Reikalinga pagalba?

Kerinti Gruzija (su Vadovu Iš Lietuvos)

+ skrydis nuo 160 €. Su skrydžiu nuo 160 €

Kelionės programa

Nuo žalių slėnių ir didžiulių vynuogynų iki senų bažnyčių ir gynybinių bokštų, tebestūksančių fantastiškame kalnų peizaže – Gruzija yra viena nuostabiausių šalių žemėje. Labai sudėtinga istorija šaliai paliko nuostabų architektūros ir meno paveldą: senovės miestus olose, viduramžiškas šventyklas, neprilygstamas Pirosmanio drobes. Ir nors kartais atrodo, kad ši šalis šiek tiek sustingusi senojoje Eurazijos kultūros kryžkelėje, svarbu skubėti pažinti neapsakomo grožio paveldą. Ypatingi – linksmi ir nepaprastai kultūringi – šalies žmonės tvirtina, kad šioje vyno gimtinėje svečiai laikomi ne našta, o palaiminimu, tad jei trokštate nuotykių, pasiilgote plačių šypsenų ir norite paragauti tikro gruziniško vyno, laikas krautis daiktus ir drąsiai tarti – labas, Gruzija!

1 diena VILNIUS – KUTAISIS - UPLISTIKHĖ - TBILISIS

Skrydis iš Vilniaus į Gruziją. Kutaisio oro uoste mus pasitiks mūsų partneriai šalyje ir kartu keliausime į Tbilisį (Tbilisi). Pakeliui papusryčiausime ir aplankysime Uplistikhę, unikalų miestą iškaltą uolose. Manoma, kad šiame mieste gyventojai apsigyveno dar pirmajame tūkstantmetyje prieš Kristų. Po ekskursijos vyksime į Tbilisį. Registracija viešbutyje. Laisvas laikas skirtas jūsų poilsiui. Nakvynė Tbilisyje.

2 dienaTBILISIS (pusryčiai)

Per pusryčius sočiai pavalgykite, nes mūsų laukia ekskursija pėsčiomis po Tbilisio miestą. Ekskursiją pradėsime nuo Šv. Trejybės soboro (Sameba). Tai ne tik pati didžiausia šventovė Gruzijoje ir visame Kaukazo regione, bet ir svarbiausia gruzinų stačiatikių bažnyčia Gruzijoje. Buvusių armėniškų kapinių vietoje pastatytos katedros aukštis siekia net 100 metrų, o jos viduje yra 12 cerkvių. Sameba ­– tai tradicinių stilių sintezė, dominuojanti beveik visoje šalies bažnyčių architektūroje, papildyta bizantiniais atspalviais. Senamiestyje galėsite pasigrožėti unikalia pastatų architektūra. Pamatysime ir Metekhi bažnyčią (Metechi Church), nuo kurios atsiveria nuostabi Tbilisio senamiesčio panorama. Legenda pasakoja, kad ant uolos, kur pastatyta bažnyčia, kadaise buvo kankintas šventasis Tbilisio globėjas Habo (Abu al-Tiflisi, VIII a.). Keltuvu pakilsime ant Sololakio kalvos, kur virš miesto iškyla didinga Narikalos tvirtovė, pastatyta IV a. Nusileidę nuo kalno aplankysime Taikos tiltą (Bridge of Peace), vadinamą šiuolaikinio Tbilisio architektūros veidu. Šis tiltas yra antras pasaulyje pagal architektūros sudėtingumą. Jūros gyvūną primenanti lenkta metalo ir stiklo konstrukcija naktį tiesiog tviska – įsijungia interaktyvus šviesos valdymas. Nuo tilto atsiveria nuostabi miesto panorama, puikiai matosi daugybė istorinių miesto pastatų. Aplankysime ir savo ikonomis garsėjančią Siono katedrą, pastatytą 6-7a. Mtkvari upės krante. Pareisime ir per vieną seniausių Tbilisio rajonų, Abanotubanio. Rajonas įsikūręs senųjų požeminių sieros pirčių komplekse, į kurį vanduo trykšta iš terminių požeminių šaltinių. Vėliau laisvas laikas, poilsis ir nakvynė viešbutyje Tbilisyje. Už papildomą mokestį siūlome pavakarieniauti tradiciniame Gruzijos restorane*, kur vietiniai džiugins savo tradiciniais šokiais.

3 dienaTBILISIS - MTSKHETA - ANANURI - GUDAURI - KAZBEGI - TBILISIS (pusryčiai)

 Po pusryčių ir išsiregistravimo važiusite į senovinę Gruzijos sostinę ir religinį centrą – Mtskhetą - vieną seniausių miestų Gruzijoje, saugomą UNESCO. Daugiau nei 800 metų Mtskheta buvo Iberijos karalystės sostinė, o dabar šis mažas miestelis laikomas Gruzijos pravoslavų centru. Čia išlikę gausybė antikinės architektūros, formavusios visą Gruzijos kultūrinio paveldo statinių stilių, pavyzdžių. Aplankysite jos istorines vietas: Jvari bažnyčią (6 a.). Išvertus iš gruzinų kalbos, pavadinimas sako, kad tai „Kryžiaus vienuolynas“ – pasakojama, kad Šv. Nino IV a. ant kalvos prieš nedidelę pagonių šventovę pastatė medinį kryžių, turėjusį įvairiausių stebuklingų galių. Dėl apie kryžių sklindančių legendų, kalva tapo vienu didžiausių piligrimų traukos centrų, tad neilgai trukus toje vietoje išaugo ir bažnyčia. Sovietiniu periodu naudota kaip karinė bazė, savo tikrąją paskirtį ši šventovė atgavo tik po Gruzijos Nepriklausomybės paskelbimo – čia įrengtas Gruzijos stačiatikių vienuolynas. Tęsite kelionę link Ananurio pilių komplekso (Ananuri). Nors komplekso istorija skaičiuojama net nuo XIII a., daugiausia pastatų, tarp jų – svarbiausios bažnyčios, pastatytos XVII a. Tai vienas didžiausių šalies sakralinio paveldo pavyzdžių. Važiuosime pro Gudaurį link Stepantsmindos, geriau žinoma savo senuoju vardu Kazbegis. Regionas garsėja Švč. Trejybės cerkve, pastatyta XIV amžiuje. Ši cerkvė yra tapusi neoficialiu Gruzijos simboliu. Čia ir baigsime šiandienos ekskursiją. Grįšime į Tbilisį. Laisvas laikas ir nakvynė viešbutyje.

4 dienaTBILISIS - BORDŽOMIS - BAGRATIS - KUTAISIS (pusryčiai, vakarienė)

Pasigrožėję kalnų vaizdais pajudėsime Boržomio (Borjomi) link, kur ragausime garsiojo mineralinio vandens ir sužinosime turtingą versmes supančio parko bei apylinkių istoriją. Boržomio vanduo naudojamas ne tik kaip geriamasis, bet ir kaip gydomasis procedūrų vanduo, tad turėsime galimybę sužinoti apie visas stebuklingas jo galias. Aplankysime Gelačio vienuolyno kompleksą, kurį sudaro trys bažnyčios. Jis yra žymūs dėl savo architektūros, freskų bei didelės mozaikų ir metalo dirbinių kolekcijos. Gelačio vienuolynas ilgą laiką buvo vienu didžiausių kultūros ir švietimo centrų Gruzijoje ir yra įtrauktas į UNESCO kultūros paveldo sąrašą. Jame veikusioje akademijoje dirbo žymūs mokslininkai, filosofai, teologai. Vakarienė ir nakvynė Kutaisyje.

5 diena KUTAISIS – PROMETĖJO URVAS – MESTIJA (pusryčiai, vakarienė)

Po pusryčių aplankysite „Prometėjo olą“ (Prometeus Caves), kuriuose grožėsimės įspūdingais stalaktitais ir stalagmitais. Vieni didžiausių Europoje Prometėjo urvai buvo atrasti 1984 metais. 1050 m ilgio apžiūros maršrutas driekiasi per 17 įvairiomis spalvomis apšviestų bei legendomis apipintų salių. Vyksite į Aukštutinį Svanetį (Svaneti). Šis regionas vadinamas „tūkstančio bokštų karalyste“. Čia aukščiausi kalnai, ledynai ir pačios patvariausios senovės tradicijos. Atvyksite į Mestija (Mestia). 1500 m virš jūros lygio esanti Gruzijos regiono Svanetijos sostinė apsupta senovinių akmeninių bokštų ir yra šalies kalnų turizmo ir alpinizmo centras. Vakarienė ir nakvynė Mestijos svečių namuose.

 

6 dienaMESTIJA - UŠGULIS - MESTIJA (pusryčiai, vakarienė)

Ryte galėsite pasivaikščioti Mestijoje ar pasinaudoti mūsų siūlomu turu Ušgulyje (Ushguli)*. Galėsite nuvažiuoti keturiais ratais varomu automobiliu į Ušgulį. Tai aukščiausiai Europoje esantis, nuolat gyvenamas kaimas. Patys seniausi gyvenvietės pastatai mena IX–X amžių, tačiau archeologiniai tyrimai įrodė, jog šiose vietose žmonės gyveno žymiai seniau. Visas kaimas laikomas viduramžių architektūros paminklu ir saugomas UNESCO. 

7 diena MESTIJA – INGURI UŽTVANKA - ANAKLIJA - KUTAISIS (pusryčiai, vakarienė)

Po pusryčių pradėsime savo kelionę link Kutaisio. Pakeliui sustosime prie aukščiausios pasaulyje betoninės užtvankos Inguri. Nusileidę nuo kalnų privažiuosime Anakliją, kurortinį vakarų Gruzijoje esantį miestelį. Anaklijos krantus skalauja juodoji jūra. Šiame jaukiame miestelyje - laisvas laikas. Kas norės pasivaikščios po jaukų miestelį ar jūros pakrantę, o norintys turės laiko susipirkti paskutines lauktuves iš Gruzijos. Vakare grįšime į Kutaisį. Nakvynė viešbutyje.

8 diena KUTAISIS – VILNIUS (pusryčiai)

Anksti ryte atsisveikinsime su svetingąja Gruzija, važiuosime į Kutaisio oro uostą, o ten mūsų lauks skrydis namo.

ARBA pasirinktinai papildomos 3 naktys  Batumyje.

Batumis – prie Juodosios jūros esantis miestas, svarbus uostas ir komercinis centras. Pagrindinės lankomos vietos – istoriniai, architektūriniai monumentai, poilsio ir kultūrinės vietos, apsuptos įvairių subtropinių augalų. Čia yra žymusis pakrantės parkas (bulvaras), išsidėstęs palei paplūdimius.

9-10 dienos BATUMIS (pusryčiai)

Laisvas laikas Batumyje.

11 diena BATUMIS - KUTAISIS - VILNIUS

Pervežimas į Kutaisi oro uostą, iš kurio jūsų lauks skrydis namo.


Į kelionės kainą įskaičiuota

 1. kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos;
 2. visi pervežimai turo metu pagal programą;
 3. 7 nakvynės turistinės klasės viešbučiuose;
 4. maitinimas: 7 pusryčiai, 4 vakarienės;
 5. programoje nurodyta ekskursinė programa.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Skrydis nuo 160 EUR
 • skrydis: Vilnius/Kaunas - Kutaisis – Vilnius/Kaunas (kaina apie €160 / asm.);
 • medicininių išlaidų užsienyje draudimas (~10 EUR BTA draudimas);
 • įėjimo bilietai į lankomus objektus
 • asmeninės išlaidos;
 • arbatpinigiai vairuotojui, gidui.

 • Neprivalomos ekskursijos:
 • Folklorinis šou – vakarienė Tbilisyje – 25 Eur / asm.
 • Pakilimas džipais į Gergeti bažnyčią Kazbegyje – 27 Eur / 6 asm.
 • Išvyka džipais į Ušgulį Svanetijoje – 94 Eur / 6 asm.
 • Sieros pirčių lankymas Tbilisyje – nuo 10 Eur / asm.
 • Vyno degustacija Kachetijoje - 5 Eur / asm.

Pastabos

 • organizatorius pasilieka teisę koreguoti ekskursijų eigą kelionės metu.
 • įšvykimai garantuoti. Vadovas iš Lietuvos lydės tik susirinkus ne mažesnei nei 10 žmonių grupei.
 • kelionės vadovas pasitinka vietoje.
 • kelionė galima 8 arba 11 dienų trukmės (papildomos 3 naktys Batumyje - 170 EUR)
 • kelionės tipas: kelionė su vadovu iš Lietuvos.

Jūsų užklausa