Pietų Kroatija 12 d. (pažintinė-poilsinė)

Organizuojama grupėms pageidaujant.
7 nakvynės Makarskos kurorte!
Papildoma nuolaida perkant internetu -2 %

Pietų Kroatija 12 d. (pažintinė-poilsinė)

1 diena.  Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Slovakiją. Nakvynė viešbutyje Slovakijoje.

2 diena. Pusryčiai. Kelionė per Slovakiją, Vengriją. Atvykstame į Budapeštą. Pažintis su Vengrijos sostine Budapeštu: Budos pilies ansamblis, Karalių rūmai ir Dievo Motinos bažnyčia, kurioje vykdavo Vengrijos karalių karūnavimo ceremonijos, nuostabi panorama, atsiverianti nuo Žvejų bastiono, nepakartojami neogotikiniai Parlamento rūmai, Šv. Stepono katedra, viena didžiausių ir įspūdingiausių Vengrijos bažnyčių, Operos ir baleto teatras, Didvyrių aikštė. Kelionė per Vengriją, Bosniją ir Hercegoviną. Vakare atvykstame į Sarajevą. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai. Pažintis su Bosnijos ir Hercegovinos sostine Sarajevu. Tai miestas, kur rytietiška architektūra ir kultūra priverčia susimąstyti, kur esi. Ekskursijos metu - miesto Rotušė, Nacionalinė biblioteka, Baščaršija – pagrindinė prekybvietė, Milijacos upės tiltai, mečetės, sinagogos. Vykstame į Mostarą. Mostaras - tai miestas, kuriame persipynusios rytų ir vakarų kultūros. Miestas minimas nuo XV a. Galėsite pasigrožėti senomis mečetėmis, minaretais, senaisiais turkiškais namais ir įspūdingu akmeniniu senuoju tiltu, jungiančiu Neretvos upės krantus. Trumpas sustojimas Medžugorje - gausiai piligrimų lankomoje vietoje, garsėjančioje stebuklingais Mergelės Marijos apsireiškimais. Pasakojama, kad 1981 metais būtent toje vietoje šešiems vaikams apsireiškė Dievo motina. Vakare atvykstame į Makarskos kurortą. Trumpa pažintis su kurortu: miesto promenada, K. Miošičiaus aikštė, Šv. Morkaus bažnyčia, Pranciškonų vienuolynas, kuriame saugoma viena turtingiausių pasaulyje kriauklių kolekcija. Nakvynė.

4 - 9 dienos. Poilsis prie Adrijos jūros. Makarskos kurortas, įsikūręs Biokovo kalnų papėdėje, užburia nuostabiais panoraminiais vaizdais. Kurortinis miestelis, išsidėstęs į kalną, vilioja turistus ne tik nuostabia gamta, bet ir puikiu maistu, jaukiomis kavinukėmis ir žuvies restoranais. Mėgausitės stebinančiai skaidria žydra jūra, puikiais paplūdimiais, skaisčios saulės spinduliais, klausysitės tik naktį nurimstančių cikadų ir kvėpuosite pušų ir levandų aromatu dvelkiančiu tyru kalnų oru.

Pageidaujantiems ne tik pailsėti, už papildomą mokestį siūlome šias išvykas ir ekskursijas: išvyka laivu** į Hvaro ir Bračo salas, Biokovo gamtos parką**, išvyką** į Splitą ir Trogirą, išvyką** į Dubrovniką, plaukimą kalnų upėmis (raftingą)** ir kitas pramogas.

Išvyka laivu į Hvaro ir Bračo salas

Tai dienos išvyka laivu. Išplauksite iš Makarskos kurorto uosto ir grožėdamiesi tolstančiais Biokovo kalnais plauksite į ilgiausią Kroatijoje Hvaro salą. Hvaras – sala vidurio Dalmatijos archipelage. Aplankysite vieną iš salos miestelių, kur galėsite pasivaikščioti siauromis senamiesčio gatvelėmis ir užlipti į apžvalgos aikštelę ant XVI amžiuje fortu paverstos bažnyčios stogo. Plaukiant į Bračo salą, laivo įgula vaišins ką tik iškepta žuvimi, bei vynu. Bračo sala yra aukščiausia sala Adrijos jūroje. Aplankysite miestelį, iš kurio pėsčiomis arba vandens taksi galėsite pasiekti Auksinį iškyšulį – gražiausią paplūdimį visoje Kroatijoje. Turėsite puikią progą pasimėgauti maudynėmis. Kaina suaugusiam ~ 33 EUR; vaikui iki 12 metų ~ 30 EUR.

Išvyka į Splitą ir Trogirą

Trogiras – tai viduramžių „miestas - muziejus“, vadinamas „Venecijos miniatiūra“, įsikūręs salelėje, kuri su sausuma sujungta tiltuku. Į UNESCO įtrauktas miestas turtingas savo istoriniais bei kultūriniais paminklais: XIV – XV a. Rotuše, Dalmatijos meno viršūne – Šv. Lauryno katedra*, 1000 metų senumo Šv. Nikolo vyrų vienuolynu, gotikiniais Čipiko rūmais, renesansiniais Žemyno vartais. Ekskursijos po Splitą metu Jus sužavės puikiai išlikęs 1700 m. senumo Romos imperatoriaus Diokletiano rūmų kompleksas, Jupiterio šventyklos griuvėsiai, katedra*, senamiestis ir kiti architektūros paminklai. Laisvu laiku - nepamirštamas atokvėpis vienoje iš šalia garsiųjų rūmų prigludusių kavinių. Kaina suaugusiam ~ 29 EUR; vaikui iki 12 metų ~ 26 EUR.

Išvyka į Dubrovniką

Dienos išvyka į gražiausią Kroatijos miestą – tvirtovę Dubrovniką, kurio senamiestis apjuostas įspūdinga gynybine siena** nuo kurios atsiveria nepakartojama miesto panorama. Ekskursija po UNESCO saugomą senamiestį: Placos gatvė, Onufrijaus šaltinis, Rolando kolona, gynybinės sienos ir fortai, bažnyčios, miesto aikštės ir kt. Kaina suaugusiam ~ 29 EUR; vaikui iki 12 metų ~ 26 EUR.

Biokovo gamtos parkas ir saulės palydėjimas

Po pietų vyksite į įspūdingo grožio gamtos ir gyvūnijos parką, pavergiantį savo kalnų grožiu. Vingiuotu keliu, kildami į Biokovo kalnus, sustosite apžvalgos aikštelėje, iš kurios atsiveria nuostabi Adrijos jūros panorama, bei matyti Bosnijos – Hercegovinos vaizdai. Autobusu pakilsite į aukščiausią Šv. Jurgio kalno viršūnę, o ištvermingieji peščiomis galės užkopti į viršukalnę uolomis. Visi kartu palydėsite saulę ir vakare grįšite į Makarskos kurortą. Kadangi vyksite į kalnus, nepamirškite kalnams pritaikytos aprangos ir avalynės! Kaina suaugusiam ~ 30 EUR; vaikui iki 12 metų ~ 27 EUR.

Saulėtekis Biokovo gamtos parke

Anksti ryte ( ~3 val.) iš Makarskos kurorto pradėsite žygį pėsčiomis į Biokovo kalnus. Grupę lydės patyręs kelionės vadovas. Jūs turėsite įveikti apie 12-15 km ilgio distanciją. Žygio metu galėsite grožėtis naktine Makarskos panorama. Pakilę į 1400 metrų aukštį, išvysite nuostabų saulėtekį. Galėsite stebėti, kaip saulė palaipsniui apšviečia kalnus, salas Adrijos  jūroje ir galiausiai pasiekia Makarskos kurortą. Pakeliui, jei pasiseks, išvysite kalnų ožius, vikriai šokinėjančius uolomis Biokovo gamtos parke. Saulei patekėjus ( ~6 val.), pėsčiomis grįšite į kurortą. Kadangi vyksite į kalnus, nepamirškite kalnams pritaikytos aprangos (pasiimkite šiltesnių rūbų) ir avalynės! Kaina asmeniui ~ 20 EUR.

Vakarėlis kalnų sodyboje

Malonų vakarą Jums garantuojame vaizdingoje vietoje, Biokovo kalnų papėdėje, garsaus vyno gamintojo restoranėlyje. Puiki galimybė paragauti kroatų nacionalinio patiekalo pėkos - tai po dangčiu, ant žarijų keptas veršienos, ėrienos ir vištienos rinkinys su bulvių puselėmis. Būsite vaišinami raudonu vynu ir kroatiška naminuke. Kaina suaugusiam ~ 25 EUR; vaikui iki 12 metų ~ 23 EUR.

Plaukimas kalnų upėmis (raftingas)

Tai puiki pramoga tiek šeimai, tiek poroms. Iš ryto vykstate iki Cetinos upes, kur Jūsų lauks nusileidimas plaustais kalnų upe. Geriausia pramoga aštresnių pojūčių mėgėjams. Leidžiantis sraunia upe, pajusite adrenalino ir energijos antplūdį. Grožėsitės ir mėgausitės nepakartojama gamta. Turėsite galimybę įsigyti nuotrauką, įamžinusią Jus upės tėkmėje. Apie pietus grįžtama į Makarskos kurortą. Šis nuotykis ilgam išliks atmintyje. Kaina asmeniui ~ 40 EUR.

10 diena. Ryte išvykstame iš Makarskos. Pažintis su vienu seniausių Kroatijos miestų Zadaru, kuris garsus IX šimtmečio bizantijos architektūros Šv. Donato bažnyčia, išlikusiais romėnų forumo griuvėsiais, vieninteliais pasaulyje jūros vargonais, penkių šulinių aikšte ir kt. Vykstame į Plitvicos ežerų nacionalinį parką*, kur miškais apaugusiame slėnyje tyvuliuoja 16 didelių ir daug mažų krištolo skaidrumo ežerų, kuriuos jungia gausybė vandens krioklių. Nepakartojama gamta, miškai bei kalnų oras, kerintis ežerų ir krioklių, gėlių, gyvūnų ir paukščių pasaulis susilieja į vieną nepakartojamą visumą, traukiančią turistus iš viso pasaulio. Parkas yra įtrauktas į UNESCO paveldo fondą. Nakvynė viešbutyje Kroatijoje.

11 diena. Pusryčiai. Kelionė per Kroatiją, Slovėniją. Atvykstame į Austrijos sostinę ir Dunojaus metropoliją - Vieną. Tai imperatoriškos prabangos ir elegancijos miestas. Apžvalginės ekskursijos metu aplankysime Imperijos simbolį - Habsburgų rūmus, Rotušę, Šv. Stepono katedrą – vieną didžiausių ir gražiausių Austrijos bažnyčių, garsiąją Vienos operą, Nacionalinį teatrą, paminklą žymiausiai Imperatorienei Marijai Terezai. Kelionė per Austriją, Čekiją, Lenkiją. Nakvynė viešbutyje Lenkijoje.

12 diena. Pusryčiai. Išvykstame namų link. Kelionė per Lenkiją . Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.


Į kelionės kainą įskaičiuota

kelionė autobusu; 7 nakvynės Makarskos kurorte privačiame sektoriuje arba viešbutyje; 4 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais; kelionės vadovo paslaugos; ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas.


Į kelionės kainą neįskaičiuota

(*) – bilietai į mokamus objektus ir vietinių gidų paslaugos ~ 35 EUR; (**) – papildomos pasirenkamos ekskursijos ir pramogos; maitinimas Makarskos kurorte (kainos - www.guliveriokeliones.lt); oro kondicionierius Makarskos kurorte (kainos - www.guliveriokeliones.lt); medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.


Pastabos

pirkdami kelialapį, reikalaukite šios kelionės atmintinės; objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose, kelionės vadovas ekskursijų neveda; vykstant į šią kelionę, reikalingas Lietuvos Respublikos piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė, galiojantys ne trumpiau kaip šešis mėn. po kelionės pabaigos.


Kelionės priemokos

7 pusryčiai ir vakarienės suaugusiam Makarskos kurorte90,00 €
7 pusryčiai ir vakarienės vaikui iki 11 metų Makarskos kurorte70,00 €
7 pusryčiai Makarskos kurorte50,00 €
7 vakarienės Makarskos kurorte60,00 €
Kurorto rinkliava suaugusiams (privaloma)7,00 €
Kurorto rinkliava vaikui (12-17 m.) (privaloma)4,00 €
Oro kondicionierius kambariui Makarskos kurorte35,00 €

Papildomai pasirenkamos ekskursijos ir pramogos

Išvyka į Dubrovniką (suaugusiam)29,00 €
Išvyka į Dubrovniką (vaikui iki 12 metų)26,00 €
Išvyka į Splitą ir Trogirą (suaugusiam)29,00 €
Išvyka į Splitą ir Trogirą (vaikui iki 12 metų)26,00 €

Medicininių išlaidų draudimas

Medicininių išlaidų draudimas senjorui (61-70 m.)14,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (71-75 m.)24,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (76-80 m.)39,00 €
Medicininių išlaidų draudimas suaugusiam (26-60 m.)10,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui (4-10 m.)10,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui / jaunimui (11-25 m.)8,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui iki 3 m.24,00 €

Nuolaidos

10 asmenų grupei - 10-ajam asmeniui-99%
9 asmenų grupei - 9-ajam asmeniui-80%
8 asmenų grupei - 8-ajam asmeniui-65%
7 asmenų grupei - 7-ajam asmeniui-50%
6 asmenų grupei - 6-ajam asmeniui-35%
5 asmenų grupei - 5-ajam asmeniui-25%
4 asmenų grupei - 4-ajam asmeniui-10%
Keliaujantiems ketvirtą ir daugiau kartų-15%
Keliaujantiems trečią kartą-10%
Keliaujantiems antrą kartą-5%
Senjorams (nuo 65 m.)-10%
Vaikams nuo 13 m. ir studentams-5%
Jaunavedžiams-10%

Nuolaidos nesumuojamos, keliautojai gali rinktis didžiausią jiems tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionės priemokoms.

Atmintinė

IŠVYKIMAS: Iš Kauno, Vilniaus, Alytaus arba Marijampolės (priklausomai iš kurio miesto susirenka daugiau keliautojų), Klaipėdos*, Šiaulių*, Panevėžio*, Kryžkalnio*. Į kelionę iš Vilniaus ir iš Kauno išvykstama anksti ryte, tarp 3:00 ir 6:00 val., iš Klaipėdos*, Šiaulių*, Panevėžio*, Kryžkalnio* – 2-3 val. anksčiau. Informaciją apie tikslų išvykimo į kelionę laiką, vietą ir kelionių organizatoriaus atstovo kontaktinę informaciją (telefono numerį ir elektroninio pašto adresą), kurie turistui padėtų susisiekti su kelionių organizatoriumi nenumatytais atvejais, likus 2-3 dienoms iki kelionės galite rasti mūsų interneto svetainėje (žr. „Išvykimo laikai“) arba sužinoti agentūroje, kurioje užsisakėte kelionę. Likus 1 dienai iki kelionės išvykimo informaciją gausite ir SMS žinute. Į išvykimo vietą prašome atvykti ne vėliau kaip 10 min. iki išvykimo ir nevėluoti. Jeigu turistas neatvyksta nustatytu laiku, už pasekmes atsako jis pats.

* Yra papildomų sąlygų – pervežimų paslaugos teikiamos už papildomą mokestį. Išsamią informaciją apie pervežimų sąlygas ir kainas rasite interneto svetainėje www.guliveriokeliones.lt

AUTOBUSAS: Patogus turistinės klasės autobusas, kuriame yra WC, garso ir vaizdo aparatūra, oro vėdinimo sistema. Autobusui judant, keleivių saugumo labui, griežtai draudžiama vaikščioti ar stovėti autobuso salone. Autobuse griežtai draudžiama rūkyti ir gerti stiprius alkoholinius gėrimus. Tualetu autobuse galima naudotis tik ekstra atveju, nes tualeto talpa yra ribota, taigi – būkite supratingi! Pageidautina, kad kelionės autobusu bagažo svoris vienam asmeniui neviršytų 25 kg. Daiktus pakuokite taip, kad būtų patogu kelionės metu, kadangi beveik viską turėsite laikyti autobuso bagažinėje, o su savimi pasiimsite tik pačius būtiniausius reikmenis.

Autobusuose, kuriuose įrengtas karšto vandens aparatas, karštas vanduo tiekiamas tik autobusui sustojus! Karšto vandens kiekis ribotas. 

Nepalikite be priežiūros vertingų daiktų autobuse. Turto vagystės ar sunaikinimo dėl nusikalstamos trečiųjų asmenų veiklos atveju nei kelionės organizatorius, nei transporto paslaugų teikėjas atsakomybės neprisiima.

Turistai autobuse sodinami eilės tvarka, pagal kelionės sutarties sudarymo datą. Užsakant kelionę savo kelionių agentūroje galite išreikšti pageidavimus dėl vietų autobuse, į kuriuos, esant galimybei, bus atsižvelgta. Vietą autobuse galite sužinoti likus 2-3 dienoms iki kelionės (kreipkitės į kelionių agentūrą, kurioje užsisakėte kelionę).

KELIONĖS EIGA:

Keliaujant autobusu kas 2,5 – 3,5 val. numatyti ~ 20 min. trukmės sustojimai. Pietų metu stojama 45 min. – 1 val. poilsiui.

Keliaujant autobusu į viešbučius nakvynei atvykstama tarp 20:00 ir 24:00 val. Rytais iš viešbučių išvykstama tarp 7:00 ir 9:00 (po pusryčių); jei pusryčiai programoje nenumatyti, galimas ankstesnis išvykimas.

Jei pažintinių-poilsinių kelionių metu dalis nakvynių būna viename viešbutyje, tuomet į ekskursijas išvykstama 7:00–9:00 val. (po pusryčių) ir grįžtama iki 19:00–21:00 val. (vakarienei), priklausomai nuo ekskursinės programos intensyvumo ir trukmės.

APGYVENDINIMAS:

Pasaulyje nėra vieningos apgyvendinimo įstaigų klasifikavimo sistemos, todėl, priklausomai nuo šalies, yra taikomi skirtingi vienodų kategorijų viešbučių standartai.

Kataloge aprašytų kelionių metu turistai apgyvendinami 3*, 2* arba “turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra numatyta daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorijos gali skirtis (t. y. tos pačios kelionės metu galimi skirtingų kategorijų viešbučiai).

„Turistinė klasė“ – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai arba pensionai, kurių patogumai (tualetas, dušas arba vonia) gali būti kambaryje arba bendri dviem kambariams. Kai kur gali būti balkonas, televizorius, telefonas.

Standartiniame dviviečiame kambaryje, priklausomai nuo viešbučio išplanavimo, gali būti viena dvigulė arba dvi atskiros lovos. Ne visi viešbučiai yra įrengę triviečius kambarius, todėl užsakius vietą trečiam ar ketvirtam asmeniui, dviviečiame kambaryje gali būti pastatoma papildoma lova, sofa, sulankstoma lova arba sulankstomas fotelis.

Vienviečiai kambariai užsakomi už papildomą mokestį. Jei turistas vyksta vienas ir neužsisako vienviečio kambario, jis, esant galimybei, yra apgyvendinamas su kitais po vieną vykstančiais grupės turistais dviviečiame arba triviečiame kambaryje.

Turistinės klasės viešbučiuose pusryčiai gali būti kontinentiniai arba švediškas stalas. Esant ankstyvam išvykimui iš viešbučio gali būti pateikiamas pusryčių paketas.

Apgyvendinimas Makarskos kurorte: privačiuose namuose, atstumas iki paplūdimio nuo 200 iki 800 metrų. Dviviečiai, triviečiai kambariai su dušu ir WC, virtuvės nėra. Už papildomą mokestį siūlomas maitinimas netoli nuo apgyvendinimo vietos esančiame restorane. Pusryčiai švediškas stalas, vakarienė: sriuba, karštas patiekalas pasirinktinai, desertas (vakarienės metu gėrimai už papildomą mokestį). Taip pat yra galimybė užsisakyti kambarį su kondicionieriumi tik iš anksto agentūroje (už papildomą mokestį). Makarskos kurorte užsisakyti kondicionieriaus nebus galimybės. Buvimo metu kambariai nėra tvarkomi.

Yra galimybė užsisakyti apgyvendinimą viešbutyje Makarska 3* (pusryčiai ir vakarienė).

KELIONĖS DOKUMENTAI:

Lietuvos Respublikos piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė, galiojantys ne trumpiau kaip šešis mėn. po kelionės pabaigos.

Rekomenduojame į kelionę pasiimti asmens dokumento kopiją.

Daugiau informacijos rasite http://keliauk.urm.lt/index.php/titulinis/isvykstantiems

Sienų kirtimo ir pasų kontrolės tvarka Šengeno erdvei nepriklausančių valstybių piliečiams (ne Lietuvos piliečiams) yra kitokia. Daugiau informacijos: www.urm.lt

Nepilnamečiams iki 18 metų, vykstantiems į šią kelionę be tėvų ar su įgaliotais asmenimis, reikalingas vieno iš tėvų raštiškas notaro patvirtintas sutikimas ir jo kopija. Jeigu vykstama su vienu iš tėvų – kito sutikimas nereikalingas. Tuo atveju, kai vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo jis vyksta pavarde, būtina turėti vaiko gimimo liudijimą.

KELIONĖS DRAUDIMAS:

Vykstantiems į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinosios medicinos pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose, draudimo bendrovių atstovybėse, arba pirkdami kelionę mūsų biuruose ar internetu.

Mūsų partneris – ADB „Gjensidige“ (www.gjensidige.lt). Užsisakius mūsų siūlomą draudimą, turistas apdraudžiamas būtinosios medicinos pagalbos ir repatriacijos išlaidų draudimu (100 000 EUR). Apsidraudusių turistų draudimo polisą kelionės metu turi kelionės vadovas.

Draudimo taisyklės: https://sales.gjensidige.lt/public_uploads/T061Rules20160101.pdf

Vykstant į Europos Sąjungos šalis bei į Norvegiją, Islandiją, Lichtenšteiną ar Šveicariją rekomenduojame turėti ir Europos sveikatos draudimo kortelę. Ši kortelė leidžia lengviau naudotis valstybinių ligoninių paslaugomis ir užtikrina, kad už medicinos pagalbos paslaugas mokėsite tą pačią kainą kaip ir vietiniai gyventojai. Kortelė neužtikrina nemokamų paslaugų, negalioja sveikatos priežiūros paslaugoms privačiose įstaigose ar repatriacijos išlaidoms dengti, pvz., jei turite grįžti namo greitosios pagalbos oro transportu. Daugiau informacijos: http://ehic.europa.eu

Rekomenduojame apsidrausti neįvykusios kelionės draudimu, kuris padės išvengti nuostolių, susijusių su keliautojo negalėjimu išvykti į kelionę arba jai nutrūkus dėl nuo keliautojo nepriklausančių aplinkybių. Neįvykusios kelionės draudimas apima pagrindines rizikas, dėl kurių keliautojas negali išvykti į kelionę arba turi nutraukti kelionę: paties asmens ar artimo giminaičio mirtis arba netikėta sunki, gyvybei pavojinga liga ar trauma prieš pat kelionę ar kelionės metu; prieš pat kelionę ar kelionės metu prarastas turtas; vykstant į kelionės išvykimo vietą įvykęs eismo įvykis ir kt. Neįvykusios kelionės atveju draudikas kompensuoja faktiškai sumokėtą kelionės kainą, o nutrūkusios kelionės atveju – grįžimo į Lietuvą išlaidas arba kitas draudiko patvirtintas kelionės išlaidas.

Mūsų partneris – ADB „Gjensidige“ (www.gjensidige.lt). Apsidrausti ADB „Gjensidige“ neįvykusios kelionės draudimu galima:

  • Likus ne trumpesniam kaip 30 kalendorinių dienų laikotarpiui iki kelionės pradžios;
  • Jei kelionė rezervuota likus trumpesniam kaip 30 kalendorinių dienų laikotarpiui iki kelionės pradžios, tai neįvykusios kelionės draudimo sutartis turi būti pasirašyta tuo pat metu (tą pačią dieną) kaip ir kelionės pirkimo (rezervavimo) sutartis.

Draudimo taisyklės: https://sales.gjensidige.lt/public_uploads/T061Rules20160101.pdf

Įsigydami kelionės draudimą kelionių agentūrose prašykite, kad darbuotojai supažindintų su draudimo taisyklėmis.

KELIONĖS METU REKOMENDUOJAME TURĖTI:

* pledą, nedidelę pagalvėlę;
* patogią avalynę (ekskursinės kelionės dalies metu reikės nemažai vaikščioti, lipti į kalnus); kelionei autobusu rekomenduojame turėti šlepetes;
* patogius drabužius (lengvus, medvilninius), galvos apdangalą, šiltesnių drabužių;
* higienos priemones: dantų pastą ir šepetėlį, muilą, šampūną, tualetinio popieriaus, drėgnų servetėlių ir kt.;
* maudymosi kostiumą, paplūdimio rankšluostį, sulankstomą kilimėlį paplūdimiui, specialius batelius maudymuisi (galima nusipirkti ir Kroatijoje); Kroatijos paplūdimiai vietomis akmenuoti, vandenyje pasitaiko jūros ežių;
* nedidelę kuprinę išvykoms ir ekskursijoms;
* medikamentų, kuriuos pastoviai vartojate (kelionės metu ligos gali paūmėti); vaistų nuo skausmo, peršalimo, vidurių užkietėjimo, virškinamojo trakto sutrikimų; pleistrų, kojų sąnarių tinimą ir skausmą malšinančio tepalo, apsauginį kremą nuo saulės;
* siūlų, adatą, žirkles;
* plaukų džiovintuvą, jei kelionės metu jis jums būtinas;
* maisto ir gėrimų kelionės pradžiai.

PINIGAI:

Eurai (EUR) - jais galėsite atsiskaityti arba pasikeisti į reikiamą valiutą visos kelionės metu. Turėkite eurų mažesnės vertės banknotais.

Lenkijos valiuta: Lenkijos zlotas (PLN). 1 EUR ~ 4 PLN. Lenkijos zlotų rekomenduojame įsigyti Lietuvoje arba galėsite išsikeisti Lietuvos-Lenkijos pasienyje. Lenkijoje (pravažiuojant): higienos reikmėms ~ 5 PLN; jei ketinate valgyti Lenkijos pakelės užkandinėse ~ 30-40 PLN.

Slovakijos valiuta: euras (EUR). Slovakijoje: pietūs: ~ 10-15 EUR; taurė vyno ar alaus ~ 2-5 EUR; kava, arbata ~ 2-3 EUR.

Vengrijos valiuta: Vengrijos forintas (HUF). 1 EUR ~ 300 HUF. Vengrijos forintų, jei reikės, galėsite įsigyti kelionės metu (išsikeisti iš eurų). Vengrijoje: pietūs ~ 800-1200 HUF; taurė vyno ar alaus ~ 400-600 HUF; kava, arbata ~ 300-500 HUF.

Bosnijos ir Hercegovinos valiuta: konvertuojamoji markė (BAM). 1 EUR ~ 2 BAM. Konvertuojamųjų markių, jei reikės, galėsite įsigyti kelionės metu (išsikeisti iš eurų). Bosnijoje ir Hercegovinoje: pietūs ~ 15-20 BAM; taurė vyno ar alaus ~5-10 BAM; kava, arbata ~ 2-5 BAM.

Čekijos valiuta: Čekijos krona (CZK). 1 EUR ~ 25 CZK. Čekijos kronų galite įsigyti kelionės metu išsikeisti iš eurų. Čekijoje: pietūs ~ 200-300 CZK; taurė vyno ar alaus ~ 30-50 CZK; kava, arbata ~ 25–50 CZK.

Austrijos valiuta: euras (EUR). Austrijoje: pietūs ~ 15-20 EUR; taurė vyno ar alaus ~ 4-6 EUR; kava, arbata ~ 2-4 EUR.

Kroatijos valiuta: Kroatijos kuna (HRK). 1 EUR ~ 7,5 HRK. Kroatijos kunų galėsite įsigyti kelionės metu (išsikeisti iš eurų). Kroatijoje: pietūs ~35-100 HRK; taurė vyno ar alaus ~20-40 HRK; kava, arbata ~ 10-20 HRK.

MOKAMI OBJEKTAI:

Mokamiems objektams reikia turėti apie 35 eurų.

Pasirenkamoms ekskursijoms ir pramogoms reikia turėti apie 100 eurų papildomai.

Mokamų objektų bilietų kaina gali keistis; nurodytos kainos suaugusiems; vaikams, studentams ir senjorams gali būti taikomos nuolaidos; tikslių mokamų objektų kainų teiraukitės kelionės vadovo kelionės metu.

Vietinių gidų paslaugos ~ 10 EUR;

Plitvicos nacionalinis parkas: suaugusiam ~ 110 HRK, ~ 180 HRK (liepos, rugpjūčio mėn.); vaikui nuo 7-18 metų ~ 55 HRK, ~ 80 HRK (liepos, rugpjūčio mėn.); vaikui iki 6 metų – nemokamai;

PAPILDOMOS PASIRENKAMOS EKSKURSIJOS IR PRAMOGOS

Išvyka į Splitą ir Trogirą: suaugusiam ~ 29 EUR, vaikui iki 12 metų ~ 26 EUR;
Splito katedra ~ 3 EUR; Lauryno katedra Trogire ~ 4 EUR;
Išvyka į Dubrovniką: suaugusiam ~ 29 EUR, vaikui iki 12 metų ~ 26 EUR;
Dubrovniko gynybinė siena: suaugusiam ~ 120 HRK; vaikams ir jaunimui 5 – 18 metų ~ 60 HRK; pasikėlimas keltuvu ~ 100 HRK, vaikams nuo 4 iki 12 metų ~ 40 HRK;
Biokovo gamtos parkas ir saulės palydėjimas: suaugusiam ~ 30 EUR, vaikui iki 12 metų ~ 27 EUR;
Vakarėlis kalnų sodyboje: suaugusiam ~ 25 EUR, vaikui iki 12 metų ~ 23 EUR;
Išvyka laivu į Hvaro ir Bračo salas: suaugusiam ~ 33 EUR, vaikui iki 12 metų ~ 30 EUR;
Saulėtelis Biokovo gamtos parke  ~ 20 EUR;
Raftingas ~ 40 EUR.

Kelionių organizatorius neatsako už vietinių agentūrų organizuojamų ekskursijų ir pramogų kokybę.
Asmeninėms išlaidoms pinigų pasiimkite pagal savo poreikius;

Daugelyje lankomų šalių galima išsigryninti pinigus bankomatuose ir atsiskaityti tarptautinėmis mokėjimo kortelėmis (Visa, Master Card, Euro Card, American Express). Už mokamus objektus ekskursijų metu kortelėmis mokėti negalima.

KITA INFORMACIJA:

Rekomenduojame pasikonsultuoti su gydytoju dėl profilaktikos priemonių, kelionės metu padėsiančių išvengti virškinamojo trakto negalavimų, susijusių su pasikeitusiu maistu ar mitybos įpročiais. Vykstant į Europos šalis skiepai  nėra privalomi. Skiepais pasirūpinti ir už juos susimokėti turi pats turistas. Išsamesnės informacijos teiraukitės paskambinę į Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir AIDS centrą, tel. (8 5) 230 0125 arba interneto svetainėje www.ulac.lt.

Saugokite asmeninius daiktus ir dokumentus. Rekomenduojame nelaikyti visos pinigų sumos vienoje vietoje. Patartina nesivežti trapių ir dūžtančių daiktų.

Linkime gerai pasiruošti kelionei!

RAŠYTI ATSILIEPIMĄ

Šiuo metu šiai kelionei atsiliepimų nėra.

Jūsų užklausa

Dažniausiai užduodami klausimai


Panašios kelionės