Reikalinga pagalba?

Šiaurės Italijos ežerai (poilsis prie Gardos ežero)

* Lojaliems klientams taikomos nuolaidos iki 15%!
Kelionės metu nuvažiuojama ~4 500 km
Papildoma nuolaida perkant internetu -2 %
  • 4 nakvynės viešbutyje su pusryčiais Gardos ežero apylinkėse!
  • Pažintis su gražiaisiais Šiaurės Italijos miestais Mantuja ir Verona bei Gardos ežero krante įsikūrusiais miesteliais
  • Išvyka prie trečio pagal dydį Italijoje Komo ežero ir plaukimas laivu besigrožint įspūdingais vaizdais
  • Pažintis su alyvuogių auginimo tradicijomis ir alyvuogių aliejaus su „bruschetta“ duona degustacija

Šiaurės Italijos ežerai (poilsis prie Gardos ežero)

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Čekiją. Vakare atvykstame į viešbutį. Nakvynė Čekijoje.

2 diena. Pusryčiai. Atvykstame į Rėgensburgą, prie Dunojaus upės išsidėsčiusį ketvirtą pagal dydį Bavarijos miestą, kurio viduramžių laikus menantis senamiestis yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Ekskursijos metu pamatysime: akmeninį 310 m ilgio tiltą – puikų viduramžių inžinerijos pavyzdį, nuo kuriuo atsiveria gražiausia miesto panorama, seniausią dešrelių virtuvę „Wurstkuche“, senąją rotušę, Šv. Petro katedrą, senąją koplyčią – „Alte Kapelle“, kunigaikščių Turnų ir Taksių rūmų kompleksą skoningai įterptą tarp vienuolyno ir bažnyčios pastatų, Baumburgo bokštą. Laisvas laikas, kurio metu galėsite pasivaikščioti siauromis senamiesčio gatvelėmis bei papietauti vienoje iš vietos kavinių. Vykstame į Italiją. Nakvynė viešbutyje prie Trento.

3 diena. Pusryčiai. Vykstame prie didžiausio Italijoje Gardos ežero. Pažintis su šiaurine ir rytine ežero pakrante. Apsilankysime nuostabiame Malčezinės miestelyje. Jo pagrindinis akcentas - XIII a. pastatyta Skaligero pilis, kurios varpinėje vis dar skamba 600 metų senumo bokšto varpas. Laisvas laikas, kurio metu norintieji keltuvu galės pasikelti į Monte Baldo kalną* (2218 m), dar vadinamą „Europos sodu“, nuo kurio atsiveria įspūdinga Gardos ežero pakrančių panorama ir aplankyti pilį* arba išsimaudyti ežere. Gardos regionas žymus net tik vaizdingais ežero pakrante besidriekiančiais miesteliais ir kurortais, gerai išvystyta turizmo infrastruktūra, bet ir čia gaminamais alyvuogių aliejais bei vynais. Pakrantėse aliejaus gamyba pradėta VIII amžiuje. Norintiems organizuojama aliejaus degustacija*. Čia vietiniai augintojai supažindins kaip auginamos alyvuogės ir spaudžiamas aliejus. Tai puiki proga ne tik degustuoti šio regiono vietinės produkcijos alyvuogių aliejų su „bruschetta“ duona, bet ir galimybė įsigyti Jums patinkančių gaminių. Vykstame į kitą žavų Gardos ežero pakrantėje įsikūrusį Bardolino miestelį, garsėjantį čia gaminamais savito skonio vynais. Šių dienų Bardolino vynas gaminamas maišant skirtingas vynuogių rūšis, kurių kiekviena vaidina atitinkamą vaidmenį. Laisvas laikas, kurio metu galėsite paragauti šio vietinio vyno. Atvykstame į viešbutį Gardos ežero apylinkėse. Nakvynė viešbutyje.

4 diena. Pusryčiai. Vykstame į Mantują. Šis nepakartojamas Italijos miestas, išsidėstęs Po slėnyje, iš trijų pusių apsuptas Superiore, Mezza ir Inferiore ežerų, turistus sužavi UNESCO saugomu senamiesčiu. Jau nuo XIV a. Mantują valdė Gonzagų giminė, kurie buvo dideli meno mecenatai. Jų dėka iki šių dienų galime rasti žymių menininkų ir architektų, tokių kaip Leono Batistos, Peterio Paulo Rubenso, Donatelo atspindžius miesto architektūroje. Pažintis su senamiesčiu: Dožų rūmai, buvusi kunigaikščių Gonzagų užmiesčio vila – Tė rūmai, Šv. Andriejaus bazilika, katedra. Laisvas laikas. Vykstame į vieną unikaliausių pasaulio parkų – Sigurtą*. Šis parkas, užimantis 600 000 kvadratinių metrų teritoriją, buvo pradėtas formuoti dar XVII amžiuje. Lankytojus sužavi augalų ir žydinčių gėlių gausa, net 1 km ilgio rožių alėja, labirintas, vandens sodas ir parko simbolis - milžiniškas 400 metų senumo ąžuolas, kurio kamieno skersmuo siekia 6 metrus. Vakarop - apsilankymas Gardos terminiame parke*. Tai žymus terminių baseinų parkas, kuriame galite ne tik pasimaudyti 5000 kvadratinių metrų terminiame baseine su masažinėmis srovėmis ir fontanais, bet ir pasigėrėti architektūriniais statiniais, tokiais kaip Villa dei Cedri, Villa Moscardo ir visą parko teritoriją puošiančiomis skulptūromis. Grįžtame į viešbutį. Nakvynė.

5 diena. Pusryčiai. Laisvas laikas poilsiui arba išvyka** prie Komo ežero, kuris yra trečias pagal dydį Italijoje. Jo pakrantėse, kalnų apsuptyje, įsikūrę daugybė gražių miestelių su dailiomis vilomis, bažnyčiomis ir namais. Prabangias vilas prie Komo ežero turi ir atlikėja Madonna, futbolo žvaigždė Ronaldinho, aktorius S. Stallone, verslininkas R. Branson ir kiti. Leidžiamės į kelionę laivu** Komo ežeru. Praplaukiame gražiausią Komo ežero vilą, vadinamą „Villa del Balbianello“, čia buvo filmuojamas filmas „Kazino Royale“ apie Džeimsą Bondą, taip pat „Žvaigždžių karų“ antroji dalis ir kiti filmai. Atplaukiame į Vareną. Tai tikras ežero perlas, išsidėstęs ant kalno šlaito. Grožimės ežero vaizdu su tolumoje boluojančiomis snieguotomis kalnų viršūnėmis. Aplankome Monastero vilą**, kurioje yra įrengtas muziejus, ir šalia esantį botanikos sodą. Plaukdami atgal iš tolo grožimės Belado miesteliu. Grįžtame į Komą. Jo senamiestis nedidelis, bet jaukus senosios architektūros pastatų, parduotuvėlių, viešbučių, restoranų ir kavinių labirintas. Grįžtame į viešbutį. Nakvynė.

6 diena. Pusryčiai. Visuomeniniu transportu* vykstame į Sirmione. Tai Gardos ežero pusiasalyje įsikūręs nuostabaus grožio miestelis su gausybe siaurų gatvelių bei skverų, garsėjantis ištaigingomis priemiesčio vilomis. Miestelio akcentas - XIII a. pastatyta žavi viduramžių pilis*, kuri įkurta siauriausioje pusiasalio vietoje ir atrodo, jog plūduriuoja vandenyje. Sirmione taip pat stovi daugiau nei 2000 metų senumo Antikos poeto Katulo romėniškos vilos griuvėsiai bei įkurtas antikinis miesto muziejus. Laisvas laikas, kurio metu pageidaujantieji kateriais* galės pasiplaukioti ežere, besigrožėdami įspūdingomis garsenybių vilomis, arba pasimaudyti. Nakvynė viešbutyje.

7 diena. Pusryčiai. Vykstame į Veroną. Turistus žavi Veronos senamiestis – siauros, tiesios gatvės, viduramžiais susiformavusios aikštės, puoštos kolonomis ir fontanais. I a. pastatytas Arenos amfiteatras*, buvęs antikinis forumas – Erbės aikštė, Šv. Morkaus kolona, Sinjorijos aikštė ir Džiuljetos namas*. Kelionė per Italiją, Austriją. Nakvynė viešbutyje Čekijoje.

8 diena. Pusryčiai. Kelionė per Čekiją, Lenkiją. Naktį grįžtame į Lietuvą.


Į kelionės kainą įskaičiuota

kelionė autobusu; 7 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais; kelionės vadovo paslaugos; ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

(*) (*) - bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos ~120 EUR; (**) – papildomos pasirenkamos ekskursijos ir pramogos (žr. kelionės atmintinę); kurorto rinkliava; medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.

Pastabos

pirkdami kelialapį reikalaukite šios kelionės atmintinės; objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda.

Kelionės priemokos

Kurorto mokestis (privaloma)9,00 €
Vienvietis kambarys100,00 €

Papildomai pasirenkamos ekskursijos ir pramogos

Išvyka prie Komo ežero25,00 €
Išvyka prie Komo ežero (vaikui iki 12 m.)15,00 €

Medicininių išlaidų draudimas

Medicininių išlaidų draudimas senjorui (61-70 m.)10,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (71-75 m.)17,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (76-80 m.)27,00 €
Medicininių išlaidų draudimas suaugusiam (26-60 m.)7,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui (4-10 m.)7,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui / jaunimui (11-25 m.)5,00 €

Nuolaidos

10 asmenų grupei - 10-ajam asmeniui-99%
9 asmenų grupei - 9-ajam asmeniui-80%
8 asmenų grupei - 8-ajam asmeniui-65%
7 asmenų grupei - 7-ajam asmeniui-50%
6 asmenų grupei - 6-ajam asmeniui-35%
5 asmenų grupei - 5-ajam asmeniui-25%
4 asmenų grupei - 4-ajam asmeniui-10%
Keliaujantiems ketvirtą ir daugiau kartų-15%
Keliaujantiems trečią kartą-10%
Keliaujantiems antrą kartą-5%
Senjorams (nuo 65 m.)-10%
Vaikams nuo 13 m. ir studentams-5%
Jaunavedžiams-10%

Nuolaidos nesumuojamos, keliautojai gali rinktis didžiausią jiems tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionės priemokoms.

Atmintinė

IŠVYKIMAS: Iš Kauno, Vilniaus, Alytaus arba Marijampolės, Klaipėdos*, Šiaulių*, Panevėžio*, Kryžkalnio*. Į kelionę iš Vilniaus ir iš Kauno išvykstama anksti ryte, tarp 3:00 ir 6:00 val., iš Klaipėdos*, Šiaulių*, Panevėžio*, Kryžkalnio* – 2-3 val. anksčiau. Informaciją apie tikslų išvykimo į kelionę laiką, vietą ir kelionių organizatoriaus atstovo kontaktinę informaciją (telefono numerį ir elektroninio pašto adresą), kurie turistui padėtų susisiekti su kelionių organizatoriumi nenumatytais atvejais, likus 2-3 dienoms iki kelionės galite rasti mūsų interneto svetainėje (žr. „Išvykimo laikai“) arba sužinoti agentūroje, kurioje užsisakėte kelionę. Likus 1 dienai iki kelionės išvykimo informaciją gausite ir SMS žinute. Į išvykimo vietą prašome atvykti ne vėliau kaip 10 min. iki išvykimo ir nevėluoti. Jeigu turistas neatvyksta nustatytu laiku, už pasekmes atsako jis pats.

* Yra papildomų sąlygų – pervežimų paslaugos teikiamos už papildomą mokestį. Išsamią informaciją apie pervežimų sąlygas ir kainas rasite interneto svetainėje www.guliveriokeliones.lt

AUTOBUSAS: Patogus turistinės klasės autobusas, kuriame yra WC, garso ir vaizdo aparatūra, oro vėdinimo sistema. Autobusui judant, keleivių saugumo labui, griežtai draudžiama vaikščioti ar stovėti autobuso salone. Autobuse griežtai draudžiama rūkyti ir gerti stiprius alkoholinius gėrimus. Tualetu autobuse galima naudotis tik ekstra atveju, nes tualeto talpa yra ribota, taigi – būkite supratingi! Pageidautina, kad kelionės autobusu bagažo svoris vienam asmeniui neviršytų 25 kg. Daiktus pakuokite taip, kad būtų patogu kelionės metu, kadangi beveik viską turėsite laikyti autobuso bagažinėje, o su savimi pasiimsite tik pačius būtiniausius reikmenis.

Dėl sugriežtintų Europos Sąjungos reikalavimų vykstant per ES šalis karštas vanduo autobuse nebus tiekiamas.

Nepalikite be priežiūros vertingų daiktų autobuse. Turto vagystės ar sunaikinimo dėl nusikalstamos trečiųjų asmenų veiklos atveju nei kelionės organizatorius, nei transporto paslaugų teikėjas atsakomybės neprisiima.

Turistai autobuse sodinami eilės tvarka, pagal kelionės sutarties sudarymo datą. Užsakant kelionę savo kelionių agentūroje galite išreikšti pageidavimus dėl vietų autobuse, į kuriuos, esant galimybei, bus atsižvelgta. Vietą autobuse galite sužinoti likus 2-3 dienoms iki kelionės (kreipkitės į kelionių agentūrą, kurioje užsisakėte kelionę).

KELIONĖS EIGA:

Keliaujant autobusu kas 2,5 – 3,5 val. numatyti ~ 20 min. trukmės sustojimai. Pietų metu stojama 45 min. – 1 val. poilsiui.

Keliaujant autobusu į viešbučius nakvynei atvykstama tarp 20:00 ir 24:00 val. Rytais iš viešbučių išvykstama tarp 7:00 ir 9:00 (po pusryčių); jei pusryčiai programoje nenumatyti, galimas ankstesnis išvykimas.

APGYVENDINIMAS:

Pasaulyje nėra vieningos apgyvendinimo įstaigų klasifikavimo sistemos, todėl, priklausomai nuo šalies, yra taikomi skirtingi vienodų kategorijų viešbučių standartai.

Kataloge aprašytų kelionių metu turistai apgyvendinami 3*, 2* arba “turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra numatyta daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorijos gali skirtis (t. y. tos pačios kelionės metu galimi skirtingų kategorijų viešbučiai).

„Turistinė klasė“ – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai arba pensionai, kurių patogumai (tualetas, dušas arba vonia) gali būti kambaryje arba bendri dviem kambariams. Kai kur gali būti balkonas, televizorius, telefonas.

Standartiniame dviviečiame kambaryje, priklausomai nuo viešbučio išplanavimo, gali būti viena dvigulė arba dvi atskiros lovos. Ne visi viešbučiai yra įrengę triviečius kambarius, todėl užsakius vietą trečiam ar ketvirtam asmeniui, dviviečiame kambaryje gali būti pastatoma papildoma lova, sofa, sulankstoma lova arba sulankstomas fotelis.

Vienviečiai kambariai užsakomi už papildomą mokestį. Jei turistas vyksta vienas ir neužsisako vienviečio kambario, jis, esant galimybei, yra apgyvendinamas su kitais po vieną vykstančiais grupės turistais dviviečiame arba triviečiame kambaryje.

Turistinės klasės viešbučiuose pusryčiai gali būti kontinentiniai arba švediškas stalas. Esant ankstyvam išvykimui iš viešbučio gali būti pateikiamas pusryčių paketas.

KELIONĖS DOKUMENTAI:

Lietuvos Respublikos piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė, galiojantys visos kelionės metu. Rekomenduojama į kelionę vykti su asmens dokumentu, kuris galioja bent 3 mėnesius po kelionės pabaigos.

Rekomenduojame į kelionę pasiimti asmens dokumento kopiją.

Daugiau informacijos rasite http://keliauk.urm.lt/index.php/titulinis/isvykstantiems

Sienų kirtimo ir pasų kontrolės tvarka Šengeno erdvei nepriklausančių valstybių piliečiams (ne Lietuvos piliečiams) yra kitokia. Daugiau informacijos: www.urm.lt

Nepilnamečiams iki 18 metų, keliaujantiems be tėvų ar su vaiką lydėti įgaliotais asmenimis, raštiško tėvų sutikimo nereikia, jeigu vaikas vyksta į Šengeno erdvei priklausančią valstybę.

KELIONĖS DRAUDIMAS:

Vykstantiems į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinosios medicinos pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose, draudimo bendrovių atstovybėse, arba pirkdami kelionę mūsų biuruose ar internetu.

Mūsų partneris – ADB „Gjensidige“ (www.gjensidige.lt). Užsisakius mūsų siūlomą draudimą, turistas apdraudžiamas būtinosios medicinos pagalbos ir repatriacijos išlaidų draudimu (100 000 EUR). Apsidraudusių turistų draudimo polisą kelionės metu turi kelionės vadovas.

Draudimo taisyklės: https://sales.gjensidige.lt/public_uploads/T061Rules20160101.pdf

Vykstant į Europos Sąjungos šalis bei į Norvegiją, Islandiją, Lichtenšteiną ar Šveicariją rekomenduojame turėti ir Europos sveikatos draudimo kortelę. Ši kortelė leidžia lengviau naudotis valstybinių ligoninių paslaugomis ir užtikrina, kad už medicinos pagalbos paslaugas mokėsite tą pačią kainą kaip ir vietiniai gyventojai. Kortelė neužtikrina nemokamų paslaugų, negalioja sveikatos priežiūros paslaugoms privačiose įstaigose ar repatriacijos išlaidoms dengti, pvz., jei turite grįžti namo greitosios pagalbos oro transportu. Daugiau informacijos: http://ehic.europa.eu

Rekomenduojame apsidrausti neįvykusios kelionės draudimu, kuris padės išvengti nuostolių, susijusių su keliautojo negalėjimu išvykti į kelionę arba jai nutrūkus dėl nuo keliautojo nepriklausančių aplinkybių. Neįvykusios kelionės draudimas apima pagrindines rizikas, dėl kurių keliautojas negali išvykti į kelionę arba turi nutraukti kelionę: paties asmens ar artimo giminaičio mirtis arba netikėta sunki, gyvybei pavojinga liga ar trauma prieš pat kelionę ar kelionės metu; prieš pat kelionę ar kelionės metu prarastas turtas; vykstant į kelionės išvykimo vietą įvykęs eismo įvykis ir kt. Neįvykusios kelionės atveju draudikas kompensuoja faktiškai sumokėtą kelionės kainą, o nutrūkusios kelionės atveju – grįžimo į Lietuvą išlaidas arba kitas draudiko patvirtintas kelionės išlaidas.

Mūsų partneris – ADB „Gjensidige“ (www.gjensidige.lt). Apsidrausti ADB „Gjensidige“ neįvykusios kelionės draudimu galima:

  • Likus ne trumpesniam kaip 30 kalendorinių dienų laikotarpiui iki kelionės pradžios;
  • Jei kelionė rezervuota likus trumpesniam kaip 30 kalendorinių dienų laikotarpiui iki kelionės pradžios, tai neįvykusios kelionės draudimo sutartis turi būti pasirašyta tuo pat metu (tą pačią dieną) kaip ir kelionės pirkimo (rezervavimo) sutartis.

Draudimo taisyklės: https://sales.gjensidige.lt/public_uploads/T061Rules20160101.pdf

Įsigydami kelionės draudimą kelionių agentūrose prašykite, kad darbuotojai supažindintų su draudimo taisyklėmis.

KELIONĖS METU REKOMENDUOJAME TURĖTI:

* pledą, nedidelę pagalvėlę;
* patogią avalynę (ekskursinės kelionės dalies metu reikės nemažai vaikščioti); kelionei autobusu rekomenduojame turėti šlepetes;
* patogius drabužius (lengvus, medvilninius), galvos apdangalą, šiltesnių drabužių;
* higienos priemones: dantų pastą ir šepetėlį, muilą, šampūną, tualetinio popieriaus, drėgnų servetėlių ir kt.;
* nedidelę kuprinę išvykoms ir ekskursijoms;
* medikamentų, kuriuos pastoviai vartojate (kelionės metu ligos gali paūmėti); vaistų nuo skausmo, peršalimo, vidurių užkietėjimo, virškinamojo trakto sutrikimų; pleistrų, kojų sąnarių tinimą ir skausmą malšinančio tepalo, apsauginį kremą nuo saulės;
* siūlų, adatą, žirkles;
* plaukų džiovintuvą, jei kelionės metu jis jums būtinas;
* maisto ir gėrimų kelionės pradžiai.

PINIGAI:

Eurai (EUR) - jais galėsite atsiskaityti arba pasikeisti į reikiamą valiutą visos kelionės metu. Turėkite eurų mažesnės vertės banknotais.

Lenkijos valiuta: Lenkijos zlotas (PLN). 1 EUR ~ 4 PLN. Lenkijos zlotų rekomenduojame įsigyti Lietuvoje arba galėsite išsikeisti Lietuvos-Lenkijos pasienyje.
Lenkijoje (pravažiuojant): higienos reikmėms ~ 5 PLN; jei ketinate valgyti Lenkijos pakelės užkandinėse ~ 30-40 PLN.
Lenkijoje: pietūs ~ 30-40 PLN; taurė vyno ar alaus ~ 6-10 PLN; kava, arbata ~ 4-8 PLN.

Čekijos valiuta: Čekijos krona (CZK); 1 EUR ~ 25 CZK. Čekijos kronų galite įsigyti Lietuvoje arba kelionės metu išsikeisti iš eurų.
Čekijoje: pietūs ~ 200-300 CZK; taurė vyno ar alaus ~ 30-50 CZK; kava, arbata ~ 25–50 CZK.

Austrijos valiuta: euras (EUR)
Austrijoje: pietūs ~ 15-20 EUR; taurė vyno ar alaus ~ 4-6 EUR; kava, arbata ~ 2-4 EUR.

Vokietijos valiuta: euras (EUR)
Vokietijoje: ~ 10-20 EUR; taurė vyno ar alaus ~ 3-5 EUR; kava, arbata ~ 2-4 EUR.

Italijos valiuta: euras (EUR)
Italijoje: pietūs ~ 15-20 EUR, pica ~ 6-10 EUR; taurė vyno ar alaus ~ 2-5 EUR; kava, arbata ~1-3 EUR.

MOKAMI OBJEKTAI:

Mokamiems objektams reikia turėti apie 120 eurų.

Pasirenkamoms ekskursijoms ir pramogoms reikia turėti apie 60 eurų papildomai.

Mokamų objektų bilietų kaina gali keistis; nurodytos kainos suaugusiems; vaikams ir senjorams gali būti taikomos nuolaidos; tikslių mokamų objektų kainų teiraukitės kelionės vadovo kelionės metu.

Vietinių gidų paslaugos ~ 15 EUR.

Keltuvas į Monte Baldo kalną ir pilis: suaugusiems ~22 EUR; vaikams iki 18 m. ~10 EUR, senjorams nuo 65 m. ~17 EUR.

Skaligero pilis: ~6 EUR.

Aliejaus degustacija: ~9 EUR.

Sigurta parkas: suaugusiems ~12 EUR; vaikams nuo 5 iki 14 m. ~6,50 EUR; vaikams iki 4 m. – nemokamai.

Gardos terminis parkas: suaugusiems ~24 EUR; vaikams nuo 120 iki 150 cm. ūgio ~15 EUR; vaikams mažesniems negu 120 cm. – nemokamai.

Sirmione pilis: ~3 EUR; pasiplaukiojimas kateriu ~18 EUR.

Džiuljetos namas: suaugusiems ~6 EUR; studentams ir senjorams nuo 60 m. ~4,50 EUR.

Arenos amfiteatras: ~10 EUR.

Visuomeninio transporto bilietai į/iš Sirmione: ~10 EUR.

Asmeninėms išlaidoms pinigų pasiimkite pagal savo poreikius.

Daugelyje lankomų šalių galima išsigryninti pinigus bankomatuose ir atsiskaityti tarptautinėmis mokėjimo kortelėmis (Visa, Master Card, Euro Card, American Express). Už mokamus objektus ekskursijų metu kortelėmis mokėti negalima.

PAPILDOMOS PASIRENKAMOS EKSKURSIJOS IR PRAMOGOS

Išvyka prie Komo ežero

Komo ežeras yra yra trečias pagal dydį Italijoje. Jo pakrantėse, kalnų apsuptyje, įsikūrę daugybė gražių miestelių su dailiomis vilomis, bažnyčiomis ir namais. Prabangias vilas prie Komo ežero turi ir atlikėja Madonna, futbolo žvaigždė Ronaldinho, aktorius S. Stallone, verslininkas R. Bransonas ir kiti. Leidžiamės į kelionę laivu** Komo ežeru. Praplaukiame gražiausią Komo ežero vilą, vadinamą „Villa del Balbianello“, čia buvo filmuojamas filmas „Kazino Royale“ apie Džeimsą Bondą, taip pat „Žvaigždžių karų“ antroji dalis ir kiti filmai. Atplaukiame į Vareną. Tai tikras ežero perlas, išsidėstęs ant kalno šlaito. Grožimės ežero vaizdu su tolumoje boluojančiomis snieguotomis kalnų viršūnėmis. Aplankome Monastero vilą**, kurioje yra įrengtas muziejus ir šalia esantį botanikos sodą. Plaukdami atgal iš tolo grožimės Beladžio miesteliu. Grįžtame į Komo. Jo senamiestis nedidelis, bet jaukus senosios architektūros pastatų, parduotuvėlių, viešbučių, restoranų ir kavinių labirintas.

Kaina asmeniui ~25 EUR. 

Plaukimas laivu Komo ežere: ~25 EUR

Monastero vilos muziejus ir botanikos sodas: suaugusiems ~8 EUR; vaikams nuo 14 iki 18 m., studentams nuo 18 iki 24 m. ir senjorams nuo 65 m. ~4 EUR; vaikams iki 13 m. – nemokamai.

KITA INFORMACIJA:

Rekomenduojame pasikonsultuoti su gydytoju dėl profilaktikos priemonių, kelionės metu padėsiančių išvengti virškinamojo trakto negalavimų, susijusių su pasikeitusiu maistu ar mitybos įpročiais. Vykstant į Europos šalis skiepai  nėra privalomi. Skiepais pasirūpinti ir už juos susimokėti turi pats turistas. Išsamesnės informacijos teiraukitės paskambinę į Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir AIDS centrą, tel. (8 5) 230 0125 arba interneto svetainėje www.ulac.lt.

Saugokite asmeninius daiktus ir dokumentus. Rekomenduojame nelaikyti visos pinigų sumos vienoje vietoje. Patartina nesivežti trapių ir dūžtančių daiktų.

Linkime gerai pasiruošti kelionei!

Šiuo metu šiai kelionei atsiliepimų nėra.

RAŠYTI ATSILIEPIMĄ

Jūsų užklausa

Dažniausiai užduodami klausimai