Didysis Maroko Turas Ir Kulinariniai Atradimai (su Vadovu Iš Lietuvos)

+ skrydis nuo 300 €. Su skrydžiu nuo 1 494 €

Kelionės programa

1 diena Vilnius – Kasablanka

Naktį atskrisime į Kasablankos oro uostą, kur mus pasitiks mūsų partneriai ir palydės iki viešbučio. Nakvynė viešbutyje.

2 diena Kasablanka – Rabatas – Šefšauenas (pusryčiai, vakarienė)

Kasablanka – Maroko ekonomikos sostinė. Didžiausias Maroko miestas ir pagrindinis uostas yra vienas moderniausių šalies miestų. Vis dėlto, kaip ir kituose Afrikos dalyse, čia tarp didžiulių šiuolaikiškų pastatų galima rasti įsiterpusių mažučių mečečių bei spalvingų turgelių.

Po pusryčių aplankysime įspūdingą Hasano II-ojo mečetę (Hassan II Mosque)*. Šios mečetės viduje ir kieme gali sutilpti daugiau nei 100 tūkst. maldininkų, o 210 m aukščio minaretas laikomas aukščiausiu pasaulyje. Nuostabių stiklinių grindų pastatas atsuktas į Atlanto vandenyną – ošiančios bangos pritaria skambančioms piligrimų maldoms.

Vėliau keliausime į administracinę Maroko sostinę Rabatą (Rabat). Vyksime į turą po istoriniais, kultūros bei meno paskirties pastatais garsėjantį miestą ir pirmiausia apžiūrėsime karališkuosius Mechouaro rūmus (Dar el-Makhzen). Nors patys rūmai uždari lankytojams, nes juose ir šiandien gyvena karališkoji šeima, įėjimo vartai, puošti melsvais ornamentais, palieka ypatingą įspūdį – žavi jų didingumas ir prabanga. Praeisime ir senąjį tradicinį Oudajos rajoną (Kasbah of the Udayas). Siauros gatvelės ir namai, nudažyti taip, kad kurtų optines iliuzijas – vienas įdomiausių ir unikaliausių reginių Afrikoje.

Apžiūrėsime ir istorinį pastatą, kuriame palaidotas Maroko karalius ir du jo sūnūs – Mohamedo V mauzoliejų (Mausoleum of Mohammed V). Šis baltas žaliastogis (žalia – islamo spalva) statinys laikomas Aleutų dinastijos architektūros šedevru.

Tiesiai prieš mauzoliejų išvysime ir nebaigtą statyti Hasano bokštą (Hassan Tower). 1195 m. sultono Jakubo Mansuro (Yakub al-Mansour) paliepimu pradėtas statyti minaretas tuo metu turėjo būti aukščiausias pasaulyje, tačiau sultonui mirus sustojo ir statybos. Visa, kas jau buvo sukurta, taip ir liko – nebaigtas minaretas, kelios mečetės sienos ir 200 kolonų. Išvyksime į Šefšaueną. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

3 diena Šefšauenas – Fesas (pusryčiai, vakarienė)

Šiandien apžiūrėsime Šefšaueną. Šefšauenas, mažas miestelis šiaurės Maroke, turi turtingą istoriją, gražią gamtą ir nuostabią architektūrą. Bet labiausiai jis garsėja dėl savo mėlynumo – namų sienos, suoliukai, gėlių vazonėliai – viskas aplinkui mėlynos spalvos. Toks mėlynumas miestui suteikia užburiančią atmosferą. Gyventojai iki šiol reguliariai paryškina sienas mėlynai, nuo to laiko, kai pirmieji jas nudažė žydų pabėgėliai apie 1930 metais, kurie mėlyną spalvą laikė dangaus ir rojaus simboliu. Šefšaueno miestas taip pat garsėja įspūdingais audiniais ir kilimais, akį traukia originalūs ir puošnūs ornamentai. Iš čia nė vienas keliautojas neišvyksta neparagavęs tradicinio sūrio bei nepaskanavęs ožkos pieno. Išvyksime į Fesą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

Marokas2

4 diena Fesas (pusryčiai, vakarienė)

Šiandien visa diena bus skirta pažinčiai su Fesu (Fes) – dvasine Maroko sostine. Tai ne tik prestižinis religijos, bet ir politikos bei mokslo centras. Kaip ir Marakešas, Fesas laikomas vienu iš keturių „imperatoriškųjų“ Maroko miestų ir pasaulyje puikiai žinomas dėl įspūdingo kultūrinio palikimo.

Pažintį su miestu pradėsime pasivaikščiodami po viduramžius menančią Mediną. Didžiulė senoji miesto dalis, kurią sudaro tūkstančiai siauručių gatvelių, užburia savo autentiškumu, judrumu, kvapais ir, žinoma, spalvingumu. Pirmiausia apžiūrėsime Medinos viduryje esančias Altarinos (Al-Attarine Madrasa) ir Bou Inanijos (Bou Inania Madrasa) madrasas – unikalias arabiškas mokslo įstaigas. Pirmoji, 1325 m. įkurta madrasa buvo statyta kaip papildoma patalpa netoli buvusia didesniam pastatui. Ji išsiskiria nuostabiu architektūros ir puošybos stiliumi: raižytas tinkas ir puikus kedro kietmedis dera tarpusavyje ir kuria idiliško jaukumo aliuziją. Antroji, Bou Inanija, išsiskiria ypatinga marinidine architektūra ir tuo, kad turi minaretą – ji buvo statyta ne tik kaip mokslo įstaiga, bet ir kaip mečetė. Ilgainiui ši madrasa tapo vienu svarbiausių Maroko religinių taškų ir „užsidirbo“ Didžiosios Mečetės vardą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

5 diena Fesas – Mideltas – Erfudas – Merzouga (pusryčiai, vakarienė)

Šiandien iš paties ryto vyksime į Erfudą (Erfoud). Miestas gana gerai žinomas pasaulyje, nes jo apylinkės, primenančios Marsą, naudotos marsaeigių bandymuose. Pakeliui pravažiuosime Mideltą (Midelt), kuris, kaip sufleruoja jo pavadinimas, yra pačiame Maroko centre. Išsidėstęs tarp didžiulių Atlaso kalnų masyvų, miestas yra svarbus Maroko agrokultūros centras. 

Marokas3

Nuo Midelto kelias vingiuoja link Er Rašidijos (Errachidia), jaukaus prancūzų įkurto miestelio, atverdamas nuostabius Atlaso kalnų vaizdus.  Išvysite Zizo upės (Ziz River) suformuotą slėnį, dramatiškai įsiliejusį į dykumas ir sudarantį „koridoriaus“ vaizdą. Keliaujant atsiveriantis vaizdas užgniaužia kvapą! Vakarop atvyksime į Merzougą (Merzouga), čia įsikursime nuostabiame palapinių miestelyje. Taip pat šioje įspūdingoje palei dykumą išsiplėtusioje vietovėje mūsų lauks ir vakarienė. Nakvynė patogioje palapinėje.

6 diena Merzouga – Tinghiras – Ouarzazate (pusryčiai, vakarienė)

Anksti ryte galėsime pasimėgauti auksiniu saulėtekiu dykumoje. Dar daugiau unikalumo šiam rytui suteiks neeilinė transporto priemonė – josime kupranugariais per didžiules smėlio kopas, žinomas Šebi Ergo (Erg Chebbi) vardu. Tai vienas iš dviejų Sacharoje esančių smėlynų, kurio kopų aukštis siekia net 150 m aukštį. Pasigrožėję nuostabiu saulėtekiu ir papusryčiavę vyksime į Uarzazatą (Ouarzazate). Keliausime itin vaizdingu maršrutu Atlaso kalnais. Kelias tęsiasi nuo Kazbos iki Dadeso upės kanjono (Dades River canyon), toliau iki žymaus Tinghiro miesto (Tinghir), kurį supa nepakartojamai gražios apylinkės. Aplankysime Todros kanjoną (Todgha Gorge), vieną įspūdingiausių Maroko vietų. Kelių šimtų metrų ilgio Todros tarpeklio sienos eina siauryn, tuo pačiu į viršų stiebiasi net iki 300 m aukščio. Nuostabaus grožio raudonos kalnų olos – itin mėgstama turistų vieta puikioms nuotraukoms. Pakeliui taip pat galėsime pasigrožėti rožių slėniu (Valley of Roses), kuris garsus jame auginamomis itin aromatingomis rožėmis „Rosa damascena“ ir iš rožių žiedlapių gaminamu tualetiniu vandeniu. Atvykus į Uarzazatą lauks vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

Marokas4

7 diena Ouarzazate – Ait Benhaddou – Marakešas (pusryčiai, vakarienė)

Sočiai papusryčiavę leisimės į pažintį su Uarzazatu (Ouarzazate). Tai – pietų Maroko sostinė, esanti 1160 m virš jūros lygio, o ją puošia Atlaso kalnų peizažas. Miestas išsiskiria jam būdinga gynybine architektūra ir gausybe tvirtovių. Mūsų lauks intriguojanti kelionė prie itin garsaus marokietiško kaimelio Ait Benhado (Ait Benhaddou) upės slėnio pakraštyje. Tai visame Maroke žinomas, grožiu išsiskiriantis, ochros spalvos berberų kaimelis, įtrauktas į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą.

Šis miestas sukurtas kaip viena didelė tvirtovė, tačiau po kiekvienos liūties po truputį griūna, tad dauguma jo gyventojų vis dažniau keliasi į kitoje upės pusėje esantį modernesnį miestelį.

Vis dėlto, vaikštant šios tvirtovės gatvėmis dar galėsime sutikti vietinių ir pasigrožėti unikaliu jų gyvenimu – teigiama, kad dar mažiausiai dešimt šeimų gyvena pačiame forte. Dėl ypatingai išraiškingo kraštovaizdžio ne vienas režisierius nusprendė čia įgyvendinti savo idėją. Šiame slėnyje nufilmuota „Gladiatoriaus“, „Mumijos“, "Persijos princo" ir kt. filmų scenų – šis faktas į įspūdingąjį Ait Benhado miestą traukia ir populiariosios kultūros mėgėjus. Vakare tęsime kelionę, pravažiuosime pro Tizi n/Tichka perėją (2270 m). 

Marokas5

Atvyksime į Marakešą. Marakešas (Marakech) – Atlaso kalnų papėdėje įsikūręs miestas, dėl savo pastatų spalvos dar vadinamas rožiniu arba raudonuoju. Tai ketvirtas pagal dydį ir vienas iš keturių „imperatoriškųjų“ Maroko miestų, pastatytų Berberų imperijos. Kiek mažiau nei prieš tūkstantmetį įkurtas Marakešas labai greitai tapo vienu svarbiausių šalies komercinių, kultūrinių ir religinių centrų, 1960–1970-aisiais buvo geriau žinomas kaip „hipių meka“, o šiandien yra vienas labiausiai turistų lankomų miestų pasaulyje. Užsuksime į žymiąją Marakešo Džema el Fna aikštę (Jemaa el-Fna), kuri tikrai nepalieka abejingų. Tai miesto širdis – čia tiesiog ant grindinio įsikūrę gyvačių kerėtojai, istorijų pasakotojai, kvepalų, vaistinių žolelių ir prieskonių pardavėjai, šou rengia ugnies rijikai. Čia kepama mėsa, žuvis, susitinka ir vakarieniauja vietiniai gyventojai, o naktį aikštė pabunda ir čia galima sutikti akrobatų, būrėjų, muzikantų bei pasakotojų. Marokiečiai Džema El Fna aikštę vadina didžiausiu pasaulyje barbekiu po atviru dangumi. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

8 diena Marakešas – Essaouira (pusryčiai, vakarienė)

Po pusryčių mūsų lauks apžvalginė ekskursija po Marakešą. Šis karališkas, rytų prabanga tviskantis miestas ilgą laiką buvo šalies sostinė, tad jame gausu įvairiausių muziejų, architektūros paminklų ir, žinoma, religinių relikvijų. Pirmiausia stabtelėsime prie Kutubijos mečetės (Koutoubia Mosque), kurios įspūdingas minaretas laikomas Marakešo simboliu. Pasakojama, kad imperijos klestėjimo laikais keturi minaretą puošę gaubliai buvo pagaminti iš gryno aukso. Įdomu, kad 77 m aukščio minareto langai pastatyti taip, jog neleistų jame esančiam žmogui matyti kas dedasi Karaliaus Haremuose.

Apžiūrėję raudonų plytų milžiną, būtinai pasivaikščiosime Marakešo medinoje (Medina of Marrakech). Tai unikali seniausia miesto dalis, kurią išraizgę daugybė mažų gatvelių. Jose triūsia amatininkai – odininkai, kilimų audėjai, juvelyrai... Nors visas Marakešas alsuoja imperatoriška istorija, būtent UNESCO saugomoje Medinoje galima pajusti tikrąją prabėgusių amžių dvasią. Seni pastatai, nesibaigiantis šurmulys, besimainančios ryškios spalvos ir gausybė unikaliausio marokietiško paveldo – visa tai palieka neišdildomą įspūdį. Aplankysime vieną gražiausių Marakešo objektų –  Majorelle botanikos sodą (Jardin Majorelle)*.

Marokas6

Apžiūrėsime Bahijos rūmus (Bahia Palace), įsikūrusius jazminais ir apelsinų žiedais kvepiančiuose soduose. Tai išskirtinis marokietiškos architektūros ir dekoravimo meno pavyzdys. Gerai iki šių dienų išsilaikę rūmų kambariai stebina savo elegantišku dekoru, kuriam sukurti buvo naudojamas auksas, oniksas ir marmuras. Vakarop išvyksime į Essaouirą poilsiui prie jūros. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

9-10 diena Essaouira (pusryčiai, vakarienė)

Poilsis prie jūros Essaoiroje. Laisvu laiku siūlome susipažinti su marokietiškos virtuvės paslaptimis ir sudalyvauti maisto gaminimo kursuose.* Šalis pažįstama ne tik po ją keliaujant, stebint vietinių gyventojų kasdieną, bet ir ragaujant tai šaliai būdingą maistą. Siūlome save išbandyti marokietiškos virtuvės kursuose! Išvyka į prieskonių ir daržovių turgų su virtuvės šefu padės neapsigauti, renkantis prieskonius ir sudedamąsias dalis Tagine troškiniui, marokietiškiems saldumynams, sužinosite, kuo Maroko virtuvė skiriasi nuo kitų Rytų šalių virtuvių, ką turime bendro.

Marokas7/kluster]

11 diena Essaouira – Kasablanka (pusryčiai)

Šiandien po pietų atsisveikinsime su saulėtuoju Maroku. Tikimės, kad išpildėme visus Jūsų lūkesčius ir mielai lauksime Jūsų kitose mūsų kelionėse!

12 diena Kasablanka – Vilnius

Skrydis namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • Lietuvis kelionės vadovas;
 • Pasitikimas ir pagalba oro uoste;
 • Maitinimas kelionės metu: 10 pusryčių ir 9 vakarienės;
 • Apgyvendinimas: 5 naktys 3* viešbučiuose turo metu, 3 naktys 4* viešbutyje poilsio metu, 1 naktis tradiciniame riade, 1 nakvynė palapinėje dykumoje;
 • Pervežimai turo metu pagal programą;
 • Angliškai kalbantis vietinis gidas kelionės metu;
 • Įėjimo kainos į turistines vietas, išvardintas kelionės aprašyme (išskyrus * pažymėtus objektus).

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Skrydis nuo 300 EUR
 • Tarptautinis skrydis Vilnius – Kasablanka – Vilnius (su persėdimu), kaina nuo 300 EUR/asm.;
 • Kelionės draudimas;
 • Pasirinktinai: įėjimas į Hassano II-ojo mečetę Kasablankoje 12 EUR/asm.;
 • Majorelle botanikos sodas 7 EUR/asm.;
 • Jojimas kupranugariais dykumoje (apie 25 EUR/asm.);
 • Maisto gaminimo kursai (apie 60-80 EUR/asm.);
 • Kurorto mokesčiai Essaouiroje (apie 1,68 EUR/asm./dienai).

Pastabos

 • Išvykimas su vadovu iš Lietuvos garantuotas susirinkus ne mažiau kaip 10 keliautojų.
 • Vienviečio kambario priemoka 210 EUR.
 • Vykstant į Maroką būtinas pasas, galiojantis dar 6 mėnesius po kelionės pabaigos. Vizos nereikalingos.

2018-04-16 – 04-27 vietų yra

NUO 1 194,00 €

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • Lietuvis kelionės vadovas;
 • Pasitikimas ir pagalba oro uoste;
 • Maitinimas kelionės metu: 10 pusryčių ir 9 vakarienės;
 • Apgyvendinimas: 5 naktys 3* viešbučiuose turo metu, 3 naktys 4* viešbutyje poilsio metu, 1 naktis tradiciniame riade, 1 nakvynė palapinėje dykumoje;
 • Pervežimai turo metu pagal programą;
 • Angliškai kalbantis vietinis gidas kelionės metu;
 • Įėjimo kainos į turistines vietas, išvardintas kelionės aprašyme (išskyrus * pažymėtus objektus).

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Skrydis nuo 300 EUR
 • Tarptautinis skrydis Vilnius – Kasablanka – Vilnius (su persėdimu), kaina nuo 300 EUR/asm.;
 • Kelionės draudimas;
 • Pasirinktinai: įėjimas į Hassano II-ojo mečetę Kasablankoje 12 EUR/asm.;
 • Majorelle botanikos sodas 7 EUR/asm.;
 • Jojimas kupranugariais dykumoje (apie 25 EUR/asm.);
 • Maisto gaminimo kursai (apie 60-80 EUR/asm.);
 • Kurorto mokesčiai Essaouiroje (apie 1,68 EUR/asm./dienai).

Pastabos

 • Išvykimas su vadovu iš Lietuvos garantuotas susirinkus ne mažiau kaip 10 keliautojų.
 • Vienviečio kambario priemoka 210 EUR.
 • Vykstant į Maroką būtinas pasas, galiojantis dar 6 mėnesius po kelionės pabaigos. Vizos nereikalingos.

Jūsų užklausa

Pasirinkite kelionės datą