Reikalinga pagalba?

Kelionė į Jordaniją Ir Antikinį Petros Miestą (su Vadovu Iš Lietuvos)

Kelionės programa

SUSIPAŽINKITE SU KELIONES VADOVE! 

EGLĖ LIKAITĖ

Eglė gidavimo patirties turi nuo 1990 metų. Jungtiniuose Arabų Emyratuose , Omane, Irane ir Jordanijoje ji yra buvusi tiek kartų, kad turbūt jau nebesuskaičiuotų.
Ji aplankiusi beveik visas Afrikos ir arabų šalis, tad apie šiuos kraštus žino beveik viską. Ši vadovė savo energija ir nepaprastu iškalbingumu lengvai užkrečia kitus žmones ir padeda pajusti tikrąją šalies dvasią.

 

Jordanija – išgirdus šios šalies pavadinimą pieš akis tikriausiai iškyla akmeninis Petros miestas – vienas iš septynių pasaulio stebuklų. Ši, rausvoji dykumų legenda žavi keliautojus iki šiol. Tačiau Jordanija, tai ne tik akmeninis, mistinėje auroje paskendęs, Petros miestas. Kelionės metu pamatysite be galo daug įdomių ir gražių šalies vietovių –  judrią ir charizmatišką šalies sostinę, šventą Nebo kalną, nuo kurio, sakoma, pats Mozė pamatė pažadėtąją žemę, Romėniškųjų laikų miestą Džarašą bei prie vandens įsikūrusį Akabos miestą, kuris pasižymi ramybe ir jaukumu. Poilsio metu Jus lepins nuostabus smėliukas, vietinės krautuvėlės bei žaliuojačios alėjos. Šios šalies žmonės  ypatingai draugiški atvykusiems į šalį ir tikrai padės susipžinti su vietine virtuve ir jos kulinarinėmis paslaptimis. Nepraleiskite progos apsilankyti rausvo smėlio dykumų šalyje, kuri alsuoja savo ramybe ir išskirtine architektūra. Jordanija – tai šalis, kuri kuri puikiai tinka kiekvienam: nuotykių  ieškotojui, istorijos mėgėjui ir ramaus poilsio mėgėjui.


1 DIENAQUEEN ALIA ORO UOSTAS – AMANAS

Nusileidus tarptautiniame Queen Alia oro uoste mus pasitiks mūsų atstovai šioje šalyje. Būsime palydėti į viešbutį, kur lauks pirmasis vakaras nuostabiojoje Jordanijoje. Jį skirsime poilsiui po skrydžio – atsipalaiduoti ir išsimiegoti prieš nuotykių kupiną dieną.

Nakvynė viešbutyje.

2 DIENAAMANAS  DYKUMŲ PILYS  AMANAS (pusryčiai)

Papusryčiavę pradėsime savo kelionę po įstabiąją Jordaniją. Šalies sostinė Amanas (Amman) – palyginus jaunas, tačiau istorija ir architektūros monumentais pasipuošęs miestas. Čia senovinis paveldas susijungia su moderniu pasauliu.

Pirmiausia vyksime apžiūrėti dykumoje įsikūrusių pilių: Azrag, Amra bei Kharaneh. Tuomet tęsime kelionę stabtelėdami prie Amano Citadelės (Citadel). Ant aukščiausio sostinės kalno stūksančios didingo pastato liekanos mena seniausius Romėnų ir Bizantijos laikotarpius. Nuo pat Bronzos amžiaus išsilaikiusios Citadelės puošmenos rodo, kad kadaise tai buvo tvirtovė, vėliau agora (politiniams reiškiniams skirtas pastatas).

Vėliau užsuksime į Archeologinį Jordanijos muziejų (Jordan Archeological Museum), pastatytą 1951 m. Kurtas kaip kultūrinis objektas, šiandien jis saugo daugybę skirtingų archeologinių objektų iš įvairiausių šalies kampelių, rastų įvairiausiais laikotarpiais.

Įpusėjus dienai suksime link Romėniškojo teatro (Roman Theatre) – tikro miesto pasididžiavimo. Nepaprastai puikiai atstatytas amfiteatras pasakoja neįkainojamą ilgų amžių istoriją, kai miestą lankydavo daugybė užsienio šalių svečių. Teatras taip pat turi ir religinių „šaknų“, tad už paskutinės eilės galima išvysti ir mažutę šventyklą, kur kadaise buvo saugoma deivės Atėnės statula.

Trauksime pasivaikščioti ir Vaivorykštės gatve (Rainbow Street) bei aplankyti senamiestį – apsipirkti, paieškoti lauktuvių artimiesiems, pasigrožėti spalvingomis parduotuvių vitrinomis.

Vakare grįšime į viešbutį, kur ir nakvosime.

Jordanija

3 DIENAAMANAS – DŽARAŠAS – ADŽLUNAS – AMANAS (pusryčiai)

Po sočių pusryčių trauksime į šiaurę – mūsų lauks visos dienos turas po Džarašą (Jerash). Sakoma, kad tai geriausiai išsilaikęs Romėniškųjų laikų miestas-pavyzdys. Didingi, ceremonijoms kadaise skirti vartai, kolonadomis apstatytos alėjos, šventyklos ir išlikę amfiteatrai pasakoja ilgą ir svarbią imperijos istoriją.

Vėliau važiuosime į senovinį kalnų miestą Adžluną (Ajloun). Aplankysime Al-Rabid Castle. Tai – 600 metų senumo pilies griuvėsiai su itin gerai išsilaikiusiu minaretu. Ši pilis buvo skirta apsiginti nuo kryžiuočių antpuolių. Apžiūrėję šią pilį, tęsime kelionę į "Adžlumo forest reserve" nacionalinį parką, kuriame gausu paukščių, kuriuos galima rasti tik Jordanijoje. Kelionę tęsime Adžluno "Soap house", kur vietinės moterys mokinasi kaip pagaminti muilus iš natūralių produktų.

Vakare grįšime į Amaną.

Nakvynė viešbutyje.

4 DIENAAMANAS – MADABA – NEBO KALNAS – NEGYVOJI JŪRA  (pusryčiai)

Ryte vėl mėgausimės pusryčiais, o tada keliausime į šventąjį miestą Madabą (Madaba). Kaip ir daugelis kitų miestų, buvęs ypač garsus Bizantijos laikotarpio mozaikomis. Žymiausia, Šv. Jurgio bažnyčioje esanti mozaika, vaizduoja seniausią Palestinos žemėlapį.

Madaboje yra viena didžiausių religinių krikščionių bendruomenių visoje Jordanijoje, todėl čia išvysime ne tik įspūdingų archeologinių palikimų, bet galbūt išgirsime ir per visą miestą skambančių maldų garsą.

Kelionę tesime ta pačia krikščioniškąja gaida – kilsime į Nebo kalną (Mt. Nebo), nuo kurio, pasakojama, Mozė pamatė Pažadėtąją Žemę.

Pasigrožėję nuo kalno atsiveriančia panorama ir pasiklausę įvairiausių apie jį sklandančių legendų, leisimės į žemiausią pasaulio tašką – į Negyvosios Jūros (The Dead Sea) paplūdimį. Čia skirsime laiko asmeninėms pramogoms – gal norėsite išsimaudyti ypatingai druskingame vandenyje, gal pasidaryti molingo smėlio spa kaukę kūnui ar tiesiog pasigrožėti aplink atsiveriančiais gamtos vaizdais.

Nakvynė viešbutyje prie negyvosios jūros.

5 DIENANEGYVOJI JŪRA – PETRA (pusryčiai)

Po pusryčių susipažinsime su Jordanijos, o gal ir viso pasaulio stebuklu – antikiniu miestu Petra (Petra). Į didžiulį, unikalų uolų miestą, sukurtą Nabatėjų, patenkama per Siką (Siq) – siaurą, daugiau nei kilometro ilgio tarpeklį, supamą 80 m aukščio uolų. Šis pasaulinis lobis yra tik vienas iš daugybės, kuriuos galima rasti Petroje. Sakoma, kad natūralus šios vietovės grožis taip atima žadą, kad keliautojai nespėja žavėtis kiekvienu uolos kampeliu, spalvomis, raižiniais, etc.

Visą šią dieną skirsime pasivaikščiojimams, gido pasakojimams ir pažinčiai su rausvo smiltainio architektūros paveldu.

Nakvynė viešbutyje.

Papildoma veikla Petroje:

(1) Naktinė Petra. Lankant Petros miestą, būtina pamatyti jį naktį – sakoma, kad būtent šiuo paros laiku atsiskleidžia visa miesto magija. Naktinė programa susideda iš žvakių degimo ceremonijos, muzikos ir istorijų pasakojimo.*

(2) Petros virtuvė. Sakoma, kad būtina pasimėgauti Petros virtuve. Tai atpalaiduojančioje, neformalioje aplinkoje įrengta virtuvė, kur patys pasiruošite maistą, padedant vietinei moteriai. Patiekalai: sriuba, šalti ir karšti užkandžiai, salotos, pagrindinis patiekalas.*

Jordanija2

6 DIENAPETRA – MAŽOJI PETRA – VADI RUMAS (pusryčiai, vakarienė) 

Papusryčiavę viešbutyje turėsime laisvo laiko Petroje – galbūt dar norėsis pasivaikščioti miesto gatvėmis, pasigrožėti architektūra, o gal nusipirkti lauktuvių artimiesiems.

Vėliau važiuosime į Mąžają Petrą (Little Petra), pažodžiui išvertus iš vietinės kalbos – „Šaltąjį kanjoną“ – seną kaimelį, įsikūrusį Nabatėjos sostinės pakraštyje. Kaimas unikalus tuo, kad visas slypi uolose, o Nabatėjos karalystės periodu buvo naudojamas kaip papildoma vietovė apgyvendinimui. Čia pasivaikščiosime po įspūdingus uolų architektūros pastatus, pasigrožėsime senovės žmonių darbo unikalumu.

Toliau trauksime į „mėnulio slėnį“ Vadi Rumą (Wadi Rum). Sakoma, kad čia galima rasti viską, ko tik įmanoma tikėtis iš tikros dykumos: vasaromis čia ekstremaliai karšta, žiemomis – šalta. Vakarais, kai nusileidžia saulė, dykuma tampa kiek bauginanti. Su dykuma susipažinsime važinėdami visureigiais, kuriuose sėdėdami vakare ir palydėsime saulę.

Vakare, atvykus į stovyklavietę, kur nakvosime, mūsų lauks folklorinis vietinių Beduinų pasirodymas ir unikali vakarienė.

Nakvynė tradicinėse Beduinų palapinėse.

7 DIENAVADI RUMAS – AKABA – AMANAS (pusryčiai)

Po pusryčių vyksime į pietus, į „Raudonosios Jūros miestą“ Akabą (Aqaba). Diena čia bus skirta tik poilsiui, nes pats miestas vos į jį atvykus tiesiog spinduliuoja laisve ir ramybe. Nuostabūs paplūdimiai, tiek mažos vietinių krautuvėlės, tiek didžiuliai prekybos centrai, medžiais apsodintos alėjos nejučia kviečia kiekvieną pasirinkti sau patinkančią veiklą ir ja mėgautis iš širdies.

Vakare grįšime į Amaną.

Nakvynė viešbutyje.

Papildoma veikla Akaboje: pasiplaukiojimas valtimi, barbekiu pietūs, nardymas.

8 DIENAAMANAS – QUEEN ALIA ORO UOSTAS (pusryčiai)

Po pusryčių atsisveikinsime su svetingąja Jordanija ir keliausime į Queen Alia Nacionalinį oro uostą, kur mūsų lauks skrydis namo.


Į kelionės kainą įskaičiuota

 • Kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos
 • Jordanijos vizos mokesčiai
 • Visi pervežimai pagal programą
 • Angliškai kalbantis gidas 
 • 7 nakvynės 3* viešbučiuose (4 naktys Amane + 2 naktis Petroje + 1 nakvynė patogiuose palapinėse Vadi Rum dykumoje) 
 • Maitinimas: 7 pusryčiai ir 1 vakarienė
 • Safari pasivažinėjimas Vadi Rumo dykumoje visureigiais
 • Įėjimo bilietai į programoje paminėtus lankomus objektus
 • Dovana nuo “Jordanijos Turų”.
 • 1 nakvynė Vadi Rumo dykumoje palapinėje (vakarienė, pusryčiai)
 • 1 vakarienė Vadi Rumo dykumos stovyklavietėje stebint gyvą Beduinų pasirodymą
 • Pasijodinėjimas žirgais Petroje (600 metrų)

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Skrydis nuo 0 EUR
 • Skrydžio bilietai (Vilnius - Amanas - Vilnius, kaina nuo 190 €) su rankiniu bagažu iki 10 kg.
 • Registruotas bagažas - 50 €. (20kg.)
 • Naktinė ekskursija Petroje (apie 25 USD asmeniui)
 • "Petros virtuvė" maisto gaminimo pamoka ir degustacija (apie 40 USD asmeniui)
 • Nardymas Akaboje (40 USD asmeniui)
 • Registruotas bagažas (į vieną pusę 41 EUR už 20 kg)
 • Asmeninės išlaidos, t.y. gėrimai, telefono išlaidos, skalbiniai.
 • Pietūs, vakarienės, kiti patiekalai nepaminėti prie įskaičiuota
 • Arbatpinigiai
 • Papildomos nepaminėtos išlaidos

Pastabos

 • Kelionės tipas: kelionė su vadovu iš Lietuvos
 • Vadovas lydi grupę susirinkus 10 žmonių

Jūsų užklausa