Reikalinga pagalba?

Piligriminė kelionė į Italiją

Organizuojama grupėms pageidaujant.

Piligriminė kelionė į Italiją

Atsisiųsti kelionės programą

1 diena Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Čekiją. Vakare atvykstame į viešbutį. Nakvynė Čekijoje.

2 diena Pusryčiai. Atvykstame į seną universitetinį miestą Paduvą, kurio globėjas yra Šv. Antanas. Tai didis stebukladarys, kurio pagalbos meldžiama bet kuria proga. Apsilankymas žymiausioje piligriminėje vietoje – Šv. Antano bažnyčioje, kuri buvo pradėta statyti 1232 m. šv. Antano paduviečio palaikams saugoti ir laikoma viena prabangiausių krikščioniškame pasaulyje. Bažnyčios centrinį altorių puošia Donatelo reljefai, vaizduojantys Šv. Antano stebuklus. Bazilikoje susipynę įvairūs stiliai: romaninis, bizantinis, maurų, - pasak paduviečių „šv.Antanas yra visų šventasis“. Šv. Antano koplyčioje tikintieji eina aplink altorių, kitoje jo pusėje sustoja, uždeda ranką su rožiniu, skepetaite ar šventojo paveikslėliu ant tamsaus marmuro antkapio plokštės, meldžiasi, prašo malonės ir eina toliau. Tęsiame ekskursiją, kurios metu apžiūrėsime Radžionės rūmus*, Valle (Prato della Valle) aikštę, vieną seniausių universitetų Europoje ir t.t. Vykstame nakvynės vietos link. Nakvynė viešbutyje.

3 diena Pusryčiai. Išvykstame į vieną svarbiausių Europos piligrimystės vietų Loretą. Pakeliui aplankome San Marino Respubliką. Tai mažiausiai gyventojų turinti valstybė Europoje, įsikūrusi ant vaizdingo Titano kalno. San Marino valstybę, įkurtą Šventojo Marino IV a., sudaro sostinė San Marinas ir aštuoni ant atskirų kalnų įsikūrę miesteliai. Apžvalginė ekskursija po San Marino miestą, įtrauktą į UNESCO pasaulinio paveldo sąrašą: tvirtovė, katedra, Laisvės aikštė, kurioje įsikūrę San Marino valstybės rūmai, bei siaurų gatvelių labirintai. Atvykstame į Loretą. Ekskursijos metu aplankysime šventovę, kuri buvo pastatyta atvežus namo sienas iš Nazareto, kuriame gyveno Švč. Mergelė Marija angelo apsilankymo ir Dievo Žodžio įsikūnijimo metu. Sienos buvo atvežtos į Italiją baigiantis Kryžiaus žygiams. Išvykstame nakvynės vietos link. Nakvynė viešbutyje prie Asyžiaus.

4 diena Pusryčiai. Vykstame į viduramžių miestą, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą - Asyžių, kuris yra šv. Pranciškaus ir Šv. Klaros gimtinė. Šv.Pranciškaus kultas yra paplitęs visose krikščioniškose šalyse, jis yra Italijos ir Umbrijos regiono globėjas. Dėl neturto pamėgimo žmonės meiliai jį praminė „Asyžiaus elgetėle“. Šv. Pranciškaus prašoma apsaugoti nuo skurdo, galvos skausmo ir maro. Lankome didingą Džoto, Čimabujės ir kitų garsių menininkų darbais bei freskomis išpuoštą Šv. Pranciškaus baziliką*, kurioje palaidotas šventasis. Toliau apžiūrime šurmuliuojančią miesto aikštę, Minervos šventyklą, pirmojo miesto vyskupo Rufino katedrą, šalia kurios, kaip manoma, gimė ir augo Klara; Šv. Damijono šventovę, kur susiformavo pirmojo pranciškonų ordino branduolys ir Šv. Klaros baziliką, kurioje palaidota šventoji. Jos prašoma apsaugoti nuo karštinės, aklumo, pagerinti regėjimą. Vykstame į Umbrijos regiono sostinę Perudžą. Tai viduramžių miestas, įkurtas ant kalvos, ir galintis pasigirti dailiu senamiesčiu. Pažintis su miestu: XIII a. įkurtas universitetas, rotušė, didžiausia Umbrijos Šv. Dominyko gotikinė bažnyčia, Didysis fontanas. Laisvas laikas, kurio metu galėsite pasivaikščioti senovinėmis siauromis grįstomis gatvelėmis, apsilankyti Nacionalinėje galerijoje* ar vienuolyne įkurtame archeologijos muziejuje*, kuriame eksponuojami priešistoriniai, etruskų ir romėnų dirbiniai. Nakvynė viešbutyje prie Romos.

5 diena Pusryčiai. Miesto transportu* vykstame į „amžinąjį miestą“ Romą. Ekskursija po antikinę Romą sekant pirmųjų krikščionių keliais. Visų miesto ir pasaulio bažnyčių motina Šv. Jono Laterane bazilika - viena iš keturių patriarchalinių ir katedralinių Romos bazilikų, buvusi sujungta su kitais pastatai, kurie tapo popiežių rezidencija iki jų persikraustymo į Avinjoną (1309-1377). Šventieji laiptai – IV a. Šv. Elenos į Romą atgabenti Jeruzalės pretorijaus laiptai, kuriais į Poncijaus Piloto teismą lipo Jėzus, Šv. Kryžiaus Jeruzalėje bazilika, kurioje Relikvijų koplyčioje saugomi trys medinio Jėzaus kryžiaus fragmentai, vinis bei dalis lentelės su užrašu „karalius“. Šios relikvijos yra vienos iš labiausiai garbinamų visoje krikščionybės istorijoje. Apžiūrime Koliziejų*, romėnų Forumą, kur ir gimė didžioji romėnų civilizacija, Tautos altorių, Venecijos ir Kapitolijaus aikštes. Laisvas laikas pietums. Ekskursijos tęsinys: Romos Švč. Jėzaus vardo bažnyčia (Chiesa del Gesù), kurios pavyzdžiu buvo pastatytos pirmosios Vilniaus barokinės bažnyčios, Panteonas ir Navonos aikštės su Berninio sukurtu Keturių upių fontanu, Šv. Agnietės Agonijoje bažnyčia, pastatyta toje vietoje, kur šventoji buvo nukankinta, Šv. Marijos virš Minervos bažnyčia, kurioje palaidota Šv. Kotryna Sienietė (Romos, Italijos ir nuo 1999 m. Europos globėja). Laisvas laikas, kurio metu galėsite apsilankyti Šv. Mišiose vienoje iš Romos bažnyčių. Nakvynė viešbutyje prie Romos.

6 diena Pusryčiai. Miesto transportu* vykstame į Vatikaną. Pažintis su kadaise buvusio imperatoriaus Nerono cirko teritorija, kurioje dabar stovi svarbiausia katalikų šventovė - Šv. Petro bazilika, pavadinta pirmojo popiežiaus, Apaštalo Petro vardu. Į baziliką iš jos požemių yra perkeltas Šventojo popiežiaus Jono Pauliaus II kūnas. Tęsiame ekskursiją Vatikane: apsilankymas Siksto koplyčioje su garsiosiomis Mikelandželo freskomis, Vatikano muziejuje*, kuriame eksponuojami Leonardo da Vinči, Džoto, Ticiano, Mikelandželo ir kitų garsių menininkų darbai. Laisvas laikas, kurio metu galėsite pakilti* į bazilikos kupolą, iš kurio atsiveria panorama į Romą ir Vatikano valstybę. Vykstame prie Šv. Sebastijono arba Šv. Kaliksto krikščionių katakombų*. Tai antikos laikų požeminės kapinės, kurias Romoje naudojo krikščionys ir žydai nuo II iki V amžiaus vidurio. Vėlesniais amžiais, daugumos didžiųjų šventųjų ir kankinių palaikus perkėlus į jiems skirtas šventoves, Katakombos tapo nebenaudojamos, o Viduramžiais buvo net visai užmirštos. XVII amžiuje atrastos iš naujo ir pradėtos tyrinėti. Jose išlikę krikščioniškosios dailės pavyzdžiai, buvo pripažinti autentiškais pirmykštės Bažnyčios archyvais. Nakvynė viešbutyje.

7 diena Pusryčiai. Vykstame į Pizą, buvusį galingą, nepriklausomą jūrų uostą prie Ligūrijos jūros. Apžiūrėsime vieną gražiausių architektūros kompleksų pasaulyje - Stebuklų aikštės ansamblį. Pageidaujantys galės aplankyti romaninio stiliaus katedrą* ir garsųjį Pizos bokštą*. Išvykstame į renesanso kultūros lopšį – Florenciją, kurioje gimė garsus italų poetas Dantė ir ryškų pėdsaką paliko Mediči šeima. Miesto transportu* vykstame į Florencijos centrą, pažintis su miestu: gotikinė Santa Maria del Fiore katedra su šalia esančia Džoto projektuota varpine*, Sinjorijos aikštė, Senasis tiltas, garsėjantis auksakalių dirbtuvėmis. Laisvas laikas, kurio metu norintys galės apsilankyti Šv. Lauryno bažnyčioje* ir Mediči koplyčioje*. Nakvynė viešbutyje prie Paduvos.

8 diena Pusryčiai. Vykstame į Veneciją. Atvykus, plaukiame laivu* iki Šv. Morkaus aikštės. Ekskursijos metu apžiūrėsime Šv. Morkaus aikštę ir Baziliką, Laikrodžio bokštą, Dožų rūmus, Rialto ir Atodūsių tiltus. Laisvu laiku siūlome pasikelti į 100 m aukščio varpinę*, aplankyti Šv.Morkaus Baziliką su auksiniu altoriumi ir arklių galerija*, Venecijos bažnyčias. Išvykstame į Čekiją. Kelionė per Italiją, Austriją. Nakvynė viešbutyje.

9 diena Pusryčiai. Kelionė per Čekiją, Lenkiją. Naktį grįžtame į Lietuvą.


Į kelionės kainą įskaičiuota

kelionė autobusu; 8 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais; kelionės vadovo paslaugos; ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

(*) - bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos ~ 155 EUR; (**) – papildomos pasirenkamos ekskursijos ir pramogos (žr. kelionės atmintinę); kurorto rinkliava; medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.

Pastabos

pirkdami kelialapį reikalaukite šios kelionės atmintinės; objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda

Kelionės priemokos

Miestų mokestis (privaloma)13,00 €
Vienvietis kambarys130,00 €

Medicininių išlaidų draudimas

Medicininių išlaidų draudimas senjorui (61-70 m.)11,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (71-75 m.)18,00 €
Medicininių išlaidų draudimas suaugusiam (26-60 m.)7,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui (4-10 m.)7,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui / jaunimui (11-25 m.)6,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui iki 3 m.18,00 €

Nuolaidos

10 asmenų grupei - 10-ajam asmeniui-99%
9 asmenų grupei - 9-ajam asmeniui-80%
8 asmenų grupei - 8-ajam asmeniui-65%
7 asmenų grupei - 7-ajam asmeniui-50%
6 asmenų grupei - 6-ajam asmeniui-35%
5 asmenų grupei - 5-ajam asmeniui-25%
4 asmenų grupei - 4-ajam asmeniui-10%
Keliaujantiems ketvirtą ir daugiau kartų-15%
Keliaujantiems trečią kartą-10%
Keliaujantiems antrą kartą-5%
Senjorams (nuo 65 m.)-10%
Vaikams nuo 13 m. ir studentams-5%
Jaunavedžiams-10%

Nuolaidos nesumuojamos, keliautojai gali rinktis didžiausią jiems tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionės priemokoms.

Atmintinė

Atsisiųsti

IŠVYKIMAS: Iš Kauno, Vilniaus, Alytaus arba Marijampolės, Klaipėdos*, Šiaulių*, Panevėžio*, Kryžkalnio*. Į kelionę iš Vilniaus ir iš Kauno išvykstama anksti ryte, tarp 3:00 ir 6:00 val., iš Klaipėdos*, Šiaulių*, Panevėžio*, Kryžkalnio* – 2-3 val. anksčiau. Informaciją apie tikslų išvykimo į kelionę laiką, vietą ir kelionių organizatoriaus atstovo kontaktinę informaciją (telefono numerį ir elektroninio pašto adresą), kurie turistui padėtų susisiekti su kelionių organizatoriumi nenumatytais atvejais, likus 2-3 dienoms iki kelionės galite rasti mūsų interneto svetainėje (žr. „Išvykimo laikai“) arba sužinoti agentūroje, kurioje užsisakėte kelionę. Likus 1 dienai iki kelionės išvykimo informaciją gausite ir SMS žinute. Į išvykimo vietą prašome atvykti ne vėliau kaip 10 min. iki išvykimo ir nevėluoti. Jeigu turistas neatvyksta nustatytu laiku, už pasekmes atsako jis pats.

* Yra papildomų sąlygų – pervežimų paslaugos teikiamos už papildomą mokestį. Išsamią informaciją apie pervežimų sąlygas ir kainas rasite interneto svetainėje www.guliveriokeliones.lt

AUTOBUSAS: Patogus turistinės klasės autobusas, kuriame yra WC, garso ir vaizdo aparatūra, oro vėdinimo sistema. Autobusui judant, keleivių saugumo labui, griežtai draudžiama vaikščioti ar stovėti autobuso salone. Autobuse griežtai draudžiama rūkyti ir gerti stiprius alkoholinius gėrimus. Tualetu autobuse galima naudotis tik ekstra atveju, nes tualeto talpa yra ribota, taigi – būkite supratingi! Pageidautina, kad kelionės autobusu bagažo svoris vienam asmeniui neviršytų 25 kg. Daiktus pakuokite taip, kad būtų patogu kelionės metu, kadangi beveik viską turėsite laikyti autobuso bagažinėje, o su savimi pasiimsite tik pačius būtiniausius reikmenis.

Autobusuose, kuriuose įrengtas karšto vandens aparatas, karštas vanduo tiekiamas tik autobusui sustojus
​Karšto vandens kiekis ribotas. 

Nepalikite be priežiūros vertingų daiktų autobuse. Turto vagystės ar sunaikinimo dėl nusikalstamos trečiųjų asmenų veiklos atveju nei kelionės organizatorius, nei transporto paslaugų teikėjas atsakomybės neprisiima.

Turistai autobuse sodinami eilės tvarka, pagal kelionės sutarties sudarymo datą. Užsakant kelionę savo kelionių agentūroje galite išreikšti pageidavimus dėl vietų autobuse, į kuriuos, esant galimybei, bus atsižvelgta. Vietą autobuse galite sužinoti likus 2-3 dienoms iki kelionės (kreipkitės į kelionių agentūrą, kurioje užsisakėte kelionę).

KELIONĖS EIGA:

Keliaujant autobusu kas 2,5 – 3,5 val. numatyti ~ 20 min. trukmės sustojimai. Pietų metu stojama 45 min. – 1 val. poilsiui.

Keliaujant autobusu į viešbučius nakvynei atvykstama tarp 20:00 ir 24:00 val. Rytais iš viešbučių išvykstama tarp 7:00 ir 9:00 (po pusryčių); jei pusryčiai programoje nenumatyti, galimas ankstesnis išvykimas.

Jei pažintinių-poilsinių kelionių metu dalis nakvynių būna viename viešbutyje, tuomet į ekskursijas išvykstama 7:00–9:00 val. (po pusryčių) ir grįžtama iki 19:00–21:00 val. (vakarienei), priklausomai nuo ekskursinės programos intensyvumo ir trukmės.

APGYVENDINIMAS:

Pasaulyje nėra vieningos apgyvendinimo įstaigų klasifikavimo sistemos, todėl, priklausomai nuo šalies, yra taikomi skirtingi vienodų kategorijų viešbučių standartai.

Kataloge aprašytų kelionių metu turistai apgyvendinami 3*, 2* arba “turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra numatyta daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorijos gali skirtis (t. y. tos pačios kelionės metu galimi skirtingų kategorijų viešbučiai).

„Turistinė klasė“ – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai arba pensionai, kurių patogumai (tualetas, dušas arba vonia) gali būti kambaryje arba bendri dviem kambariams. Kai kur gali būti balkonas, televizorius, telefonas.

Standartiniame dviviečiame kambaryje, priklausomai nuo viešbučio išplanavimo, gali būti viena dvigulė arba dvi atskiros lovos. Ne visi viešbučiai yra įrengę triviečius kambarius, todėl užsakius vietą trečiam ar ketvirtam asmeniui, dviviečiame kambaryje gali būti pastatoma papildoma lova, sofa, sulankstoma lova arba sulankstomas fotelis.

Vienviečiai kambariai užsakomi už papildomą mokestį. Jei turistas vyksta vienas ir neužsisako vienviečio kambario, jis, esant galimybei, yra apgyvendinamas su kitais po vieną vykstančiais grupės turistais dviviečiame arba triviečiame kambaryje.

Turistinės klasės viešbučiuose pusryčiai gali būti kontinentiniai arba švediškas stalas. Esant ankstyvam išvykimui iš viešbučio gali būti pateikiamas pusryčių paketas.

KELIONĖS DOKUMENTAI:

Lietuvos Respublikos piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė, galiojantys visos kelionės metu. Rekomenduojama į kelionę vykti su asmens dokumentu, kuris galioja bent 3 mėnesius po kelionės pabaigos.

Rekomenduojame į kelionę pasiimti asmens dokumento kopiją.

Daugiau informacijos rasite http://keliauk.urm.lt/index.php/titulinis/isvykstantiems

Sienų kirtimo ir pasų kontrolės tvarka Šengeno erdvei nepriklausančių valstybių piliečiams (ne Lietuvos piliečiams) yra kitokia. Daugiau informacijos: www.urm.lt

Nepilnamečiams iki 18 metų, keliaujantiems be tėvų ar su vaiką lydėti įgaliotais asmenimis, raštiško tėvų sutikimo nereikia, jeigu vaikas vyksta į Šengeno erdvei priklausančią valstybę.

KELIONĖS DRAUDIMAS:

Vykstantiems į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinosios medicinos pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose, draudimo bendrovių atstovybėse, arba pirkdami kelionę mūsų biuruose ar internetu.

Mūsų partneris – „Gjensidige Baltic“ (www.gjensidige.lt). Užsisakius mūsų siūlomą draudimą, turistas apdraudžiamas būtinosios medicinos pagalbos draudimu (100 000 EUR) ir repatriacijos išlaidų draudimu (25 000 EUR). Apsidraudusių turistų draudimo polisą kelionės metu turi kelionės vadovas.

Draudimo taisyklės: http://www.gjensidige.lt/files/Taisykles/Kompleksinio_kelioniu.pdf

Vykstant į Europos Sąjungos šalis bei į Norvegiją, Islandiją, Lichtenšteiną ar Šveicariją rekomenduojame turėti ir Europos sveikatos draudimo kortelę. Ši kortelė leidžia lengviau naudotis valstybinių ligoninių paslaugomis ir užtikrina, kad už gydymą mokėsite tą pačią kainą kaip ir vietiniai gyventojai. Kortelė neužtikrina nemokamų paslaugų, negalioja sveikatos priežiūros paslaugoms privačiose įstaigose ar repatriacijos išlaidoms dengti, pvz., jei turite grįžti namo greitosios pagalbos oro transportu. Daugiau informacijos: http://ehic.europa.eu

Rekomenduojame apsidrausti neįvykusios kelionės draudimu, kuris padės išvengti nuostolių, susijusių su keliautojo negalėjimu išvykti į kelionę arba jai nutrūkus dėl nuo keliautojo nepriklausančių aplinkybių. Neįvykusios kelionės draudimas apima pagrindines rizikas, dėl kurių keliautojas negali išvykti į kelionę arba turi nutraukti kelionę: paties asmens ar artimo giminaičio mirtis arba netikėta sunki, gyvybei pavojinga liga ar trauma prieš pat kelionę ar kelionės metu; prieš pat kelionę ar kelionės metu prarastas turtas; vykstant į kelionės išvykimo vietą įvykęs eismo įvykis ir kt. Neįvykusios kelionės atveju draudikas kompensuoja faktiškai sumokėtą kelionės kainą, o nutrūkusios kelionės atveju – grįžimo į Lietuvą išlaidas arba kitas draudiko patvirtintas kelionės išlaidas.

Mūsų partneris – „Gjensidige Baltic“ (www.gjensidige.lt). Apsidrausti „Gjensidige Baltic“ neįvykusios kelionės draudimu galima iki kelionės likus ne mažiau kaip 7 dienoms.

Draudimo taisyklės: http://www.gjensidige.lt/files/Taisykles/Kompleksinio_kelioniu.pdf

Įsigydami kelionės draudimą kelionių agentūrose prašykite, kad darbuotojai supažindintų su draudimo taisyklėmis.

KELIONĖS METU REKOMENDUOJAME TURĖTI:

* pledą, nedidelę pagalvėlę;
* patogią avalynę (ekskursinės kelionės dalies metu reikės nemažai vaikščioti); kelionei autobusu rekomenduojame turėti šlepetes;
* patogius drabužius (lengvus, medvilninius), galvos apdangalą, šiltesnių drabužių;
* higienos priemones: dantų pastą ir šepetėlį, muilą, šampūną, tualetinio popieriaus, drėgnų servetėlių ir kt.;
* nedidelę kuprinę išvykoms ir ekskursijoms;
* medikamentų, kuriuos pastoviai vartojate (kelionės metu ligos gali paūmėti); vaistų nuo skausmo, peršalimo, vidurių užkietėjimo, virškinamojo trakto sutrikimų; pleistrų, kojų sąnarių tinimą ir skausmą malšinančio tepalo, apsauginį kremą nuo saulės;
* siūlų, adatą, žirkles;
* plaukų džiovintuvą, jei kelionės metu jis jums būtinas;
* maisto ir gėrimų kelionės pradžiai.

PINIGAI:

Eurai (EUR) - jais galėsite atsiskaityti arba pasikeisti į reikiamą valiutą visos kelionės metu. Turėkite eurų mažesnės vertės banknotais.

Lenkijos valiuta: Lenkijos zlotas (PLN). 1 EUR ~ 4 PLN. Lenkijos zlotų rekomenduojame įsigyti Lietuvoje arba galėsite išsikeisti Lietuvos-Lenkijos pasienyje.
Lenkijoje (pravažiuojant): higienos reikmėms ~ 5 PLN; jei ketinate valgyti Lenkijos pakelės užkandinėse ~ 30-40 PLN.
Lenkijoje: pietūs ~ 30-40 PLN; taurė vyno ar alaus ~ 6-10 PLN; kava, arbata ~ 4-8 PLN.

Čekijos valiuta: Čekijos krona (CZK); 1 EUR ~ 25 CZK. Čekijos kronų galite įsigyti Lietuvoje arba kelionės metu išsikeisti iš eurų.
Čekijoje: pietūs ~ 200-300 CZK; taurė vyno ar alaus ~ 30-50 CZK; kava, arbata ~ 25–50 CZK.

Austrijos valiuta: euras (EUR)
Austrijoje: pietūs ~ 15-20 EUR; taurė vyno ar alaus ~ 4-6 EUR; kava, arbata ~ 2-4 EUR.

Italijos valiuta: euras (EUR)
Italijoje: pietūs ~ 15-20 EUR, pica ~ 6-10 EUR; taurė vyno ar alaus ~ 2-5 EUR; kava, arbata ~1-3 EUR.

MOKAMI OBJEKTAI:

Mokamiems objektams reikia turėti apie 155 eurus.

Mokamų objektų bilietų kaina gali keistis; nurodytos kainos suaugusiems; vaikams ir senjorams gali būti taikomos nuolaidos; tikslių mokamų objektų kainų teiraukitės kelionės vadovo kelionės metu.

Asmeninėms išlaidoms pinigų pasiimkite pagal savo poreikius.
Daugelyje lankomų šalių galima išsigryninti pinigus bankomatuose ir atsiskaityti tarptautinėmis mokėjimo kortelėmis (Visa, Master Card, Euro Card, American Express). Už mokamus objektus ekskursijų metu kortelėmis mokėti negalima.

Radžionės rūmai: ~10 EUR.
Šv. Pranciškaus bazilika: ~2 EUR.
Archeologijos muziejus: suaugusiems ~4 EUR; studentams nuo 18 iki 25 m. ~2 EUR; vaikams iki 18 m. – nemokamai.
Nacionalinė galerija: suaugusiems ~7 EUR; studentams nuo 18 iki 25 m. ~3,50 EUR; vaikams iki 18 m. – nemokamai.
Pizos bokštas: ~18 EUR.
Katedra:
 ~2 EUR.
Traukinio bilietai į/iš Florenciją: ~5 EUR.
Džoto varpinės bokštas: ~10 EUR.
Šv. Lauryno bažnyčia: ~5 EUR.

Mediči koplyčia: suaugusiems ~6 EUR, jaunimui nuo 18 iki 25 m. ~3 EUR; vaikams iki 17 m. – nemokamai.

Miesto transporto Romoje dienos bilietas: ~8 EUR.

Romos Koliziejus: suaugusiems ~12 EUR; jaunimui nuo 18 iki 25 m. ~7 EUR; vaikams iki 17 m. – nemokamai.

Šv. Petro bazilikos kupolas: ~7 EUR (keliantis liftu)/ 6 EUR (lipant laiptais).

Vatikano muziejus: suaugusiems ~16 EUR; vaikams nuo 6 iki 18 m. ir studentams iki 25 metų (su ISIC pažymėjimu); vaikams iki 5 metų – nemokamai; vietinis gidas + ausinės ~8-12 EUR.

Šv. Sebastijono arba Šv. Kaliksto krikščionių katakombos: suaugusiems ~8 EUR; vaikams nuo 6 iki 12 m. ~5 EUR; vaikams iki 5 m. – nemokamai.

Plaukimas laivu į/iš Veneciją: ~16 EUR.

Šv. Morkaus bazilikos altorius ir arklių galerija: ~ 8 EUR.

Varpinė: ~ 8 EUR.

KITA INFORMACIJA:

Rekomenduojame pasikonsultuoti su gydytoju dėl profilaktikos priemonių, kelionės metu padėsiančių išvengti virškinamojo trakto negalavimų, susijusių su pasikeitusiu maistu ar mitybos įpročiais. Vykstant į Europos šalis skiepai  nėra privalomi. Skiepais pasirūpinti ir už juos susimokėti turi pats turistas. Išsamesnės informacijos teiraukitės paskambinę į Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir AIDS centrą, tel. (8 5) 230 0125 arba interneto svetainėje www.ulac.lt.

Saugokite asmeninius daiktus ir dokumentus. Rekomenduojame nelaikyti visos pinigų sumos vienoje vietoje. Patartina nesivežti trapių ir dūžtančių daiktų.

Linkime gerai pasiruošti kelionei į Italiją!

Šiuo metu šiai kelionei atsiliepimų nėra.

RAŠYTI ATSILIEPIMĄ

Jūsų užklausa

Dažniausiai užduodami klausimai

Panašios kelionės