Reikalinga pagalba?

Kerinti Gruzija Ir Rtveli Vyno šventė (su Vadovu Iš Lietuvos)

+ skrydis nuo 160 €. Su skrydžiu nuo 160 €

Kelionės programa

Nuo žalių slėnių ir didžiulių vynuogynų iki senų bažnyčių ir gynybinių bokštų, tebestūksančių fantastiškame kalnų peizaže – Gruzija yra viena nuostabiausių šalių žemėje. Labai sudėtinga istorija šaliai paliko nuostabų architektūros ir meno paveldą: senovės miestus olose, viduramžiškas šventyklas, neprilygstamas Pirosmanio drobes. Ir nors kartais atrodo, kad ši šalis šiek tiek sustingusi senojoje Eurazijos kultūros kryžkelėje, svarbu skubėti pažinti neapsakomo grožio paveldą. Ypatingi – linksmi ir nepaprastai kultūringi – šalies žmonės tvirtina, kad šioje vyno gimtinėje svečiai laikomi ne našta, o palaiminimu, tad jei trokštate nuotykių, pasiilgote plačių šypsenų ir norite paragauti tikro gruziniško vyno, laikas krautis daiktus ir drąsiai tarti – labas, Gruzija!

1 diena VILNIUS-KUTAISIS – PROMETĖJO URVAS – MESTIJA  (vakarienė)

Skrydis Vilnius - Kutaisis. Pasitikimas oro uoste. 

Po skrydžio ir pusryčių aplankysite „Prometėjo olą“ (Prometeus Caves), kuriuose grožėsimės įspūdingais stalaktitais ir stalagmitais. Vieni didžiausių Europoje Prometėjo urvai buvo atrasti 1984 metais. 1050 m ilgio apžiūros maršrutas driekiasi per 17 įvairiomis spalvomis apšviestų bei legendomis apipintų salių ir baigiasi plaukimu požemine upe (kai tinkamas vandens lygis).Vyksite į Aukštutinį Svanetį (Svaneti). Tai jūsų kelionės akcentas. Šis regionas vadinamas „tūkstančio bokštų karalyste“. Čia aukščiausi kalnai, ledynai ir pačios patvariausios senovės tradicijos. Atvyksite į Mestija (Mestia). 1500 m virš jūros lygio esanti Gruzijos regiono Svanetijos sostinė apsupta senovinių akmeninių bokštų ir yra šalies kalnų turizmo ir alpinizmo centras. Pavakarieniausite ir pernakvosite Mestijos svečių namuose.

2 dienaMESTIJA - UŠGULIS - MESTIJA (pusryčiai, vakarienė) 

Ryte galėsite pasivaikščioti Mestijoje ar pasinaudoti mūsų siūlomu turu Ušgulyje (Ushguli)*. Pasiūlymas (neprivaloma): Galėsite nuvažiuoti keturiais ratais varomu automobiliu į Ušgulį.Tai aukščiausiai Europoje esantis, nuolat gyvenamas kaimas. Patys seniausi gyvenvietės pastatai mena IX–X amžių, tačiau archeologiniai tyrimai įrodė, jog šiose vietose žmonės gyveno žymiai seniau. Visas kaimas laikomas viduramžių architektūros paminklu ir saugomas UNESCO. Pavakarieniausite ir pernakvosite Mestijos svečių namuose.

3 diena MESTIJA – INGURI UŽTVANKA-ANAKLIA– KUTAISIS (pusryčiai, vakarienė )

Papusryčiausite ir išsiregistruosite iš viešbučio.  Pakeliui sustosime šalia Inguri užtvankos. Nors užtvanka buvo pradėta statyti dar šeštajame dešimtmetyje, ji neveikė dar visą dešimtmetį. Nepaisant to, Inguri užtvanka vis dar išlieka aukščiausia betoninė užtvanka visame pasaulyje. Vėliau nusileidę nuo kalnų link jūros, pasieksime Anakliją. Anaklija – kurortinis miestas skalaujamas Juodosios jūros, vakarų Gruzijoje. Priklauso Samegrelo-Zemo Svanetijos regionui. Įsikūręs Ingurio žiotyse, netoli pasienio su Abchazija, į šiaurę nuo Počio, Kobulečio ir Batumio.  Laisvas laikas.  Nakvynė Kutaisyje. 

4 diena KUTAISIS-BAGRATIS-UPLISTIKHE-TBILISI (pusryčiai)

Po pusryčių aplankysite pagrindinė Kutaisio katedrą- Bagratį. Vėliau kelionė link Tbilisio aplankant Uplistikhę. Tai unikalus miestas olose su išlikusia infrastruktūra. Uplistsiche uolų miestą archeologai įvardina kaip vieną iš pačių seniausių miesto tipo gyvenviečių Gruzijoje. Pirmieji žmonės čia įsikūrė apytiksliai I tūkstantmetyje prieš Kristų. Įspūdingas Uplistsiche miestas yra įkurtas uolingoje kalvoje, esančioje ant kairiojo Mtkvari upės kranto, apie 15 km. į pietryčius nuo Gori miesto. Uplistsiche minima kronikose jau ankstyvuosiuose amžiuose – jos istorija siekia 2-1 tūkstantmetį prieš Kristų. Stačioje uolinėje kalvoje įkurtos gyvenamosios patalpos ir patalpos bendruomenės veiklai užima beveik 8 hektarus, vienos su kitomis sujungtos pėsčiųjų takais. Vėliau pasieksime Tbilisį, kuriame jūsų lauks poilsis ir nakvynė viešbutyje.

5 diena TBILISIS (pusryčiai)

Po pusryčių su gidu pradėsite pažintį su Gruzijos sostine ir didžiausiu šalies miestu – Tbilisiu, kurio pavadinimas išvertus reiškia „šiltas šaltinis“. Pirmiausia apžiūrėsite svarbiausią sakralinę vietą - pagrindinį Gruzijos pravoslavų Švč. Trejybės soborą (Sameba), didžiausią stačiatikių šventovę Gruzijoje ir visame Kaukaze, pastatytą 2004 m. ant Mtkvari (Kuros) upės kranto. Senamiestyje grožėsitės unikalia pastatų architektūra, kurios skiriamasis bruožas – maži, jaukūs ir gausiai bizantiškais raižiniais puošti balkonėliai, istorijos dvasią galėsite pajusti vaikščiodami jaukiomis senamiesčio gatvelėmis. Aplankysite Metekhi Švč. Mergelės Dangun Ėmimo bažnyčią, 12 a. pastatytą Gruzijos karaliaus Šv. Demetrijaus 2-ojo. Keltuvu pakilsite ant Sololakio kalvos, kur virš miesto iškyla didinga Narikalos tvirtovė, pastatyta 4a.

Nusileidę nuo tvirtovės, apžiūrėsite vieną iš naujausių lankytinų objektų – metalo ir stiklo konstrukcijos futuristinį Taikos tiltą. Pasigrožėję miesto panorama nuo pėsčiųjų tilto, lankysite stebuklingomis ikonomis garsėjančią Siono katedrą, pastatytą 6-7a. Mtkvari upės krante. Gidas parodys viename seniausių Tbilisio rajonų – Abanotubanio – įsikūrusį senųjų požeminių sieros pirčių kompleksą, į kurį vanduo trykšta iš terminių požeminių šaltinių. Vėliau laisvas laikas, poilsis ir nakvynė viešbutyje Tbilisyje. (norintys galės sudalyvauti folklorinėje vakarienėje).

6 diena TBILISIS - KACHETIJA  (SIGNAGIS – BODBE – KVARELI) - TBILISIS (pusryčiai)

Po pusryčių vyksime į rytinį Gruzijos regioną Kachetiją (Kakheti). Čia žavėsimės meilės miestu vadinamu Signagiu (Sighnaghi), kuris iš kitų Gruzijos miestelių išsiskiria unikalia medine architektūra. Iki šių dienų miestelyje išlikę XVIII a. antroje pusėje pastatytos tvirtovės griuvėsiai ir dalis sienos, supusios tuometinį miestą. Sienoje yra 23 gynybiniai bokštai, pavadinti šalia esančių kaimų vardais. Apsilankysime ir Gruzijos globėjui, šv. Georgijui, pašvęstame Bodbe vienuolyne (Bodbe Monastery of St. Nino). Ant kalvos pastatytame Bodbe šiuo metu veikia moterų vienuolynas. Kompleksas yra pagrindinis piligrimų traukos centras šalyje, nes čia saugomos Šv. Nino relikvijos. Šv. Nino – pagrindinė Gruzijos šventoji, nes būtent ji IV a. į Gruziją atnešė krikščionybę. 

Kalvos papėdėje yra Šventosios Nino versmė (Spring of Saint Nino). Legenda pasakoja, kad reikia tris kartus įlįsti į ledinį srovės vandenį, turintį stebuklingų gydomųjų galių, ir jis panaikins visas žmogaus nuodėmes. Ekskursiją pratęsime važiuodami link Kvarelį. Tai vynuogynų ir vyndarių centras.Čia galėsime padegustuoti tikro gruziniško vyno, kurį semsime tiesiai iš tradicinio didžiulio molinio indo kvevri. Taip pat stebėsime ir net patys galėsime dalyvauti gruziniškos duonos kepimo bei gruziniško saldumyno čurčkelos gamybos procese. Kachetijoje dalyvausite tradicinėje vyno šventėje Rtveli, kurioje turėsite galimybę patys nuimti vynuogių derlių ir iš arti susipažinti su vyno gamybos ypatumais. (vynuogių rinkimas, sulčių spaudimas 20 EUR/asm.) Vakare grįšime į Tbilisį. Nakvynė viešbutyje.

7 dienaTBILISIS – MTSKHETA – ANANURI  – GUDAURI – KAZBEGI – TBILISIS (pusryčiai)

Pusryčiai. Išvykstame į Mtskhetą. Tai senoji Gruzijos sostinė, puiki vieta pasivaikščioti senovinių pilių ir bažnyčių apsuptyje. Išvykdami iš Mtskhetos aplankysime Jvari vienuolyną. Pasigrožėję tykiu, ant aukštos kalvos upių santakoje stūksančiu vienuolynu ir Mtskhetos miestelio panorama judėsime į Gruzijos šiaurę link Ananuri kaimo. Čia apžiūrėsime puikiai išsilaikiusį Ananuri tvirtovės kompleksą, kuris išsidėstęs šalia Žinvalio ežero apsupto nuostabių kalvų. Vėliau tęsite kelionę gilyn į kalnus istoriniu Gruzijos karo keliu. Vairuotojui dažnai teks ir pristabdyti, laviruojant tarp kelio duobių, ramiai žingsniuojančių karvių ar avių, nekreipiančių jokio dėmesio į pravažiuojančias mašinas.
Užsuksime į Gudauri, kuris yra pats populiariausias Gruzijos slidinėjimo kurortas. Šalia jos išvysite Gruzijos-Rusijos draugystės paminklą. Vėliau važiuosite link Stepantsmindos – šventojo Stepono vardu pavadinto simpatiško miestelio ir kalnų turizmo centro įsikūrusio 1740m aukštyje. Jis vis dar dažniau žinomas senuoju Kazbegio vardu. Šis miestelis garsėja vienu gražiausiu objektu Gruzijoje – Gergečio Švč. Trejybės cerkve, pastatyta 14a. 2170m aukštyje Kazbeko kalno papėdėje. Įspūdingoje vietoje, ant stataus kalno, nuostabios gamtos apsuptyje rymanti šventovė yra tapusi neoficialiu Gruzijos simboliu, jos vizitine kortele. Po pilnos įspūdžių dienos, keliausime atgal į Tbilisį, kur jūsų lauks poilsis.

8 diena TBILISIS-KUTAISI ORO UOSTAS-VILNIUS (pusryčiai)

Anksti ryte atsisveikinsime su svetingąja Gruzija, važiuosime į Kutaisio oro uostą, o ten mūsų lauks skrydis namo.

ARBA pasirinktinai papildomos 3 naktys Batumyje.

Batumis – prie Juodosios jūros esantis miestas, svarbus uostas ir komercinis centras. Pagrindinės lankomos vietos – istoriniai, architektūriniai monumentai, poilsio ir kultūrinės vietos, apsuptos įvairių subtropinių augalų. Čia yra žymusis pakrantės parkas (bulvaras), išsidėstęs palei paplūdimius.

9-10 dienos BATUMIS

Laisvas laikas Batumyje.

11 diena BATUMIS - KUTAISIS - VILNIUS

Pervežimas į Kutaisi oro uostą, iš kurio jūsų lauks skrydis namo.


Į kelionės kainą įskaičiuota

 1. kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos;
 2. vietinio gido paslaugos;
 3. visi pervežimai turo metu pagal programą;
 4. 7 nakvynės turistinės klasės viešbučiuose;
 5. maitinimas: 7 pusryčiai, 3 vakarienės;
 6. programoje nurodyta ekskursinė programa

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Skrydis nuo 160 EUR
 • Skrydis: Vilnius - Kutaisis – Vilnius (kaina apie €160 / asm.);
 • medicininių išlaidų užsienyje draudimas (~10 EUR BTA draudimas);
 • Įėjimo bilietai į lankomus objektus
 • asmeninės išlaidos;
 • arbatpinigiai vairuotojui, gidui.
 • Neprivalomos ekskursijos:
 • Folklorinis šou – vakarienė Tbilisyje – 25 Eur / asm.
 • Pakilimas džipais į Gergeti bažnyčią Kazbegyje – 27 Eur / 6 asm.
 • Išvyka džipais į Ušgulį Svanetijoje – 94 Eur / 6 asm.
 • Vynuogių rinkimas ir sulčių spaudimas Rtveli šventėje – 20 Eur / asm.
 • Sieros pirčių lankymas Tbilisyje – nuo 10 Eur / asm.
 • Vyno degustacija Kachetijoje - 5 Eur / asm.

Pastabos

 • Organizatorius pasilieka teisę koreguoti ekskursijų eigą kelionės metu.
 • Išvykimai garantuoti. Vadovas iš Lietuvos lydės tik susirinkus ne mažesnei nei 10 žmonių grupei
 • Kelionės vadovas pasitinka vietoje.
 • Vienviečio priemoka 160 EUR
 • Kelionė galima 8 arba 12 dienų trukmės (papildomos 3 naktys Batumyje - 170 EUR)
 • Kelionės tipas: kelionė su vadovu iš Lietuvos.

Jūsų užklausa