Tanzanijos Nacionaliniai Parkai Ir Poilsis Zanzibare (su Vadovu Iš Lietuvos)

+ skrydis nuo 720 €. Su skrydžiu nuo 3 717 €

Kelionės programa

 

 

1 diena  VILNIUS - KILIMANDŽARO ORO UOSTAS

Taraptautinis skrydis į Kilimandžarą su vienu persėdimu.

2 diena KILIMANDŽARO ORO UOSTAS  USA RIVERIS (vakarienė)

Atvykstame į Kilimandžaro oro uostą. Patekti į šalį reikalingą viza(Jų kaina – 50 JAV dolerių žmogui, galima įsigyti ir prie šalies sienos). Kartu su savo bagažu eisime per muitinę. Tuomet susitiksime su savo gidu ir keliausime į šalia Arušos miesto esantį viešbutį.

3 diena USA RIVERIS  ARUŠOS NACIONALINIS PARKAS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)

Vykstame į Arušos nacionalinį parką pirmajam safariui. Jo metu – laukia piknikas gamtoje. Arušos parkas tituluojamas gražiausiu Tanzanijos nacionaliniu parku, kuriame galime išvysti žirafas, zebrus ir dik-dik – mažąją antilopę. Tarp miškų bei Ngurdoto kraterio regėsime daugybę rožinių flamingų Momelo ežeruose. Po pilnos dienos įspūdžių grižtame nakvynei į viešbutį

4 diena TARANGIRĖS NACIONALINIS PARKAS (pusryčiai, pietų dėžutė, vakarienė)

Po pusryčių, paliekame viešbutį ir keliaujame į Tarangirės nacionalinį parką (angl. - Tarangire National Park), kuris garsėja savo laukinės gyvūnijos gausumu. Jis yra išsidėstęs Arušos miesto pietvakariuose, Manjaro ežero (angl. Lake Manyara) regione. Vardą parkas gavo nuo Tarangirės upės, kuri teka net ir sausuoju laikotarpiu ir yra vienintelis vandens šaltinis laukinei gamtai. Sakoma, kad šiame parke galima pamatyti tiek dramblių, kiek kitose vietovėse – laukinių galvijų: Tarangirėje gyvena didžiausia dramblių populiacija iš visų pasaulio nacionalinių parkų.

Atvykus galėsime pasimėgauti karštais pietumis Tarangire Safari lodžijoje. Po pietų laisvalaikį praleisime važinėdami po nacionalinį parką ir gėrėdamiesi įvairia gyvūnija. O šios tikrai nevalia neapžiūrėti – beveik 3000 kv. km. parke dominuoja milžiniški baobabų medžiai ir žolėtos savanos.

5 diena MANJAROS EŽERO NACIONALINIS PARKAS (pusryčiai, pietų dėžutė, vakarienė)

Po pusryčių Maramboi stovyklavietėje, paliksime Tarangirės nacionalinį parką ir keliausime į kitą mūsų kelionės tikslą – Manjaros ežero nacionalinį parką (angl. Lake Manyara National Park). Šis parkas tęsiasi 50 kilometrų ir yra išsidėstęs palei 600 metrų Didžiojo Lūžių slėnio atodangą. Manjaros ežeras pasižymi ypatingu kraštovaizdžiu ir paties Ernesto Hemingvėjaus kadaise buvo apibūdintas kaip „vienas gražiausių Afrikoje“. Pavadinimą parkas gavo, žinoma, nuo Manjaros ežero, neretai pavadinamo netgi stebuklingu. Drėgnuoju periodu šis ežeras dengia daugiau nei pusę parko ploto, tačiau prasidėjus sausrai telkinio tenka gerokai paieškoti – kartais net sunku įsivaizduoti, kad tose vietose tikrai būta vandens.Kaip ir prieš tai lankytuose parkuose čia galima užtikti leopardų, liūtų, gepardų, dramblių ir net mėlynųjų beždžionių, tačiau labiausiai ši vietovė garsėja dėl drėgnuoju sezonu čia gyvenančių flamingų populiacijos.

Pirmojoje dienos pusėje pasimėgausime pasivažinėjimu po parką ir popiet judėsime link viešbučio. Kelionės metu galėsime gėrėtis Didžiojo Lūžių slėnio vaizdais. Šis, daugiau nei 6000 km ilgio slėnis, prasidedantis Sirijos Artimuosiuose Rytuose ir besitęsiantis iki pat Mozambiko Afrikoje, yra didžiausias ir vienas įspūdingiausių geologinių darinių pasaulyje!

6 diena MANJAROS EŽERO NACIONALINIS PARKAS - SERENGETIS (pusryčiai, pietų dėžutė, vakarienė)

Paliekame Manjaros nacionalinį parką ir tęsiame kelionę toliau į Serengečio nacionalinį parką (angl. - Serengeti National Park), seniausią ir patį populiariausią nacionalinį parką Afrikoje, taip pat UNESCO pasaulio paveldą.

Pakeliui galime aplankyti Olduvajaus tarpeklį (angl. - Olduvai Gorge). Šis slėnis žymus savo priešistorinių hominidų archeologinėmis radimvietėmis.

7 diena SERENGEČIO NACIONALINIS PARKAS (pusryčiai, pietų dėžutė, vakarienė)

Dieną skirsime į UNESCO saugomų objektų sąrašą įtrauktam Serengečio nacionaliniam parkui (angl. Serengeti National Park). Šis parkas garsus dėl metinių migracijų, kuomet šeši milijonai kanopų žingsniuoja per atviras lygumas ieškodami žalesnių ganyklų.

Bet netgi tada, kuomet migracijos sustoja ir būna ganėtinai ramu, Serengečio parkas siūlo neabejotinai vienas smagiausių gyvūnijos peržiūrų – puikios buivolų bandos, mažesnės dramblių ir gazelių grupės, ir tūkstančiai antilopių, tarp jų – kanos (stambiosios antilopės), greitosios antilopės bei Granto gazelės. Jei norėsite, galėsite grįžti į lodžiją karštiems pietums.

8 diena NGORONGORO KRATERIS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)

Šiandien mūsų lauks nepamirštamas Ngorongoro kraterio (angl. Ngorongoro crater) turas. Šis krateris yra 600 metrų gilumo ir tai yra didžiausias uždaras krateris pasaulyje.Jame galima pamatyti įvairiausią Afrikos kraštovaizdį ir gyvūniją vienoje vietoje – čia gyvena daugiau nei 50 skirtingų didelių žinduolių rūšių, pvz., liūtų, dramblių, raganosių, įvairių antilopių, tapyrų ir pan. Be to, galima sutikti ir daugiau nei 200 paukščių rūšių.

Turą pradėsime leisdamiesi į kraterio apačią, o ją pasiekę vyksime pasivažinėti po žadą atimantį kraštovaizdį. Kasmet po ilgojo lietaus sezono kraterio pievos sodriai žaliuoja ir jas užtvindo vulkaninėje dirvoje puikiai tarpstančios spalvingos gėlės – tarsi matytume vaivorykštę ant žemės. 

Antilopės gnu, zebrai ir liūtai ne kartą kirs Jums kelią. Pertrauką padarysime sustoję šalia hipopotamų baseino, kur galėsime pasimėgauti pietumis. Po pasivažinėjimo pakilsime stačiu krateriu atgal į viršūnę – ekstremalių pojūčių išsiilgusieji galės drąsiai žvalgytis pro automobilio langą ir grožėtis neapsakomais vaizdais. Vakarienė ir nakvynė lodžijoje. Pastebėjimas: Pasivažinėjimo krateryje laikas – 6 valandos! 

 

9 diena  ARUŠOS ORO UOSTAS – ZANZIBARAS (pusryčiai, vakarienė)

Po pietų išskrendame iš Arušos miesto su Precision Air oro linijų bendrove ir po valandos kelionės nusileidžiame Zanzibare. Oro uoste pasitiks vairuotojas ir nuveš į viešbutį. 

 

10  – 13  dienos POILSIS ZANZIBARE (pietūs, vakarienė)

Laisvas laikas poilsiui. Sniego baltumo paplūdimiai, perlamutrinis vandenynas, bekraštė dangaus žydrynė ir prieskonių kvapai – tai Zanzibaras, ketvirta pagal dydį, viena gražiausių salų pasaulyje, viliojanti poilsiautojus vandenyno gelmių grožiu, prieskonių kvapais, kultūrų įvairove ir egzotiška Afrikos gamta.

Sala turistus vilioja ne tik vandens pramogų, jūros gėrybių gausa, bet ir didžiulis koralinis rifas, juosiantis salą. Tai viena iš geriausių vietų nardymo mėgėjams Indijos vandenyne. Zanzibaras taip pat ir ryškių spalvų bei egzotiškų kvapų sala. Salą išraizgiusios vanilių, kardamonų, cinamonų bei kitų prieskoninių augalų plantacijos. Prieskonių verslas čia klesti nuo seniausių laikų.

Atvykus iš civilizacijos Zanzibare pamatai visai kitokį gyvenimą. Vietiniai turi mažus namukus, kai kurie jų drėbti iš molio, apdangstyti palmių šakomis, ir šulinį. Namuose nėra jokių grindų – tik asla, nėra ir langų – tik tinklelis užtrauktas, dažnai – ir durų. Buitinių daiktų –minimalu. Vietiniai dievina futbolą, valgo tik šviežią maistą, nes neturi tokios buitinės technikos kaip šaldytuvas. Nors beveik visi namuose turi televizorių, kad ir labai seną, svarbu – veikiantį.

Galbūt norėsite pasimėgauti idilišku salos grožiu – atsipalaiduoti žydro vandens paplūdimiuose gerdami spalvingus kokteilius ir mėgaudamiesi saulės voniomis? O gal sudomins įvairios ekskursijos, kurias pasiūlys mūsų gidas:

Stountauno miesto (angl. Stone Town) ekskursija (95 JAV doleriai žmogui, 70 JAV dolerių – dviems). Senoji Zanzibaro miesto dalis, ilgą laiką tarnavusi kaip pagrindinis prieskonių prekybos centras, šiandien yra vienas populiariausių turistų traukos objektų. 2000-aisiais į UNESCO saugomų objektų sąrašą įtrauktoje vietovėje susipina senųjų Svahili, arabų, persų, indų ir net europietiškosios kultūros elementai. Čia galima pamatyti Stebuklų namą (angl. The House of Wonders), taip pat aplankyti Senąjį Vergų turgų (angl. Former Slave Market) – nedidelį muziejų, kurį sudaro išlikusios vergų kameros.  Žinoma, svarbu užsukti ir į nepakartojamąjį miesto turgų, kuriame prekeiviai pasiūlys ne tik suvenyrų, bet ir vietinių gėrimų bei neapsakomo gardumo patiekalų.

Jozani miško (angl. Jozani forest) turas (95 JAV doleriai žmogui, 85 JAV doleriai – dviems). Šis vėsus ir šešėlių apgaubtas žaliuojantis miškas yra didžiausia tikros laukinės gamtos vietovė Zanzibare. Išsidėsčiusiame prie Čvakos įlankos (angl. Chwaka Bay), neretai užliejamame plote veši drėgmę mėgstantys medžiai ir plunksniškieji paparčiai. Svarbu paminėti, kad būtent čia galima sutikti ir itin retą, stipriai saugomą beždžionių rūšį – Ruduosius kolobus, kurių išgyvenimui reikalingi augalai auga tik Zanzibare. 

Kalėjimo salos (angl. Prison Island) turas (105 JAV doleriai žmogui, 84 JAV doleriai – dviems). Vos 20 min kelio nuo Stountouno ir jūs jau saloje, kurioje 1800 m. buvo pastatytas Britų kolonialistinis kalėjimas. Čia galėsite ne tik panardyti žydrame vandenyje, pasimėgauti saulėtais paplūdimiais, bet ir iš arti stebėti vėžlius – dabar šioje saloje yra didžiulis vėžlių draustinis. 

14 diena  ZANZIBARAS  VILNIUS (pusryčiai)

Papusryčiavę atsisveikinsime su nuostabiąja Tanzanija – šiandien mūsų lauks skrydis namo.

15 diena VILNIUS

Grįžimas namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos pažintinio turo/safarių metu (susirinkus 10 žmonių);
 • vietinio angliakalbio gido paslaugos;
 • visi pervežimai pagal programą viso turo metu;
 • apgyvendinimas 3*-4* viešbučiuose;
 • Safari mašina su atviru stogu;
 • ekskursijos pagal programą;
 • visi įėjimų mokesčiai;
 • Maitinimas nurodytas programoje;
 • 1,5 l vandens žmogui safario metu.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Skrydis nuo 720 EUR
 • tarptautinis skrydis (~720 EUR);
 • viza (50 JAV dolerių žmogui), ją galima įsigyti ir prie šalies sienos;
 • įėjimo mokestis į Olduvai Gorge muziejų (27 JAV doleriai žmogui);
 • medicininių išlaidų draudimas;
 • asmeninės išlaidos;
 • gėrimai;
 • arbatpinigiai: 15–20 JAV dolerių nuo visos grupės vairuotojui;
 • vietiniai skrydžiai (nuo 250 USD).

Pastabos

 • Geltonosios karštinės vakcinos yra privalomos, jei atvykstate per Nairobį ar Adis Abeba.
 • JAV doleriai išleisti prieš 2006 metus yra nepriimami
 • Kol kas tikslios apgyvendinimo vietos nėra nustatytos, tai bus nurodyta užsakymo metu
 • Kelionės vadovas vyksta susirinkus 10 žmonių
 • Kelionės vadovas grupę lydi tik pažintinio turo metu.

2018-03-03 – 03-16 vietų yra

NUO 2 997,00 €

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos pažintinio turo/safarių metu (susirinkus 10 žmonių);
 • vietinio angliakalbio gido paslaugos;
 • visi pervežimai pagal programą viso turo metu;
 • apgyvendinimas 3*-4* viešbučiuose;
 • Safari mašina su atviru stogu;
 • ekskursijos pagal programą;
 • visi įėjimų mokesčiai;
 • Maitinimas nurodytas programoje;
 • 1,5 l vandens žmogui safario metu.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Skrydis nuo 720 EUR
 • tarptautinis skrydis (~720 EUR);
 • viza (50 JAV dolerių žmogui), ją galima įsigyti ir prie šalies sienos;
 • įėjimo mokestis į Olduvai Gorge muziejų (27 JAV doleriai žmogui);
 • medicininių išlaidų draudimas;
 • asmeninės išlaidos;
 • gėrimai;
 • arbatpinigiai: 15–20 JAV dolerių nuo visos grupės vairuotojui;
 • vietiniai skrydžiai (nuo 250 USD).

Pastabos

 • Geltonosios karštinės vakcinos yra privalomos, jei atvykstate per Nairobį ar Adis Abeba.
 • JAV doleriai išleisti prieš 2006 metus yra nepriimami
 • Kol kas tikslios apgyvendinimo vietos nėra nustatytos, tai bus nurodyta užsakymo metu
 • Kelionės vadovas vyksta susirinkus 10 žmonių
 • Kelionės vadovas grupę lydi tik pažintinio turo metu.

Jūsų užklausa

Pasirinkite kelionės datą