Reikalinga pagalba?

Literatūriniai Anykščiai

Organizuojama grupėms pageidaujant

Literatūriniai Anykščiai

Atsisiųsti kelionės programą

Nuotaikinga ir turininga išvyka į padavimais ir legendomis apipintą Anykščių kraštą, viliojantį vaizdingomis apylinkėmis ir įdomių lankytinų vietovių gausa. Čia rasite garsių lietuvių literatūros klasikų Antano Baranausko, Antano Vienuolio, Jono Biliūno gimtąsias vietas

Aplankysite pirmąjį memorialinį muziejų Lietuvoje – poeto ir vyskupo A. Baranausko klėtelę*, kurioje sukurta garsioji poema „Anykščių šilelis“, rašytojo A. Vienuolio-Žukausko memorialinį namą-muziejų, kurio pirmajame aukšte įrengta ekspozicija, atspindinti rašytojo gyvenimą ir kūrybą, antrajame – memorialiniai kambariai, sodelyje – rašytojo kapas. Visai šalia – tautodailininko S.Petraškos akmens tapybos paroda, kurioje eksponuojami anykštėno tautodailininko originalūs paveikslai, sukurti unikalia technika.

Keliausite iki rašytojo Jono Biliūno tėviškės* Niūronyse. Čia XX amžiaus pradžioje buvo perstatyta gimtoji J.Biliūno sodybos troba, joje dabar įrengta nedidelė ekspozicija, kurioje eksponuojami įvairūs memorialiniai daiktai – kuklūs baldai bei namų apyvokos reikmenys, buvę Biliūnų sodyboje.

Vėliau vyksite prie J.Biliūno „Laimės žiburio“, Liudiškių kalvos viršūnėje palaidotas ir pats rašytojas, čia jam pastatytas antkapinis paminklas.

Anykščių šilelyje vinguriuojantis medžių lajų takas, vienintelis ne tik Baltijos šalyse, bet ir Rytų Europoje, ves jus į  21 metro aukštį, kilsite nuo žemės iki medžių viršūnių, o nuo apžvalgos bokšto, kuris yra 36 metrų aukštyje, išvysite apdainuotąjį Anykščių šilelį, pasigrožėsite Šventosios upės vingiais. Čia pat prie lajų tako stūkso lankomiausias akmuo Lietuvoje – Puntukas. Tai antras pagal dydį akmuo po Barstyčių akmens. Pasak padavimo, nešė Puntuką ne tik ledynai – nešė jį ir velnias, norėdamas sudaužyti Anykščių bažnyčią. Tačiau gaidys užgiedojo, nelabasis paleido iš savo nagų Puntuką ir „didumo kaip gryčios“ akmuo nukrito šilelin… Taip rašoma Antano Baranausko poemoje „Anykščių šilelis“. 

Užkopsite į Šeimyniškėlių piliakalnį.  Kai kurie istorikai mano čia stovėjus karaliaus Mindaugo Vorutos pilį. Šiandien tai daugiausiai tyrinėtas piliakalnis Lietuvoje.

Po įspūdingos ir nepakartojamos kelionės norėsis prisiminti Antano Baranausko poemos žodžius: „Miškan, būdavo, eini – tai net akį veria; / Vat teip linksmina dūšią, ažu širdies tveria, / Kad net, širdžiai apsalus, ne kartą dūmojai: / Ar miške aš čia stoviu, ar danguj, ar rojuj?!“

Pasirinktinai galima lankyti:

  • A.Baranausko klėtelė, A. Vienuolio namas muziejus ir parodų salė – 2,50 EUR, turintiems lengvatą – 1,80 EUR.
  • Edukacinė programa prie A. Baranausko klėtelės arba A. Vienuolio name-muziejuje − 2,00 EUR (moksleiviams, studentams ir pensininkams – 1,45 EUR).
  • Ekskursija po J. Biliūno muziejų: 1,50 EUR, moksleiviams, studentams ir pensininkams – 1,00 EUR.
  • Edukacinė programa J. Biliūno sodyboje-muziejuje – 1,45 EUR.
  • Ekskursija po Šeimyniškėlių kompleksą: 2,50 EUR, (moksleiviams, studentams ir pensininkams – 2,00 EUR).
  • Edukacinė programa Šeimyniškėlių komplekse: 3,50 EUR (moksleiviams – 2,50 EUR).

Į kelionės kainą įskaičiuota

kelionė patogiu, turistinės klasės autobusu; kelionės vadovo paslaugos, ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

bilietai į mokamus objektus.

Pastabos

Lankomų objektų tvarka kelionės metu gali keistis! Kelionę užsakant grupei, kainą tikslinkite mūsų biuruose; kelionės kaina priklauso nuo keliaujančių asmenų skaičiaus ir išvykimo miesto.

Medicininių išlaidų draudimas

Pasirinkus medicininių išlaidų draudimą būtina nurodyti keliautojo asmens kodą.

Medicininių išlaidų draudimas vaikui (0-3 m.)10,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui (4-10 m.)4,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui / jaunimui (11-25 m.)3,00 €
Medicininių išlaidų draudimas suaugusiam (26-60 m.)4,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (61-70 m.)6,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (71-75 m.)10,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (76-80 m.)15,00 €

Nuolaidos

10 asmenų grupei - 10-ajam asmeniui-99%
Keliaujantiems šeštą ir daugiau kartų-15%
Keliaujantiems penktą kartą-12%
Keliaujantiems ketvirtą kartą-10%
Keliaujantiems trečią kartą-7%
Keliaujantiems antrą kartą-5%
Senjorams (nuo 65 m.)-10%
Vaikams nuo 13 m. ir studentams-5%
Jaunavedžiams-10%

Užsakant kelionę, nuo bazinės kelionės kainos, taikoma tik viena iš nuolaidų. Keliautojai gali rinktis didžiausią jiems tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionės priemokoms ir draudimui.

Šiuo metu šiai kelionei atsiliepimų nėra.

RAŠYTI ATSILIEPIMĄ

Užpildykite kelionės pasiūlymo formą

Jeigu norėtumėt, kad kelionę organizuotume Jūsų kolektyvui, užpildykite šią formą ir mes netrukus atsiųsime preliminarų kainos pasiūlymą Jūsų nurodytu el. paštu.

Pasirinkite išvykimo miestą

Jūsų užklausa

Dažniausiai užduodami klausimai