Reikalinga pagalba?

Norvegija 5 d. (lėktuvu)

Populiari kelionė!
Į kelionės kainą įskaičiuoti lėktuvo bilietai!
* Lojaliems klientams taikomos nuolaidos iki 7 %!
Kelionės metu nuvažiuojama ~1 500 km
Papildoma nuolaida perkant internetu -2 %

• Nuostabūs šiaurietiškos gamtos peizažai: vaizdingi fjordai, nuo kalnų viršūnių krintantys kriokliai, sraunių upių išraižyti bei vaiskia žaluma pasipuošę slėniai
• Pažintis su Norvegijos sostine Oslu
• Važiuosime garsiuoju Trolių keliu, pasigrožėsime Geirangerio fjordu bei nuvyksime prie Briksdalio ledyno
• Plauksime vienu gražiausių ir giliausiu Sognės fjordu
• Aplankysime Bergeną - miestą įsikūrusį ant septynių kalvų

Norvegija 5 d. (lėktuvu)

1 diena. Skrydis Vilnius – Oslas. Pervežimas iš oro uosto į miesto centrą. Apžvalginė ekskursija Osle: Akershus tvirtovė ir krantinė, rotušė*, Karalių rūmai ir parkas, universitetas, Nacionalinis teatras, Parlamento rūmai, katedra. Laisvas laikas Karlo Johano pėsčiųjų gatvėje. Apsilankome garsiajame Vigelando skulptūrų parke, kuriame 212 skulptūrų vaizduoja žmonių gyvenimo ciklą. Vykstame į Bygdoy pusiasalį, kur aplankome Norvegų liaudies muziejų* (pageidaujantys tuo metu gali savarankiškai apsilankyti Vikingų laivų muziejuje* arba poliarinių žygių laivo „Fram“* ir „Kon-Tiki“* muziejuose). Išvykstame iš Oslo ir keliaujame vaizdinga didžiausio Norvegijos Mjosos ežero pakrante, prie kurios prigludęs 1994 metų žiemos olimpinių žaidynių centras Lilehameris, grožimės Gudbrandsdalio ir Romsdalio slėniais, išraižytais daugybės sraunių upių ir šniokščiančių krioklių.  Atvykstame į jaunimo viešbutį arba kempingo namelius prie Trolstigeno. Nakvynė. 

2 diena. Pusryčiai. Kylame garsiuoju „Trolių keliu“ – serpantinu, apsuptu milžiniškų kalnų. Sustosime apžvalgos aikštelėje, nuo kurios atsiveria slėnio panorama su daugybe Trolių kelio posūkių. Pamatysime nepakartojamo grožio Stigfoseno krioklį, krentantį iš 320 m aukščio. Vingiuotu keliu leidžiamės žemyn ir keltu* keliamės per Nurdalio fjordą. Vaizdingu „Erelių keliu“ keliaujame pasigrožėti  vienu siauriausių ir gražiausių Norvegijoje Gairangerio fjordu. Vykstame prie Jostedalio nacionaliniame parke esančio įspūdingo Briksdalio ledyno. Ledyną pasieksime važiuodami nedideliais automobiliais*. Pasivaikščiosime šioje nepaprasto grožio kalnų vietovėje ir pasigrožėsime kalnų upeliais, kriokliais, snieguotomis viršūnėmis. Vykstame link Sognės fjordo. Nakvynė jaunimo viešbutyje arba kempingo nameliuose.

3 diena. Pusryčiai. Nepakartojamas plaukimas laivu* vienu gražiausių ir pačiu giliausiu Norvegijoje Sognės fjordu. Vykstame į Bergeną. Pakeliui sustosime pasigrožėti vienu plačiausių Norvegijoje Tvindefoso kriokliu. Po pietų atvykstame į Bergeną. Pažintis su Edvardo Grygo gimtine, miestu išsidėsčiusiu tarp septynių kalvų, kuris dar vadinamas „vartais į fjordų karalystę“. Apsilankysime viduramžių pirklių kvartale Brygene, žavinčiame spalvingais viduramžių namais, žuvų turguje, pamatysime Rozenkranco bokštą. Pageidaujantiems - pasikėlimas funikulieriumi* į Floyen kalno panoraminę aikštelę, nuo kurios atsiveria nuostabi panorama. Nakvynė jaunimo viešbutyje arba kempingo nameliuose prie Bergeno.

4 diena. Pusryčiai. Išvykstame Oslo link. Tiltu pervažiuojame Hardangerio fjordo atšaką ir važiuojame panoraminiu keliu, besigrožėdami unikaliu ir nuolat besikeičiančiu Norvegijos kraštovaizdžiu. Pravažiuojame Mobiodalio kanjoną ir sustojame prie aukščiausio Norvegijoje Voringsfoso krioklio. Vakare atvykstame į jaunimo viešbutį prie Oslo. Nakvynė.

5 diena.  Ankstyvi pusryčiai arba pusryčių paketai. Pervežimas iš viešbučio į oro uostą. Skrydis: Oslas – Vilnius. 


Į kelionės kainą įskaičiuota

lėktuvo bilietas Vilnius – Oslas – Vilnius (Ryanair); pažintinė kelionė autobusu; pervežimas Oslo oro uostas – Oslas – Oslo oro uostas; 4 nakvynės turistinės klasės arba jaunimo viešbučiuose keturviečiuose kambariuose su pusryčiais; kelionės vadovo paslaugos; ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas; nemokamas papildomo turistų bagažo gabenimas autobusu iš Lietuvos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

registruoto bagažo gabenimas lėktuvu; (*) – bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos ~ 130 EUR; patalynės užvalkalai, rankšluosčiai nakvynės vietose Norvegijoje – 40 EUR (galima vežtis savo); medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.

Pastabos

užsakius kelionę ir sumokėjus avansą yra išperkami lėktuvo bilietai, kurie yra negrąžinami; pirkdami kelialapį, reikalaukite šios kelionės atmintinės; objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda; kelionių organizatorius „Guliverio kelionės“ neatsako už „Ryanair“ skrydžių bendrovės skrydžio laikų pakeitimus; vykstančiųjų lėktuvu papildomo bagažo paėmimas galimas autobuso išvykimo dieną, išvykimo į kelionę autobusu vietose Kaune, Vilniuje, Panevėžyje arba Šiauliuose (tikslinama).

Kelionės priemokos

Asmeniui dviviečiame kambaryje149,00 €
Asmeniui triviečiame kambaryje109,00 €
Patalynės užvalkalai, rankšluosčiai nakvynės vietose Norvegijoje35,00 €

Medicininių išlaidų draudimas

Medicininių išlaidų draudimas senjorui (61-70 m.)7,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (71-75 m.)12,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (76-80 m.)20,00 €
Medicininių išlaidų draudimas suaugusiam (26-60 m.)5,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui (4-10 m.)5,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui / jaunimui (11-25 m.)4,00 €

Nuolaidos

Keliaujantiems ketvirtą ir daugiau kartų-7%
Keliaujantiems trečią kartą-5%
Keliaujantiems antrą kartą-3%

Nuolaidos nesumuojamos, keliautojai gali rinktis didžiausią jiems tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionės priemokoms.

Atmintinė

IŠVYKIMAS: į Vilniaus oro uostą atvykite 2 val prieš skrydį.

Likus mažiau nei valandai iki skrydžio aviakampanija baigia registraciją skrydžiui ir turi teisę neregistruoti vėluojančių keleivių. Prašome nevėluoti!

Rekomenduojame prieš kelionę pasitikrinti savo skrydžio laikus. Šios informacijos teiraukitės agentūroje arba https://www.ryanair.com/lt/lt/flight-info/route

*kelionių organizatorius “Guliverio kelionės” neatsako už “Ryanair” skrydžių bendrovės skrydžio laikų pakeitimus.

SKRYDIS: Vilniaus oro uostas – Oslas – Vilniaus oro uostas.

BAGAŽAS: į Jūsų kelionės kainą yra įskaičiuota: rankinis orlaivio salono bagažas iki 10 kg., išmatavimai neturi viršyti 55 cm x 40 cm x 20 cm ir rankinė, kurios išmatavimai neturi viršyti 35 cm x 20 cm x 20 cm.

Taip pat Jūs galite užsisakyti registruojamo bagažo gabenimą lėktuvu už papildomą mokestį: 25 EUR - 1 vnt registruojamo bagažo iki 20 kg. Jei pageidautumėte registruojamą bagažą gabenti lėktuvu, dėl jo užsakymo kreipkitės į kelionių agentūrą, kurioje įsigijote kelionę.

Rankiniame bagaže leidžiama turėti tik nedidelius kiekius skysčių. Skysčiai turi būti atskiruose, ne didesniuose nei 100 ml, induose. Šiuos indus turite įdėti į vieną permatomą ir užsegamą plastikinį, ne didesnį nei 1 litro, krepšelį; vienas krepšelis – vienam keleiviui. Didesnės talpos skysčius reikia dėti į registruojamą bagažą. Primename, kad į rankinį bagažą negalima imti aštrių daiktų – peiliukų, žirklučių, dildžių. Šiuos daiktus sudėkite į bagažą, kurį atiduosite į bagažo skyrių.

Nemokamai gabename turistų, užsisakiusių kelionę lėktuvu, papildomą bagažą iki 25 kg/asm. autobusu iš Lietuvos.

*Papildomo bagažo paėmimas  galimas tik autobuso išvykimo į kelionę dieną iš Kauno, Vilniaus, Panevėžio ar Šiaulių (tikslinama) išvykimo vietose.

AUTOBUSAS: Patogus turistinės klasės autobusas, kuriame yra WC, garso ir vaizdo aparatūra, oro vėdinimo sistema. Autobusui judant, keleivių saugumo labui, griežtai draudžiama vaikščioti ar stovėti autobuso salone. Autobuse griežtai draudžiama rūkyti ir gerti stiprius alkoholinius gėrimus. Tualetu autobuse galima naudotis tik ekstra atveju, nes tualeto talpa yra ribota, taigi – būkite supratingi! Pageidautina, kad kelionės autobusu bagažo svoris vienam asmeniui neviršytų 25 kg. Daiktus pakuokite taip, kad būtų patogu kelionės metu, kadangi beveik viską turėsite laikyti autobuso bagažinėje, o su savimi pasiimsite tik pačius būtiniausius reikmenis.

Autobusuose, kuriuose įrengtas karšto vandens aparatas, karštas vanduo tiekiamas tik autobusui sustojus! Karšto vandens kiekis ribotas. 

Nepalikite be priežiūros vertingų daiktų autobuse. Turto vagystės ar sunaikinimo dėl nusikalstamos trečiųjų asmenų veiklos atveju nei kelionės organizatorius, nei transporto paslaugų teikėjas atsakomybės neprisiima.

Turistai autobuse sodinami eilės tvarka, pagal kelionės sutarties sudarymo datą. Užsakant kelionę savo kelionių agentūroje galite išreikšti pageidavimus dėl vietų autobuse, į kuriuos, esant galimybei, bus atsižvelgta. Vietą autobuse galite sužinoti likus 2-3 dienoms iki kelionės (kreipkitės į kelionių agentūrą, kurioje užsisakėte kelionę).

KELIONĖS EIGA:

Keliaujant autobusu kas 2,5 – 3,5 val. numatyti ~ 20 min. trukmės sustojimai. 

Keliaujant autobusu į viešbučius nakvynei atvykstama tarp 20:00 ir 24:00 val. Rytais iš viešbučių išvykstama tarp 7:00 ir 9:00 (po pusryčių); jei pusryčiai programoje nenumatyti, galimas ankstesnis išvykimas.

APGYVENDINIMAS:

Pasaulyje nėra vieningos apgyvendinimo įstaigų klasifikavimo sistemos, todėl, priklausomai nuo šalies, yra taikomi skirtingi vienodų kategorijų viešbučių standartai.

Norvegijoje kelionių metu turistai yra apgyvendiname “turistinės klasės” viešbučiuose arba „jaunimo nakvynės namuose“. Jei kelionės metu yra numatyta daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorijos gali skirtis (t. y. tos pačios kelionės metu galimi skirtingų kategorijų viešbučiai).

„Turistinė klasė“ – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai arba pensionai, kurių patogumai (tualetas, dušas arba vonia) gali būti kambaryje arba bendri dviem kambariams. Kai kur gali būti balkonas, televizorius, telefonas.

Standartiniame dviviečiame kambaryje, priklausomai nuo viešbučio išplanavimo, gali būti viena dvigulė arba dvi atskiros lovos. Ne visi viešbučiai yra įrengę triviečius kambarius, todėl užsakius vietą trečiam ar ketvirtam asmeniui, dviviečiame kambaryje gali būti pastatoma papildoma lova, sofa, sulankstoma lova arba sulankstomas fotelis.

„Jaunimo nakvynės namai“ – keturviečiai kambariai su dviejų aukštų lovomis, patogumai skirti vienam kambariui arba skirti keliems kambariams (patogumai koridoriuje).

* Jaunimo nakvynės namuose, kempingų nameliuose sumokėjus priemoką galima gyventi dviese arba trise.

Turistinės klasės viešbučiuose, jaunimo nakvynės namuose pusryčiai gali būti kontinentiniai arba švediškas stalas. Esant ankstyvam išvykimui iš viešbučio gali būti pateikiamas pusryčių paketas.

KELIONĖS DOKUMENTAI:

Lietuvos Respublikos piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė, galiojantys visos kelionės metu. Rekomenduojama į kelionę vykti su asmens dokumentu, kuris galioja bent 3 mėnesius po kelionės pabaigos.

Rekomenduojame į kelionę pasiimti asmens dokumento kopiją.

Daugiau informacijos rasite http://keliauk.urm.lt/index.php/titulinis/isvykstantiems

Sienų kirtimo ir pasų kontrolės tvarka Šengeno erdvei nepriklausančių valstybių piliečiams (ne Lietuvos piliečiams) yra kitokia. Daugiau informacijos: www.urm.lt

Nepilnamečiams iki 18 metų, keliaujantiems be tėvų ar su vaiką lydėti įgaliotais asmenimis, raštiško tėvų sutikimo nereikia, jeigu vaikas vyksta į Šengeno erdvei priklausančią valstybę.

KELIONĖS DRAUDIMAS:

Vykstantiems į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinosios medicinos pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose, draudimo bendrovių atstovybėse, arba pirkdami kelionę mūsų biuruose ar internetu.

Mūsų partneris – ADB „Gjensidige“ (www.gjensidige.lt). Užsisakius mūsų siūlomą draudimą, turistas apdraudžiamas būtinosios medicinos pagalbos ir repatriacijos išlaidų draudimu (100 000 EUR). Apsidraudusių turistų draudimo polisą kelionės metu turi kelionės vadovas.

Draudimo taisyklės: https://sales.gjensidige.lt/public_uploads/T061Rules20160101.pdf

Vykstant į Europos Sąjungos šalis bei į Norvegiją, Islandiją, Lichtenšteiną ar Šveicariją rekomenduojame turėti ir Europos sveikatos draudimo kortelę. Ši kortelė leidžia lengviau naudotis valstybinių ligoninių paslaugomis ir užtikrina, kad už medicinos pagalbos paslaugas mokėsite tą pačią kainą kaip ir vietiniai gyventojai. Kortelė neužtikrina nemokamų paslaugų, negalioja sveikatos priežiūros paslaugoms privačiose įstaigose ar repatriacijos išlaidoms dengti, pvz., jei turite grįžti namo greitosios pagalbos oro transportu. Daugiau informacijos: http://ehic.europa.eu

Rekomenduojame apsidrausti neįvykusios kelionės draudimu, kuris padės išvengti nuostolių, susijusių su keliautojo negalėjimu išvykti į kelionę arba jai nutrūkus dėl nuo keliautojo nepriklausančių aplinkybių. Neįvykusios kelionės draudimas apima pagrindines rizikas, dėl kurių keliautojas negali išvykti į kelionę arba turi nutraukti kelionę: paties asmens ar artimo giminaičio mirtis arba netikėta sunki, gyvybei pavojinga liga ar trauma prieš pat kelionę ar kelionės metu; prieš pat kelionę ar kelionės metu prarastas turtas; vykstant į kelionės išvykimo vietą įvykęs eismo įvykis ir kt. Neįvykusios kelionės atveju draudikas kompensuoja faktiškai sumokėtą kelionės kainą, o nutrūkusios kelionės atveju – grįžimo į Lietuvą išlaidas arba kitas draudiko patvirtintas kelionės išlaidas.

Mūsų partneris – ADB „Gjensidige“ (www.gjensidige.lt). Apsidrausti ADB „Gjensidige“ neįvykusios kelionės draudimu galima:

  • Likus ne trumpesniam kaip 14 kalendorinių dienų laikotarpiui iki kelionės pradžios;
  • Jei kelionė rezervuota likus trumpesniam kaip 14 kalendorinių dienų laikotarpiui iki kelionės pradžios, tai neįvykusios kelionės draudimo pasiūlyti užsisakyti negalime.

Įsigydami kelionės draudimą kelionių agentūrose prašykite, kad darbuotojai supažindintų su draudimo taisyklėmis.

KELIONĖS METU REKOMENDUOJAME TURĖTI:

* Turistai privalo turėti patogią avalynę, skraistę nuo lietaus, vonios rankšluosčius, baltą patalynę;
* pledą, nedidelę pagalvėlę poilsiui autobuse;
* patogią avalynę (ekskursinės kelionės dalies metu reikės nemažai vaikščioti); kelionei autobusu rekomenduojame turėti šlepetes;
* patogius drabužius (lengvus, medvilninius), galvos apdangalą, šiltų drabužių – striukę (šaliką, pirštines), skraistę nuo lietaus (turėti papildomai rūbų, batus persirengti sušlapus);*maudymosi kostiumėlį, rankšluostį, šlepetes (jei planuojate eiti į sauną kelte);
* balta patalynė. Miegmaišiais naudotis neleidžiama;
* pižama, chalatas ir šlepetės (gyvenant 4-iečiuose kambariuose ir kelto kajutėse).
* higienos priemones: dantų pastą ir šepetėlį, muilą, šampūną, drėgnų servetėlių ir kt.;
* nedidelę kuprinę išvykoms ir ekskursijoms;
* medikamentų, kuriuos pastoviai vartojate (kelionės metu ligos gali paūmėti); vaistų nuo skausmo, peršalimo, vidurių užkietėjimo, virškinamojo trakto sutrikimų; pleistrų, kojų sąnarių tinimą ir skausmą malšinančio tepalo;
* siūlų, adatą, žirkles;
* plaukų džiovintuvą, jei kelionės metu jis jums būtinas;
* maisto ir gėrimų kelionės pradžiai;

PINIGAI:

Eurai (EUR) - jais galėsite atsiskaityti arba pasikeisti į reikiamą valiutą visos kelionės metu. Turėkite eurų mažesnės vertės banknotais.

Norvegijos valiuta: Norvegijos krona (NOK); 1 EUR ~ 9 NOK. Norvegijos kronų rekomenduojame įsigyti Lietuvoje.

Norvegijoje: pietūs ~ 300-350 NOK; taurė vyno ar alaus ~70-90 NOK; kava, arbata ~ 40-50 NOK.

MOKAMI OBJEKTAI:

Mokamiems objektams reikia turėti apie 130 eurų.

Vikingų laivų muziejus: suaugusiems ~100 NOK; vaikams iki 18 m. – nemokamai, studentai/senjorai ~80 NOK.

Norvegų liaudies muziejus: suaugusiems ~125 NOK; vaikai 6-16 m. ~40 NOK, vaikams iki 6 m. – nemokamai.

Laivo Fram muziejus: suaugusiems ~100 NOK; vaikai 6-16 m. ~40 NOK, vaikams iki 6 m. – nemokamai, senjorams ~70 NOK.

Laivo Kon-Tiki muziejus: suaugusiems ~100 NOK; vaikai 6-16 m. ~40 NOK, studentai/senjorai ~60 NOK.

Keltas Linge – Eidsdal: suaugusiems  ~50 NOK; vaikams 4-15 m. ~30 NOK.

Važiavimas nedideliais automobiliais iki Briksdalio ledyno: ~185 NOK.

Plaukimas Sognės fjordu: suaugusiems ~280 NOK; vaikams 4-15 m. ~180 NOK.

Bergeno funikulierius: suaugusiems ~90 NOK; vaikams 4-15 m. ~50 NOK.

Mokamų objektų bilietų kaina gali keistis; tikslių mokamų objektų kainų teiraukitės kelionės vadovo kelionės metu.

Asmeninėms išlaidoms pinigų pasiimkite pagal savo poreikius.

Daugelyje lankomų šalių galima išsigryninti pinigus bankomatuose ir atsiskaityti tarptautinėmis mokėjimo kortelėmis (Visa, Master Card, Euro Card, American Express). Už mokamus objektus ekskursijų metu kortelėmis mokėti negalima.

KITA INFORMACIJA:

Rekomenduojame pasikonsultuoti su gydytoju dėl profilaktikos priemonių, kelionės metu padėsiančių išvengti virškinamojo trakto negalavimų, susijusių su pasikeitusiu maistu ar mitybos įpročiais. Vykstant į Europos šalis skiepai  nėra privalomi. Skiepais pasirūpinti ir už juos susimokėti turi pats turistas. Išsamesnės informacijos teiraukitės paskambinę į Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir AIDS centrą, tel. (8 5) 230 0125 arba interneto svetainėje www.ulac.lt.

Saugokite asmeninius daiktus ir dokumentus. Rekomenduojame nelaikyti visos pinigų sumos vienoje vietoje. Patartina nesivežti trapių ir dūžtančių daiktų.

Linkime gerai pasiruošti kelionei!

4.5/5.0
RAŠYTI ATSILIEPIMĄ

SANDRA

Maršrutas sudėliotas gerai, per trumpą laiką daug pamatyta, nakvynė gražiose vietovėse.

Irma

Puikus gido darbas. Dėmesingi vairuotojai, geras autobusas.

Vanda

Kelionė buvo puiki, labai daug pamatyta. Autobusas ir vairuotojai puikūs, kelionės programa pakankamai turininga ir gerai apmastyta. Nameliai ir kt. apgyvendinimo namai pakankamai neblogi. Gal tik paskutiniame apgyvendinime nebuvo prausimosi priemonių, o pirmajame skurdoki pusryčiai. Be to, nebuvo atsižvelgiama į eiliškumą, arba sveikatos stovį, amžių, sodinant autobuse pagal kelionės sudarymo datą (patys keliautojai pasipasakojo, kada kas užsisakė kelionę ir buvo galima palyginti) . Ir nors užsiėmę vietas priekyje, beveik visą kelionę sėdėjo gale, ant jų užimtų sėdynių buvo padėtos kuprinės ar kt. daiktai, kurie rodė , kad čia užimta. Teko iš galinių sėdynių kaskart eiti į priekį išlipimui, nes galinis išlipimas buvo per status. Apgyvendinama irgi buvo , neatsižvelgiant į pageidavimą dėl sunkaus vaikščiojimo po operacijos, skirti namelį arčiau, teko eiti į tolimiausią vietą ir į kalną. Vyrui dar kartą griežčiau paprašius atsižvelgti į sveikatos stovį , paskutines nakvynės naktis jau buvo paskirti pagal galimybes artimesni kambariai, už ką ačiū. Šiaip jokių priekaištų , išskyrus minėtus, vadovui neturime, buvo tikrai įdomu, nenuobodu, tikslu, informatyvu ir kompetentinga. Ačiū už kelionę visiems jos organizatoriams.

Mindaugas

Puiku

Jūsų užklausa

Dažniausiai užduodami klausimai