Reikalinga pagalba?

Serbija - Makedonija - Albanija - Juodkalnija

Organizuojama grupėms pageidaujant

Serbija - Makedonija - Albanija - Juodkalnija

1 diena Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Slovakiją. Nakvynė viešbutyje.

2 diena Pusryčiai. Kelionė per Vengriją, Serbiją. Atvykstame į Belgradą. Pažintis su Serbijos sostine: Parlamento rūmai, Rotušė, arkivyskupo Šv. Savos cerkvė, Respublikos aikštė su Nacionalinio teatro rūmais ir nacionaliniu muziejumi, Kalemegdano parkas su Belgrado tvirtove, garsioji Knez Mihailova pėsčiųjų alėja. Nakvynė viešbutyje.

3 diena Pusryčiai. Kelionė per Serbiją, Makedoniją. Pažintis su Makedonijos sostine Skopje – miestu, kuriame persipina vakarų ir rytų kultūros. Pasivaikščiosime Makedonijos bulvaru, garsėjančiu skulptūromis ir kavinėmis, ankstyvosios Bizantijos tvirtovė, senamiestis, išsaugojęs savo rytietišką dvasią, turkų mečetės ir kiti XV–XX a. pastatai (daugelis nukentėjo nuo 1963 m. žemės drebėjimo, todėl nuolat atnaujinami). Trumpa pažintis su Prizreno miestu, esančiu Kosovo Respublikoje, išsidriekusiu prie Bistricos upės, Saro kalnų papėdėje. Senamiestyje daug bažnyčių ir mečečių, iš kurių žymiausia - XIV a. Bogorodica Ljeviška cerkvė ir XVI a. Sinan Pašos mečetė. Pasivaikščiojimas miesto simboliu tapusiu XVI a. akmeniniu tiltu. Nakvynė viešbutyje.

4 diena Pusryčiai. Vykstame į Albaniją. Aplankysime Albanijos sostinę Tiraną ir senovinę Krują su nepakartojama viduramžių prekybine gatvele ir puikiu etnografiniu muziejumi*, esančiu pilyje. Krujoje bus galimybė susipažinti su albaniška virtuve*. Vykstame į vieną seniausių Europos miestų Škoderį, įsikūrusį prie didžiausio Balkanuose Škoderio ežero, kur pamatysite didžiausią Balkanuose katalikų katedrą, naująją musulmonų mečetę ir stačiatikių cerkvę. Vakare atvykstame į Juodkalniją. Nakvynė viešbutyje.

5 diena Pusryčiai. Škoderio ežero nacionalinis parkas. Ekskursija – pasiplaukiojimas* laivu didžiausiame Balkanų pusiasalio ežere. Tai kintančio vandens paviršiaus ploto vienas didžiausių paukščių rezervatų Europoje, kur sutinkamos 270 paukščių rūšys ir vieni paskutiniųjų pelikanų Europoje. Plaukdami Jūs grožėsitės nuostabia gamta, kultūros paminklais, matysite mažus žvejų kaimelius, maudysitės ežere. Po pasiplaukiojimo – pietūs pakrantės restorane ir poilsis paplūdimyje prie ežero. Nakvynė viešbutyje.

6 diena Pusryčiai. Vykstame į Stari Barą. Pakeliui sustosime pasigrožėti vienu seniausiu pasaulio alyvmedžiu (Senasis Mirovicos alyvmedis), kuriam virš 2000 metų. Stari Baras – tai mažas miestelis, įsikūręs ant stačios uolos. Senasis Baras pradėjo plėstis tolokai nuo jūros, nes miestą nuo gausių užpuolikų saugojo tvirtovė ant aukšto kalno. Nuo tvirtovės apžvalgos aikštelės atsiveria puiki panorama. Miestelyje išlikęs XVI - XVII a. akvedukas, kuriuo buvo tiekiamas vanduo į miestą. Vykstame į Ostrogo vienuolyną* – įsikūrusį stačioje uolų sienoje, 900 m aukštyje. Šį vienuolyną XVII amžiuje įkūrė Šv. Vasilijus, vienas iš keturių Juodkalnijos šventųjų. Ostrogo vienuolynas - vienas populiariausių piligrimystės centrų Balkanuose. Čia pamatysite Šv. Vasilijaus relikvijas, kurios, pasak tikinčiųjų, turi gydomąją galią. Kelionę tęsiame grožėdamiesi įspūdingais Moračos ir Taros upių kanjonais. Taros kanjonas dėl skaidraus vandens dar vadinamas „Europos ašara“. Tai per šimtmečius erozijos suformuotas kanjonas, antras pagal dydį pasaulyje po Kolorado. Važiuojame link Durmitoro nacionalinio parko*. Nakvynė viešbutyje arba pensione.

7 diena Pusryčiai. Vykstame prie Juodojo ežero. Norintieji galės išsimaudyti. Grožėdamiesi nepakartojamu kraštovaizdžiu važiuojame per Serbiją. Vakarop atvykstame į Novi Sadą – miestą vadinamą Serbijos Atėnais. Tai didelis industrinis bei kultūrinis centras ir antras pagal dydį šalies miestas. Išvertus pavadinimą iš serbų kalbos, jis reiškia „Naujasis sodas“. Pažintis su miestu: Petrovaradino tvirtovė, kurioje dabar įkurtas miesto muziejus*, Laisvės aikštė, Rotušė, Švč. Mergelės bažnyčia, monumentalioji Teatro aikštė, pėsčiųjų Zmaj Jovina Ir Dunojaus gatvės, Šv. Jurgio cerkvė, Didžioji sinagoga. Nakvynė viešbutyje.

8 diena Pusryčiai. Vykstame į Tiszos ir Maros upių santakoje įsikūrusį Segedą, kuris dar vadinamas „Saulės miestu“. Trumpa pažintis su miestu: Kupolo aikštė, savo dydžiu prilygstanti Venecijos Šv. Morkaus aikštei, Vyskupų rūmai, neoromaninio stiliaus Katedra ir kt. Kelionė per Vengriją ir Slovakiją. Nakvynė viešbutyje.

9 diena Pusryčiai. Kelionė per Slovakiją, Lenkiją. Naktį grįžtame į Lietuvą.


Į kelionės kainą įskaičiuota

kelionė autobusu; 8 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais; kelionės vadovo paslaugos; ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

(*) - bilietai į mokamus objektus ~ 70 EUR; medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.

Pastabos

pirkdami kelialapį, reikalaukite šios kelionės atmintinės; objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose, kelionės vadovas ekskursijų neveda; ykstant į šią kelionę, reikalingas ne trumpiau kaip šešis mėnesius nuo kelionės pabaigos galiojantis Lietuvos Respublikos piliečio pasas.

Kelionės priemokos

Vienvietis kambarys100,00 €

Medicininių išlaidų draudimas

Medicininių išlaidų draudimas senjorui (65-75 m.)15,00 €
Medicininių išlaidų draudimas suaugusiam (18-64 m.)5,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui (1-7m.)5,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui (8-17 m.)4,00 €

Nuolaidos

10 asmenų grupei - 10-ajam asmeniui-99%
9 asmenų grupei - 9-ajam asmeniui-80%
8 asmenų grupei - 8-ajam asmeniui-65%
7 asmenų grupei - 7-ajam asmeniui-50%
6 asmenų grupei - 6-ajam asmeniui-35%
5 asmenų grupei - 5-ajam asmeniui-25%
4 asmenų grupei - 4-ajam asmeniui-10%
Keliaujantiems ketvirtą ir daugiau kartų-15%
Keliaujantiems trečią kartą-10%
Keliaujantiems antrą kartą-5%
Senjorams (nuo 65 m.)-10%
Vaikams nuo 13 m. ir studentams-5%
Jaunavedžiams-10%

Nuolaidos nesumuojamos, keliautojai gali rinktis didžiausią jiems tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionės priemokoms.

Atmintinė

IŠVYKIMAS: Iš Kauno, Vilniaus, Alytaus arba Marijampolės, Klaipėdos*, Šiaulių*, Panevėžio*, Kryžkalnio*. Į kelionę iš Vilniaus ir iš Kauno išvykstama anksti ryte, tarp 3:00 ir 6:00 val., iš Klaipėdos*, Šiaulių*, Panevėžio*, Kryžkalnio* - 2-3 val. anksčiau. Informaciją apie tikslų išvykimo į kelionę laiką, vietą ir sėdėjimo autobuse vietą, kelionių organizatoriaus atstovo kontaktinę informaciją (telefono numerį ir elektroninio pašto adresą), kurie turistui padėtų susisiekti su kelionių organizatoriumi nenumatytais atvejais, 2-3 dienos prieš kelionę galite rasti mūsų interneto svetainėje (žr. „Išvykimo laikai“) arba sužinoti agentūroje, kurioje užsisakėte kelionę. Į išvykimo vietą prašome atvykti ne vėliau kaip 10 min. iki išvykimo ir nevėluoti. Jeigu turistas neatvyksta nustatytu laiku, už pasekmes atsako jis pats.
* Yra papildomų sąlygų – pervežimų paslaugos teikiamos už papildomą mokestį. Išsamią informaciją apie pervežimų sąlygas ir kainas rasite interneto svetainėje www.guliveriokeliones.lt

AUTOBUSAS: Patogus turistinės klasės autobusas, kuriame yra WC, karšto vandens aparatas, garso ir vaizdo aparatūra, oro vėdinimo sistema. Autobusui judant, keleivių saugumo labui, griežtai draudžiama vaikščioti ar stovėti autobuso salone. Autobuse griežtai draudžiama rūkyti ir gerti stiprius alkoholinius gėrimus. Tualetu autobuse galima naudotis tik ekstra atveju, nes tualeto talpa yra ribota, taigi - būkite supratingi! Karštas vanduo autobuse tiekiamas tik autobusui sustojus! Pageidautina, kad kelionės autobusu bagažo svoris vienam asmeniui neviršytų 25 kg. Daiktus pakuokite taip, kad būtų patogu kelionės metu, kadangi beveik viską turėsite laikyti autobuso bagažinėje, o su savimi pasiimsite tik pačius būtiniausius reikmenis.
Nepalikite be priežiūros vertingų daiktų autobuse. Turto vagystės ar sunaikinimo dėl nusikalstamos trečiųjų asmenų veiklos atveju nei kelionės organizatorius, nei transporto paslaugų teikėjas atsakomybės neprisiima.

KELIONĖS EIGA: 
Keliaujant autobusu kas 2,5–3,5 val. numatyti ~ 20 min. trukmės sustojimai. Pietų metu, stojama 45 min.–1 val. poilsiui.
Keliaujant autobusu, į viešbučius nakvynei atvykstama tarp 20:00 ir 24:00 val. Rytais iš viešbučių išvykstama tarp 7:00–9:00 (po pusryčių); jei pusryčiai programoje nenumatyti, galimas ankstesnis išvykimas.

APGYVENDINIMAS:

Pasaulyje nėra vieningos apgyvendinimo įstaigų klasifikavimo sistemos, todėl, priklausomai nuo šalies, yra taikomi skirtingi vienodų kategorijų viešbučių standartai.
Kataloge aprašytų kelionių metu turistai apgyvendinami 3*, 2* arba “turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra numatyta daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorijos gali skirtis (t. y. tos pačios kelionės metu galimi skirtingų kategorijų viešbučiai).
„Turistinė klasė“ – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai arba pensionai, kurių patogumai (tualetas, dušas arba vonia) gali būti kambaryje arba bendri dviems kambariams. Kai kur gali būti balkonas, televizorius, telefonas.
Triviečių ir vienviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas, o kai kurie viešbučiai jų visai neturi. Jei turistas vyksta vienas ir neperka vienviečio kambario, jis, esant galimybei, yra apgyvendinamas su kitais grupės turistais 2-viečiame arba 3-viečiame kambaryje.
Turistinės klasės viešbučiuose pusryčiai gali būti kontinentiniai arba švediškas stalas. Esant ankstyvam išvykimui iš viešbučio gali būti pateikiamas pusryčių paketas.
Pastaba: standartiniame dviviečiame kambaryje, priklausomai nuo viešbučio išplanavimo, gali būti viena dvigulė arba dvi atskiros lovos. Ne visi viešbučiai yra įrengę triviečius kambarius, todėl užsakius vietą trečiam ar ketvirtam asmeniui, dviviečiame kambaryje pastatoma papildoma lova, sofa, sulankstoma lova arba sulankstomas fotelis.

KELIONĖS DOKUMENTAI:

*Pasas arba asmens tapatybės kortelė, galiojantys ne trumpiau kaip 6 mėn. nuo kelionės pabaigos. Rekomenduojame pasiimti ir asmens tapatybės kortelę. Vykdami į kelionę turėkite ir paso kopiją. Sienų kirtimo ir pasų kontrolės tvarka Šengeno erdvei nepriklausančių valstybių piliečiams (ne Lietuvos piliečiams) yra kitokia. Informaciją tikslinti http://www.urm.lt

Daugiau informacijos rasite http://keliauk.urm.lt/index.php/titulinis/isvykstantiems

*Nepilnamečiams iki 18 metų, vykstantiems be tėvų – vieno iš tėvų notaro patvirtintas sutikimas ir jo kopija išleisti į kelionę. Jeigu vykstama su vienu iš tėvų – kito sutikimas nereikalingas. Tuo atveju, kai vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo jis išvyksta, pavarde, būtina turėti vaiko gimimo liudijimą.

* Vykstant į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse.

* Trumpam vykstant į Europos Sąjungos šalis bei Norvegiją, Islandiją, Lichtenšteiną galioja Europos sveikatos draudimo kortelė, tačiau ji nepadengia repatriacijos išlaidų.

* Rekomenduojama apsidrausti neįvykusios kelionės draudimu, kuris padės išvengti nuostolių, susijusių su keliautojo negalėjimu išvykti į kelionę dėl nuo turisto nepriklausančių priežasčių.

* Įsigydami kelionės draudimą kelionių agentūrose ar draudimo kompanijose, prašykite, kad darbuotojai supažindintų su draudimo taisyklėmis bei įteiktų atmintinę apdraustajam ir nurodytų kontaktinį telefono numerį, kuriuo reikėtų kreiptis nelaimės atveju, užregistruoti draudiminį įvykį.

KELIONĖS Į JUODKALNIJĄ METU REKOMENDUOJAME TURĖTI:

* Turistai privalo turėti: kalnams pritaikytą patogią avalynę, skraistę nuo lietaus, maudymosi kostiumėlius, paplūdimio rankšluosčius.
* Pledas, nedidelė pagalvėlė.
* Patogi avalynė, nes ekskursinės kelionės dalies metu reikės nemažai vaikščioti, lipti į kalnus. Kelionei autobusu rekomenduojame turėti šlepetes.
* Patogūs drabužiai: lengvi, medvilniniai, galvos apdangalas, turėti ir šiltesnių drabužių.
* Higienos priemonės: dantų pasta ir šepetėlis, muilas, šampūnas, tualetinis popierius, drėgnos servetėlės, kt.
* Kuprinėlė išvykoms ir ekskursijoms.
* Medikamentai, kuriuos vartojate nuo savo ligų, nes kelionės metu jos gali paūmėti. Patartina įsidėti vaistų nuo skausmo, peršalimo, vidurių užkietėjimo, virškinamojo trakto sutrikimų; pleistrų; kojų sąnarių tinimą ir skausmą malšinančio tepalo, apsauginį kremą nuo saulės.
* Maudymosi apranga, paplūdimio rankšluostis, avalynė paplūdimiui – šlepetės.
* Sulankstomas kilimėlis paplūdimiui.
* Siūlai ir adata, žirklutės. Plaukų džiovintuvas, jei jis kelionės metu jums yra būtinas.
* Puodelis ir šaukštelis, cukrus, arbata, kava, popierinės servetėlės. Autobuse yra karšto vandens aparatas.
* Maistas kelionei (fasuoti sriubos ruošiniai, džiovinti vaisiai , rūkyti, vytinti ir vakuuminiu būdu įpakuoti mėsos bei sūrio gaminiai, konservai, duona).
* Mineralinis vanduo ir vaisvandeniai kelionės pradžiai.

PINIGAI:

Rekomenduojame turėti Lenkijos zlotų ir eurų, kadangi juos galėsite išsikeisti į reikiamą valiutą visos kelionės metu.

Eurai (EUR): patariame kelionei pasiimti eurų. Turėkite eurų mažesnės vertės banknotais.
Lenkijos zlotai : (1 PLN ~ 0,87 LT). Turėkite  apie 50 PLN pietums ir tualeto išlaidoms Lenkijoje. Lenkijos zlotų patariame nusipirkti Lietuvoje.

Vengrijos forintas ( 1 eur ~ 250 HUF) Vengrijoje pietūs – 700-1500 HUF, vengriškas guliašas – 800-1000 HUF, vyno taurė – 100-500 HUF.

Serbijos dinaras: (RSD) 1 EUR ~ 95 RSD.

Juodkalnija: (EUR) Juodkalnijoje pietūs ~ 7-10 EUR, kava ~ 1 EUR, alus ~ 1,5-2 EUR.

Mokamiems objektams reiketų turėti apie 70 EUR.

Mokami objektai (bilietų kaina gali kisti).

Dėl tikslių mokamų objektų kainų teirautis vadovo kelionės metu.

Kelionės vadovas Belgrade, Tiranoje, Krujoje ekskursijų neveda.

Vietinių gidų paslaugos (Belgrade, Tiranoje, Krujoje) ~ 15 EUR.

PASTABA: Vietinių gidų paslaugų kaina priklauso nuo grupės dydžio.

* Ostrogo vienuolynas ~ 5 eurai;

* Krujos etnografinis muziejus ~ 3 eurai;

* Pasiplaukiojimas Škoderio ežeru ~ 40 eurų;

* Durmitoro nacionalinis parkas ~ 3 eurai;

* Asmeninėms išlaidoms pinigų pasiimkite pagal savo poreikius.
* Daugelyje lankomų šalių galima išsiimti pinigus bankomatuose.

KITA INFORMACIJA:

Rekomenduojame pasikonsultuoti su gydytoju dėl profilaktikos priemonių, kurios kelionės metu padėtų išvengti virškinamojo trakto negalavimų, susijusių su pasikeitusiu maistu ar mitybos įpročiais.

Vykstant į Europos šalis skiepai  nėra privalomi. Skiepais pasirūpinti ir už juos sumokėti turi pats turistas. Išsamesnės informacijos teiraukitės paskambinę į Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir AIDS centrą  tel. 85 2159273 arba interneto svetainėje www.ulac.lt

Saugokite asmeninius daiktus ir dokumentus. Rekomenduojame nelaikyti visos pinigų sumos vienoje vietoje.
Patartina nesivežti trapių ir dūžtančių daiktų.

Linkime gerai pasiruošti kelionei po Balkanų šalis!

Šiuo metu šiai kelionei atsiliepimų nėra.

RAŠYTI ATSILIEPIMĄ

Jūsų užklausa

Dažniausiai užduodami klausimai