Reikalinga pagalba?

Gruziniški Nuotykiai (su Grupe Iš Lietuvos)

Kelionės programa

Tiems, kurie į gyvenimą žvelgia kaip į didžiulį nuotykį, Gruzija atrodo ypatingai žavi. Kelionės į aukštai esančius kalnų kaimelius su bokštais; gilių upių tarpeklių, siaurų takelių ir uolų tyrinėjimas; nugludintų uolinių miestų ir legendinių fortų istorijos liudijimas; pasivaikščiojimai po žalius miškus ir mėgavimasis sielą raminančių žydrų ežerų vaizdu – tokie prisiminimai lieka visam gyvenimui...

1 dienaVILNIUS – KUTAISIS – TBILISIS

Atvykimas į Kutaisį ir pervežimas į Tbilisį. Truputį pailsėje pradėsime savo primąją pažintį su Tbilisio miestu.

Ekskursijos metu aplankysite Metekhi Švč. Mergelės Dangun Ėmimo bažnyčią, 12 a. pastatytą Gruzijos karaliaus Šv. Demetrijaus 2-ojo. Keltuvu pakilsite ant Sololakio kalvos, kur virš miesto iškyla didinga Narikalos tvirtovė, pastatyta 4a.

Nusileidę lankysite stebuklingomis ikonomis garsėjančią Siono katedrą, pastatytą 6-7a. Mtkvari upės krante. Gidas parodys viename seniausių Tbilisio rajonų – Abanotubanio – įsikūrusį senųjų požeminių sieros pirčių kompleksą, į kurį vanduo trykšta iš terminių požeminių šaltinių. Vėliau laisvas laikas, poilsis ir nakvynė viešbutyje Tbilisyje.

2 dienaTBILISIS (pusryčiai)

Pusryčiai viešbutyje. Šiandien – laisva diena. Galite savarankiškai susipažinti su Gruzijos sostine, pasivaikščiokite Tbilisio gatvėmis ir pajusti šio miesto aurą.

3 dienaTBILISIS – MTSKHETA – UPLISTSIKHĖ – CCHALTUBAS (pusryčiai, vakarienė)

Aplanklysime vietinę Mtskhetos ūkininkų šeimą, kur galėsime atsipalaiduoti ir paragauti vyno. Už papildomą mokestį bus galima ir sočiai gruziniškai papietauti*. Paragausime ir tradicinio gruziniško delikateso, vadinamo mtsvadi – mėsos, kepamos ant deginamų vynmedžio šakų (Kaina: 15 Eur asmeniui). Po to pravažiuodami kelis kaimus vyksime į Uplistskhę – Šilko kelio miestą, įrengtą uolose. Visas miestas – gatvės, bažnyčios, rūmai ir gyvenamieji namai – buvo iškalti kalno šlaite. Nuo pirmojo tūkstantmečio prieš m. e. miestas palaipsniui tapo svarbiu prekybos centru, jungusiu Bizantijos imperiją su Indija ir Kinija. Važiuosime į Cchaltubą. vakarienė ir nakvynė Chhaltube.

4 dienaKUTAISIS – MESTIJA (pusryčiai, vakarienė)

Papusryčiavę ir išsiregistravę iš viešbučio keliausite į Gelačio vienuolyno kompleksą, kurį sudaro trys bažnyčios. Jis yra žymūs dėl savo architektūros, freskų bei didelės mozaikų ir metalo dirbinių kolekcijos. Gelačio vienuolynas ilgą laiką buvo vienu didžiausių kultūros ir švietimo centrų Gruzijoje ir yra įtrauktas į UNESCO kultūros paveldo sąrašą. Jame veikusioje akademijoje dirbo žymūs mokslininkai, filosofai, teologai.

Vėliau vyksite Svanetijos – istorinio Gruzijos regiono, kuris užima labai kalnuotas Kaukazo kalnų sritis, link. Trumpai tariant, tai aukščiausia gyvenama žmonių teritorija visoje Europoje. Apsuptas 3,000-5,000 metrų viršūnėmis šis regionas pasižymi nuostabiais peizažais, reta augalija, kultūros paminklais. Keletas vietovių Svanetijoje (pvz., Ušguli) yra pripažintos pasaulio kultūros paveldu. Dėl žymiųjų Svanetijos bokštų šis regionas dar kitaip vadinamas „tūkstančio bokštų karalyste“. Atvykimas į Mestiją. Vakarienė ir nakvynė svečių namuose Mestijoje.

5 diena MESTIJA - LAKHIRI,MULAKHI - MESTIJA (pusryčiai, pietūs, vakarienė.)

Papusryčiavę, po 45 minučių kelionės autobusu atvyksite į Mulakhi kaimą, kuriame prasidės Jūsų 4 valandų žygis. Šio žygio metu Jūs išvysite nepakartojamo grožio pievas, nuostabius miškus, įspūdingus Tetnuldžio bei Ushbos kalnus. Kiekvieną akimirką jausitės būdami vis arčiau gamtos, pajausite jos galybę. Po žygio grįšite į Mestiją. Antroje dienos pusėje Jūsų lauks laisvas laikas, kurio metu galėsite tiesiog pasivaikščioti ir susipažinti su pačia Mestija arba aplankyti Margiani šeimos muziejų. Nakvynė viešbutyje.

6 dienaMESTIJA – UŠGULI – MESTIJA (pusryčiai, pietūs, vakarienė)

Pusryčiai viešbutyje po kurių Jūsų laukia dar vienas įdomus 3 valandų žygis į Ušguli kaimą, esantį 2200 metrų aukštyje ir taip pat įtrauktą į UNESCO kultūros paveldo sąrašą. Šis kaimas – aukščiausia pastoviai gyvenama vieta Europoje. Jame gyvena apie 70 šeimų (apie 200 žmonių) ir netgi yra pastatyta mokykla bei Dievo Motinos cerkvė. Kaimas ypatingas tuo, jog jame stovi tik Svanetijos regionui būdingi bokšto tipo namai, kuriuose ir gyvena Ušgulio kaimo gyventojai. Žygio metu aplankysite Tamari bokštų muziejų, bažnyčią. Taip pat turėsite galimybę pamatyti ir užlipti į meilės bokštą. Po žygio grįžtame į Mestiją. Nakvynė viešbutyje.

  

7 dienaMESTIJA – MARTVILIO KANJONAS - CCHALTUBAS (pusryčiai, vakarienė)

Po pusryčių vyksime į Martvilio kanjoną, kuris anksčiau buvo Dadianių šeimos maudynių vieta. Dabar žmonės čia atvyksta pasigrožėti nuostabia panorama, kriokliais ir paplaukioti laiveliais ryškiai žalios spalvos upe. Nakvynė Cchaltube.

8 dienaCCHALTUBAS - KUTAISIS -VILNIUS(pusryčiai)

Išsiregistravimas iš viešbučio ir pervežimas į Tarptautinį Kutaisio oro uostą, kur jūsų lauks skrydis namo.


Į kelionės kainą įskaičiuota

 • 7 nakvynės turistinės klasės viešbučiuose
 • Išvyka džipais į Ušgulį
 • Visi pervežimai, nurodyti programoje;
 • Programoje nurodytas maitinimas (6 pusryčiai, 5 vakarienės, 2 pietūs dėžutėse)
 • Rusakalbis gidas;
 • Vietinio kalnų gido paslaugos 5–6 dienomis;
 • Vyno degustacija;
 • Įėjimo bilietai į Upliscichę, Nacionalinį Mestijos muziejų, Ušgulio nacionalinį muziejų;
 • Plaukiojimas laiveliu Martvilio kanjone

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Skrydis nuo 0 EUR
 • Skrydis Vilnius - Kutaisis - Vilnius nuo 160 EUR/asm;
 • Įėjimo bilietai į lankomus objektus
 • Arbatpinigiai vairuotojui-gidui;
 • Kelionės draudimas
 • Pietūs Mcchetoje – 20 Eur / asm.

Pastabos

 • Vaikščiojimui kalnuose Svanetijoje būtini kalnų batai ir patogi apranga.

Jūsų užklausa