Talinas - Gotlando sala - Pernu

Naujiena!
Papildoma nuolaida perkant internetu ‑2%
  • Trumpa kelionė laivu į kitokią, neatrastą Švediją
  • Sostinė Visbis - įspūdingas viduramžių miesto senamiestis, apjuostas akmenine 3,5 km ilgio gynybine siena, su daugybe bažnyčių ir vikingų laikų istorija
  • Norintys galės aplankyti Forio salą su nepakartojama gamta, įžymiomis pakrantės uolomis (gamtos sukurtomis akmenų skulptūromis) ir režisieriaus I. Bergmano palikimu;
  • Galimybė paragauti Gotlando mėlynojo sūrio, šviežios, rūkytos ar sūdytos žuvies, Gotlando alaus ir kitų skanėstų
     

Talinas - Gotlando sala - Pernu

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Latviją, Estiją. Atvykstame į Taliną. Apžvalginė ekskursija autobusu: Kadriorgo parkas ir rūmai, kuriuos XVIII a. pastatė ir įrengė Rusijos caro Petro Didžiojo pavedimu. Tai buvusi imperatoriškoji vasaros rezidencija. Rūmų ekspozicijoje galima išvysti XVI–XX a. Vakarų Europos ir Rusijos meno kūrinių. Pravažiuojame Piritos buriavimo centrą. Ekskursijos tęsinys pėsčiomis po Talino senamiestį, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą: Tompea pilis, kurioje įsikūręs Estijos parlamentas, ir Hermano bokštas, A. Nevskio ortodoksų katedra, XIII a. gotikinė Domo katedra, apžvalginės aikštelės, nuo kurių atsiveria nuostabus vaizdas į Talino įlanką ir senamiestį, „Trumpoji koja”, miesto rotušė, „bandelių” skersgatvis, miesto amatininkų ir „Juodagalvių” gildijos pastatai, „Storosios Margaritos” bokštas. Esant galimybei, lankomas „Hidrolėktuvų uosto“ muziejus*. Tai interaktyvus unikalios koncepcijos jūrų muziejus, supažindinantis lankytojus su senąja vandens ir oro technika. Laisvas laikas. Vakare kruiziniu laivu išplaukiame į Gotlando salą Švedijoje. Laive veikia sauna, vaikų žaidimo kambarys, parduotuvė, kavinės, restoranai, diskoteka, naktinis klubas. Nakvynė laivo kajutėse.

2 diena. Pusryčiai. Aplaukiame į Gotlandą. Gotlando sala yra didžiausia sala Baltijos jūroje, turinti nepaprastai įvairią gamtą bei nemažai istorinių objektų. Apžvalginė ekskursija po salos sostinę Visbį - viduramžių miestą, išsaugojusį savo unikalų senamiestį, įtrauktą į UNESCO paveldo sąrašą. Apžiūrime 3,5 km ilgio akmeninę sieną su bokštais, juosiančią žiedu visą senamiestį, Parako bokštą, Šv. Marijos katedrą, Šv. Mikalojaus bažnyčios griuvėsius, Almedalen parką, pasivaikštome senamiesčio gatvelėmis su gražiais spalvotais namukais, jachtų prieplauka. Laisvas laikas. Pageidaujantiems siūlome išvyką autobusu į Forio salą** (ekskursija anglų kalba). Autobusas nuveš Jus į “senąjį uostą” - Almedaleną. Ekskursijos metu pravažiuosite derlingas apylinkes. Šiauriausiame Gotlando kaime, Foriosund, nedideliu keltu maždaug per 10 minučių kartu su autobusu persikelsite į mažą Forio salą. Forio yra moreninių lygumų sala, daugiausiai apaugusi retais pušynais. Didžiąją jos dalį sudaro pelkėtos vietos, mažai dirbamos žemės. Digerhuvud ir Langhammars vietovėse galima pamatyti Raukus (klintinius darinius, vėjo ir oro suformuotus iš klintinio akmens ir išlikusius kaip natūralios skulptūros). Forio yra įžymaus Švedijos kino režisieriaus Ingmaro Bergmano gimtinė. Bergmanas, įkvėptas nuostabios šios salos gamtos, čia pastatė keletą filmų. Grįžus iš ekskursijos po Forio salą, lietuvių kalba bus pravesta trumpa ekskursija po Visbio senamiestį. Laisvas laikas. Vakare kruiziniu laivu išplaukiame į Taliną. Laive veikia sauna, vaikų žaidimo kambarys, parduotuvė, kavinės, restoranai, diskoteka, naktinis klubas. Nakvynė laivo kajutėse.

3 diena. Pusryčiai. Atplaukiame į Taliną. Keliaujame per Estiją. Atvykstame į Pernu – Estijos vasaros sostinę prie Baltijos jūros. Pernu garsus savo smėlio paplūdimiais ir mėlyna jūra. Kurorto centre galima susipažinti su  miesto Rotuše, Jekaterinos bažnyčia, seniausiu miesto pastatu – Raudonuoju bokštu, Talino vartais, Šv. Elžbietos bažnyčia. Trumpas sustojimas ir laisvas laikas Pernu. Toliau kelionė per Estiją, Latviją. Vakare grįžtame namo.


Į kelionės kainą įskaičiuota

kelionė autobusu; 2 nakvynės C kategorijos kelto kajutėse be lango ; kelionės vadovo paslaugos; ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas.


Į kelionės kainą neįskaičiuota

(*) – bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos ~ 20 EUR; (**) – ekskursija į Forio salą ( anglų kalba) : suaugusiems- 69 EUR, vaikams 6-17m – 35 EUR, vaikams iki 5m. – nemokamai. 2 pusryčiai ir 1 vakarienė kelte ( privaloma) : suaugusiems – 56 EUR; vaikams 12-17m. – 30 EUR; vaikams 6-11m. – 21 EUR; medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.


Pastabos

vakarienė kelte bus 2017.07.10 ir 2017.08.06d.; pirkdami kelialapį, reikalaukite šios kelionės atmintinės; objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda; pasikeitus keltų linijų tvarkaraščiams,kelto išplaukimo ir atplaukimo vieta ir laikas gali keistis; kelionių organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės ir priemokų kainą, jeigu keltų kompanija keičia kainas.


Kelionės priemokos

2 pusryčiai ir 1 vakarienė kelte suaugusiam (privaloma)56,00 €
2 pusryčiai ir 1 vakarienė kelte vaikui 12-17 m. (privaloma)30,00 €
2 pusryčiai ir 1 vakarienė kelte vaikui 6-11 m. (privaloma)21,00 €
Papildoma vakarienė kelte suaugusiam34,00 €
Papildoma vakarienė kelte vaikui 12-17m.16,00 €
Papildoma vakarienė kelte vaikui 6-11m.11,00 €

Papildomai pasirenkamos ekskursijos ir pramogos

Forio sala suaugusiems ( anglų k.)69,00 €
Forio sala vaikams 6-17m. (anglų k.)35,00 €

Medicininių išlaidų draudimas

Medicininių išlaidų draudimas senjorui (61-70 m.)6,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (71-75 m.)11,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (76-80 m.)16,00 €
Medicininių išlaidų draudimas suaugusiam (26-60 m.)4,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui (4-10 m.)4,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui / jaunimui (11-25 m.)3,00 €

Nuolaidos

10 asmenų grupei - 10-ajam asmeniui-99%
9 asmenų grupei - 9-ajam asmeniui-80%
8 asmenų grupei - 8-ajam asmeniui-65%
7 asmenų grupei - 7-ajam asmeniui-50%
6 asmenų grupei - 6-ajam asmeniui-35%
5 asmenų grupei - 5-ajam asmeniui-25%
4 asmenų grupei - 4-ajam asmeniui-10%
Keliaujantiems ketvirtą ir daugiau kartų-15%
Keliaujantiems trečią kartą-10%
Keliaujantiems antrą kartą-5%
Senjorams (nuo 65 m.)-10%
Vaikams nuo 13 m. ir studentams-5%
Jaunavedžiams-10%

Nuolaidos nesumuojamos, keliautojai gali rinktis didžiausią jiems tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionės priemokoms.

Atmintinė

IŠVYKIMAS: Iš Kauno, Vilniaus, Panevežio arba Šiaulių (priklausomai iš kurio miesto susirenka daugiau keliautojų), Klaipėdos*, Kryžkalnio*, Alytaus*, Marijampolės*. Į kelionę iš Vilniaus ir iš Kauno išvykstama anksti ryte, tarp 3:00 ir 6:00 val., iš Klaipėdos*, Kryžkalnio* – 2-3 val., iš Alytaus*, Marijampolės* - 1-1,5 val. anksčiau. Informaciją apie tikslų išvykimo į kelionę laiką, vietą ir kelionių organizatoriaus atstovo kontaktinę informaciją (telefono numerį ir elektroninio pašto adresą), kurie turistui padėtų susisiekti su kelionių organizatoriumi nenumatytais atvejais, likus 2-3 dienoms iki kelionės galite rasti mūsų interneto svetainėje (žr. „Išvykimo laikai“) arba sužinoti agentūroje, kurioje užsisakėte kelionę. Likus 1 dienai iki kelionės išvykimo informaciją gausite ir SMS žinute. Į išvykimo vietą prašome atvykti ne vėliau kaip 10 min. iki išvykimo ir nevėluoti. Jeigu turistas neatvyksta nustatytu laiku, už pasekmes atsako jis pats.

* Yra papildomų sąlygų – pervežimų paslaugos teikiamos už papildomą mokestį. Išsamią informaciją apie pervežimų sąlygas ir kainas rasite interneto svetainėje www.guliveriokeliones.lt

AUTOBUSAS: Patogus turistinės klasės autobusas, kuriame yra WC, garso ir vaizdo aparatūra, oro vėdinimo sistema. Autobusui judant, keleivių saugumo labui, griežtai draudžiama vaikščioti ar stovėti autobuso salone. Autobuse griežtai draudžiama rūkyti ir gerti stiprius alkoholinius gėrimus. Tualetu autobuse galima naudotis tik ekstra atveju, nes tualeto talpa yra ribota, taigi – būkite supratingi! Pageidautina, kad kelionės autobusu bagažo svoris vienam asmeniui neviršytų 25 kg. Daiktus pakuokite taip, kad būtų patogu kelionės metu, kadangi beveik viską turėsite laikyti autobuso bagažinėje, o su savimi pasiimsite tik pačius būtiniausius reikmenis.

Autobusuose, kuriuose įrengtas karšto vandens aparatas, karštas vanduo tiekiamas tik autobusui sustojus! ​Karšto vandens kiekis ribotas. 

Nepalikite be priežiūros vertingų daiktų autobuse. Turto vagystės ar sunaikinimo dėl nusikalstamos trečiųjų asmenų veiklos atveju nei kelionės organizatorius, nei transporto paslaugų teikėjas atsakomybės neprisiima.

Turistai  gali pasirinkti preliminarią vietą autobuse užsakymo metu. Tikslią vietą autobuse pagal konkretaus autobuso planą galite sužinoti likus 2-3 dienoms iki kelionės (kreipkitės į kelionių agentūrą, kurioje užsisakėte kelionę).

KELIONĖS EIGA:

Keliaujant autobusu kas 2,5 – 3,5 val. numatyti ~ 20 min. trukmės sustojimai. Pietų metu stojama 45 min. – 1 val. poilsiui.

Keltas iš Talino  išplaukia ~ 21:00 val., atplaukia į Gotlandą ~ 10:30 val.

Keltas iš Gotlando išplaukia ~20:30 val. , atplaukia į Taliną ~ 11:45 val.

Autobusas į salą nekeliamas.

APGYVENDINIMAS:

Kelionės metu plaukiančiuose keltuose yra švediško stalo restoranas, a la carte restoranai, kavinės, barai, diskoteka, kazino, parduotuvės, sauna ( mokama), konferencijų centras, vaikų žaidimų kambarys. Kelto kajutės yra kelių kategorijų.

C kategorijos kajutė be lango ( 2 denis ) – skirtos 2-4 asmenims. Kajutėje yra dvi apatinės ir dvi viršutinės miegamosios vietos, WC,dušas.

KELIONĖS DOKUMENTAI:

Lietuvos Respublikos piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė, galiojantys visos kelionės metu. Rekomenduojama į kelionę vykti su asmens dokumentu, kuris galioja bent 3 mėnesius po kelionės pabaigos. 
Rekomenduojame į kelionę pasiimti asmens dokumento kopiją.

Nepilnamečiai iki 18 metų gali keliauti laivu-keltu tik su tėvais arba lydinčiu asmeniu, ne jaunesniu negu 25 metų.

Daugiau informacijos rasite http://keliauk.urm.lt/index.php/titulinis/isvykstantiems

Sienų kirtimo ir pasų kontrolės tvarka Šengeno erdvei nepriklausančių valstybių piliečiams (ne Lietuvos piliečiams) yra kitokia. Daugiau informacijos: www.urm.lt

Nepilnamečiams iki 18 metų, keliaujantiems be tėvų ar su vaiką lydėti įgaliotais asmenimis, raštiško tėvų sutikimo nereikia, jeigu vaikas vyksta į Šengeno erdvei priklausančią valstybę.

KELIONĖS DRAUDIMAS:

Vykstantiems į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinosios medicinos pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose, draudimo bendrovių atstovybėse, arba pirkdami kelionę mūsų biuruose ar internetu.

Mūsų partneris – ADB „Gjensidige“ (www.gjensidige.lt). Užsisakius mūsų siūlomą draudimą, turistas apdraudžiamas būtinosios medicinos pagalbos ir repatriacijos išlaidų draudimu (100 000 EUR). Apsidraudusių turistų draudimo polisą kelionės metu turi kelionės vadovas.

Draudimo taisyklės: https://sales.gjensidige.lt/public_uploads/T061Rules20160101.pdf

Vykstant į Europos Sąjungos šalis bei į Norvegiją, Islandiją, Lichtenšteiną ar Šveicariją rekomenduojame turėti ir Europos sveikatos draudimo kortelę. Ši kortelė leidžia lengviau naudotis valstybinių ligoninių paslaugomis ir užtikrina, kad už medicinos pagalbos paslaugas mokėsite tą pačią kainą kaip ir vietiniai gyventojai. Kortelė neužtikrina nemokamų paslaugų, negalioja sveikatos priežiūros paslaugoms privačiose įstaigose ar repatriacijos išlaidoms dengti, pvz., jei turite grįžti namo greitosios pagalbos oro transportu. Daugiau informacijos: http://ehic.europa.eu

Rekomenduojame apsidrausti neįvykusios kelionės draudimu, kuris padės išvengti nuostolių, susijusių su keliautojo negalėjimu išvykti į kelionę arba jai nutrūkus dėl nuo keliautojo nepriklausančių aplinkybių. Neįvykusios kelionės draudimas apima pagrindines rizikas, dėl kurių keliautojas negali išvykti į kelionę arba turi nutraukti kelionę: paties asmens ar artimo giminaičio mirtis arba netikėta sunki, gyvybei pavojinga liga ar trauma prieš pat kelionę ar kelionės metu; prieš pat kelionę ar kelionės metu prarastas turtas; vykstant į kelionės išvykimo vietą įvykęs eismo įvykis ir kt. Neįvykusios kelionės atveju draudikas kompensuoja faktiškai sumokėtą kelionės kainą, o nutrūkusios kelionės atveju – grįžimo į Lietuvą išlaidas arba kitas draudiko patvirtintas kelionės išlaidas.

Mūsų partneris – ADB „Gjensidige“ (www.gjensidige.lt). Apsidrausti ADB „Gjensidige“ neįvykusios kelionės draudimu galima:

Likus ne trumpesniam kaip 30 kalendorinių dienų laikotarpiui iki kelionės pradžios;

Jei kelionė rezervuota likus trumpesniam kaip 30 kalendorinių dienų laikotarpiui iki kelionės pradžios, tai neįvykusios kelionės draudimo sutartis turi būti pasirašyta tuo pat metu (tą pačią dieną) kaip ir kelionės pirkimo (rezervavimo) sutartis.

Draudimo taisyklės: https://sales.gjensidige.lt/public_uploads/T061Rules20160101.pdf

Įsigydami kelionės draudimą kelionių agentūrose prašykite, kad darbuotojai supažindintų su draudimo taisyklėmis.

KELIONĖS METU REKOMENDUOJAME TURĖTI:

* pledą, nedidelę pagalvėlę poilsiui autobuse;
* patogią avalynę (ekskursinės kelionės dalies metu reikės nemažai vaikščioti); kelionei autobusu rekomenduojame turėti šlepetes;
* patogius drabužius (lengvus, medvilninius), galvos apdangalą, šiltesnių drabužių;
* maudymosi kostiumėlį, rankšluostį, šlepetes ( jei eisite į sauną laive);
* higienos priemones: dantų pastą ir šepetėlį, muilą, šampūną, drėgnų servetėlių ir kt.;
* nedidelę kuprinę išvykoms ir ekskursijoms;
* medikamentų, kuriuos pastoviai vartojate (kelionės metu ligos gali paūmėti); vaistų nuo skausmo, peršalimo, vidurių užkietėjimo, virškinamojo trakto sutrikimų; pleistrų, kojų sąnarių tinimą ir skausmą malšinančio tepalo;
* siūlų, adatą, žirkles;
* plaukų džiovintuvą, jei kelionės metu jis jums būtinas;
* maisto ir gėrimų kelionės pradžiai.

PINIGAI:

Eurai (EUR) - jais galėsite atsiskaityti arba pasikeisti į reikiamą valiutą visos kelionės metu. Turėkite eurų mažesnės vertės banknotais.

Latvijos valiuta: euras (EUR)
Latvijoje: pietūs ~ 10–20 EUR, sriuba ~ 5 EUR; taurė vyno ar alaus ~ 3-5 EUR; kava, arbata ~ 2-3 EUR.

Estijos valiuta: euras (EUR)
Estijoje: pietūs ~ 10-20 EUR; taurė vyno ar alaus ~ 3-5 EUR; kava, arbata ~ 2-4 EUR.

Švedijos valiuta: Švedijos krona (SEK); 1 EUR ~ 9 SEK. Švedijos kronų rekomenduojame įsigyti Lietuvoje arba galima pasikeisti kelte.
Švedijoje: pietūs ~ 200-250 SEK; taurė vyno ar alaus ~ 50-80 SEK; kava, arbata ~ 30-50 SEK.

MOKAMI OBJEKTAI:

Mokamiems objektams reikia turėti apie 20 eurų.

Pasirenkamoms ekskursijoms ir pramogoms reikia turėti apie 69 eurų papildomai.

TalineHidrolėktuvų uosto“ muziejus : suaugusiems ~ 14 EUR, vaikams 9-18m. , studentams ~ 6 EUR, vaikams iki 8 m. – nemokamai, vietinio gido paslaugos – 1 EUR.

 

PAPILDOMOS PASIRENKAMOS EKSKURSIJOS IR PRAMOGOS

Išvyka į Forio salą.  
Vietinis autobusas nuveš Jus į “senąjį uostą”  Almedaleną. Ekskursijos metu pravažiuosite derlingas salos apylinkes. Šiauriausiame Gotlando kaime  Farosund nedideliu  mažu automobiliniu keltu maždaug per 10 minučių kartu su autobusu persikelsite į Forio salą. Forio yra moreninių lygumų sala, daugiausiai apaugusi retais pušynais. Didžiąją salos dalį sudaro pelkėtos vietos, mažai dirbamos žemės. Saloje yra ypatinga smėlio zona - Ullahau. Digerhuvud ir Langhammars vietovėse galima pamatyti Raukus (klintinius darinius, vėjo ir oro suformuotus iš klintinio akmens ir stovinčius kaip natūralios skulptūros). Forio yra įžymaus Švedijos režisieriaus Ingmano Bergmano gimtinė. Bergmanas, įkvėptas nuostabios šios salos gamtos, čia pastatė keletą savo filmų.

Ekskursijos trukmė - 6 valandos, įskaitant pietūs!
Išvykimas – 11 val.
Ekskursijos kalba – anglų.

Kaina asmeniui ~69 EUR, vaikams 6-17m. -35 EUR, vaikams iki 5m. – nemokamai.

Mokamų objektų bilietų kaina gali keistis; tikslių mokamų objektų kainų teiraukitės kelionės vadovo kelionės metu.

Asmeninėms išlaidoms pinigų pasiimkite pagal savo poreikius.
Daugelyje lankomų šalių galima išsigryninti pinigus bankomatuose ir atsiskaityti tarptautinėmis mokėjimo kortelėmis (Visa, Master Card, Euro Card, American Express). Už mokamus objektus ekskursijų metu kortelėmis mokėti negalima.

KITA INFORMACIJA:

Rekomenduojame pasikonsultuoti su gydytoju dėl profilaktikos priemonių, kelionės metu padėsiančių išvengti virškinamojo trakto negalavimų, susijusių su pasikeitusiu maistu ar mitybos įpročiais. Vykstant į Europos šalis skiepai  nėra privalomi. Skiepais pasirūpinti ir už juos susimokėti turi pats turistas. Išsamesnės informacijos teiraukitės paskambinę į Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir AIDS centrą, tel. (8 5) 230 0125 arba interneto svetainėje www.ulac.lt.

Saugokite asmeninius daiktus ir dokumentus. Rekomenduojame nelaikyti visos pinigų sumos vienoje vietoje. Patartina nesivežti trapių ir dūžtančių daiktų.

Linkime gerai pasiruošti kelionei!

 

RAŠYTI ATSILIEPIMĄ

Šiuo metu šiai kelionei atsiliepimų nėra.

Jūsų užklausa

Dažniausiai užduodami klausimai