Pažintis Su Spalvingąja Gvatemala (su Vadovu Iš Lietuvos)

Kelionės programa

Gvatemala laikoma viena iš gražiausių šalių Centrinėje Amerikoje. Viena iš majų civilizacijos, egzotinių ir atogražų miškų centrų. Čia galima susitikti su tikrais indėnais, sudalyvauti  mistiniuose ritualuose ir savo akimis pamatyti miestus kurie mena savo istorinius laikus. Kviečiame mėgautis vietinio pobūdžio ir senovės paminklų grožiu ir pasinerti į ryškių spalvų, bei neįprastų tradicijų atostogas kartu su vadove iš Lietuvos, kuriai Gvatemala tapo naujaisiais namais.

SUSIPAŽINKITE SU KELIONĖS VADOVU! 

Lina 

Po daugiau nei keturių gyvenimo metų čia, Gvatemala tapo mano namais, mano VIETA, mano
didžiąja meile, kuria trokštu dalintis su kitais. Tiesiog neįtikėtina, jog tokioje mažoje teritorijoje
(vos pusantro karto didesnė nei Lietuva) gali sutilpti tiek skirtingų kraštovaizdžių, tiek kultūrinių
ir gamtinių kontrastų! Rodos, jog kiekvienas posūkis atveria dar nematytus vaizdus ir kiekvienas
majų kaimelis nustebina unikalia kultūra, rankomis austais ir siuvinėtais moterų kostiumais ir
savitais papročiais. Manoji Gvatemala - tai čiulbantys margi paukščiai prie lango; rėksmingos
bezdžionės džiunglėse; gyvoji majų kultūra, ištvėrusi 500 metų kolonizacijos ir besipriešinanti
globalizacijai; archeologija, pasakojanti daugiau nei 3 tūkstančių metų istorijos ir 37 vulkanai,
kurie man lygumų lietuvei visuomet daro nepakartojamą įspūdį.
Visa Centro Amerika pilna gamtos stebuklų, kultūrinio paveldo, gastronomijos šedevrų.

Bet tai dar ne viskas! Atvykite, kviečiu, parodysiu!

1 dienaVilnius - Antigua

Sveiki atvykę į Gvatemalą. Pasitikimas Gvatemalos sostinės oro uoste ir pervežimas į viešbutį Antigua Guatemala. Jeigu skrydis nebus vėlyvas, praleisime popietę arba vakarą nuostabaus grožio kolonijiniame miestelyje įsikūrusiame slėnyje Panchoy apsuptame vulkanų. Nakvynė Antigua.

 

1 dienaVilnius - Antigua

Sveiki atvykę į Gvatemalą. Pasitikimas Gvatemalos sostinės oro uoste ir pervežimas į viešbutį Antigua Guatemala. Jeigu skrydis nebus vėlyvas, praleisime popietę arba vakarą nuostabaus grožio kolonijiniame miestelyje įsikūrusiame slėnyje Panchoy apsuptame vulkanų. Nakvynė Antigua.

 

2 dienaAntigua - Sumpango - Antigua (pusryčiai)

Dieną praleisime unikaliame gigantiškų aitvarų festivalyje Sumpango mieste. Čia gyvenantys žmonės jau daug metų varžosi gražiausio milžiniško aitvaro konkurse. Stebėsime, kaip šeimos švenčia Visų Mirususiųjų dieną, lankysimės spalvingose kapinėse, kur netrūksta maisto, gėrimų, šeimyninių pasibuvimų ir, žinoma, aitvarų, kurie neša žinutes mirusiems artimiesiems. Grįžimas nakvynei į Antigua.

 

3 dienaAntigua (pusryčiai)

Pirmą dienos pusę skirsime Antigua Guatemala turui pėsčiomis. Tai vienas gražiausių ir autentiškiausių kolonijinės ispanų statybos miestų, menantis 250 metų šlovingos istorijos bei 170 metų, kai stovėjo visiškai apleistas. 

Po pietų norintieji vyks į ekskursiją į kavos plantaciją, kur sužinosime apie kavos auginimo ir apdirbimo procesą. Šis kavos kooperatyvas viena iš nedaugelio sąžiningos prekybos organizacijų Gvatemaloje, mokančių sąžiningus atlyginimus smulkiems kavos augintojams. Kadangi vyksime vietiniu autobusu chicken bus, tai bus nepakartojama ir autentiška patirtis. Nakvynė Antigua Guatemala.

 


4 dienaAntigua - Pacaya - Atitlan ezeras(pusryčiai)

Norintieji iš ryto už papildomą mokestį gali aplankytį vieną įspūdingiausių muziejų Antigvoje Casa Popenoe. Šis muziejus yra Popenoe šeimos namas, puikus autentiškos kolonijinės architektūros ir architektūrinių naujovių iš XX amžiaus mišinys. Ar nesmalsu įsliūkinti į XVIII amžiaus miegamuosius, virtuvę ir išgirsti kaip universiteto prižiūrinčio muziejų mokslininkai griauna istorinius mitus?

Išvykstame link vulkano Pacaya. Tai vienas iš trijų aktyvių vulkanų Gvatemaloje. Kopsime iki viršūnės Cerro Chino (kelionė truks apie 3 valandas), kur stebėsime jau sustingusią lavą, bet vis dar alsuojančią karščiu, kepsime dešreles. Nenorintiems kopti į vulkaną yra galimybė užsisakyti pakilimą ir nusileidimą arkliais*.

Po pietų trauksime link ežero Atitlan, kur nakvosime viešbutėlyje su vaizdais į ežerą.

 

5 dienaAtitlan ezeras - San Juanm La Laguna - Snatiago Atitlan - Atitlan ezeras (pusryčiai)

Šiandien plauksime į kaimelius įsikūrusius ežero pakrantėje. San Juan La Laguna garsėja amatininkais ir vietiniais menininkais. Susipažinsime su audimo procesu ir kaip kaimelio moterys vis dar dažo audinius naturaliais dažais išgaunamais iš augalų. Audimas – majų moterų savastis ir gyvenimo būdas.  Apsilankysime vietinėse meno galerijose, kur vyrai ir moterys tapo primityvaus meno kūrinius. Vėliau laivu persikelsime į Santiago Atitlan, kaimelį garsėjantį įspūdinga bažnyčia, spalvingais tradiciniais vyrų ir moterų kostiumais bei aplankysime vietinę dievybę Rilaj Mam ir stebėsime kaip vietiniai garbina šią dievybę ir ką jai aukoja. Vakarop grįžtame į viešbutį prie ežero Atitlan.

 

6 dienaAtitlan ezeras - Nebaj (pusryčiai)

Šiandien vyksime į Chichicastenango turgų. Pakeliui sustosime apžvalgos aišktelėse su vaizdais į ežerą  ir miesto Solola pagrindinėje aikštėje. Iš ten vyksime į Solola.

Chichicastenango garsėja didžiuliu turgum, kur prekybininkai susirenka iš visų aplinkinių regionų. Chichicastenango turi be galo įdomią istoriją ir originalias tradicijas, kurias pažinsime apsilankę Santo Tomas bažnyčioje, miestelio kapinėse, šventajame kalne Pascual Abaj bei tradicinių šokių kostiumų dirbtuvėse.

Pavakariais išvykstame į Nebaj regioną. Nakvynė miestelyje Nebaj.

7 dienaNebaj - Ixil - Baja Verapaz (pusryčiai)

Aplankysime majų etninės grupės Ixil gyvenamą regioną, kur dauguma žmonių šneka tik Ixil kalba ir gyvena pagal savo senuosius papročius. Vadinamasis Ixil trikampis, kurį sudaro miestas Nebaj ir kaimeliai Chajul ir Cotzal, mus džiugins nuostabaus grožio gamta ir vienais įstabiausių tradicinių moterų kostiumų. Išgirsime ir liūdnąją šio regiono istoriją. Nebaj yra viena labiausiai nukentėjusių zonų Gvatemalos pilietinio karo metu. Po pietų išvykstame link Baja Verapaz regiono vienu nuošaliausių ir gražiausių keliu Gvatemaloje. Mūsų laukia ilga kelionė ir vėlyvas atvykimas į kaimo turizmo viešbutį esantį debesuotųjų miškų regione, kur auga orchidėjos ir gyvena nacionalinis Gvatemalos paukštis Quetzal (Pharomachrus mocinno).

 

8 dienaBaja Verapaz - Alta Verapaz - Semuc Champey  - Copan (pusryčiai)

Išvykstame į Alta Verapaz regioną, kur lankysimės Lanquin urvuose, garsiuose įspūdingai susiformavusiais stalaktitais ir stalagmitais, primenančiais įvairias gyvūnų, augalų bei žmonių figūras. Trokštantys adrenalino galės nusileisti į pačią žemiausią urvų dalį, ten, kur teka upė. Po šio vizito važiuosime link Semuc Champey, tai gamtos stebuklas pasislėpęs džiunglių miškuose -  nuostabūs smaragdinio vandens baseinėliai virš karstinių uolienų tilto. Čia maudysimės ir praleisime likusią dienos dalį. Nakvynė Coban apylinkėse.

 

9 dienaCoban - Candelaria - El Remate (pusryčiai)

Anksti ryte vyksime į orchidėjų rezervatą, skirtą orchidėjų įvairovei išsaugoti. Tarp orchidėjų ir karalienė, nacionalinė Gvatemalos gėlė, vadinamoji Baltoji vienuolė. Vėliau išvykstame link urvų Candelaria. Šią dieną mūsų laukia nepakartojama patirtis – plaukimas ant didžiulių padangų šventąja majų upe. Upė pasislepia urvuose, kurie, majai tikėjo, yra įėjimas į požeminį ir pomirtinį pasaulį. Pro urvų angas skverbiasi šviesa, taigi garantuojame nepatirtus potyrius ir mistišką atmosferą. Po plaukimo išvykstame į Flores regioną (kelionės trukmė 4 valandos). Nakvynė El Remate.

 

10 dienaEl Remate - Tikal (pusryčiai)

Iš ryto lankysime vieną didžiausių ir svarbiausių majų miestų Tikal. Tai neįtikėtino dydžio miestas apsuptas džiunglių. Aukščiausios piramidės siekia daugiau nei 70 m. Mūsų pasivaikščiojimą lydės paukščių būriai ir staugiančios bezdžionės. Po pietų ekskursija į Flores miestą įsikūrusį saloje. Tai gyvas, spalvingas, jaunas miestas, saugantis po žeme įdomią majų etninės grupės Itza istoriją. Grį-imas į el Remate, kur skubėsime palydėti saulę, besileidžiančią į Peten Itza ežerą.

 

11 dienaEl Remate - Yaxha - Guatemala (pusryčiai) 

Šia dieną aplankysime kitą įspųdingą senovinį majų miesta Yaxha, įsikūrusį tarp vandens ir laivu kelsimės į archeologinę vietovę Topoxte, kuri įsikūrusi saloje, kurioje, kaip sakoma, gyveno ypatingai mažo ūgio žmonės, labai gerbiami majų, ir ten saugojo majų valdovų turtus ir politines paslaptis.

Vakare skrydis į Guatemala City, nakvynė sostinėje viešbutyje netoli oro uosto.

12 dienaGvatemala-Vilnius

Iki pasimatymo Gvatemala! Skrydis namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • Transportas (mini autobusas su kondicionieriumi) visos kelionės metu pagal aukščiau esančią programą
 • Lietuviškai ir angliškai kalbančio gido paslaugos visos kelionės metu
 • Viešbučiai 1*- 2* žvaigždžių, arba jaukūs, šeimyniniai B & B
 • Pusryčiai pagal programą
 • Visi įėjimų mokesčiai pagal programą
 • Transportavimas privačiu laivu Atitlan ežere ir Yaxha Archeologiniame parke
 • Vietinių gidų paslaugos tam tikruose parkuose ir muziejuose
 • Lėktuvo bilietas Flores – Guatemala City 

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Skrydis nuo 0 EUR
 • Tarptautinis skrydis Vilnius – Guatemala - Vilnius
 • Draudimas
 • Kavos turas šalia Antigvos (apie 28 USD)
 • Chicken bus nuvažiuoti ir grįžti atgal į Antigva  (apie 1.5 USD)
 • Įėjimas į muziejų Casa Popenoe - (apie 12 USD)
 • Maitinimas nepaminėtas programoje
 • Arbatpinigiai ir asmeninės išlaidos

Pastabos

 • Grupės tipas: kelionė su vadovu iš Lietuvos
 • Dolerio kursui žymiai kintant, kaina gali būti pakoreguota 

2017-10-31 – 11-10 vietų yra

NUO 1 380,00 €

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • Transportas (mini autobusas su kondicionieriumi) visos kelionės metu pagal aukščiau esančią programą
 • Lietuviškai ir angliškai kalbančio gido paslaugos visos kelionės metu
 • Viešbučiai 1*- 2* žvaigždžių, arba jaukūs, šeimyniniai B & B
 • Pusryčiai pagal programą
 • Visi įėjimų mokesčiai pagal programą
 • Transportavimas privačiu laivu Atitlan ežere ir Yaxha Archeologiniame parke
 • Vietinių gidų paslaugos tam tikruose parkuose ir muziejuose
 • Lėktuvo bilietas Flores – Guatemala City 

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Skrydis nuo 0 EUR
 • Tarptautinis skrydis Vilnius – Guatemala - Vilnius
 • Draudimas
 • Kavos turas šalia Antigvos (apie 28 USD)
 • Chicken bus nuvažiuoti ir grįžti atgal į Antigva  (apie 1.5 USD)
 • Įėjimas į muziejų Casa Popenoe - (apie 12 USD)
 • Maitinimas nepaminėtas programoje
 • Arbatpinigiai ir asmeninės išlaidos

Pastabos

 • Grupės tipas: kelionė su vadovu iš Lietuvos
 • Dolerio kursui žymiai kintant, kaina gali būti pakoreguota 

Jūsų užklausa

Pasirinkite kelionės datą