Reikalinga pagalba?

Nuo Keiptauno Iki Viktorijos Krioklių

+ skrydis nuo 1 200 €. Su skrydžiu nuo 1 200 €

Kelionės programa

Kelionė nuo Pietų Afrikos sostinės iki pat garsiųjų Viktorijos krioklių – vienas gražiausių maršrutų visoje Pietinėje Afrikoje. Nepaprasta gamta, įspūdingos kultūrų variacijos, itin draugiški žmonės ir kelionę karūnuojantis Viktorijos krioklys – visa tai mūsų lauks šioje kelionėje po unikaliąją Afriką.

1 DIENASKRYDIS VILNIUS – KEIPTAUNAS

Skrydis Vilnius - Keiptaunas. 

2 DIENAKEIPTAUNAS

Oro uoste Jus pasitiks mūsų partneriai, kur būsite pervežti į viešbutį. Poilsis po skrydžio – laisvas vakaras. Nakvynė svečių namuose.

3 DIENAKEIPTAUNAS (pusryčiai)

Šiandieną skirsime Keiptauno ir jo apylinkėms pažimnti. Pradėsime nuo istorinio žvejybos miestelio Hautbėjaus (Hout Bay), kurio spalvingumas ir aplink atsiverianti panorama pakerės nuo pirmosios akimirkos. Vis dar veikiantis laivų uostas talpina ne tik mažutes vietinių žvejybos valteles, bet ir kur kas didesnius, turistiniams pasiplaukiojimams skirtus laivus, tad kontrastų akiai paganyti čia tikrai netrūks.

Kelionę tęsime vykdami link pietvakariausio kontinento taško – Cape Point gamtos rezervato (Cape Point Nature Reserve). Sakoma, kad tai vienas įspūdingiausių parkų visoje Afrikoje: dramatiškai kintanti panorama, fantastiški pasivaikščiojimų takai, smėlėti paplūdimiai... O kur dar visai netoli pakrantės išnyrantys banginiai!

Nors norėsis nebejudėti iš vietos, o tiesiog grožėtis natūralios gamtos stebuklais, ilgam čia neužsibūsime – keliausime, kol pasieksime Riedulių paplūdimį (Boulders Beach). Senoviniai granitiniai rieduliai šią vietovę apsaugo nuo stipraus vėjo ir vandenyno, tad čia viena puikiausių vietų susipažinti su afrikietiškaisiais pingvinais. Mažieji juodai balti gražuoliai itin saugomi – kadaise daugiau nei pusantro milijono sudariusią koloniją paveikė vandenyno tarša bei prekybinė žvejyba, tad šiandien pasaulyje belikę tik apie 26 tūkst. šių gyvūnų.

Vakarop grįšime į Keiptauną, kur galėsite pasimėgauti kulinariniais Afrikos stebuklais vietinių restoranuose.

Nakvynė svečių namuose.

4 DIENA KEIPTAUNAS – CEDERBERGO REGIONAS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)

Antrąjį kelionės rytą mosime Pietų Afrikos sostinei, žvilgsniu palydėsime Stalo kalną ir keliausime link neaprėpiamojo Cederbergo regiono (Cederberg Region) – nepaprasto grožio ir gamtos variacijų kalnyno. Rausvos kalnų smailės, siekiančios net 2 km aukštį, sudaro keistus uolų darinius, puikiai išlaikiusius senųjų Sanų (Bušmenų) genčių dailės prisiminimus. Nors įstabiųjų formų kūrimui žmogaus rankos įtakos tikrai neturėjo – čia veikia natūralios oro sąlygos: vėjas ir lietus.

Nors regionas nėra žinomas dėl savo laukinės gamtos, galbūt mums pasiseks pastebėti babuiną ar nedidelę antilopę, prašokuojančią tarp uolų. Sakoma, kad naktimis girdimas ir leopardų riaumojimas, tačiau tokį užtikusiųjų labai nedaug.

Tačiau gamta grožėtis galėsime be sustojimo: ne tik raudonosiomis uolienomis, bet ir keisčiausia augalija – fynbomis (krūmais smulkiais lapeliais), įvairiausiomis gėlėmis ir net roibos krūmais, iš kurių gaminama puikiai žinoma raudonoji arbata.

Nakvynė kotedžuose su bendrais patogumais.

5 DIENACEDERBERGO REGIONAS – ORANŽINĖ UPĖ (pusryčiai, pietūs, vakarienė)

Šiandien, prieš traukiant į kitą nepaprastą šalį – Namibiją – dar vieną naktį praleisime prie gerai žinomo Afrikos gamtos stebuklo – Oranžinės upės (Gariep (Orange) River). „Gariep“ pavadinimą, reiškiantį „didžioji“ užsidirbusi dėl savo platumų – juk ilgiausia visoje Pietų Afrikoje – ši upė gniauš kvapą. Nepaprasta didybe dvelkiančios vandenų platybės, vakare jose skęstanti saulė, rausvai oranžine spalva nusidažantis horizontas... Būtent tokį vaizdą stebėsime įsikūrinėdami savo stovykloje.

Šiandien mūsų laukia ilgas kelias – važiuosime apie 7 valandas. Atvykę laisvą laiką skirsime laisvalaikiui ir asmeniniam aplinkos pažinimui. Kiekvienas čia ras sau tinkamos veiklos: ilgų miškingų takų pasivaikščiojimams, pasisėdėjimams gamtoje. O gal bus noro išmėginti vandens sportą? Pasakojama, kad neplaukęs didžiąja Oranžine upe niekad nesuprasi, kokia ji iš tikrųjų. Tad tam pasiryžusiems mūsų kelionės vadovas tikrai turės pasiūlymą: galėsime leistis į vieną įdomiausių pažinčių su Pietų Afrikos gamta – plaukti kanojomis*. Beliks tik žvalgytis aplink – mėgautis nuostabia gamta, saule, įvairiausiais paukščių skleidžiamais garsais bei vandens gilumomis.

Nakvynė namukuose su bendrais patogumais.

6 DIENAORANŽINĖ UPĖ – FIŠ RIVERIO KANJONAS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)

Po pusryčių toliau keliausime į Afrikos šiaurę. Mūsų planuose Fiš Riverio kanjonas (Fish River Canyon) – vienas vienintelis toks visoje šalyje. Kanjonas tęsiasi 160 km, o kai kuriose vietose jo gylis pasiekia net dramatiškus 550 m. Tačiau, nors skaičiai įspūdingi, kiekvienas keliautojas žino, kad gamtos tikrai nepažinsi tol, kol pats po ją ne pasivaikščiosi – neužlipsi į vieną aukščiausių kanjono vietų, nepajusi šilto Afrikos vėjo pūstelėjimo, nežvelgsi į neaprėpiamus smėlynų horizontus...

Pasižvalgę po gelsvas dykumos platybes, vakare dar kartą išbandysime unikalius Afrikos malonumus. Keliausime į Ais-Ais karštųjų srovių baseinus (Ais-Ais Hot Springs). Legenda pasakoja, kad šį gamtos stebuklą atrado klajoklis avių piemuo, vėliau įtvirtinta vokiečių karo stovykla, o šiandien... Ne, pamatysite patys. O dabar pakaks įsivaizduoti: plaukiojate šiltame baseine viduryje dykumos, o virš galvos tamsiai mėlyname Afrikos danguje žybsi krentančios ir norus gaudančios žvaigždės...

Nakvynė kempinge patogiose palapinėse.

7-8 DIENOS FIŠ RIVERIO KANJONAS – NAMIBO DYKUMA (pusryčiai, pietūs, vakarienė)

Dvi ateinančios dienos bus įsimintinos vien todėl, kad aplink matoma panorama pasikeis kardinaliai – dykimų vaizdai aplink tik plėsis, nes važiuosime į Namibo dykumos (Namib Desert) gilumą. Važiuosime tol, kol pasieksime vakarines smėlio kopas, ypatingai žinomas dėl nenuspėjamos savo spalvų gamos – besikeičianti saulės padėtis jas nudažo visais įmanomais šiltųjų spalvų atspalviais. Ilgi dulkėti keliai ir ypatingai retai pasitaikantys gyvenami ūkiai leis pažvelgti į kaimiškosios Namibijos realybės įvairovę. Žaliuojančias pievas, matytas šalies pietuose, keliaujant į rytus palaipsniui keis raudonai oranžinių dykumų plynės.

Būtinai stabtelėsime ant 45-osios kopos (Dune 45), kuri atvers nepakartojamą raudonos dykumos vaizdą. Pavadinimą gavusi dėl 45 km atstumo nuo iš druskų ir molio susidariusios Sususvlei įdubos (Sossusvlei), ji iškilusi net 150 m virš aplinkinių lygumų.

Pasigrožėję nenupasakojamo grožio gamtos stebuklais leisimės giliau ir arčiau – keliausime į jau minėtąją Sosuvlei ir Deadvlei įdubas. Ovalios formos įdubos nepasiekiamos jokiu kitu transportu, tik visureigiais, tad gero, asfaltuoto kelio pabaiga neretai vadinama „automobilių mirties zona“. Įdomu, kad būtent čia yra viena tų vietų dykumoje, kur skurdi augalija tampa įspūdingiausiu dienos vaizdu – pavienių sausų dykumos medžių šakos kyla į dangų, vizualiai primindamos modernų meną. Sakoma, kad šių medžių amžius siekia net 900 metų, tačiau dėl sauso dykumų klimato jie kuo puikiausiai išsilaikę ir džiugina keliautojų akis.

Pasieksime ir Sesriemo kanjoną (Sesriem Canyon). 3 km ilgio įduba, kurią 15 milijonų metų senumo smėlio ir žvyro akmenyne padarė viduriu tekėjusi Tsaučabo upė (Tsauchab River), mena senąjį vandens periodą.

Vėlyvais vakarais, iškratę iš batų raudono smėlio smiltis, galėsime ramiai atsipalaiduoti ir apmąstyti magišką dykumų pasaulį – galbūt norėsite pasidalinti mintimis su drauge keliaujančiais rankoje spausdami karštos arbatos puodelį ar stebėdami, kaip į šiltąją Afriką atslenka žvaigždėtas vakaras.

Nakvynės kempinge stacionariuose palapinėse.

9-10 DIENANAMIBOS DYKUMA – SVAKOPMUNDAS (pusryčiai, vieni pietūs)

Ryte pasistiprinę tęsime kelionę į vakarus. Važiuosime apie 5 valandas. Trumpam stabtelėsime Valvio įlankoje (Walvis Bay lagoon). Nors architektūriškai ši vieta tikrai nėra tokia įspūdinga, kaip tolesnė stotelė Svakompundas, čia galima pamatyti bene unikaliausių gamtos stebuklų visoje Afrikoje. Vienas tokių – didžiausi ilgakojų rausvųjų flamingų pulkai. Juk ne kasdien išvystame tūkstančius paukščių ramiai stovinčių Atlanto vandenyno seklumose...

Dienai įpusėjus pasieksime galutinį savo šio vakaro tašką – Atlanto vandenyno pakrantėje įsūrusį Svakopmundo (Swakopmund) miestelį. Miestas, sakoma, turi netgi savo asmenybę: čia kertasi ne tik dykuma ir vandenynas, bet ir galima pamatyti vieną „europietiškiausių“ Afrikos dalių. Apstatytas vokiška architektūra, įrėmintas nepaprastai gražių pajūrio promenadų, miestas traukia keliautojus, kurie čia užsibūna kur kas ilgiau, nei planavo. Gal todėl neretai jis vadinamas „Namibijos nuotykių sostine“?..

Dienos Svakopmunde bus skirtos kiekvieno mūsų laisvalaikiui – turėsime galimybę individualiai ir pasirinktinai susipažinti su mums patiems įdomiausiomis miesto vietomis, žmonėmis, aplinka. Afrikietiškai vokišką miesto kultūros skonį siūlys nedidukės kavinukės ir kepinių parduotuvėlės, o nuo mažiausių iki didžiausių, Afrikos kultūrą atspindinčių dovanėlių lūžtančių suvenyrų krautuvėlių savininkai nuolatos mos užeiti į vidų. O gal tikėsitės kiek ekstremalesnio poilsio: plaukti į kruizą*, kuriame susipažinsite su delfinais, nušokti su parašiutu* ar nusileisti nuo smėlio kopų su smėlio lenta*? Kiekvienas iš mūsų čia ras sau patinkančios veiklos. 

Nakvynės svečių namuose.

11 DIENA SVAKOPMUNDAS – DAMARALANDAS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)

Šiandien po pusryčių suksime šiauriau – link Damaralando. Kelionės trukmė apie 6-7 valandas. Tai teritorija esanti šiaurinėje Namibijos dalyje. Vietos pavadinimas kilęs iš damaros genties pavadinimo. Iki šiol šios genties pagrindinis pragyvenimo šaltinis – žemėns ūkis. Ši vietovė pasižymi įdomiu kraštovaizdžiu, kurį puošia Brandbergas – aukščiausias Afrikos kalnas. Jeigu diena bus giedra, matyti jį galėsite jau iš toli. Taip pat, šiandien turėsite progą susipažinti su senoviniais Afrikos genčių piešiniais, kurie atvaizduoja medžiotojus, gyvūnus būtybes pusiau žmones, pusiau gyvūnus. Nakvynė lodžijoje.

 

 Keipkroso (Cape Cross) jūrų liūtų kolonijos. Palei Namibo pakrantę išsidriekusiame rezervate gyvena ir dauginasi bene didžiausia šių žinduolių kolonija visame pasaulyje. Tai lemia itin turtinga šaltosios Benguelos srovės (Benguela Current) žuvų koncentracija. Vaizdas čia išties nepakartojamas: daugiau nei 100 tūkst. jūrų liūtų mėgaujasi saule sugulę paplūdimyje ar dūksta bangose... Ar teko kada matyti tokį vaizdą?

Vakarop pasieksime Špickopę (Spitzkoppe) – daugiau nei 700 mln. metų senumo granitinių uolų masyvą, virš lygios dykumos iškylantį daugiau nei pusantro kilometro.

Dramatiška viršukalnės forma įkvėpė ir dabartinį jos slapyvardį – Matterhorn, nors panašumai tarp šio senovinio vulkaninio paveldo ir ledu padengtų, tuo pačiu vardu vadinamų Šveicarijos alpių prasideda ir baigiasi tik aštria kalno smaile. Šiandien ši vietovė ypatingai traukia ekstremalumo ištroškusiuosius – kiekvienas pasišventęs alpinistas trokšta įveikti sunkiausią Namibijos gamtos darinį.

Įsikūrę pačioje kalno papėdėje, skirsime laiko pažinčiai su milžinišku vulkaniniu kupolu. Tylioje erdvėje girdėsime savo žingsnių aidą, kuriantį nepaprastą paslapties įspūdį, o vėliau grožėsimės didingu saulėlydžiu.

Nakvynė kempinge.

12-14 DIENAETOŠOS NACIONALINIS PARKAS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)

Įpusėję savo kelionę važiuosime į vieną gražiausių pasaulyje natūralios gamtos rezervatų – Etošos Nacionalinį parką (Etosha National Park). Daugiau nei 20 tūkst. kvadratinių km užimančiame parke, skirtingai nei daugumoje kitų Afrikoje, gyvena daugybė laukinių gyvūnų. Čia tereikia stabtelėti prie vandens telkinių ir šiek tiek luktelėti – būriais čia traukia didingieji liūtai, drambliai, grakščiosios gazelės.

Parke praleisime dvi dienas. Nesibaiminkite – nuobodu tikrai nepasidarys. Reikės tik plačiai atverti akis ir suprasime, kad dykuma yra ta žemės dalis, kurioje nė viena diena nebūna vienoda.

Čia leisdami laiką būtinai apžiūrėsime Etošos įdubą (Etosha Pan). Ši didžiulė, plokščia dykumos oazė kelis kartus per metus – lietinguoju sezonu – tampa milžiniškomis mariomis, kur turškiasi ryškiaspalviai flamingai bei pelikanai. Sausuoju periodu viskas, pradedant drambliais, baigiant auksinėmis pievomis tarsi išblunka, vaizdas išskysta ir pasidengia baltomis dykumos dulkėmis. Tačiau neapsigaukite – nors klausantis mintyse iškyla įprasto dulkėto kaimo vaizdas, čia tokia aplinka tik dar labiau sustiprina neapsakomai įstabios gamtos grožį!

Na, o vakarui atėjus kiekvienas galėsime pasirinkti: gal apžiūrėti naktyje spindinčio vandens skyles (taip, jos tikrai įspūdingos!), gal pasivažinėti po naktinę dykumą, o gal pasėdėti prie laužo stebint žvaigždėtą Afrikos dangų...

Nakvynė svečių namuose.

15 DIENAETOŠO NACIONALINIS PARKAS – VINDHUKAS (pusryčiai, pietūs)

Vindhukas (Windhoek), kurį aplankysime šiandien, tikrai nusipelnęs sostinės vardo – tai moderni, puikiai išsivysčiusi kultūros ir ekonomikos oazė, kur ofisų darbuotojai pietų pertraukas leidžia Zoologijos sode, keliautojai drąsiai žingsniuoja pagrindine mažais butikais ir didžiausiais prekybų centrais apstatyta apsipirkinėjimų gatve, o taksi automobiliai zuja pirmyn atgal.

Neobarokinė, vokiškų pilių dekoravimo būduose atsispindinti architektūra čia kuria savotiškai žavų nežinomybės akcentą: metalo ir stiklo konstrukcijos tikrai nebus tai, ko tikėtumėtės iš Afrikos. Čia susijungianti kultūros įvairovė tiesiog gniaužia kvapą ir atskleidžia visai naują, dar nematytą Afrikos pusę. Nakvynė svečių namuose.

16 DIENAVINDHUKAS – KALAHARIO DYKUMA (pusryčiai, pietūs, vakarienė)

Po pusryčių pratęsime savo kelią į Kalahario dykumą (Kalahari). Kelionė vėlgi truks apie 7 valandas. Mūsų stotele taps Ghanzi – „Kalahario sostinė“. Kartais gali pasirodyti neįtikėtina, kaip šis miestelis gali išsilaikyti tokioje „nedraugiškoje“ gamtoje? Atsakymas paprastas – Ghanzi yra įsikūręs ant 500 km ilgio smiltainio rifo, po kuriuo teka artezinis vanduo, gelbėjantis ne tik vietinius, bet ir įvairiausias augalų ir gyvūnų rūšis.

Čia susipažinsime su klajokliais Sanais (San people), geriau žinomais kaip Bušmenai (Bushmen). Tai viena pirmųjų šioje žemės dalyje įsikūrusių genčių. Jie – medžiotojai ir augalų rinkėjai, turintys nepaprastai daug žinių apie įvairiausius Kalahario augalus, gyvūnus ir išgyvenimo ekstremaliomis sąlygomis būdus.

Papietavę kartu su vietiniu Sanų gidu leisimės į nepaprastą pažintį – mums bus papasakota daugybė slapčiausių išgyvenimo Kalaharyje smulkmenų, susipažinsime su genties kasdienybe.

Nakvynė lodžijoje.

17-18 DIENAKALAHARIO DYKUMA – OKAVANGO DELTA (pusryčiai, pietūs, vakarienės)

Ryte atsisveikinę su Sanais, vėl leisimės į kelią. Vyksime į Mauną (Maun), dar visai jauną, tačiau jau gana stipriai išaugusį, 5 pagal dydį Botsvanos miestą. Reikia paminėti, kad oficialaus miesto statuso jis neturi (Maunas yra kaimas), tačiau žemės ūkio ir kita pramonė čia vystėsi taip sparčiai, jog neoficialiai jis laikomas netgi didmiesčiu. Čia gausu viešbučių, prekybos centrų, verda niekada nesustojantis gyvenimas. Tačiau vos pasukus galvą į šoną galima akies krašteliu išvysti, kaip vietiniai viduryje gatvės pardavinėja savo galvijus. Tokios autentiškos smulkmenos ir lemia Mauno unikalumą.

Žinoma, nevalia pamiršti, kad būtent ši vieta laikoma „vartais į Okavango deltą(Okavango Delta). Šios dvi dienos ir bus skirtos pažinti į UNESCO paveldo sąrašus įtrauktą gamtos stebuklą – didžiausią sausumos deltą pasaulyje. Tik čia kas dieną išgirsime riaumojančius liūtus, ypatingus garsus skleidžiančius leopardus ar siautulingai lojančias hienas. Tik čia galėsime pasijusti tarsi patyrę apokalipsę – tykūs, salas juosiantys vandenys, pavieniai nuo alsuojančio karščio sudžiūvę medžiai... Galime garantuoti, kad apsilankymas Okavange bus viena įdomiausių gyvenimo patirčių.

Deltos gyvenimas labai priklauso nuo sezono – smarkių liūčių metu delta užlieja daugiau nei 22 tūkst. kv. km. Kalahario ir sausumos tyrus ji paverčia spindinčio vandens oaze. Taigi, ir pramogos čia priklauso nuo sezoniškumo – galbūt vaikščiosime, galbūt važiuosime, galbūt plaukiosime mažomis vietinių ręstomis valtelėmis. Tačiau kiekviena nedidelė kelionė leis susipažinti su naujomis gyvūnų, augalų, paukščių, žuvų rūšimis. Turėsime unikalią galimybę pamatyti pilkai mėlynuosius garnius – tai vienintelė vieta pasaulyje, kur veisiasi šie reti paukščiai.

Viena nakvynė lodžijoje ir dvi nakvynės kempinge.

19 DIENA OKAVANGO DELTA – MAKGADIKGADIS (pusryčiai, pietūs)

Makgadikgadis (Makgadikgadi Pans) – tai viduryje sausųjų savanų išsidėsčiusi grupė druskos lygumų. Kadaise šioje vietovėje egzistavo milžiniškas Makgadikgadžio ežeras, išdžiūvęs prieš kelis tūkstančius metų. 

Augalijos čia nedaug – išsilaikyti tokioje atšioje aplinkoje gali tik melsvai žali dumbliai. Sausuoju sezonu faunai irgi nelengva – vyrauja stiprūs karšti vėjai ir tik labai druskingas vanduo. Tačiau po lietaus ši vietovė tampa viena svarbiausių migruojantiems gyvūnams, ypač – milžiniškoms zebrų kolonijoms, antilopėms gnu ir gazelėms bei juos medžiojantiems plėšrūnams.

Žmogaus įtaka čia minimali, todėl viskas pulsuoja ramybe ir absoliučiu natūralumu – galėsime pajusti pulsuojantį Afrikos didingumą, o užvertę galvą į dangų stebėti neaprėpiamus giedro dangaus plotus.

Nakvynė stacionariuose, patogiuose palapinėse.

20-22 DIENAMAKGADIKGADIS – VIKTORIJOS KRIOKLYS (pusryčiai)

Savo kelionę baigsime dar viena, paskutine pažintimi su nepaprasto grožio Afrikos gamta. Kiekvienas tikrai esame girdėję apie Viktorijos krioklį (Victoria Falls), neretai pavadinamą „griaudžiančiais dūmais“. Sakoma, kad nors pati vietovė priklauso Zimbabvei arba Zambijai, Viktorija „gyvena“ pati sau.

Nepaisant to, ko čia atkeliavome – ar tiesiog apsižvalgyti, ar pasiplaukioti siautulinga upe, ar šokti nuo tilto pririštam tik virve – ši teritorija bus ta, kurioje džiaugsimės turėdami veiklos planą – iš savo gyvenimo nuotykių sąrašo galėsite išsibraukti tikrai ne vieną  punktą: gal tai bus apžvalginis skrydis virš krioklio*, o gal raftingas* didžiule ir galinga Zambezės upe?

Tiems, kurie nusiteikę ne taip ekstremaliai kelionės gidas pasiūlys aplankyti rankdarbių turgų – gal rasite kažką lauktuvių, vietinių pramogų ant tvirtos žemės.

Vakarais po ilgos įvairiausių nuotykių pilnos dienos visi drauge sėsime prie vieno stalo – ragausime tradicinius patiekalus ir vieni kitiems pasakosime dienos įspūdžius. Nakvynės kempinge.

23 DIENASKRYDIS NAMO

Na, o išbandžius viską, ką tik sugalvosite, atsisveikinsime su Afrika. Vieni – galbūt visam laikui, kiti – iki kito karto. Svarbiausia – mes tikime, kad ši kelionė po antrąjį pagal dydį pasaulio žemyną bus atnešusi džiaugsmo ir pažinimo šypsenų dar ilgam laikui!

Pervežimas į oro uostą ir skrydis namo.

24 DIENAVILNIUS

Atvykimas namo.


Į kelionės kainą įskaičiuota

 • Apgyvendinimas 12 nakvynių moderniose palapinėse, 3 nakvynės svečių namuose
 • Maitinimas: 20 pusryčių, 16 pietų, 12 vakarienių
 • Anglakalbis gidas kelionės metu
 • Oro uosto pervežimai
 • Lankomų objektų, numatytų programoje mokesčiai
 • Visi pervežimai kelionės metu

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Skrydis nuo 1200 EUR
 • Tarptautiniai skrydžių bilietai (nuo 1200 eur)
 • Vizos (PAR – 125 eur, Namibija 114 eur, Zambija 50 eur)
 • Medicininių išlaidų draudimas apie 20 eur (BTA draudimas)
 • Papildomai siūlomos ekskursijos programoje (pasiplaukiojimas kanojomis 110 eur, slidinėjimas ant smėlio 50 eur, plaukiojimas 165 eur, skrydis parašiutu 175 eur, skrydis virš Viktorijos krioklių 180 eur, raftingas 185 eur)
 • Arbatpinigiai
 • Asmeninės išlaidos

Pastabos

 • Vaikai į kelionę gali vykti nuo 12 metų, kartu su lydinčiu asmeniu

Jūsų užklausa