadovė Dalia pasidalino neišsemiamomis žiniomis apie krašto istoriją, kultūrą ir papročius.

Elena

Kelionė puiki. Gerai pažinome Škotiją: jos gamtą, istoriją, kultūrą. Labai patiko nakvynės Dundegrande netoli Loch Neso. Puiki vadovė- gidė. Įdomiai buvo pateikiama informacija. Malonus balsas. Bet turiu pasiūlymų. Į kelionės programą reiktų įtraukti vakarą su škotų folkloro muzika. Aišku, važiuojant mes klausėme škotiškų dainų. Taip pat siūlyčiau Glazge geriau kelias valandas skirti vienam muziejui - ar nacionaliniam, ar dailės galerijai, o ne užsukti į technikos muziejų, o paskui irgi tik prabėgti per nacionalinį. Dėkoju už gerai organizuotą kelionę

Dalia

Nepakartojami

Gintaras

Puikūs

Jūsų užklausa

Dažniausiai užduodami klausimai

Pasirinkite kelionės datą