Poilsis prie Adrijos jūros – neatrastoji Umbrija (pažintinė - poilsinė)

Populiari kelionė!
5 nakvynės kurorte prie Adrijos jūros!
Papildoma nuolaida perkant internetu -2 %
  • 5 nakvynės viešbutyje su pusryčiais ir vakarienėmis viename iš Riminio Rivjeros kurortų!
  • Galimybė pakilti į Piz Boe viršukalnę (3150 m.) ir pasigrožėti nuostabiu Dolomitinių Alpių kraštovaizdžiu.
  • Nemokama popietinė išvyka į vieną mažiausių valstybių Europoje – San Marino Respubliką ir Riminio kurortą.
  • Įdomios pasirenkamos išvykos į gražiausius Umbrijos miestus.
  • Įsimintina pramoga – teatralizuota vietinių sūrių ir vynų degustacija. 

Poilsis prie Adrijos jūros – neatrastoji Umbrija (pažintinė - poilsinė)

1 diena Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Čekiją. Nakvynė viešbutyje Čekijoje.

2 diena Pusryčiai. Vykstame į Insbruką, kalnais apsuptą Tirolio regiono sostinę, įsikūrusią Ino upės slėnyje. Kiekvieną keliautoją žavi snieguotų Alpių fone įsikūręs spalvingas senamiestis, kurio gatvelėse su arkadomis kvepia kava ir cinamonu. Insbrukas iš kitų Austrijos miestų išsiskiria namais, kurie išpuošti daugybe erkerių. Pats įspūdingiausias tokio tipo namas ir vienas iš Insbruko simbolių yra „Auksinis stogelis“, kurį puošia virš 2000 paauksuotų čerpių. Ekskursijos metu aplankysime Šv. Jokūbo katedrą, Imperatoriškuosius rūmus, pasivaikščiosime senamiesčio gatvelėmis, pasigrožėsime miesto panorama nuo Ino upės krantų. Laisvu laiku galėsite aplankyti Tirolio liaudies meno muziejų**, Imperatoriškąją bažnyčią-mauzoliejų ir senąją rotušę, iš kurios bokšto atsiveria nuostabi panorama. Tęsiame kelionę per Austriją, Italiją. Nakvynė viešbutyje prie Trento.

3 diena Pusryčiai. Dolomitų keliu vykstame pro Selos kalnų masyvą į vieną aukščiausių Italijoje Pordoi kalnų perėją (2240 m). Keltuvu kylame* į Pordoi viršūnę (2950 m), kalnų takeliais pasiekiame Piz Boe viršukalnę (3150 m). Čia galėsime pasivaikščioti ir pasigrožėti nuostabiu kraštovaizdžiu bei aukščiausia Dolomitinių Alpių viršukalne Marmolada (3343 m) ir kitomis Selos kalnų masyvo viršukalnėmis. Po pietų vaizdingu keliu vykstame pro didžiausią Italijoje Gardos ežerą, kuris yra visiškoje kalnų bei vešlios augmenijos apsuptyje. Važiuojant grožėsimės nepaprasto grožio gamta, kerinčiais ežero pakrantės vaizdais bei žaviais itališkais miesteliais, įsikūrusiais ant ežero kranto. Gardos regionas žymus net tik vaizdingais ežero pakrante besidriekiančiais kurortais, gerai išvystyta turizmo infrastruktūra, bet ir čia gaminamais alyvuogių aliejais bei vynais. Vykstame į viešbutį viename iš Riminio Rivjeros kurortų. Vakarienė ir nakvynė.   

4 diena Pusryčiai. Laisvas laikas poilsiui prie Adrijos jūros. Pageidaujantiems – popietinė nemokama išvyka į San Marino Respubliką ir Riminį. San Marinas – tai viena mažiausių valstybių Europoje, įsikūrusi ant vaizdingo Titano kalno. Šią valstybę, įkurtą Šventojo Marino IV a., sudaro sostinė San Marinas ir aštuoni ant atskirų kalnų įsikūrę miesteliai. Apžvalginė ekskursija po San Marino miestą, įtrauktą į UNESCO pasaulinio paveldo sąrašą: tvirtovė, katedra, Laisvės aikštė, kurioje įsikūrę San Marino valstybės rūmai, bei siaurų gatvelių labirintai. Laisvas laikas, kurio metu galėsite pasivaikščioti istorinėmis miesto gatvelėmis, įsigyti suvenyrų bei papietauti. Vykstame į Riminį – vieną populiariausių kurortų Italijoje, kuris išaugo iš nedidelės romėnų gyvenvietės Ariminum, įkurtos 268 metais pr. Kr. Iki mūsų dienų Riminis išsaugojo daugybę senovės Romos ir viduramžių paminklų. Pažintinės ekskursijos metu apžiūrėsime miestą valdžiusių kunigaikščių Malatestos šventyklą, valdžios rūmus, trijų kankinių aikštę bei Šv. Augustino bažnyčią. Grožėsimės pagrindiniu miesto simboliu ir seniausiu statiniu mieste – Augusto Triumfo arka bei imperatoriaus Tiberijaus statytu tiltu. Grįžtame į viešbutį. Vakarienė ir nakvynė.    

5 diena Pusryčiai. Laisvas laikas poilsiui prie Adrijos jūros. Pageidaujantiems - dienos išvyka** į Perudžą, Asyžių ir Gubijų. Vykstame į Umbrijos regiono sostinę Perudžą. Tai viduramžių miestas, įkurtas ant kalvos, ir galintis pasigirti dailiu senamiesčiu. Pažintis su miestu: XIII a. įkurtas universitetas, rotušė, didžiausia Umbrijos Šv. Dominyko gotikinė bažnyčia, Didysis fontanas. Laisvas laikas, kurio metu galėsite pasivaikščioti senovinėmis siauromis grįstomis gatvelėmis, apsilankyti Nacionalinėje galerijoje** ar vienuolyne įkurtame archeologijos muziejuje**, kuriame eksponuojami priešistoriniai, etruskų ir romėnų dirbiniai. Vykstame į kitą viduramžių miestą, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą - Asyžių, kuris įkurtas kalno papėdėje ir apjuostas 5 km gynybine siena. Čia aplankysime didingą Džoto, Čimabulės ir kitų garsių menininkų darbais bei freskomis išpuoštą Šv. Pranciškaus baziliką**, kurioje palaidotas šventasis. Taip pat ekskursijos metu apžiūrėsime šurmuliuojančią miesto aikštę ir pirmojo miesto vyskupo Rufino katedrą. Išvykstame į miškingais Apeninų kalnais apsuptą Gubijo miestą, kuris apstatytas terakotinėmis čerpėmis dengtais namais. Pažintinė ekskursija po miestą: XIII a. katedra, kurios grakščios arkos simbolizuoja maldai sudėtas rankas, to paties laikmečio rūstūs Bardželo rūmai, netoli rūmų legendomis apgaubtas „Pamišėlių fontanas“, Šv. Pranciškaus bažnyčia, miesto rūmai, kunigaikščių rūmai su renesansiniu kiemu. Grįžtame į viešbutį. Vakarienė ir nakvynė.

6 diena Pusryčiai. Laisvas laikas poilsiui prie Adrijos jūros. Pageidaujantieji miesto transportu** galės vykti į vandens parką “Aquafun”**. Tai vandens pramogų ir saulės karalystė po atviru dangumi: baseinai, įvairūs nusileidimo takeliai, vandens kaskados, kriokliukai ir baseinai mažiesiems bei daug kitų pramogų, kurios padės patirti neišdildomus įspūdžius. Arba miesto transportu** galėsite vykti į bizantinio meno miestą Raveną, kur turėsite galimybę apžiūrėti paminklą Dantei bei poeto kapą, aplankyti Šv. Vito katedrą ir di Galla Placidia šeimos mauzoliejų, išpuoštus V-VII a. spalvingomis bizantinėmis mozaikomis. Susipažinę su miestu vienoje iš vietinių kavinukių galėsite paskanauti tradicinių itališkų patiekalų. Vakarienė viešbutyje. Vakare siūlome išvyką į Gradaros tvirtovę**. (Minimalus keliautojų skaičius - 15 asmenų). Atvykstame į Pezaro ir Urbino provincijoje įsikūrusią viduramžių sostinę – Gradarą, kurioje išlikusi senovinė tvirtovė, stūksanti 142 m. aukštyje virš jūros lygio. Garsus poetas Dantė šią tvirtovę aprašė žymiausiame savo kūrinyje „Dieviškojoje komedijoje“. Ekskursijos metu pasivaikščiosime po miestelį, apžiūrėsime tvirtovės sienas ir galėsime grožėtis nuo kalno atsiveriančiu nuostabiu panoraminiu vaizdu bei Adrijos jūros peizažu. Esant galimybei – vakare dalyvavimas tradiciniame viduramžių renginyje „Ketvirtadieniai pilyje“, kuriame jūsų lauks įspūdingi muzikiniai pasirodymai, šokiai bei ugnies šou. Grįžtame į viešbutį. Nakvynė.  

7 diena Pusryčiai. Laisvas laikas poilsiui prie Adrijos jūros. Pageidaujantiems - dienos išvyka** į Urbiną ir teatralizuota vietinių sūrių ir vynų degustacija. Vykstame į Urbino miestą, įkurtą ant Metauro ir Foljo kalvų. Jis išsaugojo nepakartojamą viduramžiško miesto dvasią. Apžiūrėsime į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktą įspūdingą Urbino istorinį centrą ir netoliese esančią Duomo bažnyčią, kurią puošia Federiko Baročio paveikslas Paskutinė vakarienė. Taip pat aplankysime garsiausią Urbino paminklą – Dukalės rūmus**, pastatytus hercogui Federikui III da Montefeltro XV a. viduryje. Rūmus projektavo garsus to meto architektas Lučijanas Laurana. Šiandien čia įsikūrusi Nacionalinė Markės galerija** – vienas iš reikšmingiausių Italijos renesanso meno muziejų. Urbino miestas didžiuojasi ir čia gimusiu tapytoju bei architektu, Renesanso genijumi – Rafaeliu Santi, kurio namą taip pat apžiūrėsime ekskursijos metu. Vykstame į nedidelį miestelį, kurio viduramžių laikų miesto centrinė dalis išsidėsčiusi ant kalvos viršūnės ir leidžiasi žemyn iki Žemutinių vartų malūno. Apsilankysime malūne, kur turėsite unikalią galimybę susipažinti su daugelį amžių nepakitusiomis vietos tradicijomis, kurias puoselėja sūrių brandinimo duobėse regiono specialistai, žinias ir įgūdžius perduodantys iš kartos į kartą. Teatralizuota degustacija, kurios metu ragausime vietinius sūrius ir vynus. Grįžtame į viešbutį. Vakarienė ir nakvynė.

8 diena Pusryčiai. Kelionė per Italiją, Austriją. Atvykstame į Karintijos žemės sostinę, šeštą pagal dydį Austrijos miestą – Klagenfurtą. Atvykus ekskursija po senamiestį: renesansinių pastatų apsupta centrinė aikštė, XVI a. pastatytas ir miesto „įkūrėjui“ drakonui skirtas fontanas, barokinė katedra, įspūdingi miesto rūmai, kuriuose posėdžiauja Karintijos žemės asamblėja. Tęsiame kelionę per Austriją, Čekiją. Nakvynė viešbutyje Čekijoje.  

9 diena Pusryčiai. Kelionė per Čekiją, Lenkiją. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.


Į kelionės kainą įskaičiuota

kelionė autobusu; 8 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais; 5 vakarienės viešbutyje Italijoje; kelionės vadovo paslaugos; ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas.


Į kelionės kainą neįskaičiuota

(*) - bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos ~ 60 EUR; (**) – papildomos pasirenkamos ekskursijos ir pramogos, visuomeninio transporto bilietai (žr. kelionės atmintinę); kurorto rinkliava; medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.


Pastabos

pirkdami kelialapį reikalaukite šios kelionės atmintinės; objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda; kondicionierius viešbučio kambaryje Italijoje bei gultai ir skėčiai paplūdimyje - už papildomą mokestį.


Kelionės priemokos

Kurorto rinkliava (privaloma)9,00 €

Papildomai pasirenkamos ekskursijos ir pramogos

Išvyka į Perudžą, Asyžių ir Gubijų35,00 €
Išvyka į Urbiną ir teatralizuota vietinių sūrių ir vynų degustacija30,00 €

Medicininių išlaidų draudimas

Medicininių išlaidų draudimas senjorui (61-70 m.)11,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (71-75 m.)18,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (76-80 m.)29,00 €
Medicininių išlaidų draudimas suaugusiam (26-60 m.)7,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui (4-10 m.)7,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui / jaunimui (11-25 m.)6,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui iki 3 m.18,00 €

Nuolaidos

10 asmenų grupei - 10-ajam asmeniui-99%
9 asmenų grupei - 9-ajam asmeniui-80%
8 asmenų grupei - 8-ajam asmeniui-65%
7 asmenų grupei - 7-ajam asmeniui-50%
6 asmenų grupei - 6-ajam asmeniui-35%
5 asmenų grupei - 5-ajam asmeniui-25%
4 asmenų grupei - 4-ajam asmeniui-10%
Keliaujantiems ketvirtą ir daugiau kartų-15%
Keliaujantiems trečią kartą-10%
Keliaujantiems antrą kartą-5%
Senjorams (nuo 65 m.)-10%
Vaikams nuo 13 m. ir studentams-5%
Jaunavedžiams-10%

Nuolaidos nesumuojamos, keliautojai gali rinktis didžiausią jiems tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionės priemokoms.

Atmintinė

IŠVYKIMAS: Iš Kauno, Vilniaus, Alytaus arba Marijampolės, Klaipėdos*, Šiaulių*, Panevėžio*, Kryžkalnio*. Į kelionę iš Vilniaus ir iš Kauno išvykstama anksti ryte, tarp 3:00 ir 6:00 val., iš Klaipėdos*, Šiaulių*, Panevėžio*, Kryžkalnio* – 2-3 val. anksčiau. Informaciją apie tikslų išvykimo į kelionę laiką, vietą ir kelionių organizatoriaus atstovo kontaktinę informaciją (telefono numerį ir elektroninio pašto adresą), kurie turistui padėtų susisiekti su kelionių organizatoriumi nenumatytais atvejais, likus 2-3 dienoms iki kelionės galite rasti mūsų interneto svetainėje (žr. „Išvykimo laikai“) arba sužinoti agentūroje, kurioje užsisakėte kelionę. Likus 1 dienai iki kelionės išvykimo informaciją gausite ir SMS žinute. Į išvykimo vietą prašome atvykti ne vėliau kaip 10 min. iki išvykimo ir nevėluoti. Jeigu turistas neatvyksta nustatytu laiku, už pasekmes atsako jis pats.

* Yra papildomų sąlygų – pervežimų paslaugos teikiamos už papildomą mokestį. Išsamią informaciją apie pervežimų sąlygas ir kainas rasite interneto svetainėje www.guliveriokeliones.lt

AUTOBUSAS: Patogus turistinės klasės autobusas, kuriame yra WC, garso ir vaizdo aparatūra, oro vėdinimo sistema. Autobusui judant, keleivių saugumo labui, griežtai draudžiama vaikščioti ar stovėti autobuso salone. Autobuse griežtai draudžiama rūkyti ir gerti stiprius alkoholinius gėrimus. Tualetu autobuse galima naudotis tik ekstra atveju, nes tualeto talpa yra ribota, taigi – būkite supratingi! Pageidautina, kad kelionės autobusu bagažo svoris vienam asmeniui neviršytų 25 kg. Daiktus pakuokite taip, kad būtų patogu kelionės metu, kadangi beveik viską turėsite laikyti autobuso bagažinėje, o su savimi pasiimsite tik pačius būtiniausius reikmenis.

Autobusuose, kuriuose įrengtas karšto vandens aparatas, karštas vanduo tiekiamas tik autobusui sustojus! Karšto vandens kiekis ribotas. 

Nepalikite be priežiūros vertingų daiktų autobuse. Turto vagystės ar sunaikinimo dėl nusikalstamos trečiųjų asmenų veiklos atveju nei kelionės organizatorius, nei transporto paslaugų teikėjas atsakomybės neprisiima.

Turistai autobuse sodinami eilės tvarka, pagal kelionės sutarties sudarymo datą. Užsakant kelionę savo kelionių agentūroje galite išreikšti pageidavimus dėl vietų autobuse, į kuriuos, esant galimybei, bus atsižvelgta. Vietą autobuse galite sužinoti likus 2-3 dienoms iki kelionės (kreipkitės į kelionių agentūrą, kurioje užsisakėte kelionę).

KELIONĖS EIGA:

Keliaujant autobusu kas 2,5 – 3,5 val. numatyti ~ 20 min. trukmės sustojimai. Pietų metu stojama 45 min. – 1 val. poilsiui.

Keliaujant autobusu į viešbučius nakvynei atvykstama tarp 20:00 ir 24:00 val. Rytais iš viešbučių išvykstama tarp 7:00 ir 9:00 (po pusryčių); jei pusryčiai programoje nenumatyti, galimas ankstesnis išvykimas.

Jei pažintinių-poilsinių kelionių metu dalis nakvynių būna viename viešbutyje, tuomet į ekskursijas išvykstama 7:00–9:00 val. (po pusryčių) ir grįžtama iki 19:00–21:00 val. (vakarienei), priklausomai nuo ekskursinės programos intensyvumo ir trukmės.

APGYVENDINIMAS:

Pasaulyje nėra vieningos apgyvendinimo įstaigų klasifikavimo sistemos, todėl, priklausomai nuo šalies, yra taikomi skirtingi vienodų kategorijų viešbučių standartai.

Kataloge aprašytų kelionių metu turistai apgyvendinami 3*, 2* arba “turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra numatyta daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorijos gali skirtis (t. y. tos pačios kelionės metu galimi skirtingų kategorijų viešbučiai).

„Turistinė klasė“ – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai arba pensionai, kurių patogumai (tualetas, dušas arba vonia) gali būti kambaryje arba bendri dviem kambariams. Kai kur gali būti balkonas, televizorius, telefonas.

Standartiniame dviviečiame kambaryje, priklausomai nuo viešbučio išplanavimo, gali būti viena dvigulė arba dvi atskiros lovos. Ne visi viešbučiai yra įrengę triviečius kambarius, todėl užsakius vietą trečiam ar ketvirtam asmeniui, dviviečiame kambaryje gali būti pastatoma papildoma lova, sofa, sulankstoma lova arba sulankstomas fotelis.

Vienviečiai kambariai užsakomi už papildomą mokestį. Jei turistas vyksta vienas ir neužsisako vienviečio kambario, jis, esant galimybei, yra apgyvendinamas su kitais po vieną vykstančiais grupės turistais dviviečiame arba triviečiame kambaryje.

Turistinės klasės viešbučiuose pusryčiai gali būti kontinentiniai arba švediškas stalas. Esant ankstyvam išvykimui iš viešbučio gali būti pateikiamas pusryčių paketas.

KELIONĖS DOKUMENTAI:

Lietuvos Respublikos piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė, galiojantys visos kelionės metu. Rekomenduojama į kelionę vykti su asmens dokumentu, kuris galioja bent 3 mėnesius po kelionės pabaigos.

Rekomenduojame į kelionę pasiimti asmens dokumento kopiją.

Daugiau informacijos rasite http://keliauk.urm.lt/index.php/titulinis/isvykstantiems

Sienų kirtimo ir pasų kontrolės tvarka Šengeno erdvei nepriklausančių valstybių piliečiams (ne Lietuvos piliečiams) yra kitokia. Daugiau informacijos: www.urm.lt

Nepilnamečiams iki 18 metų, keliaujantiems be tėvų ar su vaiką lydėti įgaliotais asmenimis, raštiško tėvų sutikimo nereikia, jeigu vaikas vyksta į Šengeno erdvei priklausančią valstybę.

KELIONĖS DRAUDIMAS:

Vykstantiems į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinosios medicinos pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose, draudimo bendrovių atstovybėse, arba pirkdami kelionę mūsų biuruose ar internetu.

Mūsų partneris – ADB „Gjensidige“ (www.gjensidige.lt). Užsisakius mūsų siūlomą draudimą, turistas apdraudžiamas būtinosios medicinos pagalbos ir repatriacijos išlaidų draudimu (100 000 EUR). Apsidraudusių turistų draudimo polisą kelionės metu turi kelionės vadovas.

Draudimo taisyklės: https://sales.gjensidige.lt/public_uploads/T061Rules20160101.pdf

Vykstant į Europos Sąjungos šalis bei į Norvegiją, Islandiją, Lichtenšteiną ar Šveicariją rekomenduojame turėti ir Europos sveikatos draudimo kortelę. Ši kortelė leidžia lengviau naudotis valstybinių ligoninių paslaugomis ir užtikrina, kad už medicinos pagalbos paslaugas mokėsite tą pačią kainą kaip ir vietiniai gyventojai. Kortelė neužtikrina nemokamų paslaugų, negalioja sveikatos priežiūros paslaugoms privačiose įstaigose ar repatriacijos išlaidoms dengti, pvz., jei turite grįžti namo greitosios pagalbos oro transportu. Daugiau informacijos: http://ehic.europa.eu

Rekomenduojame apsidrausti neįvykusios kelionės draudimu, kuris padės išvengti nuostolių, susijusių su keliautojo negalėjimu išvykti į kelionę arba jai nutrūkus dėl nuo keliautojo nepriklausančių aplinkybių. Neįvykusios kelionės draudimas apima pagrindines rizikas, dėl kurių keliautojas negali išvykti į kelionę arba turi nutraukti kelionę: paties asmens ar artimo giminaičio mirtis arba netikėta sunki, gyvybei pavojinga liga ar trauma prieš pat kelionę ar kelionės metu; prieš pat kelionę ar kelionės metu prarastas turtas; vykstant į kelionės išvykimo vietą įvykęs eismo įvykis ir kt. Neįvykusios kelionės atveju draudikas kompensuoja faktiškai sumokėtą kelionės kainą, o nutrūkusios kelionės atveju – grįžimo į Lietuvą išlaidas arba kitas draudiko patvirtintas kelionės išlaidas.

Mūsų partneris – ADB „Gjensidige“ (www.gjensidige.lt). Apsidrausti ADB „Gjensidige“ neįvykusios kelionės draudimu galima:

  • Likus ne trumpesniam kaip 30 kalendorinių dienų laikotarpiui iki kelionės pradžios;
  • Jei kelionė rezervuota likus trumpesniam kaip 30 kalendorinių dienų laikotarpiui iki kelionės pradžios, tai neįvykusios kelionės draudimo sutartis turi būti pasirašyta tuo pat metu (tą pačią dieną) kaip ir kelionės pirkimo (rezervavimo) sutartis.

Draudimo taisyklės: https://sales.gjensidige.lt/public_uploads/T061Rules20160101.pdf

Įsigydami kelionės draudimą kelionių agentūrose prašykite, kad darbuotojai supažindintų su draudimo taisyklėmis.

KELIONĖS METU REKOMENDUOJAME TURĖTI:

* pledą, nedidelę pagalvėlę;
* planuojantiems lipti į Piz Boe viršukalnę rekomenduojama turėti kalnų batus bei šiltesnių drabužių;
* patogią avalynę (ekskursinės kelionės dalies metu reikės nemažai vaikščioti); kelionei autobusu rekomenduojame turėti šlepetes;
* patogius drabužius (lengvus, medvilninius), galvos apdangalą, šiltesnių drabužių;
* higienos priemones: dantų pastą ir šepetėlį, muilą, šampūną, tualetinio popieriaus, drėgnų servetėlių ir kt.;
* nedidelę kuprinę išvykoms ir ekskursijoms;
* medikamentų, kuriuos pastoviai vartojate (kelionės metu ligos gali paūmėti); vaistų nuo skausmo, peršalimo, vidurių užkietėjimo, virškinamojo trakto sutrikimų; pleistrų, kojų sąnarių tinimą ir skausmą malšinančio tepalo, apsauginį kremą nuo saulės;
* siūlų, adatą, žirkles;
* plaukų džiovintuvą, jei kelionės metu jis jums būtinas;
* maisto ir gėrimų kelionės pradžiai.

PINIGAI:

Eurai (EUR) - jais galėsite atsiskaityti arba pasikeisti į reikiamą valiutą visos kelionės metu. Turėkite eurų mažesnės vertės banknotais.

Lenkijos valiuta: Lenkijos zlotas (PLN). 1 EUR ~ 4 PLN. Lenkijos zlotų rekomenduojame įsigyti Lietuvoje arba galėsite išsikeisti Lietuvos-Lenkijos pasienyje.
Lenkijoje (pravažiuojant): higienos reikmėms ~ 5 PLN; jei ketinate valgyti Lenkijos pakelės užkandinėse ~ 30-40 PLN.
Lenkijoje: pietūs ~ 30-40 PLN; taurė vyno ar alaus ~ 6-10 PLN; kava, arbata ~ 4-8 PLN.

Čekijos valiuta: Čekijos krona (CZK); 1 EUR ~ 25 CZK. Čekijos kronų galite įsigyti Lietuvoje arba kelionės metu išsikeisti iš eurų.
Čekijoje: pietūs ~ 200-300 CZK; taurė vyno ar alaus ~ 30-50 CZK; kava, arbata ~ 25–50 CZK.

Austrijos valiuta: euras (EUR)
Austrijoje: pietūs ~ 15-20 EUR; taurė vyno ar alaus ~ 4-6 EUR; kava, arbata ~ 2-4 EUR.

Italijos valiuta: euras (EUR)
Italijoje: pietūs ~ 15-20 EUR, pica ~ 6-10 EUR; taurė vyno ar alaus ~ 2-5 EUR; kava, arbata ~1-3 EUR.

MOKAMI OBJEKTAI:

Mokamiems objektams reikia turėti apie 60 eurų.

Pasirenkamoms ekskursijoms ir pramogoms reikia turėti apie 150 eurų papildomai.

Mokamų objektų bilietų kaina gali keistis; nurodytos kainos suaugusiems; vaikams ir senjorams gali būti taikomos nuolaidos; tikslių mokamų objektų kainų teiraukitės kelionės vadovo kelionės metu.

Paplūdimyje: 2 gultai ir skėtis ~15-20 EUR dienai.

Vietinių gidų paslaugos: ~15 EUR. Vietinių gidų paslaugų kaina priklauso nuo grupės dydžio.

Keltuvas į/iš Pordoi viršūnę: ~20 EUR.

Tirolio liaudies meno muziejus: suaugusiems ~11 EUR; vaikams iki 19 m. – nemokamai.

Asmeninėms išlaidoms pinigų pasiimkite pagal savo poreikius.

Daugelyje lankomų šalių galima išsigryninti pinigus bankomatuose ir atsiskaityti tarptautinėmis mokėjimo kortelėmis (Visa, Master Card, Euro Card, American Express). Už mokamus objektus ekskursijų metu kortelėmis mokėti negalima.

PAPILDOMOS PASIRENKAMOS EKSKURSIJOS IR PRAMOGOS

Visuomeninio transporto bilietai: ~8 EUR

Vandens parkas “Aquafun”: suaugusiems ~28 EUR; senjorams nuo 65 m. ir vaikams, kurių ūgis nuo 100 cm iki 140 cm ~20 EUR; vaikams, kurių ūgis žemesnis negu 100 cm – nemokamai.

Nemokama išvyka į San Marino Respubliką ir Riminį

Išvykstame į San Mariną. Tai mažiausiai gyventojų turinti valstybė Europoje, įsikūrusi ant vaizdingo Titano kalno. San Marino valstybę, įkurtą Šventojo Marino IV a., sudaro sostinė San Marinas ir aštuoni ant atskirų kalnų įsikūrę miesteliai. Apžvalginė ekskursija po San Marino miestą, įtrauktą į UNESCO pasaulinio paveldo sąrašą: tvirtovė, katedra, Laisvės aikštė, kurioje įsikūrę San Marino valstybės rūmai, bei siaurų gatvelių labirintai. Laisvas laikas, kurio metu galėsite pasivaikščioti istorinėmis miesto gatvelėmis, įsigyti suvenyrų bei pavakarieniauti. Grįžimas į viešbutį.

Išvyka į Perudžą, Asyžių ir Gubijų

Vykstame į Umbrijos regiono sostinę Perudžą. Tai viduramžių miestas, įkurtas ant kalvos, ir galintis pasigirti dailiu senamiesčiu. Pažintis su miestu: XIII a. įkurtas universitetas, rotušė, didžiausia Umbrijos Šv. Dominyko gotikinė bažnyčia, Didysis fontanas. Laisvas laikas, kurio metu galėsite pasivaikščioti senovinėmis siauromis grįstomis gatvelėmis, apsilankyti Nacionalinėje galerijoje** ar vienuolyne įkurtame archeologijos muziejuje**, kuriame eksponuojami priešistoriniai, etruskų ir romėnų dirbiniai. Vykstame į kitą viduramžių miestą, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą - Asyžių, kuris įkurtas kalno papėdėje ir apjuostas 5 km gynybine siena. Čia aplankysime didingą Džoto, Čimabulės ir kitų garsių menininkų darbais bei freskomis išpuoštą Šv. Pranciškaus baziliką**, kurioje palaidotas šventasis. Taip pat ekskursijos metu apžiūrėsime šurmuliuojančią miesto aikštę ir pirmojo miesto vyskupo Rufino katedrą. Išvykstame į miškingais Apeninų kalnais apsuptą Gubijo miestą, kuris apstatytas terakotinėmis čerpėmis dengtais namais. Pažintinė ekskursija po miestą: XIII a. katedra, kurios grakščios arkos simbolizuoja maldai sudėtas rankas, to paties laikmečio rūstūs Bardželo rūmai, netoli rūmų legendomis apgaubtas „Pamišėlių fontanas“, Šv. Pranciškaus bažnyčia, miesto rūmai, kunigaikščių rūmai su renesansiniu kiemu. Grįžtame į viešbutį.

Kaina asmeniui ~35 EUR.

Archeologijos muziejus: suaugusiems ~4 EUR; studentams nuo 18 iki 25 m. ~2 EUR; vaikams iki 18 m. – nemokamai.

Nacionalinė galerija: suaugusiems ~7 EUR; studentams nuo 18 iki 25 m. ~3,50 EUR; vaikams iki 18 m. – nemokamai.

Šv. Pranciškaus bazilika: ~2 EUR.

Vakarinė išvyka į Gradaros tvirtovę

Atvykstame į Pezaro ir Urbino provincijoje įsikūrusią viduramžių sostinę – Gradarą, kurioje išlikusi senovinė tvirtovė, stūksanti 142 m. aukštyje virš jūros lygio. Garsus poetas Dantė šią tvirtovę aprašė žymiausiame savo kūrinyje „Dieviškojoje komedijoje“. Ekskursijos metu pasivaikščiosime po miestelį, apžiūrėsime tvirtovės sienas ir galėsime grožėtis nuo kalno atsiveriančiais nuostabiu panoraminiu vaizdu bei Adrijos jūros peizažu. Esant galimybei – dalyvavimas tradiciniame viduramžių renginyje „Ketvirtadieniai pilyje“, kuriame jūsų lauks įspūdingi muzikiniai pasirodymai, šokiai bei ugnies šou. Grįžtame į viešbutį. (Minimalus keliautojų skaičius - 15 asmenų)

Kaina asmeniui ~30 EUR.

Dienos išvyka į Urbiną ir teatralizuota vietinių sūrių ir vynų degustacija

Vykstame į Urbino miestą, įkurtą ant Metauro ir Foljo kalvų. Jis išsaugojo nepakartojamą viduramžiško miesto dvasią. Apžiūrėsime į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktą įspūdingą Urbino istorinį centrą ir netoliese esančią Duomo bažnyčią, kurią puošia Federiko Baročio paveikslas Paskutinė vakarienė. Taip pat aplankysime garsiausią Urbino paminklą – Dukalės rūmus**, pastatytus hercogui Federikui III da Montefeltro XV a. viduryje. Rūmus projektavo garsus to meto architektas Lučijanas Laurana. Šiandien čia įsikūrusi Nacionalinė Markės galerija** – vienas iš reikšmingiausių Italijos renesanso meno muziejų. Urbino miestas didžiuojasi ir čia gimusiu tapytoju bei architektu, Renesanso genijumi – Rafaeliu Santi, kurio namą taip pat apžiūrėsime ekskursijos metu. Vykstame į nedidelį miestelį, kurio viduramžių laikų miesto centrinė dalis išsidėsčiusi ant kalvos viršūnės ir leidžiasi žemyn iki Žemutinių vartų malūno. Apsilankysime malūne, kur turėsite unikalią galimybę susipažinti su daugelį amžių nepakitusiomis vietos tradicijomis, kurias puoselėja sūrių brandinimo duobėse regiono specialistai, žinias ir įgūdžius perduodantys iš kartos į kartą. Teatralizuota degustacija, kurios metu ragausime vietinius sūrius ir vynus. Grįžtame į viešbutį.

Kaina asmeniui ~30 EUR.

Pastaba: degustacijos metu vaikams vietoje vyno pateikiami gaivieji gėrimai.

Dukalės rūmai: suaugusiems ~5 EUR; studentams nuo 18 iki 25 m. ~3,00 EUR; vaikams iki 18 m. – nemokamai.

Nacionalinė Markės galerija: suaugusiems ~5 EUR; studentams nuo 18 iki 25 m. ~3,00 EUR; vaikams iki 18 m. – nemokamai.

KITA INFORMACIJA:

Rekomenduojame pasikonsultuoti su gydytoju dėl profilaktikos priemonių, kelionės metu padėsiančių išvengti virškinamojo trakto negalavimų, susijusių su pasikeitusiu maistu ar mitybos įpročiais. Vykstant į Europos šalis skiepai  nėra privalomi. Skiepais pasirūpinti ir už juos susimokėti turi pats turistas. Išsamesnės informacijos teiraukitės paskambinę į Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir AIDS centrą, tel. (8 5) 230 0125 arba interneto svetainėje www.ulac.lt.

Saugokite asmeninius daiktus ir dokumentus. Rekomenduojame nelaikyti visos pinigų sumos vienoje vietoje. Patartina nesivežti trapių ir dūžtančių daiktų.

Linkime gerai pasiruošti kelionei!

4.4/5.0
RAŠYTI ATSILIEPIMĄ

PALMUTĖ KERSNAUSKIENĖ

Kelione patiko.Daug pamatyta graziu vietu,miestu.

Rasa

Kelionė labai patiko. Didelį įspūdį paliko nepakartojamo grožio kalnai.Nuostabi vadovė Akvilė ir šaunūs vairuotojai Dainius ir Jonas. Ačiū už gerai praleistą laiką.

Kristina

Kelionė man labai patiko.Labai patiko gidė Akvilė.Ji gerai valdė grupę ir išsamiai pasakojo apie šalis, vietas ir objektus. Ji patarė man ir draugėms kur ir kaip savarankiškai nuvažiuoti iš Rimini. Jos patarimais nuvažiavome į du mažus miestelius ir likom labai patenkintos šiomis savarankiškomis išvykomis:) Labai patiko gidės Marina (Perudžoje ir Gubijuje) ir Sabina ( Klagenfurte). Ačiū už puikia kelionę !

Roma ir Artūras

Labai patiko ši kelionė.Užburiančio grožio kalnai,nuostabūs įspūdžiai Italijoje.Ačiū vadovei-Akvilei,ačiū vairuotojams Dainiui ir Jonui už saugią kelionę.Nuostabi kelionė :))

Jūsų užklausa

Dažniausiai užduodami klausimai