Rumunija - Vengrija

Organizuojama grupėms pageidaujant.

Rumunija - Vengrija

1 diena Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją. Trumpa ekskursija viename seniausių, Kazimiero Didžiojo statytų miestų – Liubline. Čia 1569 m. buvo pasirašyta Liublino Unija. Ekskursija po Liublino senamiestį: Karališkieji tribunolo rūmai, Domininkonų bažnyčia, miesto katedra. Apžiūrėsime renesansinę Liublino pilį. Esant galimybei, aplankysime Šv. Trejybės koplyčią, garsėjančią kunigaikščio Jogailos užsakyta bizantine tapyba. Nakvynė viešbutyje.

2 diena Pusryčiai. Vykstame į Vengriją. Aplankome originalius Miškolc Tapolca terminius baseinus*, įrengtus stalaktitų ir stalagmitų urvuose. Vėliau trumpa pažintis su Šiaurės Vengrijos miesteliu Tokajumu,  garsėjančiu čia gaminamais vynais “Tokaji“. Pageidaujantiems – garsiųjų vynų, kurie buvo tiekiami net Rusijos imperatoriaus stalui, degustavimas*. Kelionė per Vengriją, Rumuniją.  Nakvynė viešbutyje.

3 diena Pusryčiai. Vykstame į Huneduarą, kur aplankome nuostabią Transilvanijos Hunyad pilį* . Anot legendos, šioje XV a. pilyje buvo kalinamas grafas Drakula. Vykstame į Sibiu miestą, kuris įkurtas romėnų gyvenvietės Sibinum vietoje. Jaukios senamiesčio gatvelės, gynybiniai bokštai ir sienos, juosiančios miestą, buvę amatininkų gildijų pastatai ir bažnyčios. Tai vienas nuostabiausių ir geriausiai išlikusių Rumunijos senamiesčių. Pakeliui į kalnų kurortą sustosime saksų viduramžių mieste - Brasove, kuriame aplankysime Rotušės aikštę, XIV a. pastatytą Juodąją bažnyčią ir kitas įžymybes. Nakvynė viešbutyje.

4 diena Pusryčiai. Diena Sinajos kurorte Karpatų kalnuose, kuris įsikūręs beveik 1000 metrų virš jūros lygio. Šis kurortas ne veltui vadinamas karališkuoju. Jame XIX a. antroje pusėje buvo pastatyti Peles rūmai*, kuriuose ilsėdavosi karaliaus Karolio I-ojo šeimos nariai, o N.Čeušesku valdymo laikotarpiu 160 kambarių rūmai buvo skirti diktatoriaus ir jo svečių poilsiui. Čia viešėjo JAV prezidentai Ričardas Niksonas, Džeraldas Fordas, palestiniečių lyderis Jasiras Arafatas ir daugelis kitų. Šiuo metu rūmuose įrengtas muziejus, kurį galėsime aplankyti. Keltuvu* pakilsime į daugiau kaip 2000 m aukščio Furnikos kalno viršukalnę, nuo kurios atsiveria nuostabūs vaizdai. Norintys galės pasivaikščioti kalnų takais. Pageidaujantiems apsilankymas garsiajame Sinajos vienuolyne*, kuriame šiuo metu gyvena apie 20 ortodoksų vienuolių. Vakare Jūsų lauks rumuniškas vakaras*, kurio metu, skambant nacionalinei muzikai ir dainoms, galėsite pasivaišinti puikiais patiekalais ir vynu. Nakvynė viešbutyje.

5 diena Pusryčiai. Vaizdingomis vietovėmis, besigrožėdami kalnais, slėniais ir serpantinais atvyksime į Bran, kur stūkso įspūdinga, XIV amžiuje pastatyta Drakulos pilis. Apsilankysime pilyje*, galėsime įsigyti gražių ir nebrangių suvenyrų su Drakulos simbolika.  Vykstame į Grafo Drakulos gimtąjį miestą Sigišuarą. Šis saksų XII – XVII a. ant Trnavos upės kranto pastatytas miestas šiuo metu saugomas UNESCO. Aplankysime senamiestį, gynybinius įtvirtinimus, laikrodžio bokštą*, XIV a. pastatytą Drakulos namą, kuriame šiuo metu veikia puikus restoranas. Nakvynė viešbutyje.

6 diena Pusryčiai. Kelionė per Rumuniją, Vengriją. Vykstame į Vengrijos baroko sostinę Ėgerį, garsėjančią savita architektūra, vyno gamybos tradicijomis. Ekskursija po miestą: didinga pilis*, menanti šalies gynėjų patriotizmą, Ištvano aikštė, turkų valdymo laikotarpio simbolis - Minaretas, kurio aukštis siekia 40 metrų, antra pagal dydį Vengrijos bazilika. Laisvas laikas. Išvykstame iš Vengrijos. Nakvynė viešbutyje.

7 diena Pusryčiai. Kelionė per Lenkiją. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.


Į kelionės kainą įskaičiuota

kelionė autobusu; 6 nakvynės su pusryčiais viešbučiuose; kelionės vadovo paslaugos; ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas.


Į kelionės kainą neįskaičiuota

(*) - bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos ~ 120 EUR; medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.


Pastabos

pirkdami kelialapį, reikalaukite šios kelionės atmintinės; objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; muziejuose ir kituose mokamuose objektuose, kelionės vadovas ekskursijų neveda.


Kelionės priemokos

Vienvietis kambarys73,00 €

Medicininių išlaidų draudimas

Medicininių išlaidų draudimas senjorui (61-70 m.)9,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (71-75 m.)15,00 €
Medicininių išlaidų draudimas suaugusiam (26-60 m.)6,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui (4-10 m.)6,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui / jaunimui (11-25 m.)5,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui iki 3 m.15,00 €

Nuolaidos

10 asmenų grupei - 10-ajam asmeniui-99%
9 asmenų grupei - 9-ajam asmeniui-80%
8 asmenų grupei - 8-ajam asmeniui-65%
7 asmenų grupei - 7-ajam asmeniui-50%
6 asmenų grupei - 6-ajam asmeniui-35%
5 asmenų grupei - 5-ajam asmeniui-25%
4 asmenų grupei - 4-ajam asmeniui-10%
Keliaujantiems ketvirtą ir daugiau kartų-15%
Keliaujantiems trečią kartą-10%
Keliaujantiems antrą kartą-5%
Senjorams (nuo 65 m.)-10%
Vaikams nuo 13 m. ir studentams-5%
Jaunavedžiams-10%

Nuolaidos nesumuojamos, keliautojai gali rinktis didžiausią jiems tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionės priemokoms.

Atmintinė

ATMINTINĖ TURISTUI, VYKSTANČIAM Į KELIONĘ  RUMUNIJĄ-VENGRIJĄ 7 D.

 

IŠVYKIMAS: Iš Kauno, Vilniaus, Alytaus arba Marijampolės, Klaipėdos*, Šiaulių*, Panevėžio*, Kryžkalnio*. Į kelionę iš Vilniaus ir iš Kauno išvykstama anksti ryte, tarp 3:00 ir 6:00 val., iš Klaipėdos*, Šiaulių*, Panevėžio*, Kryžkalnio* – 2–3 val. anksčiau. Informaciją apie tikslų išvykimo į kelionę laiką ir vietą, kelionių organizatoriaus atstovo kontaktinę informaciją (telefono numerį ir elektroninio pašto adresą), kurie turistui padėtų susisiekti su kelionių organizatoriumi nenumatytais atvejais, 2–3 dienos prieš kelionę galite rasti mūsų interneto svetainėje (žr. „Išvykimo laikai“) arba sužinoti agentūroje, kurioje užsisakėte kelionę. Į išvykimo vietą prašome atvykti ne vėliau kaip 10 min. iki išvykimo ir nevėluoti. Jeigu turistas neatvyksta nustatytu laiku, už pasekmes atsako jis pats.

* Yra papildomų sąlygų – pervežimų paslaugos teikiamos už papildomą mokestį. Išsamią informaciją apie pervežimų sąlygas ir kainas rasite interneto svetainėje www.guliveriokeliones.lt

 

AUTOBUSAS: Patogus turistinės klasės autobusas, kuriame yra WC, karšto vandens aparatas, garso ir vaizdo aparatūra, oro vėdinimo sistema. Autobusui judant, keleivių saugumo labui, griežtai draudžiama vaikščioti ar stovėti autobuso salone. Autobuse griežtai draudžiama rūkyti ir gerti stiprius alkoholinius gėrimus. Tualetu autobuse galima naudotis tik ekstra atveju, nes tualeto talpa yra ribota, taigi – būkite supratingi! Karštas vanduo autobuse tiekiamas tik autobusui sustojus! Pageidautina, kad kelionės autobusu bagažo svoris vienam asmeniui neviršytų 25 kg. Daiktus pakuokite taip, kad būtų patogu kelionės metu, kadangi beveik viską turėsite laikyti autobuso bagažinėje, o su savimi pasiimsite tik pačius būtiniausius reikmenis.

Nepalikite be priežiūros vertingų daiktų autobuse. Turto vagystės ar sunaikinimo dėl nusikalstamos trečiųjų asmenų veiklos atveju nei kelionės organizatorius, nei transporto paslaugų teikėjas atsakomybės neprisiima.

 

KELIONĖS EIGA:

Keliaujant autobusu kas 2,5–3,5 val. numatyti ~ 20 min. trukmės sustojimai. Pietų metu stojama 45 min.–1 val. poilsiui.

Keliaujant autobusu, į viešbučius nakvynei atvykstama tarp 20:00 ir 24:00 val. Rytais iš viešbučių išvykstama 7:00–9:00 val. (po pusryčių); jei pusryčiai programoje nenumatyti, galimas ankstesnis išvykimas.

Jei pažintinių-poilsinių kelionių metu dalis nakvynių būna viename viešbutyje, tuomet į ekskursijas išvykstama 7:00–9:00 val. (po pusryčių) ir grįžtama iki 19:00–21:00 val. (vakarienei), priklausomai nuo ekskursinės programos intensyvumo ir trukmės.

 

APGYVENDINIMAS:

Pasaulyje nėra vieningos apgyvendinimo įstaigų klasifikavimo sistemos, todėl, priklausomai nuo šalies, yra taikomi skirtingi vienodų kategorijų viešbučių standartai.

Kataloge aprašytų kelionių metu turistai apgyvendinami 3*, 2* arba „turistinės klasės“ viešbučiuose. Jei kelionės metu yra numatyta daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorijos gali skirtis (t. y. tos pačios kelionės metu galimi skirtingų kategorijų viešbučiai).

„Turistinė klasė“ – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai arba pensionai, kurių patogumai (tualetas, dušas arba vonia) gali būti kambaryje arba bendri dviem kambariams. Kai kur gali būti balkonas, televizorius, telefonas.

Triviečių ir vienviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas, o kai kurie viešbučiai jų visai neturi. Jei turistas vyksta vienas ir neperka vienviečio kambario, jis, esant galimybei, yra apgyvendinamas su kitais grupės turistais 2-viečiame arba 2-viečiame su pristatoma lova kambaryje.   

Turistinės klasės viešbučiuose pusryčiai gali būti kontinentiniai arba švediškas stalas. Esant ankstyvam išvykimui iš viešbučio, gali būti pateikiamas pusryčių paketas.

Pastaba: standartiniame dviviečiame kambaryje, priklausomai nuo viešbučio išplanavimo, gali būti viena dvigulė arba dvi atskiros lovos. Ne visi viešbučiai yra įrengę triviečius kambarius, todėl užsakius vietą trečiam ar ketvirtam asmeniui, dviviečiame kambaryje pastatoma papildoma lova, sofa, sulankstoma lova arba sulankstomas fotelis.

Maitinimas: Pusryčiai – kontinentiniai.

KELIONĖS DOKUMENTAI:

* Lietuvos Respublikos piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė, galiojantys visos kelionės metu. Rekomenduojama į kelionę pasiimti asmens dokumento kopiją.

Sienų kirtimo ir pasų kontrolės tvarka Šengeno erdvei nepriklausančių valstybių piliečiams (ne Lietuvos piliečiams) yra kitokia. Daugiau informacijos rasite: http://keliauk.urm.lt/index.php/titulinis/isvykstantiems

Nepilnamečiams iki 18 metų, keliaujantiems be tėvų ar su vaiką lydėti įgaliotais asmenimis, raštiško tėvų sutikimo nereikia, jeigu vaikas vyksta į Šengeno erdvei priklausančią valstybę.

* Vykstant į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse.

* Trumpam vykstant į Europos Sąjungos šalis bei Norvegiją, Islandiją, Lichtenšteiną galioja Europos sveikatos draudimo kortelė, tačiau ji nepadengia pargabenimo į Lietuvą išlaidų.

* Rekomenduojama apsidrausti neįvykusios kelionės draudimu, kuris padės išvengti nuostolių, susijusių su keliautojo negalėjimu išvykti į kelionę. Neįvykusios kelionės draudimas apima pagrindines rizikas, dėl kurių gali neįvykti kelionė - paties asmens ar artimų šeimos narių liga ar mirtis, prieš pat kelionę prarastas turtas.

* Įsigydami kelionės draudimą kelionių agentūrose ar draudimo kompanijose, prašykite, kad darbuotojai supažindintų su draudimo taisyklėmis bei įteiktų atmintinę apdraustajam ir nurodytų kontaktinį telefono numerį, kuriuo reikėtų kreiptis nelaimės atveju, užregistruoti draudiminį įvykį.

 

KELIONĖS METU REKOMENDUOJAME TURĖTI:

* pledą, nedidelę pagalvėlę;

* patogią avalynę (ekskursinės kelionės dalies metu reikės nemažai vaikščioti); kelionei autobusu rekomenduojame turėti šlepetes;
* Patogūs drabužiai - lengvi, medvilniniai; polietileninį apsiaustą nuo lietaus (su skėčiu kalnuose vaikščioti labai nepatogu).

* higienos priemones:  dantų pastą ir šepetėlį, muilą, šampūną, tualetinio popieriaus, drėgnų servetėlių, kt.;

* nedidelę kuprinę išvykoms ir ekskursijoms;

* maudymosi kostiumą, paplūdimio rankšluostį;

* medikamentų, kuriuos pastoviai vartojate (kelionės metu ligos gali paūmėti); vaistų nuo skausmo, peršalimo, vidurių užkietėjimo, virškinamojo trakto sutrikimų; pleistrų, kojų sąnarių tinimą ir skausmą malšinančio tepalo; apsauginį kremą nuo saulės;
* siūlų, adatą, žirkles;
* plaukų džiovintuvą (jei kelionės metu jis jums būtinas);
* puodelį ir šaukštelį, cukraus, arbatos, kavos, popierinių servetėlių (autobuse yra karšto vandens aparatas);
* maisto kelionei (fasuotų sriubos ruošinių, džiovintų vaisių, rūkytų, vytintų ir vakuuminiu būdu įpakuotų mėsos bei sūrio gaminių, konservų, duonos);
* mineralinio vandens ir vaisvandenių kelionės pradžiai.

 

PINIGAI: 
* Turėti kiekvienos šalies smulkių pinigų (gėrimams, tualetui ir kt.). 
Eurai (EUR) – jais galėsite atsiskaityti arba pasikeisti į reikiamą valiutą visos kelionės metu. Turėkite eurų mažesnės vertės banknotais.

Lenkijos zlotai: 1 PLN ~ 0,24 EUR; Lenkijos zlotų patariame nusipirkti Lietuvoje.

Lenkijoje: higienos reikmėms ~ 5 PLN; jei ketinate valgyti Lenkijos pakelės užkandinėse reikės ~ 30 PLN asmeniui.

Rumunijos lėja: (RON) 1 EUR ~ 4,3 RON.

Vengrijos forintai: 1 HUF ~ 0,0032 EUR.

 

Mokamiems objektams reikia turėti apie 120 eurų.

Mokamų objektų bilietų kainos gali keistis: nurodytos kainos suaugusiems; vaikams ir senjorams taikomos nuolaidos; tikslių mokamų objektų kainų teiraukitės kelionės vadovo.

Lenkija

Liublino pilis: suaugusiems ~ 10PLN; vaikams iki 16 m. – 8,5 PLN;

Šv. Trejybės koplyčia: suaugusiems - 11 PLN; vaikams iki 16 m. - 9 PLN.

Vengrija

Vyno degustacija ~3800 - 4500 HUF;

Miškolc Tapolca terminiai baseinai ~ 2500 - 3000 HUF;

Egerio pilis ~ 1400 HUF.

Rumunija

Hunyad pilis ~ 20 RON, studentams ir senjorams virš 65 (reikalingi pažymėjimai) ~ 5 RON;

Brašove juodoji bažnyčia suaugusiems ~ 6 RON, vaikams iki 12 metų ~ 3 RON;

Peleš rūmai suaugusiems ~ 20 RON,  vaikams iki12  metų ~ 12 RON;

Keltuvas į Furnikos kalno viršukalnę ~ 30-50 RON;

Tradicinis rumuniškas vakaras ~ 26-35 EUR;

Bran pilis suagusiems ~ 25 RON, senjorams virš 65 metų ~ 20 RON, studentams ir moksleiviams (reikalingas pažymėjimas) ~ 15 RON,

vaikai iki 5 m ~ 10 RON; fotografavimas - 20 RON.

Sinajos vienuolynas ~ 5 RON;

Sigišuara Laikrodžio bokštas suaugusiems ~ 8 RON; vaikams iki 12 m. ~ 2 RON.

* Asmeninėms išlaidoms pinigų pasiimkite pagal savo poreikius.

KITA INFORMACIJA:

 

Rekomenduojame pasikonsultuoti su gydytoju dėl profilaktikos priemonių, kelionės metu padėsiančių išvengti virškinamojo trakto negalavimų, susijusių su pasikeitusiu maistu ar mitybos įpročiais.

Vykstant į Europos šalis skiepai  nėra privalomi. Skiepais pasirūpinti ir už juos susimokėti turi pats turistas. Išsamesnės informacijos teiraukitės paskambinę į Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir AIDS centrą, tel. (8 5) 2159273 arba interneto svetainėje www.ulac.lt.

Saugokite asmeninius daiktus ir dokumentus. Rekomenduojame nelaikyti visos pinigų sumos vienoje vietoje.
Patartina nesivežti trapių ir dūžtančių daiktų.
 

Linkime gerai pasiruošti kelionei į Rumuniją!

 

RAŠYTI ATSILIEPIMĄ

Šiuo metu šiai kelionei atsiliepimų nėra.

Jūsų užklausa

Dažniausiai užduodami klausimai