Sūduvos krašto dvarai ir suvalkiečių vaišės

Organizuojama grupėms pageidaujant.

Sūduvos krašto dvarai ir suvalkiečių vaišės

Sūduva, vadinamas lygumų kraštas, istoriškai visada gyveno labai turtingai, todėl netenka stebėtis, kad čia buvo puošnių ir turtingų dvarų.  Kiekvienas dvaras turėjo savo istoriją, kuri atsispindėjo dvarininkų giminės tradicijose ar veikloje.

Pirmasis sustojimas Zapyškyje prie Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios, stovinčios ant Nemuno kranto. Senoji Zapyškio bažnyčia - tai vienas unikaliausių kultūros paveldo objektų Lietuvoje. Šiandien bažnyčia stūkso vaizdingoje Nemuno pakrantėje vieniša. Pasakojama, kad kadaise ji buvo apsupta trobesių, tačiau dėl dažnų ir didelių potvynių gyventojai iš jų išsikėlė, o sodybos sunyko.

Pravažiuosite Lukšių miestelį. Gražesnį miestelį šiame krašte sunkiai surastumėte. Ne paslaptis, kad kalvystės ir skulptūros darbais garsėjantis miestelis, už savitumą labiausiai ir yra dėkingas entuziastui, dabartiniam miestelio seniūnui.

Apsilankysite Zyplių dvare*, kuris išsiskiria vienu didžiausių parkų Lietuvoje, išlikusiais 11 pastatų, rengiamais kasmetiniais plenerais, profesionaliosios muzikos renginiais. Zyplių dvaras yra vienas jauniausių Lietuvoje, jo istorija nesiekia 200 metų. 

Tikroje Suvalkiečio sodyboje* Jūsų lauks unikalūs pietūs. Tai senovinė XIX a. pabaigos etnografinė, autentiška kaimo turizmo sodyba, su dideliu kiemu ir sodu, klėtimi su senoviniais ūkiniais pastatais, pirtimi, ežerėliu - viskas alsuoja Suvalkijos praeitimi. Kiekvienas sodybos kampelis primins senus laikus, kai čia su savo papročiais ir kalba gyveno mūsų proseneliai. Likę senoviniai daiktai įrodys lietuvio darbštumą ir išradingumą, o pietūs - Suvalkijos kulinarijos ypatingumą. 

Apžiūrėsite Sudargo piliakalnių kompleksą, kuris savo svarba ir grožiu nei kiek nenusileidžia Kernavės piliakalniams. Viduramžiais čia stovėjo viena svarbiausių gynybinių pilių kovose su kryžiuočiais. Jų pulkai dažnai puldinėjo Sudargą. Niekur Lietuvoje nepamatysi tokios panoramos, kaip čia - nuo Vorpilio piliakalnio! 

Vyksite į Gelgaudiškio dvarą*, kur 1972 metais buvo filmuojamos kai kurios filmo „Tadas Blinda“ scenos. Dvaro rūmus XIX a. viduryje ant aukšto Nemuno slėnio šlaito pasistatė Prūsijos baronas Gustavas Henrikas Koidelis. Dvaras turėjo savo vandentiekį, ledainę ir kitus pastatus.  Rūmus supa vienas didžiausių Lietuvos dvarų parkų, pasižymintis sudėtinga struktūra. Ekskursijos su šokiais ir vaišėmis metu dvaro ponia supažindins su unikalia rūmų puošyba (secesija), XIX-XXa. pradžios gyvenimo būdu dvare. Programos metu pasimokinsite nuotaikingų dvaro šokių, po kurių būsite pavaišinti trijų rūšių dvaro sūriu, kropeliais (vieno kąsnio spurgytėmis), kakava, kava, arbata arba namine gira, išgirsite pasakojimą apie dvaro virtuvę.

Papildomai lankomų objektų kainos:

  • Zyplių dvaras – 1,50 eur/asm.
  • Ekskursija ir degustaciniai pietūs Suvalkiečio sodyboje – 5 eur/asm.
  • Gelgaudiškio dvaras (ekskursija, šokių edukacija ir sūrio degustacija) – 6 eur/asm.

Į kelionės kainą įskaičiuota

kelionė autobusu; kelionės vadovo paslaugos, ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas.


Į kelionės kainą neįskaičiuota

(*) bilietai į mokamus objektus


Pastabos

Lankomų objektų tvarka kelionės metu gali keistis! Kelionę užsakant grupei, kainą tikslinkite mūsų biuruose; kelionės kaina priklauso nuo keliaujančių asmenų skaičiaus ir išvykimo miesto.


Nuolaidos

10 asmenų grupei - 10-ajam asmeniui-99%
9 asmenų grupei - 9-ajam asmeniui-80%
8 asmenų grupei - 8-ajam asmeniui-65%
7 asmenų grupei - 7-ajam asmeniui-50%
6 asmenų grupei - 6-ajam asmeniui-35%
5 asmenų grupei - 5-ajam asmeniui-25%
4 asmenų grupei - 4-ajam asmeniui-10%
Keliaujantiems ketvirtą ir daugiau kartų-15%
Keliaujantiems trečią kartą-10%
Keliaujantiems antrą kartą-5%
Senjorams (nuo 65 m.)-10%
Vaikams nuo 13 m. ir studentams-5%
Jaunavedžiams-10%

Nuolaidos nesumuojamos, keliautojai gali rinktis didžiausią jiems tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionės priemokoms.

RAŠYTI ATSILIEPIMĄ

Šiuo metu šiai kelionei atsiliepimų nėra.

Jūsų užklausa

Dažniausiai užduodami klausimai