Užburiantis Marokas: Miestai, Dykumos Ir Kalnai (su Vadovu Iš Lietuvos)

+ skrydis nuo 300 €. Su skrydžiu nuo 1 187 €

Kelionės programa

Marokas – turbūt didžiausių kontrastų, gražiausio kultūrinio palikimo ir mieliausių žmonių šalis Afrikoje. Aukšti kalnai, plačios dykumos, raižyta kranto linija ir vingiuojančių skersgatvių pilni senoviniai miestai palieka neišdildomą įspūdį. Ieškote vidinės harmonijos, norite pabėgti nuo kasdienybės, mėgstate pažinti naujas kultūras, o nepaprasto grožio saulėlydžius trokštate stebėti kiekvieną vakarą? Laikas krautis daiktus ir leistis į kontrastų bei naujų pažinčių kupiną kelionę po įspūdingąjį Afrikos perlą!

 SUSIPAŽINKITE SU KELIONĖS VADOVAIS! 

KRISTINA

Prieš 4 metus su vyru atradome Maroką. Savais ir jau buvusių pažįstamų patartais maršrutais apkeliavome visą šalį. Teko matyti visko - skurdo, akis badančių šiukšlynų, tobulumu stebinančių architektūros šedevrų, puikiai derančių ne visada "tobuloje" aplinkoje. Užbūrė gamtos grožis - laukiniai švaručiai paplūdimiai, į kuriuos užklysta tik vėjas ir vandenyno bangos potvynių metu, kalnai, kedrų giraitės, sniegas kalnuose, kriokliai, Sacharos dykuma, įtraukianti savo platybėmis, kopomis pustomo smėlio magija, jausmu, kuomet naktį gali ranka pasiekti visus žvaigždynus ir pasiimti tau patinkančią žvaigždę... Akimirksniu apžavėjo siauros bet kurio Maroko miesto medinų gatvelės, rodos, nepakeitę savo išvaizdos keletą amžių. O daržovių ir kilimų turgūs akimirkai atima žadą - stebi spalvų, kvapų, garsų harmoniją ir suvoki troškimą, kad dar labiau tave įtrauktų į save ir niekada tai nesibaigtų.
Myliu Maroką visa savastimi. Šmirinėju klaidžiomis gatvelėmis, sėdžiu vietinių pamėgtose arbatinėse, lėtai geriu saldžią mėtų arbatą ir stebiu vietinius gyventojus -skubančias moteris pietums pirkti daržovių, mėsos, vyrus, aptariančius dienos naujienas, vaikus, linksmai šūkaujančius ir žaidžiančius skersgatviuose. Tai kasdienybė ir ji nesuvaidinta, nesumeluota. Pažįstama ir tokia miela, jog ne kartą galvojau, gal praeitame gyvenime gyvenau šioje šalyje - kasdien uosdama prieskonių, gaminamo maisto kvapą vaikščiodavau medinos skersgatviais, klausydamasi mauedzino kvietimo maldai, pavargusi prisėsdavau jazminais kvepiančiuose soduose, magiškai užburiančiuose vandens čiurlenimu ir paukščių giesmėmis. 
Tokia esu dabar - keliauju, stebiu, mėgaujuosi spalvomis, garsais, skoniais, vaizdais ir NIEKADA nepamirštu, kad šioje šalyje esu tik viešnia.

 

DAINIUS KINDERIS

Dainius - keliautojas ir kelionių knygų autorius, išmaišęs beveik šimtą Pasaulio šalių ir savo namais laiko ne tik Lietuvą, bet ir Filipinus, Maroką, Šri Lanką, Belizą, Gruziją. Dainius ne tik kuria autorinius kelionių maršrutus egzotikos ištroškusiems keliautojams, bet ir pats su jais keliauja į kalnus, dykumas, atokius kaimelius ir pulsuojančius miestus bei dalinasi patirtimi bei nuotykiais sukauptais per 17 metų kelyje. 

 1 dienaVilnius/ Ryga - Marakešas

Pirmąją dieną atskrisime į Marakešo Menaros oro uostą, kur mus pasitiks mūsų partneriai ir palydės iki viešbučio. Marakešas (Marakech) – Atlaso kalnų papėdėje įsikūręs miestas, dėl savo pastatų spalvos dar vadinamas rožiniu arba raudonuoju. Tai ketvirtas pagal dydį ir vienas iš keturių „imperatoriškųjų“ Maroko miestų, pastatytų Berberų imperijos. Kiek mažiau nei prieš tūkstantmetį įkurtas Marakešas labai greitai tapo vienu svarbiausių šalies komercinių, kultūrinių ir religinių centrų, 1960–1970-aisiais buvo geriau žinomas kaip „hipių meka“, o šiandien yra vienas labiausiai turistų lankomų miestų pasaulyje.Šiek tiek pailsėję viešbutyje, vakare leisimės į pirmąją pažintį su miestu ir užsuksime į žymiąją Marakešo Džema el Fna aikštę (Jemaa el-Fna), kuri tikrai nepalieka abejingų. Tai miesto širdis – čia tiesiog ant grindinio įsikūrę gyvačių kerėtojai, istorijų pasakotojai, kvepalų, vaistinių žolelių ir prieskonių pardavėjai, šou rengia ugnies rijikai.

Čia kepama mėsa, žuvis, susitinka ir vakarieniauja vietiniai gyventojai, o naktį aikštė pabunda ir čia galima sutikti akrobatų, būrėjų, muzikantų bei pasakotojų. Marokiečiai Džema El Fna aikštę vadina didžiausiu pasaulyje barbekiu po atviru dangumi. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

 

2 dienaMarakešas – Kasablanka

Po pusryčių mūsų lauks apžvalginė ekskursija po Marakešą. Šis karališkas, rytų prabanga tviskantis miestas ilgą laiką buvo šalies sostinė, tad jame gausu įvairiausių muziejų, architektūros paminklų ir, žinoma, religinių relikvijų. Pirmiausia stabtelėsime prie Kutubijos mečetės (Koutoubia Mosque), kurios įspūdingas minaretas laikomas Marakešo simboliu. Pasakojama, kad imperijos klestėjimo laikais keturi minaretą puošę gaubliai buvo pagaminti iš gryno aukso. Įdomu, kad 77 m aukščio minareto langai pastatyti taip, jog neleistų jame esančiam žmogui matyti kas dedasi Karaliaus Haremuose. 

Aplankysime vieną gražiausių Marakešo objektų – Majorelle botanikos sodą (Jardin Majorelle)*. Apžiūrėsime Bahijos rūmus (Bahia Palace), įsikūrusius jazminais ir apelsinų žiedais kvepiančiuose soduose. Tai išskirtinis marokietiškos architektūros ir dekoravimo meno pavyzdys. Gerai iki šių dienų išsilaikę rūmų kambariai stebina savo elegantišku dekoru, kuriam sukurti buvo naudojamas auksas, oniksas ir marmuras. 

Vakarop vyksime į Kasablanką. Kasablanka – Maroko ekonomikos sostinė. Didžiausias Maroko miestas ir pagrindinis uostas yra vienas moderniausių šalies miestų. Vis dėlto, kaip ir kituose Afrikos dalyse, čia tarp didžiulių šiuolaikiškų pastatų galima rasti įsiterpusių mažučių mečečių bei spalvingų turgelių. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

 

3 diena Kasablanka - Rabatas – Meknesas

Šiandien iš ryto aplankysime įspūdingą Hasano II-ojo mečetę (Hassan II Mosque)*. Šios mečetės viduje ir kieme gali sutilpti daugiau nei 100 tūkst. maldininkų, o 210 m aukščio minaretas laikomas aukščiausiu pasaulyje. Nuostabių stiklinių grindų pastatas atsuktas į Atlanto vandenyną – ošiančios bangos pritaria skambančioms piligrimų maldoms.

Toliau keliausime į administracinę Maroko sostinę Rabatą (Rabat). Vyksime į turą po istoriniais, kultūros bei meno paskirties pastatais garsėjantį miestą ir pirmiausia apžiūrėsime karališkuosius Mechouaro rūmus (Dar el-Makhzen). Nors patys rūmai uždari lankytojams, nes juose ir šiandien gyvena karališkoji šeima, įėjimo vartai, puošti melsvais ornamentais, palieka ypatingą įspūdį – žavi jų didingumas ir prabanga. Praeisime ir senąjį tradicinį Oudajos rajoną (Kasbah of the Udayas). Siauros gatvelės ir namai, nudažyti taip, kad kurtų optines iliuzijas – vienas įdomiausių ir unikaliausių reginių Afrikoje.

Apžiūrėsime ir istorinį pastatą, kuriame palaidotas Maroko karalius ir du jo sūnūs – Mohamedo V mauzoliejų (Mausoleum of Mohammed V). Šis baltas žaliastogis (žalia – islamo spalva) statinys laikomas Aleutų dinastijos architektūros šedevru.

Tiesiai prieš mauzoliejų išvysime ir nebaigtą statyti Hasano bokštą (Hassan Tower). 1195 m. sultono Jakubo Mansuro (Yakub al-Mansour) paliepimu pradėtas statyti minaretas tuo metu turėjo būti aukščiausias pasaulyje, tačiau sultonui mirus sustojo ir statybos. Visa, kas jau buvo sukurta, taip ir liko – nebaigtas minaretas, kelios mečetės sienos ir 200 kolonų. 

Toliau keliausime į Meknesą (Meknes), islamo sostinę, žymią savo ilgai išsidriekusiomis sienomis. Apsuptas derlingų lygumų, Meknesas ypač turtingas žemės ūkio produktais: čia auga grūdai, alyvuogės, vynuogės, citrusiniai vaisiai. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Meknese.

4 dienaMeknesas - Fesas

Ryte aplankysime Bab Mansoro vartus (Bab el-Mansour Gate), pavadintus jų architekto vardu. Nuostabiomis zellij mozaikomis puošti vartai statyti daugybę metu. Istorija pasakoja, kad juos baigus sultonas Ismailas paklausė architekto, ar tai geriausias jo darbas. Architektui Mansorui atsakius, kad tikrai galėtų geriau, jo teiginys kainavo architektui gyvybę – sultonas pasijautė įžeistas, nes jo pavaldinys neatidavė visko, ką galėjo. Apžiūrėsime  karališkąsias arklides (Royal Stables) – įspūdingą statinį, kuris kadaise buvo skirtas laikyti daugiau nei 12 tūkst. karališkųjų žirgų. Pravažiuosime Mekneso žydų kvartalą (Mellah), analogišką europietiškajam getui. Šis kvartalas buvo įrengtas netoli politinės valdžios miesto dalies, nes jo gyventojus nuolat reikėjo saugoti nuo pasikartojančių riaušių ir išpuolių. Apžiūrėję Meknesą, tęsime kelionę ir vyksime į Fesą (Fes). Likusi diena bus skirta pažinčiai su Fesu (Fes) – dvasine Maroko sostine. Tai ne tik prestižinis religijos, bet ir politikos bei mokslo centras. Kaip ir Marakešas, Fesas laikomas vienu iš keturių „imperatoriškųjų“ Maroko miestų ir pasaulyje puikiai žinomas dėl įspūdingo kultūrinio palikimo.

Pažintį su miestu pradėsime pasivaikščiodami po viduramžius menančią Mediną. Didžiulė senoji miesto dalis, kurią sudaro tūkstančiai siauručių gatvelių, užburia savo autentiškumu, judrumu, kvapais ir, žinoma, spalvingumu. Pirmiausia apžiūrėsime Medinos viduryje esančias Altarinos (Al-Attarine Madrasa) ir Bou Inanijos (Bou Inania Madrasa) madrasas – unikalias arabiškas mokslo įstaigas. Pirmoji, 1325 m. įkurta madrasa buvo statyta kaip papildoma patalpa netoli buvusia didesniam pastatui. Ji išsiskiria nuostabiu architektūros ir puošybos stiliumi: raižytas tinkas ir puikus kedro kietmedis dera tarpusavyje ir kuria idiliško jaukumo aliuziją. Antroji, Bou Inanija, išsiskiria ypatinga marinidine architektūra ir tuo, kad turi minaretą – ji buvo statyta ne tik kaip mokslo įsta  iga, bet ir kaip mečetė. Ilgainiui ši madrasa tapo vienu svarbiausių Maroko religinių taškų ir „užsidirbo“ Didžiosios Mečetės vardą.

Vakare apžiūrėsime naująją Feso dalį, vadinamą Fez Jdid. Įsitikinsime, kad ši miesto dalis – visiškai kitokia, nei jo senamiestis. Nors čia taip pat gausu tradiciškai besirengiančių žmonių, unikalių pastatų bei siaurų gatvelių, viskas atrodo kiek moderniau, plačiau, „vakarietiškiau“. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

5 dienaFesas – Midelt – Ziz slėnis – Errachidia – Erfudas - Merzouga  

Šiandien iš pačio ryto vyksime į Erfudą (Erfoud). Miestas gana gerai žinomas pasaulyje, nes jo apylinkės, primenančios Marsą, naudotos marsaeigių bandymuose. Pakeliui pravažiuosime Mideltą (Midelt), kuris, kaip sufleruoja jo pavadinimas, yra pačiame Maroko centre. Išsidėstęs tarp didžiulių Atlaso kalnų masyvų, miestas yra svarbus Maroko agrokultūros centras. Nuo Midelto kelias vingiuoja link Er Rašidijos (Errachidia), jaukaus prancūzų įkurto miestelio, atverdamas nuostabius Atlaso kalnų vaizdus.  Išvysite Zizo upės (Ziz River) suformuotą slėnį, dramatiškai įsiliejusį į dykumas ir sudarantį „koridoriaus“ vaizdą. Keliaujant atsiveriantis vaizdas užgniaužia kvapą! Vakarop atvyksime į Merzougą (Merzouga), čia įsikursime nuostabiame palapinių miestelyje. Taip pat šioje įspūdingoje palei dykumą išsiplėtusioje vietovėje mūsų lauks ir vakarienė. Nakvynė patogioje palapinėje.

6 dienaMerzouga - Erfudas – Dades slėnis - Uarzazatas  

Anksti ryte galėsime pasimėgauti auksiniu saulėtekiu dykumoje. Dar daugiau unikalumo šiam rytui suteiks neeilinė transporto priemonė – josime kupranugariais per didžiules smėlio kopas, žinomas Šebi Ergo (Erg Chebbi) vardu. Tai vienas iš dviejų Sacharoje esančių smėlynų, kurio kopų aukštis siekia net 150 m aukštį. Pasigrožėję nuostabiu saulėtekiu grįšime į Erfudą papusryčiauti.

Po pusryčių vyksime į Uarzazatą (Ouarzazate). Keliausime itin vaizdingu maršrutu Atlaso kalnais. Kelias tęsiasi nuo Kazbos iki Dadeso upės kanjono (Dades River Kanyon), toliau iki žymaus Tinghiro miesto (Tinghir), kurį supa nepakartojamai gražios apylinkės. Aplankysime Todros kanjoną (Todgha Gorge), vieną įspūdingiausių Maroko vietų. Kelių šimtų metrų ilgio Todros tarpeklio sienos eina siauryn, tuo pačiu į viršų stiebiasi net iki 300 m aukščio. Nuostabaus grožio raudonos kalnų olos – itin mėgstama turistų vieta puikioms nuotraukoms. Pakeliui taip pat galėsime pasigrožėti rožių slėniu (Valley of Roses), kuris garsus jame auginamomis itin aromatingomis rožėmis „Rosa damascena“ ir iš rožių žiedlapių gaminamu tualetiniu vandeniu. Atvykus į Uarzazatą lauks vakarienė. Nakvynė viešbutyje. 

7 dienaUarzazatas – Ait Benhaddou – Marakešas 

Sočiai papusryčiavę leisimės į pažintį su Uarzazatu (Ouarzazate). Tai – pietų Maroko sostinė, esanti 1160 m virš jūros lygio, o ją puošia Atlaso kalnų peizažas. Miestas išsiskiria jam būdinga gynybine architektūra ir gausybe tvirtovių. Mūsų lauks intriguojanti kelionė prie itin garsaus marokietiško kaimelio Ait Benhado (Ait Benhaddou) upės slėnio pakraštyje. Tai visame Maroke žinomas, grožiu išsiskiriantis, ochros spalvos berberų kaimelis, įtrauktas į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą.

Šis miestas sukurtas kaip viena didelė tvirtovė, tačiau po kiekvienos liūties po truputį griūna, tad dauguma jo gyventojų vis dažniau keliasi į kitoje upės pusėje esantį modernesnį miestelį.

Vis dėlto, vaikštant šios tvirtovės gatvėmis dar galėsime sutikti vietinių ir pasigrožėti unikaliu jų gyvenimu – teigiama, kad dar mažiausiai dešimt šeimų gyvena pačiame forte. Dėl ypatingai išraiškingo kraštovaizdžio ne vienas režisierius nusprendė čia įgyvendinti savo idėją. Šiame slėnyje nufilmuota „Gladiatoriaus“, „Mumijos“, "Persijos princo" ir kt. filmų scenų – šis faktas į įspūdingąjį Ait Benhado miestą traukia ir populiariosios kultūros mėgėjus. Vakare tęsime kelionę ir vyksime į Marakešą, kur atkeliavę užsiregistruosime viešbutyje. Ten mūsų lauks ir vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

8 dienaMarakešas – Vilnius/Ryga

Šiandien atsisveikinsime su saulėtuoju Maroku. Tikimės, kad išpildėme visus Jūsų lūkesčius ir mielai lauksime Jūsų kitose mūsų kelionėse! Po pusryčių vyksime į oro uostą, kur mūsų lauks kelionė namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos;
 • vietinio gido paslaugos;
 • apgyvendinimas: 6 nakvynės 3* turistinės klasės viešbučiuose, 1 nakvynė patogioje palapinėje dykumoje;
 • maitinimas: 7 pusryčiai ir 7 vakarienės;
 • visi pervežimai turo metu pagal programą;
 • įėjimo bilietai į lankomus objektus.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Skrydis nuo 300 EUR
 • Tarptautinis skrydis Vilnius – Marakešas – Vilnius (su persėdimu) (~250 EUR);
 • medicininių išlaidų užsienyje draudimas (~10EUR BTA draudimas);
 • papildomai siūlomos ekskursijos ir pramogos programoje pažymėtos *;
 • jojimas kupranugariais dykumoje (20 EUR/asm.);
 • fantazijos šou su vakariene (35 EUR/asm.);
 • asmeninės išlaidos;
 • arbatpinigiai.

Pastabos

 • Išvykimas su vadovu iš Lietuvos garantuotas susirinkus 10 keliautojų.
 • Vienviečio kambario priemoka - 100 EUR.
 • 2017-04-29 grupę ves kelionės vadovas Dainius Kinderis. 2017-10-01 grupę ves kelionių vadovė Kristina.

2017-10-01 – 10-08 vietų yra

NUO 887,00 €

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos;
 • vietinio gido paslaugos;
 • apgyvendinimas: 6 nakvynės 3* turistinės klasės viešbučiuose, 1 nakvynė patogioje palapinėje dykumoje;
 • maitinimas: 7 pusryčiai ir 7 vakarienės;
 • visi pervežimai turo metu pagal programą;
 • įėjimo bilietai į lankomus objektus.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Skrydis nuo 300 EUR
 • Tarptautinis skrydis Vilnius – Marakešas – Vilnius (su persėdimu) (~250 EUR);
 • medicininių išlaidų užsienyje draudimas (~10EUR BTA draudimas);
 • papildomai siūlomos ekskursijos ir pramogos programoje pažymėtos *;
 • jojimas kupranugariais dykumoje (20 EUR/asm.);
 • fantazijos šou su vakariene (35 EUR/asm.);
 • asmeninės išlaidos;
 • arbatpinigiai.

Pastabos

 • Išvykimas su vadovu iš Lietuvos garantuotas susirinkus 10 keliautojų.
 • Vienviečio kambario priemoka - 100 EUR.
 • 2017-04-29 grupę ves kelionės vadovas Dainius Kinderis. 2017-10-01 grupę ves kelionių vadovė Kristina.

Jūsų užklausa

Pasirinkite kelionės datą