Reikalinga pagalba?

Lofotenų salos - Nordkapas

Organizuojama grupėms pageidaujant.
* Lojaliems klientams taikomos nuolaidos iki 15% !

Lofotenų salos - Nordkapas

1 diena Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Vykstame į Taliną. Atvykus į Taliną, esant galimybei, trumpa apžvalginė ekskursija po miestą. Keltu keliamės į Helsinkį. Nakvynė kelte.

2 diena Pusryčiai. Vykstame link Imatros. Esant galimybei, aplankysime Lapenrantą. Apžiūrėsime Imatros kanjoną, vandens jėgainę, pravažiuosime Saimos kanalą. Kelionę tęsime link Punkaharju moreninio gūbrio. Vieno iš garsiausių Suomijoje Retreti meno centro aplankymas. Vykstame į Savonliną. Pageidaujantiems apie 1,5 val. plaukimas laivu* ežeru, besigrožint Olavinlinos tvirtove bei Suomijos didžiuoju ežerynu.  Kelionę tęsiame Joensu link. Nakvynė.

3 diena Pusryčiai. Ryte ekskursija po Joensu miestą, lankysime Šiaurės Karelijos „Carelicum“ muziejų*. Vykstame Kusamo link. Pakilsime į Koli kalną (347 m), nuo kurio atsiveria įspūdinga apylinkių ir Pielineno ežero panorama. Kelionę tęsiame Karjalos ir Keinun aukštumomis, stebint to regiono kraštovaizdį bei augmeniją.  Pakeliui sustosime Kaliausių šou apžiūrai. Nakvynė.

4 diena Pusryčiai. Vykstame į Oulankos nacionalinį parką. Žygis pėsčiomis Kiutakongo tarpeklio link. Šiaurės poliarinio rato kirtimas. Išvykstame į Tankavarą – aukso ieškotojų kaimelį – muziejų, kur galėsite pamatyti bei išmėginti aukso plovėjų darbą ir išbandyti laimę. Nakvynė.

5 diena Pusryčiai. Vykstame į Karajoski – Samių sostinę. Čia 1989 metais atidarytas Samių parlamentas, veikia Samių muziejus. Karasjoki žymus ir seniausia XIX a. liuteronų bažnyčia. Vėliau kelionė Porsangerio fjordo pakraščiu, sustojimas Skarsvoge, kuris yra laikomas labiausiai į šiaurę nutolusia žvejų gyvenviete pasaulyje. Trumpas žygis pėsčiomis iki Kirkeporten uolos – dar vadinamais Nordkapo vartais. Vykstame link šiauriausio Europos taško - Nordkapo. Apsilankymas Nordkapo centre*. Čia turistai turi galimybę pažiūrėti filmuką apie metų laikų kaitą, gėrėtis nuostabia panorama, užsukti į  patį šiauriausią Europos paštą, kuriame galėsite įsigyti vardinį diplomą* ir kt. Nakvynė.

6 diena Pusryčiai. Vykstame į Altos muziejų*.Šis gamtos paminklas supažindina lankytojus su poledynmečio periodo žmonių piešiniais ant uolų ir yra įtrauktas į UNESCO saugomų paminklų sąrašą. Vykstame fiordų pakrantėmis. Puiki galimybė stebėti, kaip, tolstant į šiaurę, keičiasi kraštovaizdis ir augmenija. Vėliau kilsime į plynaukštę, iškilusią 400 m virš Kvėnangeno fjordo, nuo kurios atsiveria kvapą gniaužianti panorama. Išvykstame į Tromsę – „šiaurės sostinę“, kur pasigrožėsime „Ledjūrio“ katedra, bei esant galimybei, pakilsime keltuvu į Storsteinen (420 m) kalvos panoraminę aikštelę. Nakvynė.

7 diena Pusryčiai. Ryte tęsime ekskursiją po Tromsę. Ekskursijos metu pamatysime: turgaus aikštę, senąją Katedrą, paminklą R. Amundsenui, šiauriausiame pasaulio taške esančią katalikų bažnyčią, lankysime „Polaria“ muziejų*. Išvykstame Narviko link. Stabtelsime prie Molselvo krioklio, keliausime per didžiausią Norvegijos Hiniojos salą. Atvykstame į Lofotenų salas. Nakvynė.

8 diena Pusryčiai. Vykstame į piečiausias Lofotenų salų gyvenvietes. Apsilankysime žvejų kaimeliuose - Å ir Reine.

Å - patį trumpiausią pavadinimą turintis kaimelis Norvegijoje. Nuostabus kraštovaizdis, gamtos ramybė ir harmonija. Lankysimės Svolveryje, kuris vadinamas Lofotenų salų sostine: Vikingų muziejus*. Aplankome Nustfjordo žvejų kaimelį, kuriame praeitį menančiuose įvairiaspalviuose pastatuose dera praeities ir dabarties žvejų namų apyvokos bei darbo reikmenys ir kt. Galimybė išsimaudyti Norvegijos jūroje. Nakvynė.

9 diena Pusryčiai. Poilsis ir pramogos Lofotenų salose. Siūlomos ekskursijos už papildomą mokestį (esant palankioms oro sąlygoms):

  • Trumpa žvejyba vienoje iš geriausių pasaulyje menkių žvejybos vietų – Vestfjorde bei kruizas per Malstremą;
  • Pasivaikščiojimas po kalnus;
  • Lofotenų salų džiovintos menkės muziejus.

 Nakvynė.

10 diena Pusryčiai. Vykstame į Narviką – neužšąlanti šiaurės uostą. Trumpas sustojimas, pažintis su miestu ir  kelionę tęsiame Švedijos link. Pravažiuojame  Abisko nacionalinį parką, vykstame į šiauriausią Švedijos miestą – Kiruną. Trumpa pažintis su miestu: rotušė, medinė bažnyčia ir kt. Nakvynė.

11 diena Pusryčiai. Esant galimybei, aplankome Kirunavaros geležies rūdos kasyklą*, kurios metu nusileisime į 500 m gilyje esantį muziejų. Vykstame į  Laplandijos sostinę Rovaniemį: sustojimas prie poliarinio rato, apsilankymas Santa Klauso miestelyje. Išvykstame Helsinkio link. Nakvynė.

12 diena Pusryčiai. Vykstame į Helsinkį. Trumpa pažintis su  Helsinkiu: jachtų prieplauka, Senato aikštė su aplinkiniais administraciniais pastatais, miesto katedra, Rotušė, Prezidento rūmai, paminklas kompozitoriui J. Sibelijiui, garsioji uoloje iškalta Tampelinaukio bažnyčia. Keliamės keltu i Taliną. Kelionė per Estiją, Latviją. Naktį grįžimas į Lietuvą.


Į kelionės kainą įskaičiuota

kelionė patogiu autobusu; 10 nakvynių su pusryčiais kempingų nameliuse, jaunimo ir turistinės klasės viešbučiuose (2-4-čiuose kambariuose); 1 nakvynė 4-vietėse kelto kajutėse Talinas – Helsinkis (su pusryčiais arba pusryčių paketais); mokestis už pravažiavimą į Nordkapą tuneliu; kelionės vadovo paslaugos; ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

(*) – bilietai į mokamus objektus ir vietinių keltų bilietai, vietinių gidų paslaugos ~300 EUR; medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.

Pastabos

pirkdami kelialapį, reikalaukite šios kelionės atmintinės; objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda.

Kelionės priemokos

Balta patalynė, rankšluosčiai nakvynei Norvegijoje ir Suomijoje75,00 €
Dvivietis kambarys (asmeniui)199,00 €
Trivietis kambarys (asmeniui)149,00 €

Medicininių išlaidų draudimas

Medicininių išlaidų draudimas senjorams (66-75 m.)14,00 €
Medicininių išlaidų draudimas suaugusiems (25-65 m.)5,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikams ir jaunimui (3-24 m.)5,00 €

Nuolaidos

10 asmenų grupei - 10-ajam asmeniui-99%
9 asmenų grupei - 9-ajam asmeniui-80%
8 asmenų grupei - 8-ajam asmeniui-65%
7 asmenų grupei - 7-ajam asmeniui-50%
6 asmenų grupei - 6-ajam asmeniui-35%
5 asmenų grupei - 5-ajam asmeniui-25%
4 asmenų grupei - 4-ajam asmeniui-10%
Keliaujantiems ketvirtą ir daugiau kartų-15%
Keliaujantiems trečią kartą-10%
Keliaujantiems antrą kartą-5%
Senjorams (nuo 65 m.)-10%
Vaikams nuo 13 m. ir studentams-5%
Jaunavedžiams-10%

Nuolaidos nesumuojamos, keliautojai gali rinktis didžiausią jiems tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionės priemokoms.

Atmintinė

 

ATMINTINĖ TURISTUI, VYKSTANČIAM Į LOFOTENŲ SALAS-NORDKAPĄ 11D.

IŠVYKIMAS: Iš Kauno, Vilniaus, Alytaus arba Marijampolės, Klaipėdos*, Šiaulių*, Panevėžio*, Kryžkalnio*. Į kelionę iš Vilniaus ir iš Kauno išvykstama anksti ryte, tarp 3:00 ir 6:00 val., iš Klaipėdos*, Šiaulių*, Panevėžio*, Kryžkalnio* – 2–3 val. anksčiau. Informaciją apie tikslų išvykimo į kelionę laiką ir vietą, kelionių organizatoriaus atstovo kontaktinę informaciją (telefono numerį ir elektroninio pašto adresą), kurie turistui padėtų susisiekti su kelionių organizatoriumi nenumatytais atvejais, 2–3 dienos prieš kelionę galite rasti mūsų interneto svetainėje (žr. „Išvykimo laikai“) arba sužinoti agentūroje, kurioje užsisakėte kelionę. Į išvykimo vietą prašome atvykti ne vėliau kaip 10 min. iki išvykimo ir nevėluoti. Jeigu turistas neatvyksta nustatytu laiku, už pasekmes atsako jis pats.

* Yra papildomų sąlygų – pervežimų paslaugos teikiamos už papildomą mokestį. Išsamią informaciją apie pervežimų sąlygas ir kainas rasite interneto svetainėje www.guliveriokeliones.lt

AUTOBUSAS: Patogus turistinės klasės autobusas, kuriame yra WC, karšto vandens aparatas, garso ir vaizdo aparatūra, oro vėdinimo sistema. Autobusui judant, keleivių saugumo labui, griežtai draudžiama vaikščioti ar stovėti autobuso salone. Autobuse griežtai draudžiama rūkyti ir gerti stiprius alkoholinius gėrimus. Tualetu autobuse galima naudotis tik ekstra atveju, nes tualeto talpa yra ribota, taigi – būkite supratingi! Karštas vanduo autobuse tiekiamas tik autobusui sustojus! Pageidautina, kad kelionės autobusu bagažo svoris vienam asmeniui neviršytų 25 kg. Daiktus pakuokite taip, kad būtų patogu kelionės metu, kadangi beveik viską turėsite laikyti autobuso bagažinėje, o su savimi pasiimsite tik pačius būtiniausius reikmenis.

Nepalikite be priežiūros vertingų daiktų autobuse. Turto vagystės ar sunaikinimo dėl nusikalstamos trečiųjų asmenų veiklos atveju nei kelionės organizatorius, nei transporto paslaugų teikėjas atsakomybės neprisiima.

KELIONĖS EIGA:

Keliaujant autobusu kas 2,5–3,5 val. numatyti ~ 20 min. trukmės sustojimai. Pietų metu stojama 45 min.–1 val. poilsiui.

Keltas iš Talino išplaukia ~ 08:00 val., atplaukia į Helsinkį ~ 10:30 val.

Keltas iš Helsinkio išplaukia ~ 21:30 val., atplaukia į Taliną ~ 23:55 val.

Kelionės metu plaukiančiuose keltose Talinas - Helsinkis; Helsinkis - Talinas keleiviams yra suteikiamos sėdimos vietos.

Laikai nurodyti vietiniai. Keltų kompanijoms keičiant plaukimo laikus, gali keisti išvykimo ir atvykimo laikai.

* Kelte galima užsisakyti maitinimą kelte – pusryčius ir vakarienes (už papildomą mokestį).

Keliaujant autobusu, į viešbučius nakvynei atvykstama tarp 20:00 ir 24:00 val. Rytais iš viešbučių išvykstama 7:00–9:00 val. (po pusryčių); jei pusryčiai programoje nenumatyti, galimas ankstesnis išvykimas.

APGYVENDINIMAS:

Pasaulyje nėra vieningos apgyvendinimo įstaigų klasifikavimo sistemos, todėl, priklausomai nuo šalies, yra taikomi skirtingi vienodų kategorijų viešbučių standartai.

Kataloge aprašytų kelionių metu turistai apgyvendinami 3*, 2* arba „turistinės klasės“ viešbučiuose. Jei kelionės metu yra numatyta daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorijos gali skirtis (t. y. tos pačios kelionės metu galimi skirtingų kategorijų viešbučiai).

„Turistinė klasė“ – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai arba pensionai, kurių patogumai (tualetas, dušas arba vonia) gali būti kambaryje arba bendri dviem kambariams. Kai kur gali būti balkonas, televizorius, telefonas.

Triviečių ir vienviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas, o kai kurie viešbučiai jų visai neturi. Jei turistas vyksta vienas ir neperka vienviečio kambario, jis, esant galimybei, yra apgyvendinamas su kitais grupės turistais 2-viečiame arba 2-viečiame su pristatoma lova kambaryje.   

Turistinės klasės viešbučiuose pusryčiai gali būti kontinentiniai arba švediškas stalas. Esant ankstyvam išvykimui iš viešbučio, gali būti pateikiamas pusryčių paketas.

Apgyvendinimas jaunimo nakvynės namuose arba kempingų nameliuose Švedijoje, Norvegijoje, Suomijoje. Jaunimo nakvynės namai – keturviečiai kambariai su dviejų aukštų lovomis, patogumai skirti vienam kambariui arba skirti keliems kambariams. Kempingų nameliai – keturviečiai kambariai, dviejų aukštų lovos, patogumai nameliuose arba skirti keliems kambariams, arba teritorijoje, virtuvėlė.

* Jaunimo nakvynės namuose, kempingų nameliuose sumokėjus priemoką galima gyventi dviese arba trise.

KELIONĖS DOKUMENTAI:
* Vykstant į Europos Sąjungai ir Šengeno erdvei priklausančias valstybes, reikalingas Lietuvos Respublikos piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė, galiojantys visos kelionės metu.

Sienų kirtimo ir pasų kontrolės tvarka Šengeno erdvei nepriklausančių valstybių piliečiams (ne Lietuvos piliečiams) yra kitokia. Daugiau informacijos rasite: http://keliauk.urm.lt/index.php/titulinis/isvykstantiems

Rekomenduojama į kelionę pasiimti asmens dokumento kopiją.

Nepilnamečiams iki 18 metų, keliaujantiems be tėvų ar su vaiką lydėti įgaliotais asmenimis, raštiško tėvų sutikimo nereikia, jeigu vaikas vyksta į Šengeno erdvei priklausančią valstybę. Tuo atveju, kai vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo jis išvyksta, pavarde, būtina turėti vaiko gimimo liudijimą.

* Vykstantiems į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinosios medicinos pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Mūsų partneris – „Gjensidige Baltic“ (www.gjensidige.lt).

* Vykstant į Europos Sąjungos šalis bei į Norvegiją, Islandiją, Lichtenšteiną, galioja Europos sveikatos draudimo kortelė, tačiau ji nepadengia pargabenimo į Lietuvą išlaidų.

* Rekomenduojama apsidrausti neįvykusios kelionės draudimu, kuris padės išvengti nuostolių, susijusių su keliautojo negalėjimu išvykti į kelionę. Neįvykusios kelionės draudimas apima pagrindines rizikas, dėl kurių gali neįvykti kelionė: paties asmens ar artimų šeimos narių liga ar mirtis, prieš pat kelionę prarastas turtas.

* Įsigydami kelionės draudimą kelionių agentūrose ar draudimo kompanijose prašykite, kad darbuotojai supažindintų su draudimo taisyklėmis bei įteiktų atmintinę apdraustajam ir nurodytų kontaktinį telefono numerį, kuriuo reikėtų kreiptis nelaimės atveju norint užregistruoti draudiminį įvykį.

KELIONĖS Į ESTIJĄ, SUOMIJĄ, ŠVEDIJĄ, NORVEGIJĄ METU REKOMENDUOJAME TURĖTI:

* Pledas, nedidelė pagalvėlė kelionei autobusu;
* Patogūs drabužiai: lengvi, medvilniniai; turėti ir šiltų drabužių, striukę (šaliką, pirštines), apsiaustą nuo lietaus (turėti papildomai šiltų rūbų, batus persirengti sušlapus); galvos apdangalą.
* Kuprinėlė išvykoms ir ekskursijoms;
* Higienos priemonės: vonios rankšluosčiai, dantų pasta ir šepetėlis, muilas, šampūnas, tualetinis popierius, drėgnos servetėlės, kt.;

* Medikamentai, kuriuos vartojate nuo savo ligų, nes kelionės metu jos gali paūmėti. Patartina įsidėti vaistų nuo skausmo, peršalimo, vidurių užkietėjimo, virškinamojo trakto sutrikimų, pleistrų, kojų sąnarių tinimą ir skausmą malšinančio tepalo;

* Apsauginis kremas ir akiniai nuo saulės.
* Balta patalynė, rankšluostis, maudymosi apranga, paplūdimio rankšluostis. Miegmaišiais naudotis neleidžiama.
* Siūlai ir adata, žirklutės;
* Plaukų džiovintuvas, jei jis kelionės metu jums yra būtinas;
* Puodelis ir šaukštelis, cukrus, arbata, kava, popierinės servetėlės. Autobuse yra karšto vandens aparatas;
* Maistas kelionei (fasuoti sriubos ruošiniai, džiovinti vaisiai , rūkyti, vytinti ir vakuuminiu būdu įpakuoti mėsos bei sūrio gaminiai, konservai, duona);
* Mineralinis vanduo ir vaisvandeniai kelionės pradžiai.

* Skandinvijoje brangus alkoholis. Žmogui leidžiama įsivežti 0,5 l stipraus alkoholio, 0,7 l vyno ir keletą butelių alaus.

* Pižama, chalatas ir šlepetės (gyvenant 4-iečiuose kambariuose).

* Daugelyje Norvegijos, Švedijos viešbučių ir kempingų reikia  papildomai mokėti už baltą patalynę (jei turistas jos nesiveža pats). Patalynę patiems reikės užsivilkti ir nusivilkti (taip pat, net jei patalynė bus išnuomota).

PINIGAI:

Turėti kiekvienos šalies smulkių pinigų (gėrimams, tualetui, kt.)

* Eurai (EUR): patariame kelionei pasiimti eurų, kuriuos galėsite išsikeisti. Turėkite eurų mažesnės vertės banknotais.

Estija (EUR): valiuta – euras.. Šalyje pietūs ~ 5 - 20 EUR, kava, arbata ~ 2 EUR.

Švedija (SEK): valiuta – Švedijos krona 1 EUR ~ 9.50 SEK. Šalyje pietūs ~ 180 – 280 SEK; kava, arbata ~ 40 – 50 SEK; alus, vynas ~ 70 – 90 SEK. Švedijos kronų patariame nusipirkti Lietuvoje.

Norvegija (NOK): valiuta – Norvegijos krona 1 EUR ~ 9.33 NOK. Šalyje pietūs ~ 300 – 350 NOK; kava, arbata ~ 40 – 50  NOK; alus, vynas ~ 70 – 90 NOK. Norvegijos kronų patariame nusipirkti Lietuvoje.

Suomija (EUR): valiuta – euras.Šalyje pietūs ~ 15 – 25 EUR, kava, arbata ~ 2-5 EUR.

Mokamiems objektams reikia turėti apie 200 eurų.

Mokami objektai (bilietų kaina gali kisti).

Dėl tikslių mokamų objektų kainų teirautis vadovo kelionės metu.

Kainos nurodytos suaugusiems. Vaikams ir senjorams taikomos nuolaidos.

Norvegija:

* Keltas Skarberget - Bognes ~ 60 NOK;

* Keltas Skutvik - Svolver ~ 70 NOK;

* Nustfjordo muziejai ~ 120 NOK;

* Ledo galerija Svolveryje ~ 105 NOK;

* Gamtos centras Svolveryje ~ 100 NOK;

* Keltas Andenes - Grylefjord ~ 240 NOK;

* Altos piešinių ant uolų kompleksas ~ 95 NOK;

* Nordkapo lankytojų centras ~ 250 NOK;

* Nordkapo lankytojo diplomas ~ 60 NOK;

* Karajoski samių muziejus ~ 120 NOK.

Suomija:

* Santa parkas ~ 33 EUR.

Papildomos ekskursijos (kainos tikslinamos):

* Trumpa žvejyba vienoje iš geriausių pasaulyje menkių žvejybos vietų – Vestfjorde bei kruizas per Malstremą;

* Pasivaikščiojimas po kalnus;

* Lofotenų salų džiovintos menkės muziejus.

* Asmeninėms išlaidoms pinigų pasiimkite pagal savo poreikius.

* Daugelyje lankomų šalių galima išsigryninti pinigus bankomatuose ir atsiskaityti tarptautinėmis kreditinėmis kortelėmis (Visa, Master Card, Euro Card, American Express). Lenkijoje geriau turėti grynųjų pinigų.

Už mokamus objektus ekskursijų metu kortelėmis mokėti negalima.

KITA INFORMACIJA:
Rekomenduojame pasikonsultuoti su gydytoju dėl profilaktikos priemonių, kelionės metu padėsiančių išvengti virškinamojo trakto negalavimų, susijusių su pasikeitusiu maistu ar mitybos įpročiais.

Vykstant į Europos šalis skiepai  nėra privalomi. Skiepais pasirūpinti ir už juos susimokėti turi pats turistas. Išsamesnės informacijos teiraukitės paskambinę į Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir AIDS centrą, tel. (8 5) 2159273 arba interneto svetainėje www.ulac.lt.

Saugokite asmeninius daiktus ir dokumentus. Rekomenduojame nelaikyti visos pinigų sumos vienoje vietoje.
Patartina nesivežti trapių ir dūžtančių daiktų.
 

Linkime gerai pasiruošti kelionei į Lofotenų salas - Nordkapą!

 

Šiuo metu šiai kelionei atsiliepimų nėra.

RAŠYTI ATSILIEPIMĄ

Jūsų užklausa

Dažniausiai užduodami klausimai