Reikalinga pagalba?

Atrask Islandiją (su Vadovu Iš Lietuvos)

+ skrydis nuo 350 €. Su skrydžiu nuo 350 €

Kelionės programa

SUSIPAŽINKITE SU KELIONĖS VADOVAIS! 

ARTŪRAS IR TOMAS

Į Islandiją pirmą kartą nukeliavome 2007 metais. Kurį laiką gyvenome ir dirbome šioje šalyje. Nuostabi gamta pakerėjo ir paskatino ją tyrinėti ir dar geriau pažinti. Keliaudami vis atrasdavome kažką nauja, tai mus skatino dar labiau domėtis šalies geografija. Grįžę į Lietuvą norėjome pasidalinti įspūdžiais taigi pradėjome dirbti su kelionių organizatoriais ir keliauti su žmonėmis, norinčiais pamatyti mus sužavėjusią šalį.

 

1 diena ATVYKIMAS Į ISLANDIJĄ

Skrydis Vilnius - Keflavikas. Atskrendame ir vykstame į nakvynės vietą jaukiuose vasaros namukuose. Įsikūrę gaminsime vakarienę. Prie gardžios vakarienės stalo bus proga geriau susipažinti su visais ekskursijos dalyviais. Nakvynė nameliuose.

2 diena "AUKSINIS RATAS" - KRIOKLIAI, GEIZERIAI IR SLĖNIAI 

9 valandą ryto išvykstame iš vasaros namuko. Kelionę pradedame vadinamuoju "Auksiniu ratu" – šiame kelyje susilieja trys žymiausi Islandijos "auksiniai" objektai. Pirmasis "auksinis" objektas – Gulfosas (Gullfoss, liet. "auksinis krioklys"). Tai įspūdingiausias Islandijos krioklys, kurio galybe gerėsimės iš įvairių vietų. Kelią link antrojo “auksinio“ objekto – Strokkuro (apie 15 km) – parodys į dangų besiveržiantys garai, matomi iš tolo. Tai iš žemės gelmių šilumą imančios karštosios versmės ir verdantys purvo telkiniai, kurių temperatūra gali siekti net +125  laipsnių. Strokkuras – aktyviausias Islandijos geizeris, kas kelias minutes išsiveržiantis net į 30 m aukštį.

Islandija1

Trečiasis lankytinas "Auksinio rato" objektas – Tingvelyro slėnis. Tai vienas žymiausių pasaulio geologinių objektų, Eurazijos ir Šiaurės Amerikos tektoninių plokščių skilimo vieta. Šis plokščių išsiskyrimas po daugelio metų Islandiją padalins į dvi atskiras dalis. Šiandien plyšys jau yra 4 metrų pločio ir 40 metrų gylio. Ši vieta nuo seno dar žinoma kaip Altingo (seniausias iki šiol veikiantis parlamentas pasaulyje) susirinkimo vieta. Pakeliui matysime nuostabų Islandijos kraštovaizdį. Pasigrožėję „Auksinio rato“ objektais, grįžtame į vasaros namukus ir gaminame vakarienę. Nakvynė nameliuose.

3 diena KOPIAME Į HEKLĄ! 

9 valandą ryto pradedame kelionę pietų krantine (50 km), garsėjančia veikiančiu ugnikalniu Hekla (aukštis 1491 m). Tai vienas iš aktyviausių Europos ugnikalnių, jis išsiveržia kas 10 metų. Nuo 2008 metų laukiamas jo naujas išsiveržimas. Apžiūrime įspūdingas Heklos apylinkes ir kopiame į Heklą. Kopdami pamatysime mažuosius Heklos kraterius, ledu padengtą didįjį kraterį, atsivers nuostabūs apylinkių vaizdai, ugnikalnio viršunėje esant geram matomumui stebėsime Atlanto vandenyną, ledynus ir slėnius. Esant nepalankiomis oro sąlygomis lipti į ugnikalnį, pasiūlysime ne mažiau įspūdingus vaizdus. Aplankysime spalvotus kalnus Landmannalaugar ir pasivaikščiosime po Fjallabak gamtos rezervatą. Grįžtame į vasaros namukus ir gaminame vakarienę. Nakvynė nameliuose.

4 diena VYKSTAME Į PIEČIAUSIĄ ISLANDIJOS TAŠKĄ 

9 valandą išvykstame Vik miestelio kryptimi (apie 90 km). Atvykstame prie krioklio Seljalandsfoss. Tai vienas iš nedaugelio krioklių, kurį galima apeiti aplink ir patirti gaivų dušą. Toliau keliaujame į Skogarą, kuriame veikia kraštotyros muziejus.  Apžiūrime vieną iš populiariausių Islandijoje Skogafosso krioklių.

Islandija2

Šis legendomis apipintas krioklys saugomas valstybės. Po to vykstame į piečiausią Islandijos kyšulį – Vik miestelį. Pasivaikščiosime įspūdinga jūros pakrante, garsėjančią bazalto stulpais bei juoduoju paplūdimiu. Aplankome Dyrholaey – įspūdingą sustingusios lavos uolą, susidariusią povandeninio ugnikalnio išsiveržimo metu. Aukštoje uoloje vanduo išgremžė arką, pro kurią gali praplaukti nedidelis laivas. Už papildomą mokestį galima paplaukioti amfibijomis.  Grįžtame į vasaros namukus, gaminame vakarienę. Nakvynė nameliuose.

5 diena LEDYNAI IR LEDKALNIAI 

8 valandą išvykstame prie Vatnajokudlio ledyno, kuris užima 8 tūkst. km2, turintis 1000 m. storio ledo dangos ir aukščiausią ledyno ir visos Islandijos viršunę, siekiančią 2110 m virš jūros lygio. Pagal pageidavimą leisimės į nepamirštamą ir kvapą gniaužiantį kopimą ledynais (papildomas mokestis). Toliau vykstame Skaftafell nacionalinio parko kryptimi. Pakeliui grožėsimės nuo Vatnos ledyno besileidžiančiais ledo liežuviais. Sustosime prie ledkalnio ežerų - Jokulsarlono ir Breidamerkurjokulio: pamatysime nuo Breidamerkur ledyno atskilusius ir šiuose ežeruose plaukiojančius žydruosius ledkalnius. Pasijusime tarsi Grenlandijoje ar Antarktidoje. Pasiplaukiojimas laivu - amfibija po ledyno atšakas. Vykstame į poilsio vietą (vasaros namukus), gaminame vakarienę. Nakvynė nameliuose.

6 diena PAGALIAU IR SOSTINĖ - REIKJAVIKAS 

9 valandą išvykstame į Reikjaviką. Apžvalginė ekskursija pėsčiomis po šiauriausią pasaulio sostinę – miestą, kuriame gyvena daugiau kaip pusė šalies gyventojų (120 tūkstančių). Savitos architektūros Halgrimo bažnyčia – aukščiausias statinys Islandijoje (galimybė pakilti liftu), miesto katedra, parlamentas. Pagal pageidavimą stebėsime banginius, pufinus (Islandijos nacionalinis paukščius) ir žvejosime. Keliaujame į vasaros namukus, gaminame pačių sugautas žuvis. Vakarieniaujame. Nakvynė nameliuose.

Islandija3

7 diena REIKJANESO PUSIASALIS 

9 valandą vykstame prie giliausio Islandijos ežero Kleifarvatn,jo gylis siekia vietomis iki 97 metrų ir užima 8 km². Pasigrožėję nuostabiais vaizdais, keliaujeme link Raufarholshellir lavos urvo. Šis urvas atrastas visai neseniai 2005 metais. Lavos urvo ilgis siekia 1 kilometrą. Pasak Įslandų speleologų, šis urvas yra gražiausias atradimas per 1000 metų. Toliau vykstame Keflaviko miestą. Šis miestas apipintas daugybės legendų apie Trolius. Pamatysime Trolius ir jų urvus. Ir visai šalia įsikūrusi yra Žydroji lagūna (Blaa Lonid). Neįtikėtinai melsvos spalvos garuojantis vanduo iš 1000 m gylio žemės gelmių. Tai viena labiausiai turistų lankomų vietų Islandijoje. Vakare kelionės vadovai paruoš Jums tradicinę islandišką vakarienę, ragausime nacionalinius tauriuosius gėrimus. Nakvynė nameliuose.

Islandija4

8 diena LAUKIA KELIONĖ NAMO! 

Ruošiamės išvykimui. Priklausomai nuo skrydžio laiko galėsime aplankyti dar kelias lankytinas vietas. Su savo bagažu vykstame į Keflaviko oro uostą. Grįžtame į Vilnių.

 


Į kelionės kainą įskaičiuota

  • 7 nakvynės vasaros namukuose;
  • ekskursinė programa, automobiliai, kuras, vairuotojas;
  • grupės  vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

  • Skrydis nuo 350 EUR
  • lėktuvo bilietai Vilnius - Kelfavik - Vilnius
  • maitinimas (100 EUR asmeniui)
  • pasiplaukiojimas amfibija ir kitos asmenines išlaidos (120 EUR)
  • medicininių išlaidų draudimas užsienyje

 

Pastabos

  • Kelionių organizatoriai: "Atrask Islandiją"
  • Nuvažiuosime apie 3000 km.

Jūsų užklausa