• Dėl Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtos COVID-19 pandemijos šios organizuotos turistinės kelionės sutartyje nurodyti turistai prisiima atsakomybę ir riziką, susijusią su koronaviruso COVID-19 plitimu.

  • Jeigu prieš kelionę turistams pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų simptomai (sloga, kosulys, čiaudulys ar pasunkėjęs kvėpavimas) vykti į kelionę jie negali ir turi kreiptis į šeimos gydytoją.

  • Vykstant į kelionę turistams rekomenduojama turėti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), kurią apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu išduoda Teritorinės ligonių kasos arba  medicininių išlaidų draudimą, kuris kelionės metu užtikrina apsaugą užsikrėtus COVID-19 (koronavirusu).

  • Turistai, įsigiję medicininių išlaidų draudimą, privalo atidžiai susipažinti su atitinkamos draudimo kompanijos nustatytomis draudimo sąlygomis, susijusiomis su COVID-19 pandemija, dėl medicininių ir kelionės sutrikimo bei grįžimo į Lietuvą išlaidų padengimo.

  • Vadovaujantis Europos Sąjungos teisės aktais, Lietuvos Respublikos piliečiai, pateikę Europos sveikatos draudimo kortelę,  laikinai nuvykę į Europos Sąjungos, Europos Ekonominės Erdvės šalis nares bei Šveicarijos Konfederaciją, turi teisę gauti būtinosios medicinos pagalbos paslaugas pagal toje šalyje nustatytas apimtis ir už jas sumokama tos šalies teisės aktais nustatyta tvarka ir įkainiais (daugiau informacijos www.vlk.lt  ir  http://sam.lrv.lt).

  • Tuo atveju, jei kelionės metu ar apsistojus apgyvendinimo įstaigoje turistams (-ui) pasireiškia koronavirusui COVID-19 būdingi simptomai ir jiems taikomas privalomas gydymas, karantinavimas ar kitaip sutrikdoma kelionė, turistai, neturintys medicininių išlaidų draudimo, visas dėl to patiriamas medicinines, kelionės sutrikimo, grįžimo į Lietuvą ir kitas išlaidas padengia patys.

  • Tuo atveju, jei apgyvendinimo vietoje, kurioje turistai apsistoja, būtų aptikta koronaviruso COVID-19 infekcija, turistai įsipareigoja laikytis sveikatos priežiūros institucijų reikalavimų ir sutikti su infekcijos plitimo apribojimui taikomomis priemonėmis.