Reikalinga pagalba?

Senasis Iranas – Spalvų Ir Religijų Kaleidoskopas (su Lietuviškai Kalbančiu Vadovu)

Kelionės programa

Iranas – tai šafranu ir rožių vandeniu kvepianti senoji Persijos širdis. Čia, lyg kaleidoskopas, žėruoja akinančio mėlynumo mečetės, vilioja garuojančios arbatos ir turguje išrikiuotų prieskonių kvapai, šildo vietinių nuoširdumas. Iranas yra viena draugiškiausių pasaulio šalių, kurios gyventojai mintinai deklamuoja senovės sufijų eiles, didžiai vertina šeimos saitus ir gali leistis į gilius pokalbius su kiekvienu sutiktu. Jei svajojate paragauti garsiosios Persijos virtuvės šedevrų, pasivaikščioti šurmulingomis turgaus gatvėlėmis, pasigrožėti spalvingomis mečečių mozaikomis ir pasinerti į vieną seniausių pasaulio civilizacijų – Iranas laukia jūsų!

SUSIPAŽINKITE SU KELIONĖS VADOVE!

DALIA SABALIAUSKIENĖ

Iraną vadinu savo antraisiais namais. Tai unikalios kultūros šalis, kurios centrinė ašis yra vietiniai gyventojai – įšskirtinai mandagūs ir svetingi žmonės. Esu apkeliavusi nemažai pasaulio šalių, tačiau būtent Iraną pasirinkau savo gyvenimo palydovu, kuris mano mintyse sukasi nuolatos. Keliaudami į šią mums egzotišką šalį rizikuojate pamilti šį dangaus mėlio mozaikų, dangų remiančių mečečių, dykumų architektūros šedevrų kraštą. Iranas traukia savo nuoširdumu ir šiluma, kurią skleidžia vietiniai žmonės. Mačiau, kaip ši šalis keičia žmones, tad noriu ir Jus pakviesti keliauti su manimi į Iraną, kuris amžiams įstrigs Jūsų širdyse, primins, kad laimė slypi mažuose dalykuose.

Dalia Sabaliauskienė Iranu susidomėjo dirbdama savanorišką darbą Libane. Ji baigė Iranistikos bei Islamistikos studijas Vilniaus universitete, metus studijavo Teherane, dirbo Afganistano pabėgėlių vaikų mokykloje Karadže (Irane), kalba farsi kalba. Šiuo metu atlieka mokslinius tyrimus ir jungtinėje VU, LLTI ir LMTA doktorantūroje siekia Azijos etnologės daktaro laipsnio. Ir, kaip sako pati, be Irano savo gyvenimo neįsivaizduoja. 

Skrydžių laikai:

Vilnius – Isfahanas 11:40 – 02:05*

Širazas – Vilnius 02:10 – 10:45

1 DIENA VILNIUS – ISFAHANAS

Skrydis iš Vilniaus į Isfahaną su persėdimu Stambule. Skrydis su vienomis geriausių Europos oro linijų „Turkish Airlines“, tad kelionė neprailgs ir bus komfortabili. Skrydžio metu galėsime mėgautis įvairiomis pramogomis (muzika, filmais, kompiuteriniais žaidimais) bei lėktuve patiekiamu maitinimu.

2 DIENA ISFAHANAS (pusryčiai)

Ankstyvas atvykimas į Isfahano oro uostą, kur jus pasitiks kelionės vadovas ir būsime pervežti į viešbutį. Prieš pažintį su miestu turėsime laiko pailsėti. Isfahanas – vienas gražiausių ir svarbiausių Irano miestų. Miestas įtrauktas į pasaulio paveldą ir saugomas UNESCO. Ne be reikalo Isfahanas persiškai vadinamas „puse pasaulio“. Šiandien aplankysime istorinį Naqsh-e Jahan kompleksą ir jame esančią Imamo ir šeicho Lotfollah mečetes ir Ali Qapu rūmus. Po pietų* ekskursiją tęsime aplankydami svarbiausią Isfahane gyvenančių armėnų šventovę – Vank katedrą. Tai vienas iš gražiausių krikščioniškų statinių visame Irane. Pirmosios dienos programą užbaigs du iranietiško meno simboliai – Si o Se pol ir Khaju tiltai. Nakvynė viešbutyje Isfahane.

3 DIENAISFAHANAS – ABIJANĖ – ISFAHANAS (pusryčiai)

Po pusryčių viešbutyje leisimės į kelionę (ji truks ~3,5 val.) link į UNESCO įtrauktos Abijanės. Šis kaimas yra įsikūręs Karkaso kalno papėdėje ir dykumos kaimynystėje. Abijanės gyventojai ne tik išsaugojo savo kalboje kai kuriuos viduriniosios persų kalbos požymius, bet ir iki šiol gyvena tradiciniuose namuose, kur miegama ant kilimais išklotų grindų, ir rengiasi autentiškais šio regiono drabužiais. Grįžimas į Isfahaną ir nakvynė viešbutyje. 

4 DIENA ISFAHANAS (pusryčiai)

Po pusryčių viešbutyje mūsų lauks kelionė prie Monar Jonban arba kitaip – drebančių minaretų. Aplankę šį unikalų statinį keliausime į Chehel Sotun paviljoną, kuris yra dalis milžiniško, jį supančio sodo. Pastato sienos yra išpaišytos tuometinės eros meno kūriniais ir čia šachas Abbasas II ir jo įpėdiniai rengdavo ambasadorių ir aukštų pareigūnų priėmimus. Papietavę* keliausime į Ali Gholi Agha hamamą. 1713 m. pastatytas istorinis hamamas šiuo metu yra tapęs muziejumi, atviru turistams. Po apsilankymo tradiciniame hamame mūsų lauks laisvas laikas didžiajame Isfahano turguje, kur galėsime įsigyti meno dirbinių, papuošalų, kilimų ar suvenyrų. Nakvynė viešbutyje Isfahane.

5 DIENAISFAHANAS – MESR DYKUMA (pusryčiai, pietūs, vakarienė)

Po pusryčių viešbutyje mūsų lauks išskirtinė patirtis – kelionė į Mesr dykumą. Tai bene įspūdingiausia Irano dykuma, kur, kiek akys užmato, plyti smėlynai. Čia mūsų lauks pasivažinėjimas keturiais ratais varomais visureigiais, nepamirštamas vakarinis žvaigždžių stebėjimas ir vakarienė autentiškame dykumos viešbutyje. Nakvynė dykumos viešbutyje.

6 DIENAMESR DYKUMA – JAZDAS (pusryčiai)

Po pusryčių leisimės į kelionę link Jazdo. Jazdas – seniausias gyvenamas miestas pasaulyje, apsuptas 4 tūkst. metrų aukštį siekiančių Shirkooh kalnų ir dviejų didingų dykumų. Šis senovinis miestas yra apstatytas stulbinančio grožio mečetėmis ir jame šalimais egzistuoja skirtingų tikėjimų šventovės. Vakare jūsų laukia laisvas laikas viename iš seniausių pasaulio turgų. Nakvynė viešbutyje Jazde.

7 DIENAJAZDAS (pusryčiai)

Po pusryčių viešbutyje pradėsime ekskursiją po Jazdo miestą. Pirmiausia, aplankysime Amir Chakhmaq kompleksą, kuris yra gerai žinomas dėl savo simetriškų besileidžiančių nišų. Papietavę* lankysime Jame mečetę – 15 amžiaus kupolo formos mokyklą bei Aleksandro kalėjimą. Mažai tikėtina, kad kiemo viduryje esantį gilų šulinį sukonstravo Aleksandras Didysis. Viena unikaliausių vietų, kurią pamatysite šiandien, yra zoroastriečių Tylos bokštai ir Ugnies šventykla. Šiuose bokštuose buvo praktikuoja ekskarnacija, kuomet mirusių žmonių kūnai buvo suguldomi po atviru dangumi, idant būtų sudoroti maitėdų. Nakvynė viešbutyje Jazde.

8 DIENAJAZDAS – ŠIRAZAS (pusryčiai, pietūs)

Po pusryčių viešbutyje atsisveikinsime su Jazdu ir pajudėsime link Širazo. Pakeliui sustosime papietauti taip, kaip tai daro vietiniai – surengsime pikniką. Širazas – garsus kaip šviesus miestas, kuris buvo Persijos kultūros centras daugiau nei 2 000 metų. Persijos kultūros sostine jis tapo dėl savo kultūrinės reikšmės ir gražios aplinkos. Širazas dar vadinamas rožių bei sodų ar gėlės ir lakštingalos miestu. Nakvynė viešbutyje Širaze.

9 DIENAŠIRAZAS – PERSEPOLIS – PASARGADAI – ŠIRAZAS (pusryčiai)

Po pusryčių viešbutyje vyksime į Persopolį. 518 metais pastatytas Persepolis buvo Achaimenidų imperijos sostinė. Darius I šiuos rūmus, iš kurių likę griuvėsiai, suplanavo ne tik kaip vyriausybinį pastatą, bet ir kaip visų priėmimų bei imperijos festivallių centrą. Taip pat aplankysime ir Nekropolį – Achaimenidų karalių kapavietę. Antroje ekskursijos dalyje aplankysime Pasargadus, kurie buvo Achaimenidų imperijos sostine 559 – 530 metais pr. Kr. Ši vieta yra įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą. Grįžimas į Širazą ir nakvynė viešbutyje.

10 – 11 DIENOSŠIRAZAS (pusryčiai)

Šias dvi dienas praleisime tyrinėdami Širazą. Aplankysime išskirtinį iranietiško stiliaus Eram sodą, Nasir Al Molk mečetę, kuri laikoma viena gražiausių mečečių visame Širaze. Kad susipažintumėme ne tik su architektūriniais paminklais, bet ir kultūra, aplankysime garsiausių Irano poetų Hafezo ir Saa'di kapavietes. Turėsime galimybę išgirsti, kaip jų eilės skamba ausį žavinčia farsi kalba. Dar viena vieta, kurios nevalia praleisti, yra šacho Cheragh kapavietė, kuri yra laikoma viena švenčiausių religinių vietų. Ji pasižymi nepaprasta architektūra ir vilioja kiekvieno keliautojo akį. Šiomis dienomis Širaze taip pat aplankysime ir jo centre stovinčius didžiulius rūmus Arg-e Karimkhan, kuriuose stovintys keturi bokštai ir gynybinė siena traukia turistus iš viso pasaulio. Pavakare – laisvas laikas, o vakare – pervežimas į oro uostą skrydžiui.

12 DIENAŠIRAZAS – VILNIUS

Skrydis Širazas – Vilnius su persėdimu Stambule.


Į kelionės kainą įskaičiuota

 • Lietuviškai kalbančio vadovo paslaugos;
 • Apgyvendinimas 4* viešbučiuose Isfahane, Jazde ir Širaze (9 naktys: 3 naktys Isfahane, 1 naktis Mesr dykumoje, 2 naktys Jazde, 3 naktys Širaze);
 • Autentiška nakvynė dykumos viešbutyje (1 naktis);
 • Programoje nurodytas maitinimas (10 pusryčių, 2 pietūs ir 1 vakarienė);
 • Iškvietimo į Iraną laiškas;
 • Vietinio gido paslaugos;
 • Programoje nurodyti pervežimai;
 • Oro uosto pervežimai;
 • Įėjimai į programoje nurodytus lankomus objektus;
 • Pasivažinėjimas dykumoje džipu.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Skrydis nuo 0 EUR
 • Lėktuvo bilietai Vilnius – Isfahanas, Širazas – Vilnius (kaina nuo 560 EUR);
 • Irano viza (~ 70 EUR);
 • PRIVALOMAS medicininių išlaidų užsienyje draudimas (~ 8 EUR BTA draudimas);
 • Į programą neįtrauktas arba * pažymėtas maitinimas;
 • Arbatpinigiai vietiniams gidams, vairuotojams ir patarnautojams, kuriuos surinks kelionės vadovė;
 • Vienviečio kambario priemoka;
 • Asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Lietuviškai kalbantis kelionės vadovas vyksta susirinkus 10 žmonių grupei, kitu atveju kelionėje lydi vietinis rusakalbis gidas.
 • Pagal pasirašytą kelionės paslaugų teikimo sutartį, nesusirinkus numatytam minimaliam keliautojų skaičiui, klientams sutikus, garantuojame išvykimą į kitą kelionę pagal tokią pačią programą, tomis pačiomis datomis, už tą pačią kainą su vietiniais gidais be lietuviškai kalbančio vadovo, kartu keliaujant mažiausiai 2 keliautojams.
 • Kelionės vadovė pasitinka vietoje.
 • LABAI SVARBU: medicininių išlaidų draudimas užsienyje yra PRIVALOMAS.

Pasirinkite kelionės datą

2019-10-15 – 10-26 vietų yra
NUO 1 627,00 €

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • Lietuviškai kalbančio vadovo paslaugos;
 • Apgyvendinimas 4* viešbučiuose Isfahane, Jazde ir Širaze (9 naktys: 3 naktys Isfahane, 1 naktis Mesr dykumoje, 2 naktys Jazde, 3 naktys Širaze);
 • Autentiška nakvynė dykumos viešbutyje (1 naktis);
 • Programoje nurodytas maitinimas (10 pusryčių, 2 pietūs ir 1 vakarienė);
 • Iškvietimo į Iraną laiškas;
 • Vietinio gido paslaugos;
 • Programoje nurodyti pervežimai;
 • Oro uosto pervežimai;
 • Įėjimai į programoje nurodytus lankomus objektus;
 • Pasivažinėjimas dykumoje džipu.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Skrydis nuo 0 EUR
 • Lėktuvo bilietai Vilnius – Isfahanas, Širazas – Vilnius (kaina nuo 560 EUR);
 • Irano viza (~ 70 EUR);
 • PRIVALOMAS medicininių išlaidų užsienyje draudimas (~ 8 EUR BTA draudimas);
 • Į programą neįtrauktas arba * pažymėtas maitinimas;
 • Arbatpinigiai vietiniams gidams, vairuotojams ir patarnautojams, kuriuos surinks kelionės vadovė;
 • Vienviečio kambario priemoka;
 • Asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Lietuviškai kalbantis kelionės vadovas vyksta susirinkus 10 žmonių grupei, kitu atveju kelionėje lydi vietinis rusakalbis gidas.
 • Pagal pasirašytą kelionės paslaugų teikimo sutartį, nesusirinkus numatytam minimaliam keliautojų skaičiui, klientams sutikus, garantuojame išvykimą į kitą kelionę pagal tokią pačią programą, tomis pačiomis datomis, už tą pačią kainą su vietiniais gidais be lietuviškai kalbančio vadovo, kartu keliaujant mažiausiai 2 keliautojams.
 • Kelionės vadovė pasitinka vietoje.
 • LABAI SVARBU: medicininių išlaidų draudimas užsienyje yra PRIVALOMAS.

Jūsų užklausa

Pasirinkite kelionės datą