Belizas Ir Jukatanas (su Dainiumi Kinderiu)

+ skrydis nuo 1 050 €. Su skrydžiu nuo 3 017 €

Kelionės programa

Balto smėlio paplūdimiai, spindinčiai skaidrus vanduo, sodriai žalios džiunglės, slepiančios senosios Majų civilizacijos miestų palikimą... Visa tai rasime Karibų jūros pakrantės juosiamame Belize. Drąsiai drauge leiskimės į kelionę, į kurią kadaise keliavo lietuvių geografas Kazys Pakštas, svajojęs šioje šalyje įkurti „atsarginę Lietuvą – Dausuvą“. Derindami poilsį su pažinimo džiaugsmu aplankysime ne tik vieną nuostabiausių kampelių, bet pažinsime ir vieną seniausių pasaulio istorijos palikimų.

1 diena KANKUNAS 

Vakare atskrisime į Kankuno oro uostą, kur mus pasitiks kelionės organizatoriaus partneriai. Kartu su kelionės vadovu važiuosime į viešbutį miesto centre. Laiką pirmosios dienos vakarą skirsime poilsiui po ilgos kelionės. Galbūt norėsite pailsėti patogiame viešbutyje, o gal savarankiškai pradėti pažintį su nuostabių paplūdimių kurortu, palydėti saulę vaikščiodami žydra Karibų jūros pakrante?.. Nakvynė viešbutyje.

2 diena  KANKUNAS – ČETUMALIS – ORENDŽ VOLK TAUNAS 

Papusryčiavę leisimės į kelionę Jukatano pusiasaliu – viena įspūdingiausių senųjų civilizacijų gyvavimo teritorijų. Kirtę Meksikos–Belizo pasienį, atvyksime į ketvirtą pagal dydį Belizo miestą – Orendž Volk Tauną (Orange Walk). XIX a. į šią teritoriją iš Meksikos pradėjo keliauti metisai, kartu atsinešę daugybę tradicijų, išlikusių iki pat šių dienų. Viena svarbiausių – cukranendrių pramonė, tad Orange Walk neretai vadinamas „cukraus miestu“. Vakare įsikursime nuostabios gamtos apsuptyje esančiame viešbutyje, kur ir pernakvosime.

3 diena  ORENDŽ VOLK TAUNAS – LAMANAJUS – SHIPYARD 

Po pusryčių keliaujame į netoliese esantį Lumanajaus archeologinį draustinį (Lamanai), iki kurio privažiavimas - tik džiunglių upe su valtimis. Tai azartiška ir smagi kelionė greitaeigiu kateriu per vingiuojančią džiunglių upę. Lamanajaus komplekse aplankome 3 piramides, nuo kurių atsiveria fantastiški vaizdai į Belizo džiungles.

Ši vieta ypač svarbi majų istorijoje, kadangi Lamanajus buvo vienas pagrindinių majų centrų. Dabar čia - tik kelios trobelės, rami upė, žalios džiunglės ir daug tylos.

Po valandos plaukimo išlipsime Shipyard kaimelyje. Mus pasitiks tik kelios trobelės, rami upė, žalios džiunglės ir daug tylos. Tai ypatinga vieta vien dėl to, kad čia vis dar gyvena menonitai – religinė bendruomenė, atsikėlusi į Belizą XX a. viduryje. Vis dėlto atrodys, kad grįžome į praeitį, bent jau XIX a.: pagrindinis šių žmonių transportas – vežimaičiai ir karietos, traktoriai, tačiau ir tie su geležiniais ratais. Žmonės čia rengiasi senoviniais rūbais ir patys juos siuvasi. Per daug į jų uždarą pasaulį nesiveršime, nuvažiavę į parduotuvę galėsime ramiai pasižiūrėti į jų gyvenimą iš arčiau. Įdomu, kad kadaise tai buvo vienas pagrindinių Majų civilizacijos centrų, kur klestėjo didžiulis miestas ir prekyba. Ši etninė grupė paliko įspūdingą šventovių ir piramidžių kompleksą, kurį taip pat būtinai apžiūrėsime: Kaukės šventyklą (Mask Temple), Jaguaro šventyklą (Jaguar temple) ir Mezoamerikos piramidę (High Temple). Vakare, autentiškai nakvynei grįšime į Orendž Valk Tauną. Nakvynė viešbutyje.

4 diena  ORENDŽ VOLK TAUNAS - ŠUNANTUNIČAS - SAN IGNACIJUS - KARAKOLIS 

Šiandien po pusryčių vėl leisimės į kelią – paliksime rytinę Belizo dalį ir traksime į vakarinę, kur pirmiausia stabtelėsime prie Šunantuničo piramidės (Xunantunich). Tai senovės Majų miesto liekanos Kajo (Cayo) rajone, visai netoli Gvatemalos sienos, kurio viršūnėje kadaise, stebėdamas Belizą ir Gvatemalą iš aukštai saulėgrąžas aižė Kazys Pakštas. Dabartinis šios vietos pavadinimas jukatekų ir mopanų kalbomis reiškia „akmeninė moteris“. Jis kilo dėl legendos apie moterį, besivaidenančią ant piramidės laiptų.

 

Pateksime į Šunantuničą tik senu keltu irdamiesi siaura upe. Pagrindinė šio miesto dalis užima 2,6 kv. km. teritoriją. Pasivaikščiosime po 6 dideles aikštes, apsuptas 26 įspūdingų, apgriuvusių, senovę menančių piramidžių ir rūmų. Svarbiausia jų – beveik 40 m aukščio Kukulkano piramidė, kitaip vadinama El Kastilijo (El Castillo). Tai ketursienė, iš visų pusių laiptuota piramidė, kurios šiaurinius laiptus puošia plunksnuotųjų gyvačių skulptūros, išryškėjančios tik pavasario ir rudens lygiadienių metu.

Pasižvalgę po šį senovinį kompleksą tęsime kelionę į Belizo džiungles. Pakeliui pravažiuosime ir vieną svarbiausių Belizo pramonės centrų San Ignasijų (San Ignacio). Čia veikia maisto, medienos kirtimo ir apdirbimo pramonės, žmonės verčiasi žemės ūkiu ir, žinoma, turizmu. Mieste yra ne vienas universitetas, kelios kolegijos, veikia didžiulė ligoninė. Galiausiai pasieksime dienos kulminacija tapsiantį Karakolį (Caracol) – senovinio Majų miesto liekanas. Klestėjęs klasikiniu Majų laikotarpiu, tai buvo vienas didžiausių šios etninės grupės miestų.

1937 m. čia atrastas išlikęs akropolis, tačiau svarbiausia miesto puošmena – Dangaus šventykla Caana. Tai beveik 44 metrų aukščio statinys – didžiausia ir įspūdingiausia Majų piramidė visame Belize. Įspūdingos gamtos prieglobstyje šiandien liksime vakaroti ir praleisti naktį. Nakvynė viešbutyje.

5 diena  KARAKOLIS - BLUE HOLE NACIONALINIS PARKAS – HOPKINS 

Nubudus ryte mūsų lauks dar viena įspūdinga diena – keliausime į Belizo pietryčius. Pakeliui sustosime  turistų ypač pamėgtame Blue Hole Nacionaliniame parke (St. Herman‘s Blue Hole National Park), kuriame pusvalandį praleisime Hermano urve ir šalia esančiame natūraliame vandens telkinyje, dėl savo žydrynės vadinamame Blue Hole. Iš Hermano urvo teka požeminė upė, jos „luboms“ įgriuvus atsirado įgriuva, kuri dabar – viena populiariausių vietų Belize. Čia galėsime ne tik pasigrožėti įspūdingais gamtos dariniais, bet ir išsimaudyti – atsigaivinti prieš tolesnę kelionę.

Pailsėję keliausime į džiungles: sodrias, žalias, šlapias, pilnas egzotiškų ir keisčiausių augalų. Aplankysime pirmąjį pasaulyje Jaguarų rezervatą (Jaguar Preserve), įkurtą Majų kalnuose, kur neaukštos kalvos vingiuoja per mažai saulės matančias tankias džiungles.

Žvalgydamiesi aplink grožėsimės aštriaspygliais bambukais, pikantiškomis gėlytėmis, vadinamomis „karštosiomis lūpomis", daugybe lianų, palmių ir kitokių augalų. Būtinai stabtelėsime ir prie džiunglių tankmėje įstrigusio lėktuvo, kuris čia liko po prieš 20 metų įvykusios katastrofos. 

Žygis po džiungles – nesudėtingas, truks apie 2 val. ir vaikščiosime puikiai įrengtais takais. Po šio įspūdžių kupino pasivaikščiojimo apsilankysime ir Sittee River kaime, į kurį iš pradžių kėlėsi visi vergai. Nameliai, jų aplinka labai primena Afrikos vaizdus, o upėje plaukiojantys krokodilai kaitina fantaziją. Nakvynei vyksime į Hopkins, garsėjantį Garifuna kultūra, paplūdimiais ir Karibų dvasia. Nakvynė viešbutyje.

 

6-7 dienos  HOPKINS 

Hopkins – paplūdimyje įsikūręs kaimelis. Patys beliziečiai teigia, kad tai Garifuna etninės kultūros žmonių gyvenvietė, turinti netgi nacionalinę šventę – Hopkins dieną, kai visame mieste skamba būgnų muzika, o ceremonijos gali tęstis iki pat aušros. Čia mus pasitiks draugiški, paslaugūs vietiniai gyventojai, mažos suvenyrų parduotuvėlės, jaukūs vietiniai barai. Laikas bus laisvas, skirtas Jūsų poilsiui. Taip pat galėsite rinktis kelionės vadovo siūlomas ekskursijas: plaukiojimą po salas ir paviršinį nardymą bei kelionę Beždžionių upe (Monkey river) – plaukimą valtimi per džiunglių upę, pilną gyvybės ir pasivaikščiojimą džiunglių takais. Nakvynės viešbutyje. 

8 diena  HOPKINS – BELIZAS – ČETUMALIS 

Sočiai pasistiprinę vėl leisimės į kelią – grįšime į Meksiką, Četumalį. Pakeliui trumpam stabtelėsime didžiausiame šalies mieste – Belize (Belize city). Belizo upės žiotyse, prie Karibų jūros klestintis miestas – pagrindinis šalies uostas, kuriame gausu ne tik lankytinų objektų. Daug svarbiau pasivaikščioti pagrindinėmis miesto gatvėmis ir siauručiais skersgatviais – paprastas beliziečių gyvenimas, šypsenomis ir žibančiomis akimis pasitinkantys vietiniai, autentiška Karibų dvasia alsuojantys pastatai, mažutės krautuvėlės bei skanaus maisto kavinukės abejingų nepaliks. Vakarop pasieksime Četumalį, kur liksime nakvynei. Nakvynė viešbutyje.

9 diena ČETUMALIS – PLAYA DE CARMEN 

Papusryčiavę paliksime Četumalį – keliausime į ateinančių penkių mūsų kelionės dienų poilsio vietą – Playa del Carmen. Kažkada buvęs mažas žvejybos kaimelis, dabar tai viena nuostabiausių pasaulio vietų, kurią renkasi nardymo entuziastai ir keliautojai, išsiilgę neapsakomo grožio vaizdų.

Laikas čia neprailgs, nes idiliškas šio pasaulio kampelio grožis tiesiog užburia: balto smėlio paplūdimiai, nulinkusios palmės, žydras šiltas vanduo, gardus maistas ir nuostabūs vietiniai gyventojai skaidrins kiekvieną dieną. Jei kartais pabostų gulėti paplūdimyje ir džiaugtis saulės voniomis, vos už kelių šimtų metrų pasieksite pėsčiųjų alėją, kurioje išsidėsčiusios mielos vietinių parduotuvėlės, įvairiausi barai ir restoranai.

Raskite laiko aplankyti golfo aikštyną, sužaisti golfo partiją su šiam žaidimui atsidavusiais keliautojais ir vietiniais, pasižvalgykite po antikinį Majų palikimą, pamojuokite žaismingoms beždžionėlėms, besikarstančioms medžių viršūnėmis – juk tokie pojūčiai ir veikla tikrai ne patys kasdieniškiausi! Nakvynė viešbutyje.

10-12  PLAYA DE CARMEN 

Mėgaujantis „viskas įskaičiuota“ maitinimo privalumais, rekomenduojame aplankyti golfo aikštyną, sužaisti golfo partiją su šiam žaidimui atsidavusiais keliautojais ir vietiniais, pasižvalgykite po antikinį Majų palikimą, pamojuokite žaismingoms beždžionėlėms, besikarstančioms medžių viršūnėmis – juk tokie pojūčiai ir veikla tikrai ne patys kasdieniškiausi!

13 diena KANKUNAS - VILNIUS 

Šiandien atsisveikinsime su nuostabiuoju Meksikos kurortu, pamosime ranka už nugaros likusiam Belizui ir keliausime į oro uostą, kur mūsų lauks skrydis namo. Tikimės, kad šios atostogos ir poilsis žydrojoje Karibų jūros pakrantėje paliko Jums tik pačius geriausius įspūdžius! Lauksime Jūsų kitose mūsų kelionėse!

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos turo metu (keliauja iš Lietuvos)
 • vietinio gido paslaugos;
 • 8 nakvynės 3-4* viešbučiuose turo metu;
 • 4 nakvynės pasirenktame viešbutyje poislio metu.
 • programoje nurodytas maitinimas: 12 pusryčių, 6 pietūs,
 • 4 naktys su AI (viskas įskaičiuota) maitinimu;
 • įėjimo bilietai į lankomus objektus ;
 • visi pervežimai turo metu pagal programą;
 • aprašyme nurodyta ekskursinė programa.        

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Skrydis nuo 1050 EUR
 • tarptautinis skrydis Vilnius – Kainūnas - Vilnius (kaina apie ~1050 EUR);
 • medicininių išlaidų draudimas užsienyje;
 • papildomai siūlomos ekskursijos ir pramogos programoje pažymėtos *:
 • asmeninės išlaidos;
 • arbatpinigiai.        

Pastabos

 • Minimalus keliautojų skaičius  – 10. Nesusirinkus grupei ir keliautojams sutikus, kelionė bus organizuojama be kelionės vadovo iš Lietuvos.
 • Kelionės vadovas pasitinka vietoje.
 • Kelionės tipas: kelionė su vadovu iš Lietuvos.    

2017-11-17 – 11-30 vietų yra

NUO 1 967,00 €

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos turo metu (keliauja iš Lietuvos)
 • vietinio gido paslaugos;
 • 8 nakvynės 3-4* viešbučiuose turo metu;
 • 4 nakvynės pasirenktame viešbutyje poislio metu.
 • programoje nurodytas maitinimas: 12 pusryčių, 6 pietūs,
 • 4 naktys su AI (viskas įskaičiuota) maitinimu;
 • įėjimo bilietai į lankomus objektus ;
 • visi pervežimai turo metu pagal programą;
 • aprašyme nurodyta ekskursinė programa.        

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Skrydis nuo 1050 EUR
 • tarptautinis skrydis Vilnius – Kainūnas - Vilnius (kaina apie ~1050 EUR);
 • medicininių išlaidų draudimas užsienyje;
 • papildomai siūlomos ekskursijos ir pramogos programoje pažymėtos *:
 • asmeninės išlaidos;
 • arbatpinigiai.        

Pastabos

 • Minimalus keliautojų skaičius  – 10. Nesusirinkus grupei ir keliautojams sutikus, kelionė bus organizuojama be kelionės vadovo iš Lietuvos.
 • Kelionės vadovas pasitinka vietoje.
 • Kelionės tipas: kelionė su vadovu iš Lietuvos.    

Jūsų užklausa

Pasirinkite kelionės datą