Reikalinga pagalba?

Gruzija (Sakartvelas) ir Armėnija su poilsiu Batumyje 11 d.

Naujiena!
Mokami lankomi objektai įskaičiuoti į kelionės kainą!
3 nakvynės su pusryčiais ir vakarienėmis Batumio kurorte!
Skrydžio kaina nuo: 150 €
Papildoma nuolaida perkant internetu -1 %
 • Vienos kelionės metu pažinkite dvi nuostabias šalis - Sakartvelą ir Armėniją
 • Viso jungtinio turo metu maitinimas - pusryčiai ir vakarienės
 • Visi mokami lankomi objektai įskaičiuoti į kelionės kainą
 • 2 dienos poilsio garsiajame Batumio kurorte prie Juodosios jūros
 • Aplankysite įspūdingiausias Sakartvelo ir Armėnijos vietas
 • Pasimėgausite gruzinų ir armėnų svetingumu bei tradiciniais patiekalais ir gėrimais

Gruzija (Sakartvelas) ir Armėnija su poilsiu Batumyje 11 d.

Atsisiųsti kelionės programą

1 diena. Skrydis Vilnius - Kutaisis. Vykstame į Prometėjo urvus, kuriuos 1984 m. atrado Geografijos instituto darbuotojai. Apžiūrėsime gražių uolų darinius, skalaujamus daugybės požeminių upių. Eisime apie 1,5 km. ilgio turistiniu maršrutu, besidriekiančiu per 17 legendomis apipintų salių ir apšviestų įvairiomis spalvomis. Vėliau plauksime požeminiu ežeru, klausydamiesi nuostabios muzikos ir regėdami įspūdingus stalaktitus-stalagmitus. Vykstame Tbilisio link. Esant galimybei, apsilankysime Gorio mieste, garsiausio pasaulio gruzino SSSR diktatoriaus Josifo Stalino gimtinėje. Pamatysime namą, kuriame J.Stalinas gimė. Pasigrožėsime virš miesto ant kalvos išlikusiais Goriscichės pilies griuvėsiais. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje arba svečių namuose Tbilisyje.

2 diena. Pusryčiai. Ekskursija po Tbilisį. Tbilisis – didžiausias šalies miestas, įkurtas V a. Iberijos karaliaus Vachtango Gorgasalio valdymo metu. Tai – spalvingas, daugiatautis miestas, kuriame pamatysite didingus stačiatikių cerkvių kupolus, žydų sinagogas, į dangų kylančius minaretus. Ekskursijos po Tbilisį metu apžiūrėsime Sioni soborą, kuriame saugomas vienas Gruzijos stebuklų — Šventosios Nino Kryžius, didžiausią religinį centrą su VIII a. Ančischati šventove ir Rezo Gabriadzės lėlių teatro bokštu. Aplankysime V a. statytą ir XIII a. perstatytą Švč. Mergelės Marijos bažnyčią. Iš čia atsiveria nuostabus vaizdas į senamiestį. Pereisime Taikos tiltą, vadinamą šiuolaikinio Tbilisio architektūros veidu. Šis tiltas yra antras pagal architektūros sudėtingumą pasaulyje. Tbilisio senamiestyje įrengtas modernus keltuvas, jungiantis Rike parką su IV a. viduryje pastatyta Nirakalos tvirtove. Tvirtovė pastatyta ant kalno, todėl prieš akis atsiveria vaizdinga miesto panorama. Nusileidę nuo kalno aplankysime sieros vonių ir pirčių rajoną Legvtahevi. Pasak legendos, Tbilisio atsiradimas kildinamas nuo karštų sieros šaltinių. Pasivaikščiosime po centrinę senamiesčio aikštę - Meidaną, buvusį miesto prekybos centrą, kuriame šiuo metu įsikūrę jaukios rytietiškos kavinukės ir barai. Vakare, prie vaišėmis padengto stalo vyks tikra gruziniška užstalė, kurią lydės nacionaliniai muzikos motyvai.

3 diena. Pusryčiai. Keliausime serpentinais vedančiu vienu įspūdingiausiu keliu pasaulyje – Gruzijos karo keliu, jungiančiu Tbilisį su Kazbeku. Grožėsimės įspūdingu kraštovaizdžiu su atsiveriančiomis bedugnėmis ir kalnų upių išraižytais kalnais. Stabtelsime prie buvusios kunigaikščių rezidencijos Ananurio tvirtovės, įsikūrusios ant Žinvalio vandens saugyklos kranto. Pilis gerai išsilaikiusi, visos sienos ir bokštai sveiki, net perdangos kai kur išsilaikė. Atvykstame į 1700 m. aukštyje Kazbeko papėdėje įsikūrusį Stepantsmindos (Kazbegio) miestelį. Pasigrožėsime nuostabiais Didžiojo Kaukazo kalnų masyvo vaizdais. Aplankysime 2170 m aukštyje stovinčią Gergeti Švč. Trejybės cerkvę. Tai aukščiausiai esantis statinys visoje Europoje. Pasakiško grožio Kaukazo kalnų panoramos apsuptyje esanti bažnyčia sužavės atviruko vertais vaizdais. Iki jos žygiuosime pėsčiomis arba važiuosime džipais. Jus nustebins vienas už kitą įspūdingesni vaizdai į užgesusį Kazbeko ugnikalnį (5034 m.). Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Tbilisyje.

4 diena. Pusryčiai. Vykstame į Gruzijos Šveicarija vadinamą regioną – Kachetiją, garsėjantį vyndarystės tradicijomis ir žavintį nuostabiais Kaukazo kalnagūbrio vaizdais. Apsilankysime David Garedžos vienuolynų komplekse, kurį VI a. įkūrė Šv. Dovydas Garedžietis – vienas iš taip vadinamų trylikos Asirijos tėvų, stiprinusių krikščionybę senovės Gruzijoje. Dalis komplekso statinių patenka į Azerbaidžano teritoriją, todėl tarp valstybių iškilęs ginčas dėl sienos toje vietoje. David Garedžos kriptose yra išlikę vertingų senovinių freskų. Vėliau vykstame į antram gyvenimui atgimusį Signachio miestelį, į kurį vos įžengus galima žado netekti… Akmenimis grįstos gatvės, iš senovinių plytų ir akmenų dailiai sumūryti namai, kurių stogus dengia raudonos čerpės, akį traukia dailūs balkonėliai. Prieš keletą metų miestelis buvo iš pagrindų rekonstruotas, kad atitiktų XVIII-XIX a. dvasią ir dabar vadinamas „meilės miestu“. Iš miesto atsiveria puiki panorama: 4 km ilgio „gruziniška Didžioji Kinijos siena“ su 23 bokštais ir žaliasis Alazanijos slėnis, o už jo – atšiaurūs ir rūstūs, bet labai įspūdingi ir gražūs Kaukazo kalnai su net vasarą baltuojančiomis viršūnėmis. Vėliau vykstame į rytinėje šalies dalyje įsikūrusį Bodbe Šv. Ninos vienuolyno kompleksą. Bodbe kompleksas yra pagrindinis piligrimų traukos centras, nes čia saugomos Šv. Ninos relikvijos. Šv. Nina yra Gruzijos šventoji, nes būtent ji IV a. atnešė į Gruziją krikščionybę. Šiuo metu čia veikia moterų vienuolynas. Vakarienė jaukioje vyninėje. Vykstame į Tbilisį. Nakvynė viešbutyje.

5 diena. Pusryčiai. Išvykstame į Armėniją. Pakeliui į sostinę aplankysime Sanahino vienuolyną. Jis buvo pastatytas Armėnijos Bagratidų dinastijos valdymo klestėjimo laikais ir vaidino svarbų dvasinio, mokslo, švietimo ir kultūros centro vaidmenį. Šis vienuolynas įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Vėliau vyksime prie Sevano ežero, vadinamo „Armėnų jūra", tyvuliuojančiu 1900 m. aukštyje. Čia būnant pasijusite tarsi Šveicarijoje: skaidrus, nuo žydros, turkio mėlynos iki sodriai mėlynos ar žalios, besikeičiantis ežero vanduo, tolumoje iškilę kalnai su snieguotomis viršūnėmis, kalvos ir miškai su savo tūkstančiais žalių atspalvių, laiveliai ramiai plūduriuojantys krantuose… Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Jerevane.

6 diena. Pusryčiai. Vykstame į XIII amžiuje Armėnijos krikštytojo Grigaliaus įkurtą Gegardo vienuolyną. Šimtmečius vienuolynas buvo garbinimo ir piligrimystės vieta. Iš kitų šventovių išsiskiria neįprastu statybos būdu – šventyklos sienos buvo išskaptuotos iš gretimų uolų. Nors religiniame komplekse vis dar gyvena vienuoliai, čia netrūksta turistų. Pasakojama, kad šiose vietovėse apaštalas Judas paslėpė strėlę, kuria buvo perdurta Jėzaus širdis. Tiesa, jos vis dar niekas nerado. Vėliau vykstame aplankyti senovės graikų-romėnų šventyklos – Mitra. Tai vienintelis toks paminklas ne tik Armėnijoje, bet ir visame Kaukazo regione. Užsuksime į populiarųjį Armėnijos Khor Virap vienuolyną, nuo kurio mūrų atsiveria nuostabūs snieguoto Ararato kalno vaizdai. Istorikai pasakoja, kad šiame, prie Turkijos sienos įsikūrusiame vienuolyne, kadaise buvęs kalėjimas, kuriame trylika metų kalėjo Šv. Grigalius Švietėjas, žmogus, Armėniją supažindinęs su krikščionybe. Vienuolyne, apsuptame žalumos, vynuogynų ir vaizdingos Ararato kalno panoramos, taip pat veikė teologijos seminarija. Vykstame į Jerevaną. Ekskursijos metu pamatysime garsiąją Kaskadą, Mokslų akademiją ir Operos teatrą, taip pat appsilankysime vienoje iš Armėnijos brendžio gamyklų, kur Jūsų lauks ekskursija bei kelių rūšių konjako degustacija. Vakare grožėsimės įspūdingu „šokančių fontanų“ pasirodymu Respublikos aikštėje. Vakariene ir nakvynė viešbutyje Jerevane.

7 diena. Pusryčiai. Vykstame apžiūrėti dvasinio Armėnijos centro - Ečmiadzino katedros. Tai centrinė armėnų apaštališkoji bažnyčios katedra, kuri yra įrašyta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Pasak legendos, katedrai iškilti padėjo Šv. Grigorijaus vizija, kurioje pasirodė besileidžiantis iš dangaus Kristus auksiniu kūju trenkiantis į žemę toje vietoje, kur turėtų atsirasti pirmieji krikščionių maldos namai. Vėliau vykstame apžiūrėti 20 km. nuo Jerevano esančią - Zvartnoco (Dangiškųjų angelų) katedrą. Šis bizantiškasis šedevras yra įtrauktas į UNESCO Paveldo sąrašą. VII amžiuje katedra iškilo Armėniją apkrikštijusio Grigorijaus Švietėjo garbei. Išvykstame į Gruziją. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Achalcichės miestelyje.

8 diena. Pusryčiai. Aplankysime vieną įspūdingiausių Sakartvelo uolos miestų – Vardžiją. Tai senovinis vienuolynas, išskaptuotas Erušeti kalnyne. Daugiau nei 500 metrų tunelių ir 600 įvairių patalpų – kambarių, saugyklų, cerkvių ir koplytėlių, papuoštų freskomis – išliko iki šių dienų. Tai viena labiausiai mitais apaugusių Gruzijos vietovių. Ši unikali vieta buvo pirmoji karalienės Tamar būstinė, vėliau tapusi vienuolių atsiskyrėlių miestu, pilnu labirintų ir slaptų praėjimų. Pakeliui į Batumį, aplankysime žinomą mineralinių vandenų kurortą - Boržomį, kuris garsėja vandens gydomosiomis savybėmis. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Batumio kurorte.

9 diena. Pusryčiai. Dieną skirsime pažinčiai su šiuo žinomu kurortu. su Batumiu. Tai modernus kurortas prie Juodosios jūros su erdviais paplūdimiais, pajūrio promenadomis, subtropine pakrante. Miesto panoramai žavesio suteikia horizonte dunksantys ryškiai žali kalnai. Ekskursija Batumio centre, kurios metu pasivaikščiosime po Medėjos ir Stebuklų aikštes, susipažinsime su turkų rajonu, apžiūrėsime Chachos bokštą. Moderni Batumio architektūra nusipelno atskiro pasakojimo. Mieste susilieja jaunatviškas modernas, Gruzijos tradicijos, carinės Rusijos architektūra, sovietinių laikų reliktai ir net Italijos architektūros elementai. Batumis – svarbiausias Gruzijos kurortas, pasižymintis aktyviu naktiniu gyvenimu. Miesto gatvėse ir alėjose šurmuliuoja restoranai, kavinukės, parduotuvės. Laisvas laikas kurorte. Vykstame į Sarpio kurortinį miestelį, kurį Gruzijos-Turkijos siena padalinusi į dvi dalis - gruzinų Sarpi ir turkų Sarp. Pasigrožėsime kriokliu, apsilankysime delfinariume, o vėliau turėsite progą pailsėti prie jūros Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Batumio kurorte.

10 diena. Pusryčiai. Laisvas laikas poilsiui prie Juodosios jūros Batumio kurorte. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Batumyje.

11 diena. Pusryčiai. Laisvas laikas poilsiui prie jūros. Pervežimas į Kutaisį. Skrydis Kutaisis – Vilnius.


Į kelionės kainą įskaičiuota

kelionė autobusu/mikroautobusu pažintinio turo metu; pervežimas iš/į oro uostą; 10 nakvynių viešbučiuose su pusryčiais ir vakarienėmis; bilietai į mokamus objektus; tradicinė gruziniška vakaronė; vietinio gido paslaugos (rusų kalba); ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

lėktuvo bilietai Vilnius-Kutaisis-Vilnius (Wizzair); registruotas bagažas; arbatpinigiai; asmeninės išlaidos; medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.

Pastabos

minimalus keliautojų skaičius – 15; lėktuvo bilietai perkami surinkus minimalų keliautojų skaičių; jei lėktuvo bilietus perkate patys, prieš pirkimą būtinai susisiekite su kelionės pardavimo agentu; pirkdami kelialapį, reikalaukite šios kelionės atmintinės; objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda; keičiantis skrydžių laikams, galimi programos pakeitimai.

Vykstant į šią kelionę, reikalingas ne trumpiau kaip šešis mėn. po kelionės pabaigos galiojantis Lietuvos Respublikos piliečio pasas

Kelionės priemokos

Vienvietis kambarys200,00 €

Medicininių išlaidų draudimas

Medicininių išlaidų draudimas vaikui (0-3 m.)39,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui (4-10 m.)16,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui / jaunimui (11-25 m.)13,00 €
Medicininių išlaidų draudimas suaugusiam (26-60 m.)16,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (61-70 m.)24,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (71-75 m.)40,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (76-80 m.)64,00 €

Nuolaidos

Keliaujantiems ketvirtą ir daugiau kartų-7%
Keliaujantiems trečią kartą-5%
Keliaujantiems antrą kartą-3%

Užsakant kelionę, nuo bazinės kelionės kainos, taikoma tik viena iš nuolaidų. Keliautojai gali rinktis didžiausią jiems tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionės priemokoms ir draudimui.

Atmintinė

Atsisiųsti

KELIONĖS DOKUMENTAI

Vykstant į kelionę privaloma turėti Lietuvos Respublikos piliečio PASĄ, galiojantį ne trumpiau kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos dienos. Jei paso galiojimo laikas baigiasi anksčiau, dokumentas laikomas negaliojančiu. Rekomenduojame į kelionę pasiimti ir asmens dokumento kopiją.

Dėl informacijos apie sienų kirtimo ir pasų kontrolės tvarką ne Lietuvos Respublikos piliečiams prašome kreiptis į Migracijos departamentą arba Užsienio reikalų ministeriją.

Kelionių organizatorius įsipareigoja keliautojams laiku suteikti naujausią informaciją dėl papildomų saugumo reikalavimų, susijusių su Covid-19 pandemija. Esant reikalavimui prieš kelionę užpildyti atvykimo į šalį registracijos formą, atlikti Covid-19 testą ir turėti neigiamą atsakymą patvirtinantį sertifikatą anglų kalba arba, jei yra galimybė, patvirtinimą apie persirgimą ar paskiepijimą pagal pilną skiepų nuo Covid-19 programą, reikiamais dokumentais keliautojai privalo pasirūpinti savarankiškai ir padengti galimas papildomas išlaidas.

Informaciją apie kiekvienos šalies nacionalines taisykles, galiojančius reikalavimus keliautojams galima rasti https://reopen.europa.eu/lt.
Daugiau naujausios informacijos dėl kelionės sąlygų ir saugumo reikalavimų galima rasti: https://keliauk.urm.lt/

VAIKŲ IŠVYKIMO Į UŽSIENIO VALSTYBES TVARKA

Į kelionę vykstantiems vaikams, kaip ir suaugusiems, privaloma turėti asmens dokumentą, nurodytą skiltyje "Kelionės dokumentai". Gimimo liudijimas nėra kelionės dokumentas.

Vaikams iki 18 metų, į šią kelionę vykstantiems be tėvų ar su vaiką lydėti įgaliotais asmenimis, būtinas vieno iš tėvų notaro patvirtintas rašytinis sutikimas ir jo kopija. Jei vaikas vyksta su vienu iš tėvų, antrojo tėvo sutikimo nereikia. Kai vaiko pavardė nesutampa su vieno iš kartu vykstančių tėvų pavarde, kelionės metu reikia turėti vaiko gimimo liudijimą bei jo kopiją.

Už vykstančių į keliones vaikų iki 18 metų sveikatą, gyvybę, priežiūrą atsako tėvai, globėjai arba vaiką lydėti įgalioti asmenys.

Informaciją apie nepilnamečių vaikų keliavimą į užsienio valstybes galite pasitikslinti Užsienio reikalų ministerijos internetinėje svetainėje http://keliauk.urm.lt/lt/keliaujantiems/pries-pradedant-kelione/nepilnameciu-vykimas

VIZOS

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.
Pastaba: Lietuvos Respublikos piliečiai Sakartvele (Gruzijoje) be vizos gali būti 365 dienas.

PINIGAI

Gruzijos valiuta: Gruzijos laris (GEL). 1 EUR ~ 3,7 GEL. Gruzijos larių galėsite įsigyti kelionės metu (išsikeisti iš eurų).

REKOMENDUOJAME TURĖTI

 • maudymosi aprangą, paplūdimio rankšluostį, šlepetes, sulankstomą kilimėlį paplūdimiui, specialius batelius maudynėms, maudymosi kepuraitę (privalima terminiuose baseinuose);
 • pledą, nedidelę pagalvėlę kelionei autobusu;
 • patogią avalynę, patogius drabužius pagal sezoną, galvos apdangalą, akinius nuo saulės, šiltesnių drabužių;
 • nedidelę kuprinę išvykoms ir ekskursijoms; skėtį arba apsiaustą nuo lietaus; apsauginį kremą nuo saulės;
 • higienos priemones, plaukų džiovintuvą, jei kelionės metu jis jums būtinas;
 • medikamentų, kuriuos pastoviai vartojate (kelionės metu ligos gali paūmėti); vaistų nuo skausmo, peršalimo, vidurių užkietėjimo, virškinamojo trakto sutrikimų; pleistrų, kojų sąnarių tinimą ir skausmą malšinančio tepalo.

AUTOBUSAS

Pervežimai kelionės metu

Patogus turistinės klasės autobusas/mikroautobusas arba automobilis (priklausomai nuo grupės dydžio) kuriame yra garso aparatūra, oro vėdinimo sistema. Autobusui judant, keleivių saugumo labui, griežtai draudžiama vaikščioti ar stovėti autobuso/mikroautobuso salone. Autobuse/mikroautobuse griežtai draudžiama rūkyti ir gerti stiprius alkoholinius gėrimus.

Nepalikite be priežiūros vertingų daiktų transporto priemonėse. Turto vagystės ar sunaikinimo dėl nusikalstamos trečiųjų asmenų veiklos atveju nei kelionės organizatorius, nei transporto paslaugų teikėjas atsakomybės neprisiima.

APGYVENDINIMAS

Pasaulyje nėra vieningos apgyvendinimo įstaigų klasifikavimo sistemos, todėl, priklausomai nuo šalies, yra taikomi skirtingi vienodų kategorijų viešbučių standartai.

Pažintinių kelionių metu turistai Batumyje ir Tbilisyje apgyvendinami 3* viešbučiuose, Mestijoje ir Kutaisyje – atrinktuose svečių namuose (su patogumais kambariuose). Triviečių ir vienviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas, o kai kurie viešbučiai jų visai neturi. Pastaba: standartiniame dviviečiame kambaryje, priklausomai nuo viešbučio išplanavimo, gali būti viena dvigulė arba dvi atskiros lovos. Ne visi viešbučiai yra įrengę triviečius kambarius, todėl užsakius vietą trečiam ar ketvirtam asmeniui, dviviečiame kambaryje pastatoma papildoma lova, sofa, sulankstoma lova arba sulankstomas fotelis.

Dėmesio! Pasitikrinkite prieš išvykstant iš viešbučio, ar nepalikote dokumentų bei asmeninių daiktų!

Šiuo metu šiai kelionei atsiliepimų nėra.

RAŠYTI ATSILIEPIMĄ

Jūsų užklausa

Dažniausiai užduodami klausimai