Reikalinga pagalba?

Kambodža Ir Trumpa Pažintis Su Bankoku (su Vadovu Iš Lietuvos)

Kelionės programa

Kontrastingas kraštas, įsikūręs pietryčių Azijoje, Tailando kaiminystėje. Kambodža garsėja vienu didžiausiu pasaulyje šventyklų kompleksu Ankoru. Kuo jis toks ypatingas? Įsivaizduokite: įvairių formų akmeninės šventyklos, ant kurių išraižyti įvairūs raštai, veidai, tuneliai, griuvėsiai, didžiuliai medžiai su dar galingesnėmis medžių šaknimis, kurios juosia šventyklas. Tačiau ši kelionė siūlo pažinti ne tik lankomiausius ir mistinėmis istorijomis apipintus šalies kampelius, bet ir pamatyti šalį tokią, kokia ji yra. Kambodža jus kerės, piktins ir kels daug įvairių klausimų. Kambodža nieko neslepia – pamatysite jos tikrąjį veidą nuo didingų šventyklų iki skurdo, nuo žavingos gamtos iki skaudžios istorijos. Tačiau tai – tikra ir nuoširdi Kambodža, kuri vienu metu sukels be galo daug jausmų ir įspūdžių, kuriuos pasakosite savo anūkams!

1 dienaSKRYDIS VILNIUS – SIEMRYPAS 

Skrydis iš Vilniaus su vienu persėdimu.

2 dienaSIEMRYPAS

Sveiki atvykę į Kambodžą! Nusileidus Siemrypo (Siem Reap) oro uoste mus pasitiks mūsų partneriai. Vyksime į viešbutį. Pirmasis mūsų kelionės vakaras svečioje šalyje bus skirtas apsiprasti su laiko skirtumu ir nauju klimatu, atsipalaiduoti po ilgo skrydžio bei pasiruošti laukiantiems nuotykiams.

Nakvynė viešbutyje Siemrype.

3 dienaSIEMRYPAS – TONLESPO EŽERAS – ANKORAS – SIEMRYPAS (pusryčiai)

Šiandien mūsų lauks kelionė į ypatingą vietą – prie Tonlesapo ežero (Tonle Sap), kitaip dar vadinamo „Puikiuoju ežeru“. Jis neįprastas tuo, kad dukart per metus keičia tekėjimo kryptį ir jį dramatiškai valdo liūčių ir sausros sezonai. Ežero krantai gali susitraukti net iki 2 700 kv. km ploto. Tuomet drąsiai galima perbristi per ežerą. Tačiau prasidėjus birželio ir spalio liūtims, ežerą su Mekongo upe jungianti upė pakeičia tėkmės kryptį, užaugindama ežerą į 16 tūkst. kv. km ploto milžiną.

Plaukiodami valtelėmis po šį ežerą turėsime progą iš arčiau pažinti vietinių gyvenimą. Čia gyvena ne vien kambodžiečiai, bet ir etninės vietnamiečių grupės.

Vėliau apžiūrėsime dievui Višnu dedikuotą penkiabokštę Prasat Kravano (Prasat Kravan) šventyklą. Centrinio bokšto sieną puošia trys plytų sienoje iškalti Višnu reljefai, pasak legendos vaizduojantys, kad šis dievas gali aprėpti visą Visatą vos trimis savo žingsniais.

Pasigrožėję šiuo X a. statiniu, keliausime į Srah Srangą (Srah Srang) – „Karališkąsias vonias“. Įdomu, kad nepaisant pavadinimo, šie baseinai buvo skirti visiems, ne tik karališkosios šeimos nariams.

Nepraleisime ir Banteay Kdėjaus (Banteay Kdei) bei Ta Prohmo (Ta Prohm) ir Preah Khan šventyklų. Pastaroji ypač žinoma, nes čia buvo filmuojamas garsusis filmas „Kapų plėšikė Lara Kroft“. Šią seną, nemažai paslapčių saugančią XII a. šventyklą su klaidžiais akmeniniais labirintais, raizgo tankios džiunglės ir kerojančios lianos.

Stabtelėsime ir prie viduryje tvenkinio įrengtos Neako Peano (Neak Pean) šventyklos. Šis fontano pavidalo statinys, sakoma, yra tarsi savotiškas priminimas apie senosios kultūros prabangą ir grožį. Didžiosios šventovės buvo skirtos vyrams – karžygiams ir jų armijoms, o maža, tačiau ypatingai graži Neako Peano šventykla mena įsimylėjusių princesių laikus, kuomet jos prašydamos dievų malonės aukodavo šiems gražiausius savo papuošalus ir puikiausių aromatų kvepalus.

Nakvynė viešbutyje Siemrype.

4 dienaSIEMRYPAS – ANGKORAS – SIEMRYPAS (pusryčiai)

Šią dieną tęsime savo pažintį su Ankoro (Angkor) senovės miestu  didžiuliu šventyklų, rūmų, vandens telkinių ir kanalų kompleksu, įrašytu į UNESCO Pasaulio paveldą ir traukiančiu turistus it medus bites. Tai vienas įspūdingiausių ir didžiausių išlikusių šventyklų statinių kompleksų pasaulyje, menančių tūkstantmečius klestėjusias imperijas.

Ekskursiją pradėsime nuo miesto-tvirtovės Angkor Thom pietinio įėjimo, kurį saugo vartai–dievai, tokie dideli, kad juos apžiūrėti galima tik užvertus galvas, žvelgiant iš apačios su pagarba ir susižavėjimu. Čia pamatysime Bajono šventyklą (Bayon) gerai žinomą bei kruopščiai dekoruotą khmerų genties šventovę, kuri garsi 54-iais savo bokštais, vaizduojančiais daugiau nei 200 akmeninių besišypsančių Avolokitešvaros (Avolokitesvara) – budistinės, atjautos idealą įkūnijančios dievybės galvų. Stabtelėsime ir prie Pimenakos šventyklos (Phimenakas) – nedidukės trijų pakopų piramidės. „Dangaus šventykla“ – būtent tai reiškia jos pavadinimas – dažniausiai buvo uždara „paprastiems“ žmonėms – per amžius tai buvo privati karalių šventykla, į kurią įžengti negalėdavo daugiau niekas.

Praeisime ir buvusius Karališkuosius rūmus (Royal Enclosure) iš kurių, deja, likę tik griuvėsiai bei juos supančių puošnių paminklinių Dramblių bei Karaliaus Leper terasos (Terrace of Ellephants, Terrace of King Leper). Kadaise buvusios pagrindinės procesijų ir renginių vietos, sakoma, buvo skirtos tik karaliui: būtent čia stovėdamas jis stebėdavo šventinius renginius, o paprastomis dienomis klausydavosi Angkoro gyventojų skundų bei problemų. Abi terasas puošia neapibūdinamai įspūdingi Devatų ir Apsarų bei mitologinių žvėrių atvaizdai.

Apsilankysime žymiojoje Ankor Vato šventykloje (Angkor Wat), pastatytoje khmerų karalių dar XII a. šventykla, stebinanti savo didybe ir idealiai suprojektuotais pastatais, yra pats gražiausias klasikinės khmerų architektūros pavyzdys pasaulyje, o bendras Ankor Vato šventyklų plotas užima net 200 hektarų! Dienos ekskursiją baigsime grožėdamiesi spalvingu saulėlydžiu nuo Pre Rupo šventyklos (Pre Rup Temple). Piramidės formos šventyklo-kalno, kurio viršuje susijungia penki lotoso formą sudarantys bokštai, pavadinimas referuoja, kad kadaise čia buvo karališkasis krematoriumas – „Pre Rup” reiškia „keisti kūną”. Nakvynė viešbutyje Siemrype.

5 dienaSIEMRYPAS – BANTEAY SREY – KBAL SPEAN – SIEMRYPAS (pusryčiai)

Šią dieną pradėsime aplankydami nepaprasto grožio Banteay Srey šventyklą, dar žinomą „Moterų tvirtovės“ bei „Rožinės šventyklos“ pavadinimais. Tai X amžiuje statyta šventovė, skirta induistų dievui Šivai. Išsiskirianti savo rausvų plytų spalva ir įmantria architektūra, ji primena iš smėlio nulietą pilį. Vis dėlto, ši šventykla labiausiai garsėja savo itin kruopščiais ir preciziškais raižiniais – sienas puošia sudėtingos dievų ir deivių skulptūrėlės.

Taip pat apsilankysime Phnom Koulen kalnų masyve. Šventa vieta laikomas kalnynas ir vienuolynas traukia ne tik budizmą ir induizmą išpažįstančius piligrimus iš viso pasaulio, bet ir keliautojus, norinčius pasigrožėti įspūdingu kalnų kriokliu. Vėliau pamatysime Kambodžoje esančią Gango upės versiją – Tūkstančio lingų upę, kurios vanduo, tikima, yra šventas ir turi stebuklingų galių.

Keliaudami atgal užsuksime į Khmerų cukrinių palmių kaimelį. Būtent čia turėsime galimybę susipažinti su pagrindine vietinių veikla ir pamatyti visus cukraus išgavimo iš šių šiltųjų kraštų medžių procesus.

Nakvynė viešbutyje.

6 dienaSIEMRYPAS – BATAMBANGAS (pusryčiai)

Popiet tęsime kelionę link savo šios dienos nakvynės vietos – Batambango. Pakeliui pravažiuosime ryžių laukus, senuosius papročius bei tradicinę aprangą, architektūrą išlaikiusiais kaimeliais, stabtelėsime vietiniame turguje. Įsikūrę viešbutyje vyksime į Banon šventyklą, kurią norint pasiekti teks kopti į nedidedelius kalnus. Tačiau vakarinė mankšta bus to verta – nuo šios šventyklos atsiveria nuostabūs vaizdai. Grįždami atgal į Batambangą stabtelėsime išbandyti vieno seniausių vietinių išradimų – Bambukų traukinio (Bamboo train). 30 km/h greitį išvystantis, varikliu varomas traukinukas sudarytas iš medinės platformos ir vienų bėgių, kadaise buvo pagrindinis susisiekimo šaltinis tarp vienas nuo kito nutolusių kaimų.

Pasivažinėję bėgiais tęsime kelionę. Vakare mūsų lauks dar viena unikali Kambodžos patirtis – vakarinis „spektaklis“, kurio pagrindiniais aktoriais taps šikšnosparniai. Taip, tikrai – šikšnosparniai. Šikšnosparnių urvu (Bat Cave) ši vieta vadinama neveltui – kiekvieną vakarą iš jo į naktinę medžioklę pasileidžia milijonai šių mažų padarėlių. Sakoma, kad tai vaizdas, kurio nevalia praleisti!

Nakvynė viešbutyje Batambange.

7 dienaBATAMBANGAS – PNOMPENIS (pusryčiai)

Po pusryčių mūsų kelias ves link žymiųjų Khmerų keramikos kaimų. 1970 m., kai Raudonųjų khmerų judėjimas nusiaubė Kambodžą, bijota, kad šimtmečių kultūros dalimi buvę amatai išnyks. Vis dėlto, žmonių tikėjimas ir noras puoselėti senąjį palikimą keramikos amatą ne tik išlaikė, bet ir stipriai patobulino. Šiandien kiekvienas keramikinis puodas tampa ne tik nuostabiu suvenyru, bet ir primena apie šalies tradicijas.

Čia turėsime galimybę susipažinti su senuoju amatu, pamatyti, kaip vietiniai dirba, galbūt netgi patys pamėginti nužiesti didesnį ar mažesnį dubenėlį. Na ir, žinoma, įsigyti nuostabių keramikos dirbinių tiesiai iš senųjų amatininkų rankų.

Stabtelėsime ir Udonge (Udong) – pažodžiui, „pergalės“ mieste. Čia, kur per amžius buvo karūnuojami šalies vadovai, būtinai apžiūrėsime įspūdinguosius Udongo stupo – nepaprasto aukščio, įmantriai dekoruotus bokštus. Pasakojama, kad XVI a., karo su tajais laiku, karalius čia paslėpė visą šalies iždą, tad bus tikrai įdomu pasižvalgyti po mažiausias šventovės kerteles – o gal kur sužibs auksinis pinigėlis?

Popiet užsuksime į vadinamąją Kambodžos Veneciją – Kompong Luongą (Kompong Luong) – didelį žvejų kaimą. Viskas būtų lyg ir įprasta, tačiau visas kaimas yra vandenyje. Viskas – kavinės, parduotuvės, žuvų tvenkiniai, net degalinė bei karaokės barai, lygiai kaip ir pagodos, mėlyno stogo bažnyčia ir spalvingi kaimelio namai nuo skendimo apsaugoti plūduriuojančiomis statinėmis bei dideliais bambuko pluoštais.

Vakare pasieksime kitą savo kelionės tašką – Pnompenį (Phnom Penh), kur apsistosime nakvynei. Įsiregistravus į viešbutį lauks laisvas laikas – poilsiui ar savarankiškam miesto pažinimui.

Nakvynė viešbutyje Pnompenyje.

 

8 dienaPNOMPENIS (pusryčiai)

Šią dieną skirsime šalies sostinei Pnompeniui (Phnom Penh). Karas ir revoliucija buvo kiek apmarinę sostinės grožį, tačiau dabartiniais laikais miestas kyla lyg „iš pelenų“ – tampa viena įdomiausių, gražiausių bei kultūringiausių žemyno sostinių.

Būtinai apsilankysime Nacionaliniame Muziejuje (National Museum). Įrengtas gražiame tradiciniame pastate, jis pasitinka nuostabiais Khmerų civilizacijos amatininkų darbais.

Stabtelėsime ir prie sostinės panoramoje dominuojančių Karališkųjų Rūmų (The Royal Palace). Šalia jų įsikūrusi Sidabrinė šventykla (Silver Pagoda, Wat Preah Keo) šį įspūdį tik sustiprins.

Užkilsime ir į Vat Phnomą (Wat Phnom) – ramybę spinduliuojančią šventyklą, nuo kurios, tikima, prasidėjo ir miesto istorija. Legenda pasakoja, kad XIV a. čia, kur iškilęs dabartinis Pnompenis, moteris vardu Penh rado šventų budistinių daiktų ir paslėpė juos ant nedidelės kalvos. Tiksliai toje vietoje, kur šiandien stūkso baltasis šventyklos bokštas.

Toliau keliausime į 1975 m. Tuolo Svay Prey Aukštąją Mokyklą (Tuol Svay Prey High School), kuri buvo paversta kalėjimu, žinomu S-21 pavadinimu. Netrukus apie šią vietą jau sklandė legendos – tai buvo didžiausias kankinimo kalėjimas visoje šalyje. Šiandien čia įkurtas muziejus mena senus Raudonojų khmerų judėjimo nusikaltimus.

Vakaras bus skirtas atsipalaidavimui – sėdę į laivą Mekongo upe plauksime stebėti miestą užliejančio saulėlydžio.

Nakvynė viešbutyje Pnompenyje.

9 dienaPNOMPENIS – TAKEVAS – KEPAS (pusryčiai, pietūs)

Po sočių pusryčių vėl leisimės į pažintį – šį kartą trauksime link Ta Prohm ir Yeay Peouv šventyklų. Pirmoji, dažniau vadinama „Kapų plėšikų šventykla“, slepiasi paslaptingų šešėlių ir išsiraizgiusių medžių šaknų paunksmėje. Kiekvienas, nors akies krašteliu matęs šią džiunglių apsuptą šventovę sako, kad to apibūdinti žodžiais tiesiog neįmanoma. Tad, matyt, verta pamatyti savo akimis?

Antroji, pastatyta visai šalia modernios šventyklos ir vienuolyno, pasakojama, apipinta labai įdomių legendų. VII a. statyta, karaliaus Prohmo motinos Peau vardu pavadinta šventykla slepia nepaaiškinamų karaliaus troškimų ir bevaisio pasipriešinimo jam istoriją, kurią mums tikrai papasakos vietiniai. 

Apžiūrėję šventyklas, stabtelėsime pasimėgauti pietumis vietiniame restorane Takeve (Takeo).

Pavalgę užsuksime į garsiąsias Pipirų plantacijas (Pepper Plantation). Čia turėsime galimybę pasilyginti ūgiu su milžiniškais pipirų medžiais, o žalumą prižiūrintys augintojai būtinai papasakos apie šių prieskonių augimo ir ruošimo kelią.

Vakare atvyksime į Kepą (Kep), nakvynė viešbutyje.

10 dienaKEPAS – BOKORO NACIONALINIS PARKAS – KAMPOTAS (pusryčiai)

Po pusryčių leisimės į kelią link Bokoro nacionalinio parko (Bokor National Park). Visada žali drėgnieji miškai slepia istoriją, paženklintą vietnamiečių ir khmerų karo laikų. Vienas šio laikmečio paminklų – senovinė Katalikų bažnyčia, iš išorės atrodanti lyg iš po-apokalipsinių laikų. Turėsime galimybę apžiūrėti senas akmenines sienas, bet ir užeiti į dabar jau visai tuščią jos vidų – ach, kokią istoriją ji mena...

Vakarop atvyksime į Kampotą (Kampot). Šis palei upę išsidėstęs miestas – svajingas sustojusio laiko rojus. Rodos, kažkas spustelėjo „snaudimo“ mygtuką, tačiau pamiršo jį išjungti: gyvenimas čia vos juda, todėl miestelis alsuoja absoliučia ramybe.

Įsiregistravę viešbutyje laiko negaišime – pasidėję daiktus leisimės į dar vieną neišdildomų įspūdžių nuotykį – pasiplaukiojimą laivu Kamchay upe. Rodos, kas gi čia įdomaus? Plaukdami į priekį stebėsime nuostabų saulėlydį kalnų papėdėje, o atsigręžę atgal... mažomis švieselėmis nusėtus medžius – tūkstančiai mažučių jonvabalių čia sukuria tikrai magišką šviesų žaismą ir nepakartojamą vakaro vaizdą

Nakvynė viešbutyje.

 11 dienaKAMPOTAS – SICHANOUKVILIS (pusryčiai)

Po pusryčių paliksime Kampotą ir trauksime link Sichanoukvilio (Sihanoukville) – sparčiai augančio Kambodžos perlo. Nors čia vienas po kito dygsta dangoraižiai, kontrastų kupinas miestas puikiai išlaiko atostogų dvasią. Apsuptas paplūdimių, jis tampa nuostabia oaze norintiems pasislėpti nuo nerimastingo didmiesčio triukšmo, tačiau kartu traukia ir naktinio gyvenimo ištroškusiuosius.

Nakvynė viešbutyje Sichanoukvilyje.

12 dienaSICHANOUKVILIS (pusryčiai)

Po pusryčių viešbutyje Mūsų lauks nuostabi laisva diena Sichanoukvilyje, apsuptame kerinčių paplūdimių. Žydras dangus, baltas smėlis, raibuliuojantis smaragdo spalvos vanduo – būtent tai, kuo šiandien grožėsimės pagal savo poreikius: gal norėsite pasivaikščioti po miestą ar ramia smėlėta pakrante, o gal paplaukioti banglente? Ramiai atsipalaiduoti palmių pavėsyje? Aplankyti vietinį barą ir užkąsti egzotiško maisto?

Nakvynė viešbutyje Sichanoukvilyje. 

13 dienaSICHANOUKVILIS – BANKOKAS (pusryčiai)

Papusryčiavus viešbutyje Mūsų lauks dar šiek tiek laisvo laiko  galėsite pasidžiaugti nuostabiosios Kambodžos vaizdais, nupirkti paskutines lauktuves artimiesiems ir draugams. Vakare skrydis į Bankoką. Bankoke – pervežimas į viešbutį ir nakvynė.

14 dienaBANKOKAS – SKRYDIS NAMO (pusryčiai)

Vakare mūsų lauks skrydis namo, tačiau turėsime visą dieną pažinčiai su žymiaja Tailando sostine Bankoku.  Bankokas (Bangkok) – didžiulis miestas, kurio Rytų kraštus dievinantys žmonės tikrai neaplenkia. Užimdamas reikšmingą sostinės poziciją, Bankokas gali pasigirti ne tik savo dydžiu, bet ir nenuilstančiu gyvenimo ritmu, stulbinančiais kontrastais ir daugybe įdomių istorinių vietų. Kartu su vietiniu gidu patrauksime į Karališkuosius rūmus (Grand Palace). Nors šiame akinamos prabangos pastate karaliai nebegyvena nuo XX a., čia tvyro ypatinga atmosfera, rimtis ir susikaupimas – rūmai iki šiol laikomi Tajų galybės ir dvasingumo simboliu. Vakare pervežimas į oro uostą ir skrydis namo.

15 dienaVILNIUS

Atvykimas namo. Labai tikimės, kad ši kelionė paliko tik gražiausius įspūdžius ir būtinai lauksime Jūsų kituose mūsų turuose po nuostabiausius pasaulio kampelius!


Į kelionės kainą įskaičiuota

 • Kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos
 • Visi pervežimai kelionės metu pagal programą
 • 12 nakvynių 3* viešbučiuose
 • Maitinimas paminėtas programoje: 12 pusryčių + 1 pietūs
 • Anglakalbis gidas kelionės metu
 • Ekskursijos nuordytos programoje
 • Įėjimo bilietai į lankomus objektus

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Skrydis nuo 0 EUR
 • Tarpautinių skrydžių bilietai
 • Kambodžos viza (apie 46 eur)
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (~18.25 EUR BTA draudimas);
 • Papildomos ekskursijos ir pramogos nepaminėtos programoje
 • Asmeninės išlaidos
 • Arbatpinigiai

Pastabos

 • Organizatorius pasilieką teisę koreguoti ekskursijų eigą kelionės metu.
 • Priemoka už vienvietį kambarį 260 EUR
 • Kelionės tipas: kelionė su vadovu iš Lietuvos
 • Vadovas iš Lietuvos keliauja susirinkus 12 žmonių. Susirinkus mažesniam nei 12 keliautojų skaičiui, kelionė vyksta su vietiniu rusakalbiu gidu.
 • Vadovas iš Lietuvos pasitinka vietoje

Pasirinkite kelionės datą

2019-03-16 – 03-30 vietų yra
NUO 1 314,00 €

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • Kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos
 • Visi pervežimai kelionės metu pagal programą
 • 12 nakvynių 3* viešbučiuose
 • Maitinimas paminėtas programoje: 12 pusryčių + 1 pietūs
 • Anglakalbis gidas kelionės metu
 • Ekskursijos nuordytos programoje
 • Įėjimo bilietai į lankomus objektus

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Skrydis nuo 0 EUR
 • Tarpautinių skrydžių bilietai
 • Kambodžos viza (apie 46 eur)
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (~18.25 EUR BTA draudimas);
 • Papildomos ekskursijos ir pramogos nepaminėtos programoje
 • Asmeninės išlaidos
 • Arbatpinigiai

Pastabos

 • Organizatorius pasilieką teisę koreguoti ekskursijų eigą kelionės metu.
 • Priemoka už vienvietį kambarį 260 EUR
 • Kelionės tipas: kelionė su vadovu iš Lietuvos
 • Vadovas iš Lietuvos keliauja susirinkus 12 žmonių. Susirinkus mažesniam nei 12 keliautojų skaičiui, kelionė vyksta su vietiniu rusakalbiu gidu.
 • Vadovas iš Lietuvos pasitinka vietoje

Jūsų užklausa

Pasirinkite kelionės datą