Reikalinga pagalba?

Gvatemala Su Poilsiu Hondūre (su Vadovu Iš Lietuvos)

+ skrydis nuo 900 €. Su skrydžiu nuo 900 €

Kelionės programa

Gvatemala laikoma viena iš gražiausių šalių Centrinėje Amerikoje. Viena iš majų civilizacijos, egzotinių ir atogražų miškų centrų. Čia galima susitikti su tikrais indėnais, sudalyvauti  mistiniuose ritualuose ir savo akimis pamatyti miestus kurie mena savo istorinius laikus. Kviečiame mėgautis vietinio pobūdžio ir senovės paminklų grožiu ir pasinerti į ryškių spalvų, bei neįprastų tradicijų atostogas kartu su gide iš Lietuvos, kuriai Gvatemala tapo naujaisiais namais.

SUSIPAŽINKITE SU KELIONĖS VADOVU! 

Lina 

Po daugiau nei keturių gyvenimo metų čia, Gvatemala tapo mano namais, mano VIETA, mano
didžiąja meile, kuria trokštu dalintis su kitais. Tiesiog neįtikėtina, jog tokioje mažoje teritorijoje
(vos pusantro karto didesnė nei Lietuva) gali sutilpti tiek skirtingų kraštovaizdžių, tiek kultūrinių
ir gamtinių kontrastų! Rodos, jog kiekvienas posūkis atveria dar nematytus vaizdus ir kiekvienas
majų kaimelis nustebina unikalia kultūra, rankomis austais ir siuvinėtais moterų kostiumais ir
savitais papročiais. Manoji Gvatemala - tai čiulbantys margi paukščiai prie lango; rėksmingos
bezdžionės džiunglėse; gyvoji majų kultūra, ištvėrusi 500 metų kolonizacijos ir besipriešinanti
globalizacijai; archeologija, pasakojanti daugiau nei 3 tūkstančių metų istorijos ir 37 vulkanai,
kurie man lygumų lietuvei visuomet daro nepakartojamą įspūdį.
Visa Centro Amerika pilna gamtos stebuklų, kultūrinio paveldo, gastronomijos šedevrų.

Bet tai dar ne viskas! Atvykite, kviečiu, parodysiu!

1 diena VILNIUS - GVATEMALA

Sveiki atvykę į Gvatemalą. Pasitikimas Gvatemalos sostinės oro uoste ir pervežimas į viešbutį Antigua Guatemala, nuostabaus grožio kolonijiniame miestelyje apsuptame vulkanų. Nakvynė Antigua.

2 diena ANTIGUA – VULKANAS PACAYA – ANTIGUA (pusryčiai)

Po pusryčių išvykstame link vulkano Pacaya, kuris siekia 2552 metrus. Tai vienas iš trijų aktyvių vulkanų Gvatemaloje. Kopsime iki viršūnės Cerro Chino, kur stebėsime sustingusią lavą. Tiesa, ji vis dar alsuoja karščiu ir čia galėsime išsikepti dešrelių! Nenorintys kopti pėsčiomis į vulkaną galės užsisakyti arklius, su kuriais galėsite įveikti šią kelionę*. Grįždami į Antigua aplankysime Santa Maria de Jesus kaimelyje, kur įsiliesime į autentišką majų turgų, kupiną margų spalvų, vaizdų bei linksmo šurmulio.

Antrąją dienos pusę skirsime Antigua Gvatemala miesto pažinimui. Ekskursija pėsčiomis po vieną gražiausių ir autentiškiausių kolonijinės ispanų statybos miestų, menantį 250 metų šlovingos istorijos. Dėl savo bažnytinės architektūros šis miestas įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Nakvynė Antigua.

 

3 diena ANTIGUA – EŽERAS ATITLAN (pusryčiai)

Po pusryčių trauksime link vulkaninės kilmės ežero Atitlan. Lankysime kaimelius įsikūrusius ežero pakrantėje. San Juan La Laguna garsėja amatininkais, audėjomis ir menininkais. Tai puiki proga susipažinti su audimo amatu, pažiūrėti kaip kaimelio moterys dažo audinius natūraliais augalinės kilmės dažais. Audimas – majų moterų savastis ir gyvenimo būdas. Apsilankysime vietinėse meno galerijose, kur vyrai ir moterys tapo primityvaus meno kūrinius.

Miestelyje San Juan La Laguna galime apsilankyti vietiniame kavos fabrikėlyje ir susipažinti su kavos rinkimo bei apdorojimo procesu ir vietinių kavos augintojų kasdienybe. Vėliau laivu persikelsime į Santiago Atitlan kaimelį garsėjantį įspūdinga bažnyčia, spalvingais tradiciniais vyrų ir moterų kostiumais. Sudalyvausime ir vietinių Rilaj Mam dievybės garbinime. Vakarop grįžtame į viešbutį prie ežero Atitlan. Nakvynė viešbutyje.

4 diena ATITLAN EŽERAS – KIČĖ– CHICHICASTENANGAS – NEBAJ (pusryčiai)

Po pusryčių išvykstame link Quiche (Kičė). Pakeliui aplankysime autentišką Solola turgų. Jeigu mums pasiseks ir majų merija bus atidaryta, galėsime užeiti į vidų. Tai ypatinga institucija, kuri egzistuoja šalia oficialios savivaldybės ir atspindi unikalią majų gyvenseną ir pasaulėžiūrą, nepakitusią per daugelį šimtų metų. Vėliau trauksime link Chichicastenango, kur aplankysime miestelio pagrindinę aikštę su Šv. Tomo bažnyčiakapines, šventąjį kalną Pascual Abaj ir tradicinių šokių kostiumų dirbtuves.  Po ekskursijos tęsime kelionę link Nebaj. Nakvynė jaukiame mažame viešbutyje Nebaj.

diena NEBAJ – BAJA VERAPAZ (pusryčiai)

Aplankysime majų etninės grupės Ixil gyvenamą regioną, kur dauguma žmonių šneka tik Ixil kalba ir gyvena pagal savo senuosius papročius. Vadinamasis Ixil trikampis, kurį sudaro miestas Nebaj ir kaimeliai Chajul ir Cotzal, mus džiugins nuostabaus grožio gamta ir tradiciniais moterų kostiumais. Išgirsime ir liūdnąją šio regiono istoriją. Nebaj yra viena labiausiai nukentėjusių zonų Gvatemalos pilietinio karo metu. Po pietų išvykstame link Baja Verapaz regiono, esančio debesuotųjų miškų regione, kur auga orchidėjos ir gyvena nacionalinis Gvatemalos paukštis Quetzal (Pharomachrus mocinno). Vyksime vienu nuošaliausių ir gražiausių keliu Gvatemaloje. Mūsų laukia ilga kelionė ir vėlyvas atvykimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

diena BAJA VERAPAZ – ALTA VERAPAZ – COBAN APYLINKĖS (pusryčiai)

Po pusryčių išvyksime į Alta Verapaz regioną, kur lankysimės Lanquin urvuose. Šie įspūdingų formų stalaktitai ir stalagmitai primena įvairių gyvūnų, augalų bei žmonių figūras. Mėgstantys nuotykius turės galimybę nusileisti į pačią žemiausią urvų dalį*. Tenai apačioje jūsų laukia siurprizas - įspūdingo grožio upė. Aplankę urvus važiuosime link Semuc Champey. Tai gamtos stebuklas pasislėpęs džiunglių miškuose - nuostabūs smaragdinio vandens baseinėliai virš karstinių uolienų tilto. Čia maudysimės ir smagiai praleisime likusią dienos dalį. Nakvynė Coban apylinkėse.

7 diena COBAN APYLINKĖS – FLORES (pusryčiai)

Anksti ryte vyksime į orchidėjų rezervatą, kur saugomos įvairių rūšių orchidėjos. Tarp šių orchidėjų rasite ir jų karalienę, nacionalinę Gvatemalos gėlę, vadinamąją Baltąja vienuole. Pasidžiaugę gėlėmis pusantors valandos važiuosime iki Candelaria urvų. Čia mūsų laukia nepakartojama patirtis – plaukimas ant didžiulių padangų šventąja majų upe. Upė pasislepia urvuose, kurie, majai tikėjo, yra įėjimas į požeminį ir pomirtinį pasaulį. Pro urvų angas skverbiasi šviesa suteikianti nenupasakojamos mistikos atmosferai. Po plaukimo išvykstame į Flores regioną, kurį pasieksime jau vakare. Nakvynė viešbutyje.


8 diena FLORES – YAXHA – TIKAL – FLORES (pusryčiai)

Iš ryto aplankysime majų miestą Yaxha, kadaise buvusį Tikal sąjungininką ir klestėjusį klasikiniu majų periodu nuo maždaug III iki X mūsų eros amžiaus. Šiandien šis vienas žaviausių archeologinių parkų jums žada nepakartojamą pasivaikščiojimą tarp praėjusiais amžiais dvelkiančių piramidžių ir šventyklų. Galėsime stebėti knibždančią gyvūniją ir paukščius džiunglėse, o nuo piramidžių atsiveriantys vaizdai atims žadą! Po pietų lankysime vieną didžiausių ir svarbiausių majų miestų Tikal, kuris majų kalba reiškia „vieta, kur girdimi dvasių balsai“. Tai neįtikėtino dydžio miestas apsuptas džiunglių. Aukščiausios piramidės siekia daugiau nei 70 m. Mūsų pasivaikščiojimą lydės paukščių būriai ir staugiančios beždžionės. Nakvynė Flores arba El Remate.

 

9 dienaFLORES – IXPANPAJUL – RIO DULCE – LIVINGSTONAS – RIO DOLCE (pusryčiai)

Iš ryto lankysimės ekologiniame parke Ixpanpajul, kur virš džiunglių vaikščiosime kabančiais tiltais ir stebėsime, kaip bunda džiunglės naujai dienai. Po pasivaikščiojimo mūsų laukia trijų valandų kelionė į Rio Dulce regiono. Atvykę į Rio Dulce miestelį sėsime į laivą. Plauksime Rio Dulce upės kanjonu, kurio pasieksime Atlanto vandenyno įlanką ir Livingstono miestelį. Šiame miestelyje gyvena vieninteliai Gvatemalos juodaodžiai. Plaukdami stebėsime didžiulius pakrančių kontrastus, nuostabią subtropinę gamtą ir paukščių būrius. Šiandien paragausime regiono nacionalinio patiekalo – tapado. Tai troškinys, kurio pagrindas yra žuvis, jūros gėrybės ir platanai patiekiami kokosų piene. Nakvynė Rio Dulce miestelyje.

 

10 diena RIO DULCE – QUIRIGUA – COPAN (pusryčiai)

Po pusryčių apsilankysimas Šv. Filipo forte menantį įdomią istorijos laikotarpį. Romantiškas fortas, įsikūręs tarp didžiausio Gvatemalos ežero Izabal ir upės Dulce, mena labai žiaurius ir nuožmius piratų laikus. Aplankę Filipo fortą link Hondūro sienos važiuosime apie penkias valandas. Pakeliui aplankysime UNESCO paveldo sąraše esantį archeologinį parką Quirigua. Quirigua, apsupta neaprėpiamų bananų plantacijų, garsėja savo aukščiausiais majų pasaulyje monolitais arba stelomis ir juose iškaltais raštmenimis – glifais, pačiais tobuliausiais visoje majų istorijoje. Glifai pasakoja šio miesto istorija bei majų mitologinį pasaulio sukūrimą. Atvykimas į Copan. Nakvynė viešbutyje.

 

11 diena COPAN (pusryčiai)

Jau apsilankėte majų civilizacijos Niujorke – Tikalyje, dabar metas skirti pusdienį majų Paryžiui – Copan. Copan, įkurtas Tikal valdovų, žymėjo pietrytinę majų civilizacijos ribą ir ribojosi su kitomis,  kultūromis. Mene, įpatingai skulptūroje, Copan buvo tikrai išskirtinė vieta. Dar ir šiandien žavimės trijų demencijų skulptūromis, trapiais raižiniais. Vizitas Copan miesto griuvėsiuose padės pažinti šio miesto istoriją, kuri toli gražu nebuvo tokia harmoninga, kaip menas puošiantis šį miestą. Po pietų apsilankymas paukščių rezervate Macaw Mountain, kur auga kava, globojami visokiausių rūšių paukščiai, o didžiausias pasididžiavimas - spalvingosios papūgos aros. Šios papūgos majų laikais lankytos dievybėmis ir šiandien, rezervato pastangomis, skraido po Copan parką ir apylinkes bei džiugina praeivius. Nakvynė Copan miestelyje.

 

12 diena COPAN – LA CEIBA – ROATAN SALA (pusryčiai)

Anksti ryte išvykstame link La Ceiba. Laukia ilga šešių valandų kelionė. Sėsime į popietinį keltą kelianti į Roatan salą. Roatan miestas puiki vieta poilsiui prie jūros ypač patrauklus mėgstantiems povandeninį nardymą. Povandeninis pasaulis aplink salą labai įvairus - koralų rifai, šimtai atmainų tropinių žuvų, jūrų vėžlių, banginių ryklių ir pan. Atsisveikinsime su gide ir vairuotoju ir pradėsime savo poilsio dienas.

13-14 diena ROATAN SALA (pusryčiai)

Laisvas laikas Roatan saloje. Poilsis prie jūros.

15 diena ROATAN SALA – VILNIUS

Išvykimas į Lietuvą

 


Į kelionės kainą įskaičiuota

 • Lietuviškai kalbančios gidės paslaugos pagal programą Gvatemaloje;
 • Transportas pagal programą;
 • 4 ratais varomas transportas maršrutui Lanquin – Semuc Champey - Lanquin;
 • Apgyvendinimas: 2-3* viešbučiai arba mūsų atrinkti jaukūs šeimyniniai B & B;
 • Poilsio metu 3* viešbutis (už priemoką galima pasirinkti aukštesnės kategorijos viešbutį);
 • Pusryčiai (dienas, kai turėsime išvykimą labai ankstyvą, keleiviams paruošiamos pusryčių dėžutės);
 • Pasiplaukiojimas laivu Atlan ežere bei Rio Dulce.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Skrydis nuo 900 EUR
 • Tarptautinis skrydis (nuo 900 EUR);
 • Įėjimo mokesčiai (180-225 USD);
 • Keltas La Ceiba - Roatan (30-40 USD);
 • Sienos kirtimo mokesčiai ( apie 5 USD)
 • Arbatpinigiai gidui ir vairuotojui;
 • Asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Jeigu nematote sau tinkamos datos, kelionės teiraukitės vadybininko;
 • Kelionės vadovas pasitinka vietoje.
 • Birželis - spalis lietaus sezonas
 • Pateikta kaina galioja, kai keliauja ne mažiau 6 asmenys.

Jūsų užklausa