Reikalinga pagalba?

Armėnija 8 d. (lėktuvu)

Organizuojama grupėms pageidaujant
Skrydžio kaina nuo: 90 €
  • Kviečiame pažinti paslaptingąją Armėniją!
  • Siūlome išskirtinę kelionę, kurios metu pamatysite įspūdingiausias Armėnijos vietas
  • Armėnijos sostinė - Jerevanas, didingi vienuolynai, Sevano ežeras, vaizdingi tarpekliai bei nepakartojama Armėnijos gamta!
  • Šios kelionės metu pasimėgausite armėnišku svetingumu bei tradiciniais patiekalais ir gėrimais

Armėnija 8 d. (lėktuvu)

Atsisiųsti kelionės programą

1 diena. Skrydis Vilnius - Jerevanas (su persėdimu tarpiniame oro uoste). Pervežimas į viešbutį Jerevano mieste. Ekskursija po Armėnijos sostinę. Šią dieną lankysime pagrindinę Jerevano Respublikos aikštę, išvysime senuosius, 1933 metais pastatytus Operos ir baleto rūmus bei žymiuosius kaskadų laiptus, išpuoštus žydinčiomis gėlėmis, aplink kuriuos eksponuojami įvairūs meno kūriniai, skulptūros. Čia taip pat dažnai rengiamos įvairios parodos, o nuo kaskadų viršaus atsiveria graži miesto panorama. Apžiūrėsime unikalią VII a. statytą bažnyčią, o taip pat grožėsimės Ečmiadzino katedra – seniausia valstybės pastatyta bažnyčia pasaulyje. Tai centrinė armėnų apaštališkoji bažnyčios katedra, kuri yra įrašyta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Vėliau lankysimės konjako darykloje, kur mūsų lauks ekskursija bei kelių rūšių konjako degustacija. O taip pat turėsime galimybę įsigyti armėniškų suvenyrų Vernisažo turgavietėje. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai. Vykstame į Areni kaimelį, įsikūrusį Ararato slėnyje, žinomą dėl vyno gamybos. Užsuksime į populiarųjį Armėnijos Khor Virap vienuolyną, nuo kurio mūrų atsiveria nuostabūs snieguoto Ararato kalno vaizdai. Istorikai pasakoja, kad šiame, prie Turkijos sienos įsikūrusiame vienuolyne, kadaise buvęs kalėjimas, kuriame trylika metų kalėjo Šv. Grigalius Švietėjas, žmogus, Armėniją supažindinęs su krikščionybe. Vienuolyne, apsuptame žalumos, vynuogynų ir vaizdingos Ararato kalno panoramos, taip pat veikė teologijos seminarija. Toliau vyksime prie XIII a. pastatyto Noravanko vienuolyno, kuris įsikūręs vaizdingoje vietoje tarp raudonųjų uolų. Lankysimės vyno gamykloje, kur mūsų lauks pietūs. Vėliau keliausime prie Areni kaimo esančios Areni-1 uolos, kurioje 2011 metais atrasti pirmosios pasaulyje 6000 metų senumo vyno daryklos pėdsakai! Vykstame į Khndzoreską – kaimelį įsikūrusį ant didelio kanjono nuolydžio. Čia tai pat pamatysime dvi kaimo dalis jungiantį 160 m ilgio kabantį tiltą. Vykstame į viešbutį Goriso mieste. Nakvynė.  

3 diena. Pusryčiai. Pažintis su IX a. pastatytu, vienu seniausių ir įspūdingiausių Armėnijos architektūrinių paminklų – Tatevo vienuolynu. Iki vienuolyno pasikelsime lyno keltuvu, kuris yra ilgiausias pasaulyje be sustojimo judantis ir dvi stotis turintis lyno kelias. Taip pat apžiūrėsime natūraliai susiformavusį gamtos stebuklą – Velnio tiltą. Toliau vyksime prie Harsnadzoro tarpeklio, kur atsiveria nuostabus vaizdas į Vorotano upės kanjoną. Apsilankysime priešistorinėje archeologinėje vietovėje Zorac karere. Ši vieta dar vadinama „Armėnijos Stounhendžu“ ir yra įsikūrusi ant uolėto iškyšulio bei garsėja unikaliomis akmens kapavietėmis. Akmenys išdėstyti ratais, o aštuoniasdešimt penkiuose iš jų padarytos skylės. Vyksime prie aukščiausio Armėnijoje Šakio krioklio, kurio aukštis siekia 18 m, o plotis apie 40 m. Vykstame į viešbutį Jerevane. Nakvynė.

4 diena. Pusryčiai. Vyksime pasigrožėti įspūdingais kalnų vaizdais pro Charents arba Ararato arką. Taip pat aplankysime net du UNESCO Pasaulio paveldo objektus nuostabiausiuose gamtos kampeliuose. Vykstame į Geghardo vienuolyną, kuris savo vardą gavo dėl ilgus amžius čia saugotos ieties, kuria buvo pervertas nukryžiuotojo Jėzaus šonas. Ši ietis šiuo metu saugoma Ečmiadzino muziejuje. Vienuolynas unikalus, nes dalis jam priklausančių bažnyčių išskaptuotos uoloje. Vienoje bažnyčioje trykšta šventu laikomas šaltinis. Toliau vyksime prie Garni šventyklos. Ant vaizdingo tarpeklio pakraščio stovinti šventykla – plačiai žinomas ir svarbiausias ikikrikščioniškosios Armėnijos helenistinės architektūros simbolis ne tik Armėnijoje, bet ir visame pasaulyje. Pirmame amžiuje karaliaus Tiridato I-ojo pastatyta šventykla po krikšto įvedimo tapo Armėnijos karalių vasaros rezidencija. Netoli šventyklos galima pasigrožėti natūraliu Armėnijos žemės stebuklu – „Akmenų simfonija“. Tai gamtos sukurtos įspūdingos bazaltinės kolonos. Grįžtame į Jerevaną. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.

5 diena. Pusryčiai. Vykstame į Lorio regioną, kur keliaudami per Debedo upės tarpeklį pasieksime Achpato vienuolyno kompleksą. Jis įsikūręs tarp mistiškų kalvų netoli Alaverdžio miestelio. Tai vienas gražiausių Armėnijos religinės architektūros pavyzdžių, įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Toliau mūsų lauks tradicinių armėniškų stipriųjų gėrimų degustacija su užkandžiais. Vėliau apžiūrėsime Zarni-Parni tvirtovę, nuo kurios atsiveria kvapą gniaužiantis vaizdas į kalnus bei miškus. Šį istorinį kompleksą sudaro dvi pilys, įkūnijančios armėnų tautinio išsivadavimo kovos dalyvių tvirtą valią ir atkaklumą. Šio sustojimo metu mėgausimės įspūdingais vaizdais bei taure tradicinio armėniško vyno. Vykdami toliau sustosime apžvalgos aikštelėje pasigrožėti Debedo upės tarpekliu. Nakvynė viešbutyje Lorio regione.

6 diena. Pusryčiai. Vykstame į Fioletovo gyvenvietę, kurioje gyvena Rusijos sentikiai. Apsilankysime vienos šeimos namuose, kur paragausime tradicinės arbatos bei apžiūrėsime kaip be šiuolaikinių technologijų gyvena šio miestelio žmonės. Toliau keliaujame į Diližaną. Tai vienas svarbiausių Armėnijos kurortų, esantis Diližano nacionaliniame parke. Šis mažas miestelis, paskendęs pievomis apsuptų kalnų miškuose, yra daugybės armėnų aktorių, režisierių ir kompozitorių gimtinė. Kurortas kažkada buvo labai mėgiamas aukštuomenės poilsio vietų Kaukaze. Sovietų laikais čia buvo įsteigtos gydyklos. Vykstame prie Sevano ežero, dar vadinamo mėlynuoju Armėnijos kalnų perlu. 1897 metrų aukštyje esantis ežeras yra vienas didžiausių gėlavandenių kalnų ežerų pasaulyje. Itin graži panorama atsiveria iš jame esančio pusiasalio. Grįžtame į Jerevaną. Nakvynė viešbutyje.

7 diena. Pusryčiai. Apsilankysime prie Armėniškos abėcėlės monumento. Šis kompleksas buvo pastatytas 2005 metais, minint 1600-ąsias armėnų abėcėlės sukūrimo metines. Vykstame į Saghmosavanko vienuolyno kompleksą, kuris yra laikomas neprilygstamu XIII a. armėnų architektūros pavyzdžiu. Jis įsikūręs ant vieno gražiausių Armėnijos kanjono krašto. Grįžtame į Jerevaną, kur apsilankysime džiovintų vaisių ir riešutų turguje. Tai įspūdinga prekyvietė, kur galėsite paragauti ir įsigyti įvairiausių produktų. Laivas laikas. Nakvynė viešbutyje.

8 diena. Pusryčiai. Pervežimas į oro uostą. Skrydis Jerevanas - Vilnius (su persėdimu tarpiniame oro uoste).


Į kelionės kainą įskaičiuota

pervežimas iš Jerevano oro uosto į viešbutį ir atgal; 7 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais; lankomi objektai; pagal programą numatyti pietūs ir degustacijos; kelionė mikroautobusu pažintinio turo metu; vietinio gido paslaugos pažintinio turo metu (rusų arba anglų k.), ekskursinė programa; 1 buteliukas vandens žmogui per dieną; kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

lėktuvo bilietai Vilnius-Jerevanas-Vilnius (su persėdimu tarpiniame oro uoste); registruotas bagažas; asmeninės išlaidos, arbatpinigiai; medicininių išlaidų draudimas.

Pastabos

Vykstant į šią kelionę reikalingas ne trumpiau kaip šešis mėn. po kelionės pabaigos galiojantis Lietuvos Respublikos piliečio pasas.

Medicininių išlaidų draudimas

Pasirinkus medicininių išlaidų draudimą būtina nurodyti keliautojo asmens kodą.

Medicininių išlaidų draudimas vaikui (0-3 m.)29,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui (4-10 m.)12,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui / jaunimui (11-25 m.)10,00 €
Medicininių išlaidų draudimas suaugusiam (26-60 m.)12,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (61-70 m.)17,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (71-75 m.)29,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (76-80 m.)47,00 €

Šiuo metu šiai kelionei atsiliepimų nėra.

RAŠYTI ATSILIEPIMĄ

Jūsų užklausa

Dažniausiai užduodami klausimai