Reikalinga pagalba?

Indijos Auksinis Trikampis Ir Spalvingasis Radžastanas (su Vadovu Iš Lietuvos)

+ skrydis nuo 590 €. Su skrydžiu nuo 1 736 €

Kelionės programa

Pagaliau! Jūsų ilgai lauktos ir išsvajotos atostogos prasideda! Kartu su kelionės vadove leisimės į kelionę po įvairiausiais mitais ir legendomis apipintą, turbūt vieną spalvingiausių šalių pasaulyje – Indiją. Visus mitus apie šią šalį galėsime patys patvirtinti arba paneigti tik grįžę iš šios įspūdžių pilnos šalies. Tad sveiki atvykę į Indiją – arbatos, prieskonių ir nuostabių žmonių šalį!

1 diena VILNIUS – DELIS

Tarptautinis skrydis iš Vilniaus į Delį.

2 diena DELIS (pusryčiai)

Nusileisime tarptautiniame Delio oro uoste, kur mus pasitiks kelionės vadovas ir palydės iki viešbučio. Papusryčiausime ir turėsite laiko pailsėti po skrydžio. Po pietų pradėsime ekskursiją Delyje (Delhi), seniausiame Indijos mieste, skaičiuojančiame trečią tūkstantmetį. Šalies sostinė pakvies neregėtiems kontrastams ir nesibaigiantiems nuotykiams. Pirmiausia aplankysime įspūdingą Kutub Minarą (Qutub Minar) ir jo kompleksą. Tai vienas aukščiausių pasaulyje (72,5 m) plytų mūro minaretų su įvairių epochų istoriniais pastatais. Po to trauksime į Delio simboliu tapusią Lotoso šventyklą (Lotus temple). Ši šventykla  tai vienas iš lankomiausių Indijos monumentų, kuris, be abejo, prisidėjo prie Bahajų tikėjimo vardo išpopuliarėjimo pasaulyje. Po ekskursijos trauksime link hinduistinės šventyklos stebėti vakarinio ritualo. Vakare stebėsime paslaptingais ritualais viliojantį deivės Kali garbinimą. Pasirodyme išvysime, kaip dievybės garbinimo rituale jungiamos priešybės: gyvenimas ir mirtis, motiniškas rūpesnis ir destrukcija, grožis ir bjaurastis, ir kaip tai padeda įveikti neišmanymo tamsą bei atrasti dieviškąją šviesą. Nakvynė viešbutyje.

3 diena DELIS – VARANASIS (pusryčiai)

Po pusryčių tęsime pažintį su kontrastinguoju Deliu. Vyksime į senąjį Delį. Taip pat visai šalia pravažiuosime ištaigingus Prezidento rūmus bei reikšmingą nacionalinį paminklą, vadinamuosius Indijos vartus (India Gate).  Senajame Delyje mūsų taip pats lauks ypatinga pramoga – pasivažinėjimas rikša chaotiškomis Čandni Čouk (Chandni Chowk market) turgaus gatvelėmis. Jos įtrauks į įprastą kasdienį Indijos ritmą. Anksčiau Čandni Čouk buvo klestintis prekybinis Delio centras. Savo akimis galėsime išvysti, kad ir daugeliui amžių prabėgus, šis judrus ir spalvingas senamiesčio turgus kasryt prisipildo gausybės žmonių. 

Pro akis nepraslys vakariečiams neįprasti vaizdai: skrupulingas ir sunkus Indijoje sparčiai nykstančios profesijos – skalbėjų – darbas. Tykštantis vanduo, besiveržiantys muilo purslai ir ilga spalvotų sudžiautų skalbinių linija sudomins ne vieną šalies svečią ir atmintyje pasiliks ilgam. Po ekskursijos vyksime į oro uostą, iš kurio lauks skrydis į Varanasį (Varanasi). Atvykus į Varanasį, būsime pasitikti ir palydėti į viešbutį. Sveiki atvykę į Varanasį! Tai  Indijos kultūrinis ir religinis lopšys. Varanasis pasižymi stipriu religiniu krūviu ir emociškai turbūt yra vienas „stipriausių“ Indijos miestų. Jame persipina hinduizmo, budizmo, džainizmo ir islamo tikėjimai. 

4 diena VARANASIS (pusryčiai)

Pradėsime pažintį su Varanasiu, vienu iš  seniausių Azijos miestu. Hinduistai tiki, jog šį miestą iš savo malonės įkūrė asketiškasis dievas Šiva, suteikiantis išsivadavimą visiems, kurie miršta Varanasio apylinkėse, todėl daugybė hindų plūsta į Varanasį atlikti įvairių ritualinių apeigų, susijusių tiek su žemiško gyvenimo ciklais, tiek su mirtimi. Per Varanasio miestą teka indams šventa Gangos upė. Ją indai pagarbiai vadina savo motina. Jie tiki, kad Ganga yra visa ko pradžia ir pabaiga. Šioje upėje indai meldžiasi, atlieka religines ceremonijas, rytą ir vakarą maudosi, skalbia rūbus, o vandenį naudoja gaminant maistą.

Ekskursiją pradėsime nuo Sarnatho (Sarnath). Tai legendinė vietovė, pastatyta dar III a. prieš Kristų. Tikima, kad būtent čia Buda savo pasekėjams tarė pirmąjį pamokslą apie budizmo principus. Jei spėsime, užsuksime į šilko krautuvėlę, kur galėsime įsigyti šilko gaminių, kuriais didžiuojasi Varanasio gyventojai. Varanasio šilko pramonė stebina visą Indiją: sakoma, jog kiekviena jaunamartė svajoja vestuvių dieną pasipuošti sariu, pasiūtu iš Varanasio šilko, o kiekviena šeimininkė svetainėje pasitiesti iš to šilko išaustą kilimą. Vėliau gidas supažindins su žymiausiomis Varanasio šventyklomis ir pakvies pasivaikščioti ar pasivažinėti Varanasio senamiesčiu, kurio gatvelės siauros, pilnos krautuvėlių ir šventųjų karvių, kartkartėmis drąsiai pastojančių kelią. Daugelis vakariečių Varanasyje ieško dvasinės ramybės, mokosi groti tradiciniais instrumentais, praktikuoja jogą ar meditaciją. Vakare mūsų laukia mistinė patirtis - sudalyvausime vakarine rituale garbinančiame upę Gangą.  Nakvynė viešbutyje. 

5 diena VARANASI - AGRA (pusryčiai)

Su pirmaisiais saulės spinduliais (~5 val ryto) ,,ghatomis" (visame pasaulyje žinomais ritualinių maudynių laiptais) leisimės prie Gangos upės. Plauksime Gangos upe, stebėsime apeigas ir grožėsimės prabundančiu miestu. Pamatysime ištisą parą veikiančius kremavimo „ghatus“. Ant Gangos upės pakrantės buriasi vediniai šventikai-brahmanai, padedantys paprastiems žmonėms atlikti reikiamus ritualus, o Manikarnikos ghate liepsnojanti amžinoji kremacijos ugnis palaiko niekada nenutraukiamą kūnų deginimo procesą, kuris išlaisvina velionį iš žemiškos priklausomybės ir perkelia jo sielą pas susitelkusias dievybes. Ugnis čia negęsta ištisus metus – kiekvienas hinduizmą išpažįstantis indas svajoja būti sudegintas ant laužo būtent čia, Gangos upės pakrantėje. Mirusiojo pelenai išberiami čia pat, į šventąją Gangos upę. Po pasiplaukiojimo valtele grįšime į viešbutį papusryčiauti ir pailsėti. Pailsėję aplankysime viena žymiausių Indijos universitetų, Banaras Hindu universitetą. Turėsite gerą progą susipažinti su indiška švietimo sistema. Vakare mūsų lauks dar viena unikali indiška patirtis  kelionė naktiniu traukiniu į Agrą.  Indai mėgsta sakyti, kad britai paliko tik du gerus dalykus - anglų kalbą ir traukinius, tad laikas ir mums išbandyti populiariausią indų transporto priemonę. Nakvynė traukinyje.

 

6 diena AGRA  (pusryčiai, vakarienė)

Ryte atvyksime į Agrą. Didingas Agros fortas (Agra Fort) per šimtmečius genialiai projektuotas skirtingų kartų. Jis  valdovų galybės liudijimas, pasižymintis gudria, tvirta ir stipria architektūra bei prabanga (sienose ir kolonose inkrustuoti brangakmeniai). Prieš šimtmečius Agros gražiausiame bokšte sūnus įkalino savo tėvą. Tikima, kad paskutinius savo gyvenimo metus tėvas praleido ilgesingai žiūrėdamas į brangiausią ir tyriausią dovaną savo mylimai žmonai – Tadž Mahalą (Taj Mahal)  žymiausią Indijos simbolį.

Taip pat aplankysime Itmad-Ud-Daula, dar vadinamas mažuoju Tadž'u, lyg didžiojo Tadž Mahalo kopija. Pagrindinis šios dienos Jūsų ekskursijos akcentas – Tadž Mahalis – garsiausias pasaulyje paminklas meilei, tobulos architektūros kompleksas.  1630 m. imperatoriaus Shah Jehan mylimai žmonai Mumtaz Mahal pastatė nematytą mauzoliejų. Komplekso statyba truko daugiau kaip 20 metų, baltas marmuras ir kiti brangieji akmenys buvo vežami iš tolimiausių pasaulio šalių. Šiomis dienomis Tadž Mahalas  svajoklių ir romantikų stotelė. Jo fontanai ir parkai vilioja menininkus iš viso pasaulio. Šiandien apsistosime vietinei indų šeimai priklausančiuose svečių namuose. Vakare čia mokysitės indiškos virtuvės paslapčių, sužinosite apie prieskonius, taip pat turėsite galimybę pamėginti patys pagaminti indišką maistą. Argi gali būti kas nors nuostabiau? Sutikimo vakarienė ir nakvynė svečių namuose.

7 diena AGRA - DŽAIPŪRAS (pusryčiai)

Šiandien išvyksime į Džaipūrą. Aštuoniolikto amžiaus pradžioje Maharadža Savai Džai Singh II (Maharaja Jai Singh II), gintarinio Amero (Amer) miesto valdovas, nusprendė įkurti naują savo karalystės sostinę – taip iškilo karališkas ir didingas Džaipūro miestas, vadinamas rausvuoju Radžastano (Rajasthan) provincijos perlu. Pakeliui aplankysime laiptuotą Abhanerio šulinį. Tai vienas iš didžiausių ir seniausių žinomų laiptuotų šulinių. Laiptuoti šuloniai, tai viduramžiais Indijoje išplitusi sistema, kuri padėjo dykumos kraštui apsirūpinti vandeniu sausros metu, o tuo pačiu ir atsigaivinti nuo kaitros. Šis šulinys ypatingas tuo, kad yra karališkasis. Manoma, kad tuometinis karalius šiame šulinyje įsikūrė savo vasaros rūmus. Dieną vainikuos įspūdinga Beždžionių šventykla, kurios gyventojos kelia šypseną kiekvienam čia apsilankiusiam. Vakare, saulei leidžiantis, Džaipūras pakerės rožine spalva nusidažančiais senamiesčio pastatais. Nakvynė viešbutyje.

8 diena DŽAIPŪRAS (pusryčiai)

Šiandien jūsų laukia pažintis su Džaipūro miestu. Miestas buvo pastatytas vadovaujantis vedinės architektūros reikalavimais, o patiems statybos darbams vadovavo garsus astrologas ir matematikas Batakarija (Bhattacarya). Iki pat šių dienų Džaipūras stebina tobulai simetriškomis gatvėmis, pastatų derme ir senojo miesto vartų išdėstymu, atitinkančiu paslaptingos mandalos formas. Devyniolikto amžiaus pabaigoje, ruošiantis Velso princo vizitui, visas miestas buvo perdažytas švelnia rožine spalva, dėl to Radžastano sostinė visame pasaulyje vadinama Rožinio Miesto vardu. Nepaisant to, kad dabartinis Džaipūras modernizacijos ir globalizacijos lenktynėse visai neatsilieka nuo kitų miestų, jame atsiskleidžia ir klasikinio, kaimiško Radžastano spalvos. Ūsuoti vyrai puošiasi įvairiaspalviais turbanais ir segi sidabrinius auskarus, moterys puikuojasi sunkiais sidabro juvelyrikos dirbiniais, o jų tradiciniai drabužiai žydi rožine, žalia, oranžine, geltona spalvomis. 

Indijosauksinis5

Po pusryčių važiuosite pro įspūdingą statinį Hawa Mahal, arba Vėjų rūmus. Tai pats žymiausias Džaipūro orientyras. Šio pastato fasade yra 953 langai, o kiekviename lange yra nušlifuoto akmens ekranas. Rūmai buvo pastatyti tam, kad karališkosios šeimos moterys galėtų stebėti procesijas, o pačios nebūtų matomos pašalinių. Nusifotografavę prie Džaipūro simbolio Vėjo rūmų, vyksime į Amber fortą. Šis fortas ilgą laiką, iki Džaipūro pastatymo, buvo karaliaus rezidencija. Tai puiki proga susipažinti su stebinančia prabanga, kuria jau tais laikais mėgavosi Indijos valdovai. Į fortą keliausite neįprasta transporto priemone – drambliais, neretai išpuoštais itin dailiais raštais. Po pietų Džaipūre apžiūrėsime vadinamąją Vasaros rezidenciją (Summer residence) – maharadžų rūmus, pastatytus ant ežero kranto. Taip pat aplankysime Miesto Rūmų (City Palace) muziejų, kuriame iš arti pamatysime senovinius maharadžų rūbus ir susipažinsime su miesto istorija. Nakvynė viešbutyje.

9 diena DŽAIPŪRAS - BIKANERIS  (pusryčiai)

Po pusryčių vyksite gilyn į dykumą, kur gamtos peizažai liejasi rusvais ir gelsvais atspalviais. Pakeliui į Bikanerą (Bikaner) sustosite vienoje keisčiausių pasaulio šventyklų – Karni Mata, geriau žinomoje kaip Žiurkių šventykla. Šioje šventykloje tiesiai po kojomis šmirinėja daugiau kaip 20000 žiurkių, kurios čia laikomos šventomis ir garbinamos kaip dievų įsikūnijimas. Jei bent viena iš šių graužikių teikiasi priimti auką iš Jūsų rankų, žinokite – esate palaimintas. Dar viena įdomi ekskursija šiandien lauks į kupranugarių tyrimų centrą. Nakvynė viešbutyje.

10 diena BIKANERIS - DŽAISALMERAS (pusryčiai)

Po pusryčių aplankome Bikanero fortą bei vietinį daržovių turgų ir tęsiame kelionę link auksinio dykumų miesto – Džaisalmero (Jaisalmer). Auksinį magišką atspalvį šis miestas įgauna saulei leidžiantis, kai geltonasis smiltainis, iš kurio pastatytas garsusis Džaisalmero fortas, sutviska aukso spalvomis. Šis fortas yra vienas iš nedaugelio šiuo metu tebegyvenamų fortų pasaulyje. Pats miestas įkurtas prieš 900 metų kaip svarbus poilsio taškas karavanų kelyje. Dėl čia klestėjusios prekybos, mieste pastatyta daugybė nuostabaus grožio pastatų, vadinamų haveliais. Būtent tokiame havelyje, kuriame šiuo metu įkurtas viešbutis, Jūsų lauks nakvynė.

11 diena  DŽAISALMERAS - TARO DYKUMA (pusryčiai, vakarienė)

Po pusryčių aplankysime Džaisalmero fortą ir tęsime kelionę link stovyklos (1,5 val). Įspūdingoje šiandienos programoje – žygis kupranugariais į Didžiąją Taro dykumą. Tai 45 milijonus hektarų apimanti dykuma, kurioje nuo seno gyvos kaimo tradicijos ir autentiškas Radžastano žmonių gyvenimas. Manoma, jog būtent Radžastano valstijoje yra ir šiandienos romų šaknys, tad nenuostabu, jog lengvai atpažinsite smagią radžastanietišką muziką bei jų užburiančius šokius. Naktį praleisime patogiose palapinėse dykumoje, kurios primins karavanų gyvenimą. Karštas smėlis ir magiškai spindintis dangus – ši patirtis paliks tikrai neišdildomą įspūdį.

12 diena TARO DYKUMA - DŽODHPURAS (pusryčiai)

Po įspūdingos nakties dykumoje vyksime į mėlynuoju miestu vadinamą Džodhpurą (Jodhpur). Džodhpuro pastatai išdažyti mėlyna spalva, todėl suteikia miestui ryškų, išskirtinį vaizdą. Juo pasigėrėti galėsime užlipę į Mehrangarh fortą, laikomą vienu iš septynių Indijos stebuklų. Po įspūdingų fortų lankymo  pasivaikščiojimas po Brahmapurį, mėlynąjį senamiestį. Nakvynė viešbutyje. 

13 diena DŽODHPURAS  DELIS (pusryčiai)

Ryte tęsime pažintį su Džodhpuru. Aplankysime vadinamąjį Džodhpuro Tadž Mahalį Jaswant Thada. Tai marmurinis mauzoliejus skirtas karališkai giminei. Užsuksime ir į triukšmingą Džodhpuro senamiestį, pastatytą britų laikais aplink miesto laikrodžio aikštę. Na, ir paskutinė mūsų lankoma vietovė - Mandorė, senas miestas, kadais buvęs stiprios Marvarų karalystės centras. Aplankysime Mandorės sodus (Mandore Gardens), kuriuose slepiasi ne viena šventykla ir ne vienas mauzoliejus. Popiet - skrydis atgal į Delį. Nakvynė viešbutyje.

14 diena DELIS VILNIUS (pusryčiai)

Pervežimas į oro uostą ir skrydis į Vilnių. Grįžimas namo.


Į kelionės kainą įskaičiuota

 • kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos;
 • vietinių anglakalbių gidų paslaugos;
 • naktinio traukinio bilietas Varanasis – Agra;
 • važiavimas rikša Čandni Čouk;
 • visi pervežimai turo metu pagal programą;
 • apgyvendinimas: 10 nakvynių 3*­ viešbučiuose / svečių namuose (Agroje), 1 nakvynė patogioje palapinėje dykumoje, 1 nakvynė traukinyje;
 • maitinimas: 11 pusryčių, 2 vakarienės;
 • programoje nurodyta ekskursinė programa;
 • indiško maisto gaminimo pamoka;
 • jojimas drambliais į Amber forto kalną Džaipure;
 • jojimas kupranugariais dykumoje;
 • plaukimas valtimi Varanasyje Gangos upe.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Skrydis nuo 590 EUR
 • lėktuvo bilietai Vilnius – Delis – Vilnius (kaina apie 590 EUR);
 • lėktuvo bilietai Delis - Varanasis (nuo 100 EUR) ir Džodhpuras - Delis (nuo 100 EUR);
 • Indijos viza (75 EUR);
 • medicininių išlaidų draudimas užsienyje (~23 EUR BTA draudimas);
 • įėjimo bilietai į lankomus objektus (~ 60 EUR);
 • asmeninės išlaidos;
 • arbatpinigiai gidui, vairuotojui, nešikams.

Pastabos

 • Organizatorius pasilieka teisę koreguoti ekskursijų eigą kelionės metu.
 • Keičiantis valiutos kursų ir paslaugų Indijoje kainoms, kelionės kaina gali kisti.
 • Vienviečio kambario priemoka - 520 eur.
 • Poilsio kainos gali šiek tiek svyruoti dėl sezoniškumo.
 • Kelionės vadovas keliautojus pasitinka Delyje.
 • Kelionė su vadovu iš Lietuvos garantuojama nuo 10 keliautojų. Susirinkus mažesniam nei 10 keliautojų skaičiui, kelionė vyksta su vietiniu rusakalbiu gidu.

Pasirinkite kelionės datą

2019-02-02 – 02-15 vietų yra
NUO 1 146,00 €

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos;
 • vietinių anglakalbių gidų paslaugos;
 • naktinio traukinio bilietas Varanasis – Agra;
 • važiavimas rikša Čandni Čouk;
 • visi pervežimai turo metu pagal programą;
 • apgyvendinimas: 10 nakvynių 3*­ viešbučiuose / svečių namuose (Agroje), 1 nakvynė patogioje palapinėje dykumoje, 1 nakvynė traukinyje;
 • maitinimas: 11 pusryčių, 2 vakarienės;
 • programoje nurodyta ekskursinė programa;
 • indiško maisto gaminimo pamoka;
 • jojimas drambliais į Amber forto kalną Džaipure;
 • jojimas kupranugariais dykumoje;
 • plaukimas valtimi Varanasyje Gangos upe.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Skrydis nuo 590 EUR
 • lėktuvo bilietai Vilnius – Delis – Vilnius (kaina apie 590 EUR);
 • lėktuvo bilietai Delis - Varanasis (nuo 100 EUR) ir Džodhpuras - Delis (nuo 100 EUR);
 • Indijos viza (75 EUR);
 • medicininių išlaidų draudimas užsienyje (~23 EUR BTA draudimas);
 • įėjimo bilietai į lankomus objektus (~ 60 EUR);
 • asmeninės išlaidos;
 • arbatpinigiai gidui, vairuotojui, nešikams.

Pastabos

 • Organizatorius pasilieka teisę koreguoti ekskursijų eigą kelionės metu.
 • Keičiantis valiutos kursų ir paslaugų Indijoje kainoms, kelionės kaina gali kisti.
 • Vienviečio kambario priemoka - 520 eur.
 • Poilsio kainos gali šiek tiek svyruoti dėl sezoniškumo.
 • Kelionės vadovas keliautojus pasitinka Delyje.
 • Kelionė su vadovu iš Lietuvos garantuojama nuo 10 keliautojų. Susirinkus mažesniam nei 10 keliautojų skaičiui, kelionė vyksta su vietiniu rusakalbiu gidu.

Jūsų užklausa

Pasirinkite kelionės datą