Reikalinga pagalba?

Spalvingasis pietryčių Lietuvos kraštas ir jo pilys bei dvarai

Organizuojama grupėms pageidaujant
Keturiasdešimt Totorių kaimas - Jašiūnų Balinskių dvaras - Levandų uostas - Vilkiškių dvaras - Medinikų pilis - Aukštojo kalnas
 • Išskirtinė galimybė susipažinti su Lietuvos totorių istorija ir bendruomene.
 • Ekskursija Jašiūnų Balinskų dvare.
 • Edukacinė programa Levandų uoste bei naminių levandų ledų ragavimas.
 • Pažintis su Vilkiškių dvaru ir Medininkų pilimi.
 • Apsilankymas aukščiausiame Lietuvos taške.

Spalvingasis pietryčių Lietuvos kraštas ir jo pilys bei dvarai

Atsisiųsti kelionės programą

Keliaujame aplankyti istoriškai, kultūriškai, kalbiškai ir religiškai spalvingos pietryčių Lietuvos. Šiame regione nuo LDK laikų vieni šalia kitų gyvena lietuviai, totoriai, lenkai, katalikai, stačiatikiai, musulmonai. Čia 1769 metais gimė ir Paulavos respublika, kurioje buvo įgyvendinta radikaliausia ir progresyviausia valstiečių reforma Abiejų Tautų Respublikoje.

Vykstame į Keturiasdešimt Totorių kaimą* - vieną seniausių LDK totorių gyvenviečių. 1397 m. Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas parsigabeno pirmuosius totorius kaip karo belaisvius ir dalį jų apgyvendino prie Vokės upės. Kaime esanti mečetė yra pati seniausia ir viena iš keturių šiandien Lietuvos teritorijoje veikiančių musulmonų šventyklų. Šalia mečetės yra musulmonų kapinės (mizaras), o pačio kaimo apylinkėse yra dar trejos senos totorių kapinės. Susitiksime su totorių bendruomenės atstovu, kuris papasakos apie bendruomenės istoriją, tradicijas, apžiūrėsime mečetę, paragausime turkiškos kavos/žolelių arbatos bei tradicinių bandelių su mėsa.

Aplankysime Jašiūnų Balinskių dvaro rūmus*- vėlyvojo klasicizmo architektūros statinį. Nuo XV a. iki XVIII a. pabaigos Jašiūnų dvarą valdė Radvilos. 1811 m. iš Dominyko Radvilos dvarą nupirko Lietuvos Tribunolo kelių departamento viceministras, Uždauguvio taurininkas Ignotas Balinskis. Po jo vedybų su S. Sniadeckyte dvaras tapo vienu didžiausių kultūros židinių Vilniaus krašte. Jame dažni svečiai buvo Adomas Mickevičius, poetas filaretas Tomas Zanas, poetas Antanas Edvardas Odyniecas ir daug kitų žymių to meto asmenybių. Ekskursijos metu apžiūrėsime puošnų rūmų interjerą, plačius paradinius laiptus, vedančius į antrąjį aukštą, išgirsime istorijų apie dvaro šeimininkus ir čia klestėjusį kultūrinį gyvenimą. Laisvas laikas pietums Jašiūnų dvaro restorane.

Vykstame  į Levandų uostą* pasisemti ramybės, jaukumo ir šilumos. Aurelijos ir Dano Arlauskų puoselėjamame Levandų uoste dalyvausime edukacinėje ekskursijoje po levandų laukus, ragausime levandų arbatos/limonado ir naminių levandų ledų. Čia esančioje krautuvėlėje galėsite rasti ir lauktuvių artimiesiems.

Keliaujame toliau į netoliese esantį medinės architektūros Vilkiškių dvarą Merkio slėnyje. 1847 metais jį pastatė bajorai Dmochovskiai. Kiekvienas aukštas buvo paremtas graikščiomis kolonomis, į namus vedė platūs laiptai, o nuo langų kaskadomis krito mediniai raižiniai. Tačiau už dalyvavimą 1863 metų sukilime caro valdžia Dmochovskių dvarą konfiskavo. Ilgus metus čia veikė mokykla, o sovietmečiu dvaro teritorijoje buvo organizuojamos vaikų ir jaunimo vasaros stovyklos. 2015 metais Šalčininkų rajono savivaldybė atnaujino dvaro fasadą. Apžiūrėsime restauruotą dvaro fasadą bei susipažinsite su dvaro istorija.

Vykstame link Medininkų pilies. Didžiausia iš keturkampių aptvarinių pilių Lietuvoje – Medininkų pilis* buvo pastatyta XIV a. pirmoje pusėje, valdant Lietuvos Didžiajam kunigaikščiui Gediminui. Pilis buvo vienas iš punktų, gynęs Lietuvos valstybę su sostine Vilniumi nuo Kryžiuočių ir Livonijos ordinų agresijos, galimo antpuolio iš rytų. Ekskursijos metu susipažinsite su LDK mūro pilimis, ginkluote, apžiūrėsite eksponuojamas patrankas, sviedinius ir archeologinius radinius.

Pakeliui sustojame aplankyti aukščiausio Lietuvos taško – Aukštojo kalno ir apžvalgos bokšto (Aukštojas – vyriausias baltų dievas). Jo aukštis siekia 293,84 m virš Baltijos jūros lygio. Nuo bokšto atsiveria Medininkų aukštumos kalvos besibaigiančios tolumoje žaliuojančiais miškais. Vakare išvykstame namų link.


Į kelionės kainą įskaičiuota

kelionė autobusu; kelionės vadovo paslaugos, ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

*bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos ir ausinukų nuoma ~ 25 EUR; asmeninės išlaidos.

Pastabos

objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda; kelionės metu bus sudaryta galimybė papietauti ir pavakarieniauti arba įsigyti maisto.
Levandų uostas lankomas vasaros sezonu (nuo birželio iki rugpjūčio mėnesio).

Medicininių išlaidų draudimas

Pasirinkus medicininių išlaidų draudimą būtina nurodyti keliautojo asmens kodą.

Medicininių išlaidų draudimas vaikui (0-3 m.)10,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui (4-10 m.)4,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui / jaunimui (11-25 m.)3,00 €
Medicininių išlaidų draudimas suaugusiam (26-60 m.)4,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (61-70 m.)6,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (71-75 m.)10,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (76-80 m.)15,00 €

Nuolaidos

10 asmenų grupei - 10-ajam asmeniui-99%
Keliaujantiems šeštą ir daugiau kartų-15%
Keliaujantiems penktą kartą-12%
Keliaujantiems ketvirtą kartą-10%
Keliaujantiems trečią kartą-7%
Keliaujantiems antrą kartą-5%
Senjorams (nuo 65 m.)-10%
Vaikams nuo 13 m. ir studentams-5%
Jaunavedžiams-10%

Užsakant kelionę, nuo bazinės kelionės kainos, taikoma tik viena iš nuolaidų. Keliautojai gali rinktis didžiausią jiems tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionės priemokoms ir draudimui.

Atmintinė

Atsisiųsti

IŠVYKIMO INFORMACIJA

Išvykimo vietos. Į kelionę išvykstame iš šių pagrindinių vietų:

 • Vilniaus iš Geležinio Vilko g. 6A (ERGO stovėjimo aikštelė).
 • Kauno iš PC "LIDL" stovėjimo aikštelės, Jonavos g. 40

Svarbu:

 • Išvykimo miestą būtina pasirinkti kelionės užsakymo metu. Išvykimo miestą galite keisti likus ne mažiau kaip 5 dienoms iki išvykimo.
 • Išvykimo miestų eiliškumas gali keistis. Tikslų išvykimo laiką ir vietas bei kelionių organizatoriaus atstovo kontaktinę informaciją rasite mūsų interneto svetainėje likus 2-3 dienoms iki kelionės.
 • Išvykimo informaciją gausite SMS žinute Jūsų nurodytu telefono numeriu likus 1 dienai iki kelionės.
 • Į išvykimo vietą prašome atvykti  likus 10-15 min. iki nurodyto išvykimo laiko ir nevėluoti. Kelionių organizatorius neatsako už turistų vėlavimą atvykti į išvykimo vietą ir neįsipareigoja jų laukti.
Išvykimas/grįžimas
Į kelionę iš pagrindinių išvykimo vietų (Vilniaus, Kauno) išvykstame ryte, dažniausiai tarp 6:00 ir 09:30.
Iš kelionės į pagrindines išvykimo vietas (Vilnių, Kauną) grįžtame tarp 20:00 ir 23:00. Grįžimo iš kelionės laikas gali keistis dėl įvairių priežasčių (transporto kamščių, kelių remonto darbų, meteorologinių sąlygų), kurių neįmanoma numatyti iš anksto.

KELIONĖS DOKUMENTAI

Kai kurie muziejai taiko nuolaidas senjorams, studentams, mokiniams, neįgaliesiems ir pan., tad rekomenduojame turėti tai įrodantį pažymėjimą.

MOKAMI OBJEKTAI

Žemiau pateiktos mokamų objektų bilietų kainos gali keistis. Tikslių mokamų objektų kainų teiraukitės kelionės vadovo kelionės metu. Perkant GRUPINIUS bilietus į lankomus mokamus objektus, kortele atsiskaityti nėra galimybės. Kai kuriuose miestuose ar objektuose gali būti užsakomi vietiniai gidai (VIETINIŲ GIDŲ PASLAUGOS UŽSIENYJE NE LIETUVIŲ KALBA) ir ausinukai (kaina priklauso nuo grupės dydžio).Su grupe vykstantis kelionės vadovas ekskursijas veda ir bendrauja lietuvių kalba.

Iš anksto užsakomų ir apmokamų lankomų objektų bilietų kainos pateiktos su administraciniu mokesčiu.

Atsižvelgiant į objektyvias sąlygas, kelionių organizatorius gali keisti suplanuotą kelionės programą ir objektų lankymo eiliškumą.

Bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos ir ausinukų nuoma ~ 25EUR.

Vietinių gidų paslaugos ir ausinukų nuoma: ~5 EUR

Jašiūnų Balinskių dvaro rūmai: suaugusiems -3 EUR/asm., studentams, senjorams, mokiniams, neįgaliesiems 2 EUR/asm. Šeimos bilietas (2 suaugę ir iki 3 vaikų) 8 EUR/vnt. 

Keturiasdešimt Totorių kaimas: ekskursija su bendruomenės nariu +lankstinukas ~ 4 EUR/asm.
Turkiška kava/žolelių arbata + 2 bandelės - ~3 EUR/asm.

Levandų uostas: lankymosi mokestis 3 eur/asm. Neįgaliems, senjorams 2 EUR/asm, vaikams iki 7 m. nemokamai.
Ledai naminis šerbetas: 3 EUR porcija.

Medininkų pilis: suaugusiems 8 EUR/asm. Studentams, senjorams, mokiniams 4 EUR/asm. Fotografavimas – 1,50 Eur.

REKOMENDUOJAME TURĖTI

 • pledą, nedidelę pagalvėlę kelionei autobusu;
 • patogią avalynę, patogius drabužius pagal sezoną, galvos apdangalą, akinius nuo saulės, šiltesnių drabužių;
 • nedidelę kuprinę išvykoms ir ekskursijoms; skėtį arba apsiaustą nuo lietaus; apsauginį kremą nuo saulės;
 • higienos priemones, plaukų džiovintuvą, jei kelionės metu jis jums būtinas;
 • medikamentų, kuriuos pastoviai vartojate (kelionės metu ligos gali paūmėti); vaistų nuo skausmo, peršalimo, vidurių užkietėjimo, virškinamojo trakto sutrikimų; pleistrų, kojų sąnarių tinimą ir skausmą malšinančio tepalo.

AUTOBUSAS

Į keliones vykstame 28-70 vietų turistinės klasės autobusais, kuriuose yra vaizdo ir garso grotuvai, oro vėdinimo sistema, tualetas (leidžiama naudotis esant teigiamai oro temperatūrai lauke). Autobusuose neteikiamos WiFi ir telefonų įkrovimo paslaugos, netiekiamas karštas vanduo.

Vieta autobuse
Užsakydami kelionę galite pasirinkti pageidaujamą sėdėjimo vietą autobuse pagal pateiktą standartinį autobuso planą. Jei į kelionę vykstate vienas, sėdėjimo vieta Jums parenkama automatiškai. Plane vietos žymimos skaičiais ir raidėmis: skaičius nurodo sėdynių eilės numerį, o raidė – konkrečią vietą toje eilėje (A, B – vairuotojo pusėje; C, D – kelionės vadovo pusėje). Visuose autobusuose vietos sunumeruotos skirtingai, tad likus 1 dienai iki išvykimo į kelionę gausite SMS žinutę, kurioje bus nurodytas Jūsų pasirinktos vietos numeris konkrečiame autobuse (pvz., 5A vieta gali būti 17 vieta). Jei į kelionę vyksta autobusas, kurio sėdynių planas nestandartinis, kelionių organizatorius gali pakeisti Jūsų pasirinktą vietą.

Papildomą vietą autobuse galite užsakyti už papildomą mokestį (kainos teiraukitės užsakydami kelionę). Papildomai parduodamų vietų skaičius ribotas.

Taisyklės keliaujantiems autobusu:

 • Pagal galiojančias ES taisykles autobusuose, kuriuose įrengti saugos diržai, keleiviai privalo važiuoti juos prisisegę. Autobusui judant griežtai draudžiama vaikščioti ir stovėti autobuso salone.
 • Autobuse griežtai draudžiama rūkyti ir gerti alkoholinius gėrimus. Tualetu autobuse prašome naudotis tik ekstra atveju, nes tualeto talpa yra ribota.
 • Autobuso salone keliose vietose prie lango yra įrengti avariniai plaktukai, skirti avariniam stiklo išdaužimui. Kelionės metu, išskyrus avarijos atvejus, griežtai draudžiama juos liesti.
 • Pageidautina, kad kelionės autobusu bagažo svoris asmeniui neviršytų 25 kg. Bagažas kelionės metu laikomas autobuso bagažinėje. Su savimi į autobuso saloną pasiimkite tik būtiniausius daiktus.
 • Nepalikite be priežiūros vertingų daiktų autobuse. Turto vagystės ar sunaikinimo dėl nusikalstamos trečiųjų asmenų veiklos atveju nei kelionės organizatorius, nei transporto paslaugų teikėjas atsakomybės neprisiima.

KELIONĖS EIGA

Į kelionę iš pagrindinių išvykimo vietų (Vilniaus, Kauno) išvykstame ryte, dažniausiai tarp 6:00 ir 09:30.

Iš kelionės į pagrindines išvykimo vietas (Vilnių, Kauną) grįžtame tarp 22:00 ir 01:30. 

Atvykimo į viešbučius ir grįžimo iš kelionės laikas gali keistis dėl įvairių priežasčių (transporto kamščių, kelių remonto darbų, meteorologinių sąlygų), kurių neįmanoma numatyti iš anksto.

Kelionės metu rekomenduojame turėti maisto ir gėrimų. Ne visuose maršrutuose yra galimybė suorganizuoti pietus.

PRETENZIJOS

Jeigu kelionės metu iškilo nepasitenkinimas dėl kelionės sutartyje nurodytų paslaugų nevykdymo ar netinkamo jų vykdymo, pretenzijos turi būti pateikiamos kelionės vadovui arba atstovui kelionės metu, nes vietoje galima greičiausiai išspręsti ir pašalinti iškilusius nesklandumus. Nepavykus išspręsti žodinių pretenzijų, jos turi būti pateikiamos vietoje raštu. Nepavykus išspręsti nesklandumų kelionės metu, pretenzijas galima pareikšti kelionių organizatoriui raštu per 15 darbo dienų nuo kelionės pabaigos. Kelionių organizatorius į pretenzijas privalo atsakyti raštu per 15 darbo dienų nuo pretenzijų gavimo dienos. Kelionių organizatorius neprisiima atsakomybės dėl sutarties nevykdymo, kilusių dėl force majeure aplinkybių, kurių nebuvo galima išvengti kelionės metu. Ginčai sprendžiami derybų keliu, o nepavykus susitarti – Lietuvos Respublikos įstatymų numatyta tvarka.

Palikti daiktai
Jei viešbutyje ar autobuse palikote asmeninius daiktus, prašome pranešti kuo skubiau (kelionės metu arba iškart po kelionės). Kelionių organizatorius neprisiima atsakomybės už paliktus daiktus ir negarantuoja, kad daiktai bus surasti.

LINKIME GERAI PASIRUOŠTI KELIONEI!

Jei ruošiantis kelionei kiltų daugiau klausimų, kviečiame peržiūrėti dažniausiai užduodamus klausimus mūsų interneto svetainėje: https://www.guliveriokeliones.lt/duk

Į Jums iškilusius klausimus taip pat visada atsakys Jūsų kelionių agentas. O kai grįšite iš kelionės, labai lauksime Jūsų įspūdžių, kuriuos visada galite parašyti čia: https://www.guliveriokeliones.lt/atsiliepimas

Geros kelionės!

Šiuo metu šiai kelionei atsiliepimų nėra.

RAŠYTI ATSILIEPIMĄ

Užpildykite kelionės pasiūlymo formą

Jeigu norėtumėt, kad kelionę organizuotume Jūsų kolektyvui, užpildykite šią formą ir mes netrukus atsiųsime preliminarų kainos pasiūlymą Jūsų nurodytu el. paštu.

Pasirinkite išvykimo miestą

Jūsų užklausa

Dažniausiai užduodami klausimai