Gruzija: Magiškoji Tušetija (su Vadovu Iš Lietuvos)

+ skrydis nuo 160 €. Su skrydžiu nuo 809 €

Kelionės programa

1 diena VILNIUS  KUTAISIS  PROMETĖJAUS URVAI  UPLISTIKHE  TBILISIS

Skrydis Vilnius - Kutaisis. Pasitikimas oro uoste. Pusryčiai antrame pagal dydį Gruzijos mieste - Kutaisyje. Vėliau kelionė link Prometėjaus urvų. Šiame urve stūkso stalagmitai, stalaktitai bei mineralinės uolienos. Pasak legendos, būtent čia Prometėjas nubaustas už tai, kad pavogė ir žmonėms perdavė dievų ugnį. Po jų kelionė link Tbilisio aplankant Uplistikhę. Tai unikalus miestas olose su išlikusia infrastruktūra. Uplistsiche uolų miestą archeologai įvardina kaip vieną iš pačių seniausių miesto tipo gyvenviečių Gruzijoje. Pirmieji žmonės čia įsikūrė apytiksliai I tūkstantmetyje prieš Kristų. Įspūdingas Uplistsiche miestas yra įkurtas uolingoje kalvoje, esančioje ant kairiojo Mtkvari upės kranto, apie 15 km. į pietryčius nuo Gori miesto. Uplistsiche minima kronikose jau ankstyvuosiuose amžiuose – jos istorija siekia 2-1 tūkstantmetį prieš Kristų. Stačioje uolinėje kalvoje įkurtos gyvenamosios patalpos ir patalpos bendruomenės veiklai užima beveik 8 hektarus, vienos su kitomis sujungtos pėsčiųjų takais. Vėliau pasieksime Tbilisį, kuriame jūsų lauks poilsis ir nakvynė viešbutyje.

2 dienaTBILISIS

Pusryčiai. Po pusryčių su gidu pradėsite pažintį su Gruzijos sostine ir didžiausiu šalies miestu – Tbilisiu, kurio pavadinimas išvertus reiškia „šiltas šaltinis“. Pirmiausia apžiūrėsite svarbiausią sakralinę vietą - pagrindinį Gruzijos pravoslavų Švč. Trejybės soborą (Sameba), didžiausią stačiatikių šventovę Gruzijoje ir visame Kaukaze, pastatytą 2004 m. ant Mtkvari (Kuros) upės kranto. 

Senamiestyje grožėsitės unikalia pastatų architektūra, kurios skiriamasis bruožas – maži, jaukūs ir gausiai bizantiškais raižiniais puošti balkonėliai, istorijos dvasią galėsite pajusti vaikščiodami jaukiomis senamiesčio gatvelėmis.

Aplankysite Metekhi Švč. Mergelės Dangun Ėmimo bažnyčią, 12 a. pastatytą Gruzijos karaliaus Šv. Demetrijaus 2-ojo. Keltuvu pakilsite ant Sololakio kalvos, kur virš miesto iškyla didinga Narikalos tvirtovė, pastatyta 4a.

Nusileidę nuo tvirtovės, apžiūrėsite vieną iš naujausių lankytinų objektų – metalo ir stiklo konstrukcijos futuristinį Taikos tiltą. Pasigrožėję miesto panorama nuo pėsčiųjų tilto, lankysite stebuklingomis ikonomis garsėjančią Siono katedrą, pastatytą 6-7a. Mtkvari upės krante.

Gidas parodys viename seniausių Tbilisio rajonų – Abanotubanio – įsikūrusį senųjų požeminių sieros pirčių kompleksą, į kurį vanduo trykšta iš terminių požeminių šaltinių. Vėliau laisvas laikas, poilsis ir nakvynė viešbutyje Tbilisyje.

3 dienaTBILISIS  ALAVERDI  TUŠETIJA (OMALO)

Pusryčiai. Šios dienos iššūkis – keliauti į sunkiausiai pasiekiamą srtitį Gruzijoje. Tai Tušetija (Tusheti) - kalnų regionas, kuris yra prieinamas tik 3-4 mėnesius per metus. Bus įveikiamos 3000 metrų aukščio kalnų perėjos, atsivers nuostabaus grožio vaizdai, o sudėtingas kelias leis jums pajusti adrenalino pojūtį (6-8 valandos kelio)!

Pakeliui užsuksime į Alaverdį. Alaverdi vienuolyną įkūrė Asirų vienuolis Yoseb Alaverdeli. Jis stiprino krikščionybę Gruzijoje ir atvyko į šią vietovę, Kahetijos regione, kadangi tai buvo pagonių religinis centras, dedikuotas Mėnuliui. Vėliau Kachetijos karalius čia pastatė katedrą, kuri šiandien žinoma Alaverdi vardu.  Tai viena didžiausių katedrų Gruzijoje.

Vėliau tęsime savo kelionę kalnų perėjomis, kurios jums paliks nepamirštamą įspūdį ir galiausia pasieksime Omalo. Čia jūsų lauks poilsis ir nakvynė svečių namuose.

4 diena TUŠETIJA (DARTLO)

Pusryčiai, o po jų visą dieną praleisime tyrinėdami mažus kalnų kaimus, kuriuose gyvenimas tebevyksta taip pat, kaip prieš 500 metų. Pageidaujantys galės tyrinėti regioną jodami ant arklių! Senovinis Dartlo  kaimas yra viena įspūdingiausių vietų Tušetijos regione. Jis išsidėstęs tarpukalnyje ir išties sunkiai pasiekiamas. Be senovinės pilies, namų ir bokštų, čia yra ir krikščioniškos šventyklos griuvėsiai. Praleidę įspūdingą dieną atokiausiame Gruzijos regione, grįšime į svečių namus, kur jūsų lauks poilsis ir nakvynė.

5 diena OMALO  ŠENAKO KAIMAS  TELAVIS

Po pusryčių keliausime į Šenaką (Shenako). Šis kaimas, kaip ir dauguma kitų Tušetijos kaimų, pasižymi įspūdinga unikalia architektūra – namais-bokštais. Šiuose pastatuose šeima ne tik gyveno – apatiniame aukšte buvo laikomi gyvuliai, o viršutiniai bokšto aukštai buvo skirti apsiginti nuo priešų. Šenako kaimelyje taip pat stovi ir viena iš dviejų Tušeti išlikusių cerkvių. Šią nuostabios architektūros Šv. Jurgio cerkvę 19-ame amžiuje pastatė rusai.

Vėliau vėl bandysime įveikti Tušetijos kalnus ir pasieksime Kahetijos regiono sostinę -  Telavį. Miestas siekia senus istorinius laikus. Pirmieji archeologiniai radiniai Telavyje datuojami bronzos amžiumi. 10-11-uose bei 17-18-uose amžiuose Telavis. Miestas yra mėgiamas ir lankomas dėl savo nuostabaus kraštovaizdžio, Erekle II-ojo namo-muziejaus, universiteto, įstabaus interjero dramos teatro, meno galerijos ir kitų objektų. Poilsis ir nakvynė Telavyje, svečių namuose.

6 dienaTELAVIS  KVARELI  GREMI  SIGNAKHI  BODBE  TBILISIS

Po pusryčių keliausime į Kvarelį, kuris garsėja savo vyno tuneliais ir gamyklomis. Čia pageidaujantys galės sudalyvauti vyno degustacijoje ir pažinti vyno gamybos proceso vingrybes.

Vėliau keliausime į Gremį. Gremi architektūrinis paminklas – karališkoji tvirtovė ir Archangelų Cerkvė – tai, kas išlikę iš 16-ame amžiuje įkurtos tvirtovės. Šį kadaise klestintį miestą ant uolėtos kalvos pastatė Karalius Levanas. 16-ame amžiuje Gremi buvo Kachetijos Karalystės sostinė su jame įkurta karališkąja rezidencija, o taip pat vienas iš gyviausių Šilko Kelio prekybos miestų.

Tęsime savo kelionę Sighnakhi miestelyje. Šis miestelis yra vadinamas „meilės miestu” arba „Gruzijos turizmo veidas”. Nedidelio Sighnaghi miestelio vietoje 18-o amžiaus antroje pusėje, Karaliaus Erekle II valdymo laikais, buvo pastatyta tvirtovė, kurios griuvėsiai išlikę iki šių dienų. Būtent jis įsakė pastatyti miestą-tvirtovę su gynybine siena, toje vietoje, kur stovėjo senoji citadelė. Tvirtovė užėmė beveik 40 hektarų žemės ploto ir buvo pajėgi priglausti visus gyventojus, priešo puolimo atveju.

Šalia šio miestelio užsuksime į Bodbe Šv. Nino vienuolyno kompleksas, Bodbe vyskupų rezidencija, yra rytų Gruzijoje, Kakheti regione, 2 km nuo Sighnaghi miesto. Čia palaidota garsioji Šv. Nino, kuri apkrikštyjo Gruziją 4a. pradžioje. Vėliau grįšime į Tbilisį, kur jūsų lauks poilsis ir nakvynė viešbutye.

7 diena TBILISIS – MTSKHETA – ANANURI   GUDAURI  KAZBEGI  TBILISIS

Pusryčiai. Išykstame į Mtskhetą. Tai senoji Gruzijos sostinė, puiki vieta pasivaikščioti senovinių pilių ir bažnyčių apsuptyje. Išvykdami iš Mtskhetos aplankysime Jvari vienuolyną. 

Pasigrožėję tykiu, ant aukštos kalvos upių santakoje stūksančiu vienuolynu ir Mtskhetos miestelio panorama  judėsime į Gruzijos šiaurę link Ananuri kaimo. Čia apžiūrėsime puikiai išsilaikiusį Ananuri tvirtovės kompleksą, kuris išsidėstęs šalia Žinvalio ežero apsupto nuostabių kalvų. Vėliau tęsite kelionę gilyn į kalnus istoriniu  Gruzijos karo keliu.  Vairuotojui dažnai teks ir pristabdyti, laviruojant tarp kelio duobių, ramiai žingsniuojančių karvių ar avių, nekreipiančių jokio dėmesio į pravažiuojančias mašinas.

Užsuksime į Gudauri, kuris yra pats populiariausias Gruzijos slidinėjimo kurortas. Šalia jos išvysite Gruzijos-Rusijos draugystės paminklą. Vėliau važiuosite link Stepantsmindos – šventojo Stepono vardu pavadinto simpatiško miestelio ir kalnų turizmo centro įsikūrusio 1740m aukštyje. Jis vis dar dažniau žinomas senuoju Kazbegio vardu.

Šis miestelis garsėja vienu gražiausiu objektu Gruzijoje – Gergečio Švč. Trejybės cerkve, pastatyta 14a. 2170m aukštyje Kazbeko kalno papėdėje. Įspūdingoje vietoje, ant stataus kalno, nuostabios gamtos apsuptyje rymanti šventovė yra tapusi neoficialiu Gruzijos simboliu, jos vizitine kortele. Po pilnos įspūdžių dienos, keliausime atgal į Tbilisį, kur jūsų lauks poilsis.

8 diena KUTAISIS – VILNIUS

Šiandien jūsų lauks skrydis namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • 7 nakvynės: 4 n. viešbutyje Tbilisyje, 2 n. svečių namuose Tušetijoje, 1 n. svečių namuose Kachetijoje;
 • Įskaičiuotas maitinimas: 6 pusryčiai, 3 vakarienės;
 • Visi pervežimai nurodyti programoje;
 • Pasitikimas oro uoste.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Skrydis nuo 160 EUR
 • Skrydis: Vilnius / Kaunas - Kutaisis – Vilnius / Kaunas (kaina apie €160 / asm.);
 • Prometėjo urvai – 3 Eur / asm.
 • Upliscichė – 2 Eur / asm.
 • Degustacija Kachetijoje – 5 Eur / asm.
 • Folklorinis šou – vakarienė Tbilisyje – 25 Eur / asm.
 • Pakilimas džipais į Gergeti bažnyčią Kazbegyje – 27 Eur / 6 asm.
 • Jodinėjimas žirgais Tušetijoje (40 Eur / asm. dienai, 20 Eur / asm. porai valandų)
 • Sieros pirčių lankymas Tbilisyje – 10 Eur / asm. (min. 4 asm.)
 • Duonos kepimo pamoka Kachetijoje – 10 Eur / asm. (min. 6 asm.)

 

 

Pastabos

 • Išvykimai garantuoti. Vadovas iš Lietuvos lydės susirinkus 10 žmonių grupei.
 • Kelionė galima 8 arba 11 dienų trukmės (papildomos 3 naktys Batumyje - 170 EUR)

2017-08-13 – 08-20 vietų yra

NUO 649,00 €

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • 7 nakvynės: 4 n. viešbutyje Tbilisyje, 2 n. svečių namuose Tušetijoje, 1 n. svečių namuose Kachetijoje;
 • Įskaičiuotas maitinimas: 6 pusryčiai, 3 vakarienės;
 • Visi pervežimai nurodyti programoje;
 • Pasitikimas oro uoste.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Skrydis nuo 160 EUR
 • Skrydis: Vilnius / Kaunas - Kutaisis – Vilnius / Kaunas (kaina apie €160 / asm.);
 • Prometėjo urvai – 3 Eur / asm.
 • Upliscichė – 2 Eur / asm.
 • Degustacija Kachetijoje – 5 Eur / asm.
 • Folklorinis šou – vakarienė Tbilisyje – 25 Eur / asm.
 • Pakilimas džipais į Gergeti bažnyčią Kazbegyje – 27 Eur / 6 asm.
 • Jodinėjimas žirgais Tušetijoje (40 Eur / asm. dienai, 20 Eur / asm. porai valandų)
 • Sieros pirčių lankymas Tbilisyje – 10 Eur / asm. (min. 4 asm.)
 • Duonos kepimo pamoka Kachetijoje – 10 Eur / asm. (min. 6 asm.)

 

 

Pastabos

 • Išvykimai garantuoti. Vadovas iš Lietuvos lydės susirinkus 10 žmonių grupei.
 • Kelionė galima 8 arba 11 dienų trukmės (papildomos 3 naktys Batumyje - 170 EUR)

Jūsų užklausa

Pasirinkite kelionės datą