Šri Lanka - Rojaus sala

Indijos vandenyno perlas. Kelionė su grupe iš Lietuvos !
Papildoma nuolaida perkant internetu -2 %

* Kelionė su grupe iš Lietuvos ir įdomi  įvairiapusė pažintinė kelionės programa ( architektūra, istorija, gamta, religija) su rusakalbiu gidu;

* Aplankysime tris buvusias Šri Lankos sostines - Sigiriją, Polunaruvą ir Kandi - ir dabartinę sostinę Kolombą;

* Safaris po Jalos nacionalinį parką, dramblių maudynės Pinaveloje, nuostabus Peredenijos botanikos sodas  ir pasivaikščiojimas po arbatos plantacijas Nuvara Elijoje;

* Ekskursijos į UNESCO paveldo objektus - Kandi Budos šventyklą, Dambulos Budos šventyklą, buvusį olandų fortą Gale mieste;

* Poilsis prie Indijos  vandenyno su smėlėtais paplūdimiais.

 

Šri Lanka - Rojaus sala

1 diena.  Išvykimas iš Lietuvos. Skrydis į Kolombo oro uostą.

2 diena. Atvykimas į Kolombo tarptautinį oro uostą, sutikimas. Išvykstame į Kolombą. Ekskursija po sostinę. Kolombas, kaip ir daugelis augančių sostinių, greitai keičia savo veidą. Šalia naujai išaugusių dangoraižių Jūs vis dar galite išvysti 100 metų senumo miesto bokštą su laikrodžiu bei anglų kolonijinio laikotarpio pastatus. Taip pat aplankysite Petan turgų, pamatysite budistų ir induistų šventyklas, Kolombo muziejų, Bandaranaike memorialinę konferencijų salę, padovanotą sostinei nuo Kinijos Liaudies Respublikos, parlamento rūmus ir kt. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Kolombe.

3 diena. Pusryčiai. Vykstame į dramblių prieglaudą Pinnawela. Prieglauda įkurta 1975 m. Šiuo metu joje gyvena daugiau negu 65 drambliai ir 14 jauniklių. Matysime kaip maitinami mažyliai ir dalyvausime dramblių maudynėse. Antroje dienos pusėje vykstame į Sigiriją – V a. Šri Lankos sostinę. Sigirijos tvirtovė įtraukta į UNESCO saugomų objektų sarašą. Ji pastatyta ant didžiulės monolitinės uolos viršūnės ir iškilusi 200 m virš džiunglių. Tvirtovę pastatė karalius Kassyapa 473-491 m. Po pasivaikščiojimo po beveik hektarą užimančios tvirtovės plotą kopsime į Liūto kalną. Kalno viršūnėje išlikęs karaliaus sostas, baseinas ir kiti statiniai. Tačiau žymiausia vieta – 500 freskų galerija, vaizduojanti moterų gyvenimą. Kai kurios freskos išlikusios iki šių dienų. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Sigirijoje.

4 diena. Pusryčiai. Iš istorinės sostinės vykstame į Polonaruvą - buvusią XI-XII a. šalies sostinę. Aplankysime viduramžių sostinės liekanas, Karalių rūmų griuvėsius, Citadelę, Gal Vihare - tris uoloje iškaltas stovinčio, sėdinčio ir gulinčio Budos skulptūras, audiencijų salę. Vykstame į Dambulą - senovės budistų vienuolyną, įsikūrusį uoloje I a.pr.m.e. Vienuolyną sudaro 5 salės, kuriose stovi paauksuotos Budos skulptūros. Šis objektas įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Sustojame prieskonių sode Matale, kuriame išvysite, kaip auga prieskoniai, kaip gaminami įvairūs aliejai, balzamai; aplankome Batikos fabriką, kur matysime, kaip tradiciniu būdu daug metų gražiais piešiniais marginami vietiniai audiniai. Patikusius dirbinius galėsite įsigyti vietoje. Vykstame į Kandy. Apžvalginė ekskursija Kandy mieste. Po pietų apsilankysime Budos Dantų šventykloje, kuri įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Joje saugomi pašventinti Budos dantų likučiai, kurie į Šri Lanką buvo atvežti Orisan princesės plaukuose IV a. Šis simboliu tapęs reliktas garbinamas bei saugomas iki šiandien. Jį pamatyti galima tik kartą metuose rugpjūčio mėnesį per Perachera šventę. Vėlai vakare - vietinio folkloro koncertas. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Kandy.

5 diena. Pusryčiai. Išvyka į Karališkąjį botanikos sodą Peradenijoje. Tai 67 ha ploto nuostabiausias Šri Lankos sodas, kuriame išvysite apie 4000 įvairių rūšių augalų. Nepaprastai graži Palmių alėja, bambukų iš Birmos, Japonijos ir Kinijos giraitė, orchidėjų kolekcija. Vykstame į Nuvara Eliją, pakeliui aplankant arbatžolių plantaciją bei fabriką. Nuvara Elija dar vadinama Šri Lankos "Mažąja Anglija", nes čia pats kraštovaizdis ir namai primena Angliją. Britų kolonijų laikais tai buvo pirmasis anglų plantatorių kurortas, įsikūręs 1884 m aukštyje. Aplankysime arbatžolių plantaciją ir fabriką. Šri lanka užima 3 vietą pasaulyje pagal arbatos gamybą ir pirmą vietą pagal arbatos eksportą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Nuvara Elijoje.

6 diena. Pusryčiai. Vykstame į  salos pietuose įsikūrusį Jalos nacionalinį parką. Po pietų visureigiais važiuojame į safarį po parką. Jala - tai 300 kilometrų nutolęs nuo Šri Lankos sostinės Kolombo įspūdingas nacionalinis parkas. Jalos vietovė - tai pats žymiausias ir geriausiai išplėtotas salos nacionalinis parkas, kuriame bus galimybė stebėti laukinius paukščius, gyvūnus bei gražiuosius flamingus. Čia matysime, jei pasiseks, ir dramblius, ir laukinius buivolus.Vakarienė ir nakvynė Jaloje.

7 diena. Pusryčiai. Išvykimas į kurortą prie Indijos vandenyno. Pakeliui aplankome Gale miestą. Tai didelis uostamiestis, įsikūręs pietvakarinėje salos dalyje, 119 km nuo šalies sostinės Kolombo. Gale – ketvirtas pagal dydį Šri Lankos miestas, itin svarbus turistinis centras, dar vadinamas Pietinės provincijos sostine. Svarbiausias miesto pasididžiavimas – XVII a. granitinis olandų fortas, įtrauktas į pasaulinį UNESCO paveldo sąrašą. Šis fortas – didžiausia europiečių pastatyta kolonijinių laikų tvirtovė visoje Azijoje. Pusiasalyje stovintį fortą iš trijų pusių supa vanduo, o įtvirtinimo gale stovi švyturys – nuo jo atsiveria nuostabūs vaizdai. Vykstame poilsio prie vandenyno. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

8 diena. Pusryčiai. Poilsis prie Indijos vandenyno. Mėgausitės balto smėlio paplūdimiais, tropikų augmenija,dangaus žydrumo vandeniu bei saule. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

9 diena. Pusryčiai. Laisvas laikas. Vakare pervežimas į oro uostą. Skrydis namo.

10 diena. Grįžtame į Lietuvą.


Į kelionės kainą įskaičiuota

sutikimas oro uoste Šri Lankoje; pervežimai oro uostas - viešbutis - oro uostas; vietinio gido paslaugos (rusų k.); bilietai į lankomus objektus 5 dienų turo metu; 7 nakvynės 3* viešbučiuose su pusryčiais ir vakariene; pervežimai pagal programą; kelionės dokumentų sutvarkymas.


Į kelionės kainą neįskaičiuota

lėktuvo bilietas Vilnius-Kolombas-Vilnius( su persėdimu tarpiniame oro uoste)- nuo 700 EUR; Šri Lankos viza ~ 35 USD ( on line); pietūs; medicinos išlaidų draudimas ; mokesčiai už filmavimą ir fotografavimą lankomuose objektuose ( jeigu yra); asmeninio pobūdžio išlaidos; arbatpinigiai, gėrimai.


Pastabos

Keičiantis aviabilietų, paslaugų Šri Lankoje kainoms bei valiutų kursui, kelionės kaina gali keistis. Partneriai Šri Lankoje ir kelionės vadovas gali keisti lankomų objektų eiliškumą. Nurodyta kaina, kai minimali grupė 12-15 žmonių.


Kelionės priemokos

Vienvietis kambarys300,00 €
RAŠYTI ATSILIEPIMĄ

Šiuo metu šiai kelionei atsiliepimų nėra.

Jūsų užklausa

Dažniausiai užduodami klausimai