Reikalinga pagalba?

Gruzija 8 d. (lėktuvu)

*Lojaliems klientams taikomos nuolaidos iki 7 %!
Papildoma nuolaida perkant internetu -2 %
  • Aplankysite Gruzijos sostinę Tbilisį ir senąją sostinę Mchetą, Svanetijos regiono širdyje įsikūrusią Mestiją.
  • Pailsėsite moderniame kurorte prie Juodosios jūros – Batumyje.
  • Pamatysite įspūdingus Kaukazo kalnus ir slėniuose žaliuojančius vynuogynus. Maloniai nustebins istorinių kultūros ir architektūros paminklų gausa, archaiškos gyvenvietės.
  • Gruziniškos užstalės metu susipažinsite su kaukazietiškais papročiais, gruzinų vaišingumu, išskirtine virtuve, jų vaišes lydinčiomis ilgesingomis dainomis, ugningais šokiais.

Gruzija 8 d. (lėktuvu)

Atsisiųsti kelionės programą

1 diena. Skrydis Vilnius - Kutaisis. Atvykimas į Kutaisį, pasitikimas oro uoste. Vykstame į Sataplijos draustinį aplankyti Sataplia urvą, kuriame laukia ekskursija „dinozaurų pėdsakais“. Tai unikalus kalnuose pasislėpęs gamtinis objektas, kuriame apžiūrėsime karstinius urvus, grožėsimės nuostabiomis stalaktitų ir stalagmitų salėmis. Po pažinties su urvais išvykstame Tbilisio link. Nakvynė viešbutyje Tbilisyje. 

2 diena. Pusryčiai. Ekskursinė programa po Tbilisį. Tbilisis – didžiausias šalies miestas, įkurtas V a. Iberijos karaliaus Vachtango Gorgasalio valdymo metu. Tai – spalvingas, daugiatautis miestas, kuriame pamatysite didingus stačiatikių cerkvių kupolus, žydų sinagogas, į dangų kylančius minaretus. Ekskursijos po Tbilisį metu apžiūrėsime Samebos, dar vadinamą Švč. Trejybės, katedrą – vieną didžiausių stačiatikių šventyklų visame Kaukaze. Aplankysime V a. statytą ir XIII a. perstatytą Švč. Mergelės Marijos bažnyčią. Iš čia atsiveria nuostabus vaizdas į senamiestį.  Tbilisio senamiestyje įrengtas modernus keltuvas, jungiantis Rike parką su IV a. viduryje pastatyta Nirakalos tvirtove. Tvirtovė pastatyta ant kalno, todėl prieš akis atsiveria vaizdinga miesto panorama. Nusileidę nuo kalno lankysime sieros vonių ir pirčių rajoną Legvtahevi. Jeigu tikėti legenda, Tbilisio atsiradimas kildinamas nuo karštų sieros šaltinių. Pasivaikščiosime po centrinę senamiesčio aikštę Mejdaną, buvusį miesto prekybos centrą, kuriame šiuo metu įsikūrę jaukios kavinukės ir barai. Aplankysime Tbilisio Etnografinį muziejų po atviru dangumi. Jo teritorijoje apžiūrėsime tradicinius namus ir ūkinius pastatus, surinktus iš visų Gruzijos regionų. Vykstame į senąją Gruzijos sostinę Mchetą. Tai miestas-muziejus, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.  Daugiau nei 800 metų Mcheta buvo Iberijos karalystės sostinė, o dabar šis mažas miestelis laikomas Gruzijos stačiatikių centru. Aplankysime Svetichovelio katedrą. Tai pirmoji Gruzijos cerkvė, pastatyta dar IV a. Kurį laiką buvusi Gruzijos karalių karūnavimo, po to – laidojimo vieta, šiandien tai gražiausia šalies šventykla, kurioje saugoma ypatinga relikvija – iš Jeruzalės atvežta Jėzaus Kristaus apsiausto skiautė. Aplankysime Džvari vienuolyną, kuris ant uolėtos kalvos viršūnės iškilo VI amžiuje. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje Tbilisyje.

3 diena. Pusryčiai. Vykstame į rytinėje šalies dalyje įsikūrusį Bodbe Šv. Ninos vienuolyno kompleksą. Bodbe kompleksas yra pagrindinis piligrimų traukos centras, nes čia saugomos Šv. Ninos relikvijos. Šv. Nina yra Gruzijos šventoji, nes būtent ji IV a. atnešė į Gruziją krikščionybę. Šiuo metu čia veikia moterų vienuolynas. Apsilankę vienuolyne keliaujame į antram gyvenimui atgimusį Signachio miestelį, į kurį vos įžengus galima žado netekti… Akmenimis grįstos gatvės, iš senovinių plytų ir akmenų dailiai sumūryti namai, kurių stogus dengia raudonos čerpės, akį traukia dailūs balkonėliai. Prieš keletą metų miestelis buvo iš pagrindų rekonstruotas, kad atitiktų XVIII-XIX a. dvasią ir dabar vadinamas meilės miestu. Iš miesto atsiveria puiki panorama: 4 km ilgio „gruziniška Didžioji Kinijos siena“ su 23 bokštais ir žaliasis Alazanijos slėnis, o už jo – atšiaurūs ir rūstūs, bet labai įspūdingi ir gražūs Kaukazo kalnai su net vasarą baltuojančiomis viršūnėmis. Po ekskursijos grįžtame į Tbilisį, kur restorane prie vaišėmis padengto stalo vyks tikra gruziniška užstalė*, kurią lydės nacionaliniai muzikos motyvai. Nakvynė viešbutyje.

4 diena.  Pusryčiai. Traukiniu arba automobiliu/autobusu vykstame į Batumį. Tai modernus kurortas prie Juodosios jūros su erdviais paplūdimiais, pajūrio promenadomis, subtropine pakrante. Miesto panoramai žavesio suteikia horizonte dunksantys ryškiai žali kalnai. Batumis – svarbiausias Gruzijos kurortas, pasižymintis aktyviu naktiniu gyvenimu. Miesto gatvėse ir alėjose šurmuliuoja restoranai, kavinukės, parduotuvės. Batumio centre aplankome Medeos statulą. Moderni Batumio architektūra nusipelno atskiro pasakojimo. Mieste susilieja jaunatviškas modernas, Gruzijos tradicijos, carinės Rusijos architektūra, sovietinių laikų reliktai ir net Italijos architektūros elementai. „Piazza Batumi“ itališko stiliaus aikštė – viena iš mėgstamiausių turistų traukos vietų. Nakvynė viešbutyje Batumyje.

5 diena. Pusryčiai. Laisvas laikas poilsiui prie jūros. Pageidaujantiems siūlome apsilankyti botanikos sode*, kuriame auga skirtingoms klimato ir kraštovaizdžio juostoms priklausantys augalai. Išpuoselėtame sode - tūkstančiai įvairių augalų rūšių, tarp jų – išskirtinės kaktusų, rožių, egzotinių augalų kolekcijos. Po pietų vaizdingais Kaukazo keliais išvykstame į vieną kalnuočiausių ir gražiausių Gruzijos regionų – Svanetiją. Šis kraštas ne veltui vadinamas Gruzijos perlu: visos išvykos metu lydės kerintys Kaukazo kalnų peizažai, aukščiausios jų viršukalnės, slėniai, reta kalnų augmenija, kultūros paminklai. Svanetija – viena iš aukščiausiai apgyvendintų teritorijų (2000-2200 m virš jūros lygio) Europoje. Pasiekiame Svanetijos regiono širdyje įsikūrusią Mestiją. Nepaisant to, kad Mestija – nedidelis miestelis, jis ištisus šimtmečius buvo svarbus Gruzijos kultūros centras, kurio nesugebėjo užkariauti nei vienas Gruzijos priešas. Miestelyje gausu viduramžių paminklų, bažnyčių ir tvirtovių. Miestas yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Pageidaujantiems vakarinis pasivaikščiojimas po miestą. Vakarienė ir nakvynė privačiame pensione Mestijoje.

6 diena. Pusryčiai. Vykstame į Chacvalį. Tai vienas iš naujausių slidinėjimo kurortų Gruzijoje, nutolęs 6 kilometrus nuo Mestijos. Žiemą čia galima slidinėti, o vasarą funikulieriumi pakilti į Zuruldi viršukalnę. Šiuo metu Chacvali yra ne tik Mestijos, bet ir viso Svanetijos regiono vienas iš lankomiausių objektų. Kylant funikulieriumi atsiveria kvapą gniaužiantys kalnų vaizdai. Išvyka į Ušguli* - sudėtingiausias ir įspūdingiausias šios kelionės momentas. 50 km atstumą važiuodami apie 3 val. patirsite, koks ilgus amžius neprieinamas buvo Svanetijos regionas. Tai 2200 metrų aukštyje įsikūręs aukščiausiai esantis kaimas Europoje. Jis yra vienos aukščiausių Kaukazo viršukalnių – Šcharos kalno – papėdėje. Kitaip nei dauguma aukštai kalnuose įsikūrusių kaimų, pastarasis vis dar apgyvendintas ir klestintis. Ušguli kaime galima pamatyti Svanetijos regionui būdingų gynybinių bokštų. Puiki Ušguli vieta ir unikalus kaimo žmonių gyvenimo būdas pavertė šį kaimą populiariu turistų traukos centru. Grįžtame į Mestiją. Vakarienė ir nakvynė privačiame pensione.

7 diena. Pusryčiai. Vykstame į etnografinį Mestijos muziejų, kur susipažinsime su senoviniais svanų buities daiktais ir rakandais. Muziejaus ekspozicija labai turtinga ir gali rungtis su bet kurio kito garsaus Europos muziejaus kolekcija. Ypatingą vietą čia užima turtinga senovės gruzinų IX-XI a. rankraščių kolekcija. Išvykstame į Kutaisį. Pakeliui aplankome Dadiani rūmus.  Rūmai, priklausę buvusiems Samegrelo regiono kunigaikščiams, yra įkurti Zugdidi mieste. Dabartinei muziejaus teritorijai priklauso: dveji XIX amžiaus rūmai – Princesės Ekaterine Chavchavadze-Dadiani ir jos sūnaus Niko Dadiani, bažnyčia ir Dadiani šeimos įkurtas dekoratyvinis sodas. Rūmų sodas apsodintas unikaliais medžiais ir krūmais, suvežtais iš viso pasaulio. Jau 1850 m. rūmuose buvo atidarytas muziejus. Šiandien muziejuje eksponuojama daugiau kaip 50 000 eksponatų, tarp jų ir pomirtinė Napoleono Bonaparto kaukė, muziejuje taip pat laikomi ir Šventųjų reliktai, tarp jų ir Mergelės Marijos skraistė, kuri buvo atvežta į Gruziją 1453 m. Vykstame į Kutaisį. Tai antrasis pagal dydį Gruzijos miestas, kuriam daugiau nei 3 tūkstančiai metų. Vakarą praleisime jaukiame Kutaisio senamiestyje. Čia puikiai dera viduramžių senamiesčio dvasia ir šiuolaikinė architektūra. Aplankysime Kutaisio Bagrati šventyklą – vieną didžiausių ir istoriškai svarbiausių šventyklų Gruzijoje. Šventykla pastatyta ant aukštos kalvos, nuo kurios atsiveria nuostabūs vaizdai į Kutaisį ir kalnus. Vakarienė ir nakvynė privačiame pensione Kutaisyje.

8 diena. Pusryčiai viešbutyje. Pervežimas į oro uostą. Skrydis į Vilnių.


Į kelionės kainą įskaičiuota

pasitikimas ir išlydėjimas oro uoste; komfortabilus transportas kelionės metu; kvalifikuoto vietinio gido anglų arba rusų kalba paslaugos; apgyvendinimas: Tbilisyje - 3 nakvynės su pusryčiais viešbutyje, Batumyje - 1 nakvynė su pusryčiais viešbutyje, Mestijoje – 2 nakvynės su vakariene ir pusryčiais privačiame pensione; Kutaisyje – 1 nakvynė su vakariene ir pusryčiais privačiame pensione, ekskursinė programa; bilietai į lankomus objektus; kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

skrydžių bilietai Vilnius – Kutaisi – Vilnius (Wizzair); registruoto bagažo gabenimas lėktuvu; tradicinė gruziniška užstalė (minimalus skaičius – 4 asmenys) – 35 EUR; vietinis transportas į Batumio botanikos sodą (vykstant miesto transportu) pirmyn – atgal ~2 EUR; bilietai į Batumio botanikos sodą ~ 3 EUR išvyka į Ušguli – 35 EUR; medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.

Pastabos

pirkdami kelialapį, reikalaukite šios kelionės atmintinės. objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; nurodyta kaina, kai minimali grupė yra 10 keliautojų; nesant minimaliam keliautojų skaičiui kelionės kaina gali keistis. Vykstant į šią kelionę, reikalingas ne trumpiau kaip šešis mėn. po kelionės pabaigos galiojantis Lietuvos Respublikos piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė.

Kelionės priemokos

Vienvietis kambarys230,00 €

Medicininių išlaidų draudimas

Medicininių išlaidų draudimas senjorui (61-70 m.)10,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (71-75 m.)16,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (76-80 m.)26,00 €
Medicininių išlaidų draudimas suaugusiam (26-60 m.)6,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui (4-10 m.)6,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui / jaunimui (11-25 m.)5,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui iki 3 m.16,00 €

Nuolaidos

Keliaujantiems ketvirtą ir daugiau kartų-7%
Keliaujantiems trečią kartą-5%
Keliaujantiems antrą kartą-3%

Nuolaidos nesumuojamos, keliautojai gali rinktis didžiausią jiems tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionės priemokoms.

Atmintinė

Atsisiųsti

Kelionės dokumentai

Lietuvos piliečiai gali įvažiuoti į Gruziją be vizų ir būti šalyje iki 360 dienų nuo įvažiavimo. Pasas turi galioti ne trumpiau nei 6 mėnesius nuo kelionės pabaigos. Bendrieji reikalavimai: galiojantis LR pasas, medicininių išlaidų/kelionės draudimą patvirtinantys dokumentas. Rekomenduojame turėti ir paso bei draudimo poliso kopijas. Ligonių kasų kortelės negalioja.

„Wizzair“ lėktuvo bilieto taisyklės:

Orlaivio salono bagažas:
Jei jūsų orlaivio salono bagažo dydis yra 42x32x25cm arba mažesnis, jūs galite jį pasiimti į saloną nemokamai. Jis privalo tilpti po keleivio sėdyne priešais jus.
Jei jūsų orlaivio salono bagažas yra didesnis už mažą orlaivio salono krepšį, tačiau neviršija 56 x 45 x 25 cm, jūs galite jį pasiimti į orlaivio saloną už nustatytą mokestį. Jis privalo tilpti viršutiniame salono bagažo skyriuje. Jūs privalote be pagalbos galėti jį padėti viršutiniame salono bagažo skyriuje.

·  Bagažo vienetų, kuriuos pageidaujate registruoti, skaičių, būtina nurodyti ir už juos būtina sumokėti pateikiant užsakymą. Kitus bagažo vienetus už tą patį mokestį galima pridėti vėlesniame etape svetainėje „wizzair.com“ arba paskambinus į skambučių centrą. Mokant už kitus bagažo vienetus oro uoste, taikomas didesnis bagažo mokestis. Jei keleivis užregistruoja mažiau bagažo vienetų nei už juos sumokėjo, bagažo mokestis negrąžinamas.

·  Skrydžio maršrutą, laiką ir datą GALIMA KEISTI už skrydžio keitimo mokestį ne vėliau kaip likus 3 valandoms iki išvykimo. Jei esamų naujo skrydžio bilietų kaina, mokesčiai ir kitos rinkliavos didesni už pradinio skrydžio kainą, rinkliavas ir mokesčius, būtina sumokėti skirtumą.

·  Vienoje „Wizz Air“ oro transporto bendrovėje – „Wizz Air Hungary“ (oro transporto bendrovės kodas WAH) arba „Wizz Air Ukraine“ (oro transporto bendrovės kodas WAU) - užsakytų skrydžių negalima pakeisti į kitos „Wizz Air“ oro transporto bendrovės skrydžius. Vietinių skrydžių negalima keisti į tarptautinius skrydžius arba atvirkščiai.

·  Keleivio pavardę galima keisti už pavardės keitimo mokestį.

·  Už kiekvieną bilieto kainą siūlomų vietų skaičius ribotas ir vietų gali nebūti rezervuojant šį arba kitus skrydžius vėliau.

·  Kol bilietai nenupirkti, visos jų kainos gali keistis.

·  Registracija oro uoste prasideda likus 2 val. ir baigiasi likus 40 minučių iki vietos oro uosto tvarkaraštyje nurodyto išvykimo. Jei a) neatliksite registravimosi procedūrų iki galutinio registravimosi termino arba b) dėl kokių nors priežasčių laiku neatvyksite registruotis ar prie įlaipinimo laiptų, jūsų rezervavimą atšauksime, neleisime įlipti į lėktuvą ir grąžinsime visą bilieto kainos sumą, išskaitę kitų paslaugų ir vietos rezervavimo mokesčius.

Rankinio bagažo taisyklės: Nuo 2006 m. lapkričio 6 d. visuose ES ir Norvegijos, Islandijos bei Šveicarijos oro uostuose įsigaliojo taisyklės, kuriuose ribojamas pro saugumo patikros vietas įsinešamo skysčio kiekis. Taisyklės taikomos visiems keleiviams, vykstantiems iš ES oro uostų į visus paskirties oro uostus. Rankiniame bagaže leidžiama turėti tik nedidelius skysčių kiekius. Skysčiai turi būti atskiruose, ne didesniuose nei 100 ml induose. Šie indai turi būti įdėti į permatomą, užsegamą plastikinį, ne didesnį nei 1 litro maišelį. Išsamią informaciją apie naujas saugumo taisykles rasite Tarptautinio Vilniaus oro uosto svetainėje http://www.vno.lt/Dokumentai/reglamentas.doc  . Panašios taisyklės galioja ir kitų užsienio šalių oro uostuose.

Laikas

Laiko juosta GTM +3. Skirtumas nuo Lietuvos laiko +1 val. 

Valiuta

Laris (gruz. ლარი) - oficiali Gruzijos valiuta. Dalijamas į 100 tetrių. Gruzijos lario kursas : 1 GEL – 0,41 EUR. Keisti pinigus palankiausias kursas yra bankomatuose. Miestuose jų yra pakankamai.  Dauguma bankomatų gali išduoti pinigus lariais, eurais ar doleriais. Atsiskaitymas kreditine kortele nepaplitęs.  Be problemų rasite ir valiutos keityklų.

Elektros srovė

Elektros srovės įtampa Gruzijoje 220V/50Hz.

Arbatpinigiai

Arbatpinigiai įtraukiami į sąskaitą arba patariama palikti  ~10 % nuo sumos.

Religija

Vyraujanti religija – stačiatikybė (Gruzijos stačiatikių bažnyčia – 82 %, rusų stačiatikiai – 2 %), nemažai musulmonų (9,9 %).

Maistas

Gruziniška virtuvė  labai turtinga, maistas kokybiškas. Ruošiant patiekalus naudojama labai daug įvairių žolelių ir riešutų. Patiekalų turi būti daug - stalas turi būti gausus: kuo daugiau lėkščių - tuo stalas turtingesnis. Gruzinų populiariausi tautiniai valgiai – mėsiška ryžių sriuba su pomidorais ir ankštiniais pipirais (charcho), mėsiška svogūnų sriuba su tryniais (chichirtma), kepta žuvis su riešutų padažu, kepti viščiukai (tabaka), pupelių apkepas su kiaušiniais (lobio), pyragėliai su sūriu (chaciapuri), vištienos mėsėčiai (chinkali) ir kiti.

Alkoholiniai gėrimai

Nacionaliniu alkoholiniu gėrimu laikoma Čača – brendžio tipo gėrimas dar kartais vadinama vynuogių degtine. Jos stiprumas – 45-50%,  geriama gryna, arba naudojama kokteiliuose su šviežiais vaisiais ir ledu. Čača – tai stiprus gėrimas, Vakarų Gruzijoje ją užkanda saldumynais, Rytų – sūdyta užkanda. Be abejo Gruzija yra tūkstantmetes tradicijas turinti vyno šalis, kurioje yra daugiau nei 400 vyno rūšių.  

Kainos kavinėje                          

Trijų patiekalų pietūs dviems, vidutinio lygio restorane ~ 12 eur.,  vynas (0.5 litro)  ~ 1,5 eur., puodelis kavos  ~ 0,8 eur., Coca-cola (0.33 litro) ~ 0,5 eur.,  vanduo (0.33 litro) ~ 0,45 eur.

Transporto kainos

Vienkartinis bilietas visuomeniniam transportui  ~0,3 eur, taksi, įsėdimas ~ 1,5 eur., taksi, už 1km ~ 0,30 eur.

Sveikata

Privalomų skiepų nėra.

Saugumas

Gruzijoje yra saugu. Čia tradicinė visuomenė, kurioje svečias (keliautojas) labai gerbiamas. Lietuviai dėl savo pozicijos Gruzijos-Rusijos karo metu ypatingai gerbiami. Jei tuo metu esate kažkieno svečias (pas kažką apsistojęs), šeimininkas jaus moralinę atsakomybę už jūsų saugumą.

Pervežimai kelionės po Gruziją metu

Patogus turistinės klasės autobusas/mikroautobusas arba automobilis (priklausomai nuo grupės dydžio) kuriame yra garso aparatūra, oro vėdinimo sistema. Autobusui judant, keleivių saugumo labui, griežtai draudžiama vaikščioti ar stovėti autobuso/mikroautobuso salone. Autobuse/mikroautobuse griežtai draudžiama rūkyti ir gerti stiprius alkoholinius gėrimus.

Nepalikite be priežiūros vertingų daiktų transporto priemonėse. Turto vagystės ar sunaikinimo dėl nusikalstamos trečiųjų asmenų veiklos atveju nei kelionės organizatorius, nei transporto paslaugų teikėjas atsakomybės neprisiima.

Apgyvendinimas

Pasaulyje nėra vieningos apgyvendinimo įstaigų klasifikavimo sistemos, todėl, priklausomai nuo šalies, yra taikomi skirtingi vienodų kategorijų viešbučių standartai.

Pažintinių kelionių metu turistai Batumyje ir Tbilisyje apgyvendinami 3* viešbučiuose, Mestijoje ir Kutaisyje – atrinktuose svečių namuose (su patogumais kambariuose). Triviečių ir vienviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas, o kai kurie viešbučiai jų visai neturi. Pastaba: standartiniame dviviečiame kambaryje, priklausomai nuo viešbučio išplanavimo, gali būti viena dvigulė arba dvi atskiros lovos. Ne visi viešbučiai yra įrengę triviečius kambarius, todėl užsakius vietą trečiam ar ketvirtam asmeniui, dviviečiame kambaryje pastatoma papildoma lova, sofa, sulankstoma lova arba sulankstomas fotelis.

Dėmesio! Pasitikrinkite prieš išvykstant iš viešbučio, ar nepalikote dokumentų bei asmeninių daiktų!

Mobilusis ryšys

Gruzijos tarptautinis telefono kodas +995. Naudoti lietuvišką mobiliojo ryšio kortelę viešint Gruzijoje yra labai brangu.  Norintiems sutaupyti siūlome pasinaudoti linkotel paslauga.  Tam reikėtų nusipirkti kortelę ir padaryti nukreipimą internete.

Internetas

Viešbučiuose ir kavinėse  veikia internetas. Taip pat galima įsigyti vietinio GSM operatoriaus salone SIM kortelę ir interneto paketą. Mėnesiui duomenų kiekis iki 1GB kainuos ~ 6 eur., 5 GB ~ 12 eur.

Suvenyrai iš Gruzijos

Geriausias suvenyras iš Gruzijos - vynas. Deja, ES muitinė jo kiekį riboja. Draudžiama įvežti naminį vyną, t. y. nepaženklintą gamintojo ženklais.  Verta parsivežti gruziniškų prieskonių. Žolelės pardavinėjamos turguose, bet nežinant ne taip paprasta suprasti ko reikia. Parduotuvėse galima surasti prieskonių mišinių. Kas skanu:

• svanetiška druska. Druskos ir svaniškų žolelių mišinys. Gruzinai namuose dažnai padeda ant stalo: labai tinka pabarstyti pomidorus ir agurkus.

• chmeli suneli - garsus gruziniškų prieskonių rinkinys charčo sriubai.

• utskho suneli - prieskonių rinkinys paukštienai;

• dzira - prieskonių rinkinys mėsai;

Netaupant pinigų ir nenorint gaišti laiko apsipirkimams - patogiausias variantas nuvykti į vieną iš supermarketų ("Good Will". "Smarti", "Carrefour" ar mažesnį "Populi") ir ten apsipirkti.

Gruziniški sūriai. Jie sūrūs, todėl puikiai tinka prie vyno. Labai vertinami tušetiški puskiečiai sūriai "guda" iš avies pieno ir sulguni iš Samegrelo - minkštas sūris. Be abejo tinkamas suvenyras, nacionalinis alkoholinis gėrimas -  Čača.

Keliautojams aktuali Gruzijos specifika, konkretūs patarimai, kokių taisyklių būtina laikytis, ko reikėtų saugotis ir pan.

•  keičiant pinigus bankuose būtina turėti pasą. Paso nereikia keičiant keitimo punktuose (kurių šiuo metu Gruzijoje yra daugybė);

•  nerekomenduojama gerti nevirinto vandens iš krano;  Tačiau rekomenduojame Borjomi – unikalios mineralinės sudėties natūralų mineralinį vandenį iš vulkaninės kilmės Gruzijos gelmių. Žinomas ir mylimas nuo 1890 metų, kurio butelis kainuoja ~ 0,45 eur.

•  taksi automobiliuose nėra taksometrų, todėl visada patartina dėl kainos susiderėti iš anksto.

Patartina žinoti

•  Nenustebkite, jei vairuotojas, pravažiuodamas pro bažnyčią, tris kartus persižegnos.
•  Moterys į ortodoksiškus maldos namus ar vienuolynus turėtų eiti prisidengusios galvą.
•  Dėkojimas lietuvišku „ačiū“ gruzinų kalboje panašus į asilo varymą.

Praktiniai patarimai kavinėje:

•  užsakinėja vienas asmuo;
•  maistas ir gėrimai užsakinėjami visam stalui;
•  patiekalai atnešami bendrose lėkštėse, kiekvienas įsideda ir paragauja ko nori;
•  normalu tiesiog pasakyti kokių ir kiek patiekalų kompanija norės;
•  neužmirškite užsisakyti daržovių ("zelenj") - atneš lėkštę su įvairiomis žolytėmis, ridikėliais, česnakėliais;
•  pomidorai ir agurkai puikios kokybės; Labai populiarios pomidorų – agurkų salotos;  
•  neįprasta užsakinėti taurę vyno. Užsakoma 0,5-1 l. vyno arba vyno butelis; 
•  atsiskaito tas, kuris užsakinėjo.

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA GRUZIJOJE

Krtsanisi g. 29 Tbilisi GE- 0114, Gruzija/GEORGIA

 Tel.:  +995 (32) 291 29 33

 Faks.:+995 (32) 222 17 93

 El.paštas: amb.ge@urm.lt

Nelaimingų atsitikimų ar kitais neatidėliotinais atvejais po darbo valandų, poilsio ir švenčių dienomis skambinti į Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministeriją tel. +370 5 2362444 arba rašyti el. paštu pilieciai@urm.lt

Linkime gerai pasiruošti kelionei į Gruziją!

Šiuo metu šiai kelionei atsiliepimų nėra.

RAŠYTI ATSILIEPIMĄ

Jūsų užklausa

Dažniausiai užduodami klausimai